Yeni Başlayanlar İçin TenX Rehberi

TenX Pte. Ltd., Singapur’da yerleşiktir ve sektör içinde güçlü bir desteğe sahiptir. TenX, DBS Blockchain Hackathon’da OmniChain adı altında birinci oldu ve PayPal’ın başlangıç ​​kuluçka programından mezun oldu.

TenX Web Sitesi

Çoğu insan TenX’i düşündüğünde, mobil cüzdanınıza bağlı olan ve kripto para varlıklarını hem çevrimdışı hem de çevrimiçi olarak her yerde harcamanıza olanak tanıyan birden fazla blok zincirinin banka kartı olan TenX kartını resmediyorlar. TenX kartının kullanılması işlem veya döviz kuru ücreti gerektirmez.

Singapur merkezli bir şirket olarak ilk kullanıcılar Singapurluydu. TenX kartı ve cüzdanı, Singapur’da 1.000 kullanıcıyı kapsayan beta testine tabi tutuldu. Bunu takiben, dünya çapında ek beta test kullanıcıları vardı. O zamandan beri, her gün daha fazla katılımla kullanıcı sayısı binlere ulaştı. Şu anda TenX kartı ve cüzdan 50’den fazla ülkede kullanılmakta ve dünya çapında kullanışlılığını göstermektedir..

TenX Ödeme Kartı

Hangi Varlıklar Desteklenir?

TenX, desteklenen varlıkların listesini genişletmek için sürekli olarak çalışıyor. Şu anda, birden fazla blok zincirinin varlıkları desteklenmektedir. Bunlara Bitcoin, Dash, Ethereum ve sonuncusu ANT, TRUST, REP, DGX ve diğerlerini içeren çeşitli Ethereum ERC20 Token dahildir..

Ödüller Nelerdir?

TenX kullanıcıları, döviz ve işlemler için ücret eksikliğine ek olarak, ek tasarruf sağlayan ödüller alır. TenX token sahipleri, Ethereum para biriminde yüzde 0,5 ödül alır. TenX kart sahipleri, PAY para biriminde yüzde 0,1 ödül alır. Gelecekte ödüllerin daha hızlı dağıtılması hedefi ile tüm ödüller ilk başta aylık olarak verilir. TenX kartı bir Visa’dır, bu nedenle işlem yaparken bunu aklınızda bulundurun.

Ödüller

Herhangi bir değişim veya işlem ücretiniz olmasa da TenX uygulaması ve kartıyla ilgili başka ücretler olduğunu unutmayın. Hem fiziksel hem de sanal kartın 10 ABD Doları tutarında bir ücreti vardır, ancak yıl içinde 1.000 ABD Dolarının üzerinde harcama yaparsanız bu ücret alınmaz. Ayrıca, düzenleme ve nakliyeyi kapsayan yeni bir fiziksel kart için 15 $ ödemeniz gerekir. Sanal kartı etkinleştirirseniz, verilmesi için bunun maliyeti 1,50 ABD dolarıdır. Ayrıca minimum tutar olan 2.75 $ ATM ücreti de vardır. Tüm ücretler kripto para hesabınızdan otomatik olarak düşülür.

Karta Dayalı Olmayan Ödemeler ne olacak??

Web uygulamasına ve TenX iOS cüzdanına erişerek mobil cihazınız veya bilgisayarınız aracılığıyla sorunsuz işlemlere de izin verebilirsiniz. TenX hesabınızda aynı anda yalnızca tek bir cihazda oturum açabileceğinizi, ancak bunun gelecekte birden fazla cihazda oturum açmanıza izin verecek şekilde değişmesi gerektiğini unutmayın. Öyle olsa bile, TenX hesabı telefon numaranıza ve e-posta adresinize bağlı olduğundan hesabınız Android, iOS ve web uygulaması dahil olmak üzere platformlar arasında otomatik olarak bağlanır..

PAY Jetonları Nedir?

ÖDEME, TenX tarafından gerçekleştirilen birçok işlemin para birimidir. TenX’in jeton satışı aşaması 24 Haziran’da sona erdi, dolayısıyla artık doğrudan jeton satmıyor. Bunun yerine, bunları kripto para borsalarından satın alabilirsiniz. PAY jetonları sunan borsa sayısı sürekli artmaktadır ve bu pazarların bir listesini çevrimiçi olarak bulabilirsiniz. PAY jetonlarınızı, ERC20 özellikli cüzdanınız da dahil olmak üzere istediğiniz yerde saklayabilirsiniz. Onları TenX kartıyla harcamak için TenX cüzdanınızda olması gerektiğini unutmayın. Bunun dışında onları orada saklamanın bir faydası yok.

Ten X Cüzdan Nasıl Oluşturulur

PAY jetonu, iOS veya Android cihazlar için indirilebilen bir mobil uygulamada saklanabilir web sitelerinden. Bu, ödeme gönderip almanıza ve PAY jetonlarınızı saklamanıza olanak tanır.

Ayrıca bir web arayüzü cüzdan oluşturabileceğiniz bir yerde mevcuttur, kaydolmak çok basittir – adınızı, e-postanızı ve telefon numaranızı girmeniz ve size gönderecekleri bir metin mesajı ile e-posta adresinizi ve telefon numaranızı doğrulamanız gerekecektir. Yerel para biriminizi seçtikten sonra, kripto para yatırabileceğiniz, ödeme gönderebileceğiniz veya TenX ödeme kartını sipariş edebileceğiniz çevrimiçi cüzdanınıza erişim izni verilir..

TenX Cüzdan

Özel bir kodunuz olmadığı sürece, fiziksel ödeme kartı için 15 ABD doları ödemeniz gerekecektir..

TenX Pay Nasıl Satın Alınır

Şu anda satın almanın en kolay yolu Bitcoin veya Ethereum satın almak ve ardından bunları bir borsada takas etmektir..

Bu bölümde Coinbase web sitesini kullanarak Kredi veya Banka kartı ile kripto para birimini nasıl satın alabileceğinizi ve ardından bunu Changelly’de PAY Tokenleri ile değiştirebileceğinizi göstereceğiz..

Coinbase’e kaydolun

Kripto para birimini ilk kez satın alan müşteriler için, ilk satın alma işleminizi yapmak için Coinbase’i kullanmanızı öneririz – kullanımı kolaydır, tamamen ABD hükümeti tarafından düzenlenir, böylece kripto para birimini satın alabileceğiniz en güvenli ve en saygın yerlerden biri olduğunu bilirsiniz. Coinbase, bir kredi kartı veya banka kartı ile veya banka havalesi göndererek Bitcoin, Litecoin ve Ethereum satın alma imkanı sunar. Kartlar için ücretler daha yüksektir ancak para biriminizi anında alacaksınız.

Sıkı mali kurallara uymaları gerektiğinden, kayıt olurken bir miktar kimlik doğrulaması yapmanız gerekecektir. Kaydolmak için bağlantımızı kullandığınızdan emin olun, 100 $ ‘lık ilk satın alımınızı yaptığınızda 10 $’ lık ücretsiz bitcoin ile alacaklandırılacaksınız..

Coinbase Web Sitesi

Başlamak için, adınızı, e-postanızı girmeniz ve bir şifre seçmeniz gereken bir kayıt formuna yönlendirileceğiniz “Kaydol” düğmesini tıklayın..

Coinbase daha sonra e-posta hesabınızı doğrulamak için size e-posta yoluyla bir bağlantı gönderecek, e-postadaki bağlantıya tıkladığınızda bir doğrulama sayfasına yönlendirileceksiniz. Daha sonra telefon numaranızı eklemeniz ve kimliğinizin bir fotoğrafını yüklemeniz gerekir – bu bir pasaport, ehliyet vb. Olabilir. Ayrıca ödeme bilgilerinizi eklemeniz gerekir, böylece gerektiği gibi banka hesabınızı veya bir banka veya kredi kartınızı ekleyebilirsiniz – Kısa bir süre sonra hesabınız doğrulanacak ve ardından ilk satın alma işleminizi gerçekleştirebileceksiniz.

Coinbase Doğrulaması

Ethereum veya Bitcoin satın alın

Bu kılavuz için, hedef kripto para birimimiz ile takas etmek üzere Ethereum satın alacağız. Bunun nedeni, gönderme için bitcoin’den çok daha ucuz ücretlere sahip olması ve işlemin de çok daha hızlı gerçekleşmesidir. Bu yüzden Coinbase’de, üstteki “Al / Sat” sekmesini ziyaret edin, “Ethereum” u seçin, ödeme yönteminizi seçin ve satın almak istediğiniz tutarı girin – bir ABD Doları tutarı veya bir miktar Eter girebilirsiniz..

Etherum satın alın

Daha sonra sizden işleminizi onaylamanız istenecektir, eğer bir kartla ödeme yapıyorsanız, kart sağlayıcınızla bir doğrulama işlemini tamamlamanız gerekebilir. Bu tamamlandığında, Ethererum’unuz hesabınıza eklenecek.

Changelly Kullanımı

Bir sonraki aşama, Ether’inizi PAY ile değiştirmek için Changelly web sitesini kullanmaktır.. Bu bağlantıyı kullanın ve kaç Eth dönüştürmek istediğinizi girin ve size karşılığında kaç ÖDEME alacağınızı gösterecektir, eğer mutluysanız devam edin ve yeşil “Takas” Düğmesine tıklayın.

Bir sonraki ekranda, bir sosyal medya hesabı kullanarak veya e-posta adresinizi girerek yapabileceğiniz bir hesap açmanız istenecektir..

Değişik Kayıt

Bu yapıldıktan sonra, işlem ayrıntılarını gösteren bir sayfaya yönlendirileceksiniz – kontrol edin ve tutarların doğru olduğundan emin olun. Mutlu olduğunuzda yeşil “İleri” düğmesini tıklayın.

Bir sonraki ekranda, paraları alacağınız Waves cüzdan adresiniz istenecektir. Bunu kutuya yapıştırın ve yeşil “İleri” düğmesini tıklayın.

Changelly Cüzdan Adresi

Ardından son bir onay ekranı gösterilecek, devam etmeden önce tüm ayrıntıların doğru olduğundan emin olun..

Değişik Şekilde Onaylama

Daha sonra, Changelly size Ether’inizi göndereceğiniz bir adres sağlayacaktır, bu yüzden size verdikleri adresi kopyalayın ve ardından coinbase hesabınıza geri dönün.

Değişken Gönder

Ethereum veya Bitcoin’inizi Gönderin

Coinbase’de “Hesaplar” a tıklayın ve soldaki Ethereum Cüzdanınızı seçin ve ardından “Gönder” e tıklayın..

Changelly’nin size daha önce verdiği adresi girin.

Ethereum gönder

“Devam et” i tıklayın ve ardından 2 faktörlü kimlik doğrulamayı etkinleştirdiyseniz işlemi e-postanız veya telefonunuzla onaylamanız gerekebilir..

İşlem şimdi Ethereum ağı üzerinden gönderilecek ve ulaşması kısa bir süre alacak – Changelly hesabınızda aşağıdaki adımları size bildirecek şekilde kontrol edebilirsiniz:

  1. Ödeme için bekleniyor
  2. Değişim
  3. Cüzdanınıza gönderiliyor

İşlem tamamlandığında ekranda “İşlem Tamamlandı” yazan bir onay mesajı görünecektir. Artık PAY jetonlarınızın sahibi olduğunuzu onaylayabileceğiniz TenX Cüzdanınızı kontrol edebilirsiniz..

Değişken İşlem Tamamlandı

TenX Güvenliği Nasıl Sağlar??

TenX ile, kullanıcıların Merkezi Olmayan Akıllı Güvenlik sözleşmesi (DSS) vardır. Kullanıcılar DSS anahtarlarını ellerinde tuttuklarından, fonları ve güvenlik ayarları üzerinde tam kontrole sahip olurlar, ikincisi ayarlaması kolaydır. Değiştirilebilecek ayarlardan sadece birkaçı portföy harcamaları, para çekme ayarları, günlük limitler ve harcama limitlerini içerir. TenX, banka kartına ek olarak bir bankacılık lisansına sahiptir, bu da yasal olarak blockchain sistemleri için merkez olmasına izin verir ve bu hizmeti vermesine izin verir..

Ödeme Platformunu Anlamak

TenX tarafından kullanılan ödeme platformu, çeşitli blok zinciri varlıkları ile çalışır. Bu blok zincirlerindeki işletmeleri ve varlıkları, merkezi olmayan bir şekilde insanların ziyaret ettiği gerçek dünya mağazalarıyla birleştirmeye hizmet eder. İşletmeler, gerçek dünya ödemelerini almak için kullanıcılarla bağlantı kurabilirken, geliştiriciler güvenli akıllı sözleşme modülleri oluşturabilir. Platform, banka hesaplarından ve banka kartlarından mobil cüzdanlara ve marketler gibi fiziksel mağazalara kadar çeşitli sistemlerde işlem yapılmasına izin verir..

COMIT Nedir?

Karta ek olarak, TenX geliştirmek için çalışıyor COMIT, adı Kriptografik olarak güvenli Zincir Dışı Çok Varlıklı Anında İşlem anlamına gelen bir ağ. Bu ağ, TenX arka ucunda paralel olarak kullanılacaktır. Zincirler arası varlık dönüşümünden oluşan merkezi olmayan bir ağ geliştirmenin bir yolu olarak ödeme kanallarından, likidite sağlayıcılarından ve karma zaman kilidi sözleşmelerinden yararlanacaktır..

Comit Ağı

COMIT protokolü ile her blok zinciri diğerlerine bağlanır. Bu zincir dışı işlem protokolü, esasen blok zincirlerinin ekosisteminin daha da ölçeklendirilmesine izin vererek onu daha kapsayıcı hale getirir..

Sonuç

TenX’in çok parlak bir geleceği var, özellikle şimdi mobil uygulamalar halka açıldı. TenX kartı, hesap sahiplerinin kripto para birimlerini dünyanın dört bir yanındaki ülkelerde sorunsuz bir şekilde harcamalarına izin veriyor, nerede olursanız olun veya alışveriş yaptığınız mağazanın para birimi ne olursa olsun çalışıyor. Bu nedenle, bu gezginler için faydalı bir araç olacaktır. Mobil uygulamalar ile diğer mobil ödeme uygulamaları ile aynı kullanım kolaylığını sağlayacaktır. Bu, kullanıcıların kripto para kullanarak ödeme yapmak için cüzdanlarını yanlarında taşımalarına bile gerek kalmayacağı anlamına gelir. Kripto para birimlerinin popülaritesi arttıkça, bu, varlıkları önce FIAT para birimlerine dönüştürmek zorunda kalmadan harcamanın basit bir yoludur;.

kullanışlı bağlantılar

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me