Steem İncelemesi

Steem herkesin ödül kazanabileceği “blockchain tabanlı bir sosyal medya platformudur”. Teşvik edilmiş bir platform olan Steem, kripto para birimi ile harika içerik yayınlayarak, oy vererek ve küratörlük yaparak katılanları ödüllendirerek topluluk oluşturmayı ve sosyal etkileşimi destekler..

“Kripto para birimleri, kripto para birimi toplulukları ve halihazırda mevcut olan çeşitli sosyal medya platformlarından alıştığımız kavramlardan öğrenilen derslerden ilham alarak”

Steemit’in CTO’su ve Bitshares’in kurucusu CEO’su Ned Scott ve Daniel Larimer bir araya gelerek 2016’da Steem’i yarattı..

Steem

Steem’in desteklediği en önemli ifade, platformlarının “topluluğuna öznel katkılarda bulunan sınırsız sayıda kişiyi doğru ve şeffaf bir şekilde ödüllendirmeye çalışan ilk kripto para birimi” olduğudur. Her zaman kendi katkınızı yansıtan adil bir muhasebe sistemi kullanırlar, bu nedenle sadece katılırsanız ödüllendirileceksiniz..

Steem’den kimler yararlanabilir??

Steem, sıradan insanları, dünyanın her yerinden insanları güçlendirmek amacıyla çevrimiçi topluluklara katkılarından dolayı ödüllendirmek için inşa edilmiştir. Steem’in üzerine kurulu olduğu teknoloji saniyede binlerce eylemi işleyebildiğinden, ödüller bol miktarda bulunur ve içerik ve oylar gönderildikten yaklaşık 24 saat sonra dijital jetonların ödüllendirilmesiyle hızlı bir şekilde kazanılabilir..

Steem’in platformlarından büyük ölçüde yararlanabileceğini söylediği kişi grupları şunları içerir:

 • Yaratıcılar
 • Küratörler
 • Havale
 • Tüccarlar
 • Piyasa yapıcılar
 • Alışveriş yapanlar
 • Girişimciler
 • Blogcular
 • Yorum yapanlar
 • İnternet okuyucuları
 • Topluluk liderleri
 • Yönlendirenler
 • Parti ev sahiplerini kaydet

Reddit, Facebook ve Twitter gibi sosyal medya platformları, üyeleri tarafından yayınlanan, kullanıcı tarafından oluşturulan içeriğin şirketin hissedarları için milyarlarca dolar değerinde değer yarattığını gördü. Ancak Steem farklı bir şekilde çalışır. Sosyal medyaya ve çevrimiçi topluluklara katkı sağlayan kişilerin yarattığı değerin çoğu, sanal para ile kendilerini ödüllendiriyor..

Steemit nedir?

Steemit.com İnternetin her yerinde içerik küratörlüğü yapan kullanıcıları ödüllendirmek için Steem teknolojisini kullanan bir sosyal ağ ve içerik ödül platformudur. % 50 Steem gücü ve% 50 Steem doları cinsinden ödüller verir.

Steemit, sesini paylaştığı için kripto para biriminde ödüllendirilen bir çevrimiçi topluluk oluşturarak, sosyal medya dünyasını yeniden tanımlıyor ve sadece şirket hissedarlarının beğeneceği gibi değil, onu kullanarak ödül kazanan kullanıcılar olduğu için hızla büyüyen bir sosyal ekonomi inşa ediyor. diğer platformlar.

Kullanıcıların, devrim niteliğindeki Steem blok zinciri ve kripto para birimini kullanarak yayınladıkları içerik için diğer kullanıcıları ödüllendirmelerine izin verilerek bir topluluk oluşturuluyor. Steemit.com’a gönderi yapmak ücretsizdir, bu da onu hem normal kişiler hem de içerik oluşturucular için mükemmel kılan şeydir ve her gün “basılmaktadır”. Bu günlük para birimi daha sonra içerik üreticilerine yaptıkları gönderiler için kaç oy aldıklarına göre dağıtılır..

Steemit’te nasıl dijital jeton kazanabilirsiniz?

Steem’in birkaç tür belirteci vardır, Steem, Steem Doları (SBD) ve Steem Power (bir mezhep YELEKLER). Steem ve steem dolarları sıvı steem gücü değilken.

Steemit web sitesinde ödeme aldığınızda, STEEM Power’da% 50 ve STEEM Dolarında% 50 veya steem gücünde% 100 ödeme almayı seçebilirsiniz. İşte 50/50 ödemesine bir örnek: Bir gönderiden 200 $ kazanırsanız, 100 $ STEEM Dollars ve 50 STEEM Power alacaksınız (şu anda STEEM Power’ın her birinin 2 $ değerinde olduğu varsayılarak).

Steemit, bir topluluk katılımcısı olarak dijital jeton kazanmanın üç yolu vardır ve dahil olmak ve kripto para birimi ile ödüllendirilmeye başlamak kolay ve basittir..

Steemit web sitesinde paylaşıldığı gibi, topluluğun bir parçası olarak aşağıdakileri yaparak dijital jeton kazanabilirsiniz:

Gönderi – Gönderilerinizi paylaşarak, topluluk üyelerinden olumlu oylar kazanabilirsiniz. Aldığınız olumlu oylara bağlı olarak, devam eden Steem ödül havuzunun bir kısmını alacaksınız.

Oylama ve küratörlük – Bir gönderi keşfedip popüler hale gelmeden önce ona olumlu oy verirseniz, bir iyileştirme ödülü kazanabilirsiniz. Ödül miktarı, sahip olduğunuz Steem Power miktarına bağlı olacaktır..

Satın alma – Kullanıcılar Steem veya Steem Dollar jetonlarını bitcoin, Ether veya BitShares jetonları kullanarak doğrudan Steemit cüzdanından satın alabilirler. BlockTrades, Poloniex, Bittrex, Shapeshift.io ve Changelly gibi diğer pazarlardan ve borsalardan da temin edilebilirler. Steem Power’a güç verilen Steem tokenleri, tutma karşılığında az miktarda faiz kazanır.

Dijital jeton kazanmak kolaydır ve Steemit politikası, tüm kullanıcıların ne sıklıkta katılıp paylaşımda bulunursa bulunsun ödüllendirilmesini adil kılar. Dijital belirteçler, Steem ağı tarafından sürekli olarak oluşturulur. Bazı belirteçler Steemit’e gerçek değer katan kullanıcılara içerik yayınlayarak, diğer kullanıcıların içeriklerine yorum yaparak ve diğerlerinin içeriklerine oy vererek verilir ve günlük dijital jeton potunun geri kalanı, sahipleri arasında dağıtılır. Steem power ve blockchain’e güç veren tanıklar.

Steem Para Birimlerinizi Saklama

Resmi Steemit web sitesinde yerleşik cüzdan işlevi vardır, bu nedenle siteye kaydolarak, Steem, Steem Dollars ve Steem Power’ı depolamak için cüzdanınızı da oluşturmuş olursunuz. Ayrıca bir komut satırı cüzdanı da var indirebilirsin ve ayrıca bir eSteem olarak bilinen mobil cüzdan, Sosyal ağın kendisine mobil bir arayüz görevi gören, sitenin tüm ana özelliklerine erişmenize ve ayrıca paranızı transfer etmenize olanak tanır.

Steem’i farklı kılan nedir?

Şu anda ortaya çıkan birçok devrilme platformu olsa da Steem diğerlerinden farklı. Diğer birçok kripto para birimi bahşiş platformu, katkılarından dolayı başkalarını ödüllendirmek için kullanıcılarından bir şeyden vazgeçmelerini gerektirir. Bununla birlikte, Steem’de başkalarını ödüllendirmek için, bir kullanıcının yapması gereken tek şey, tıpkı Facebook’ta bir gönderi veya Reddit’teki bir gönderiye oy vermek gibi, başka bir kullanıcının içeriğine veya gönderisine oy vermektir. Bu, kullanıcıları topluluğa katılmaya teşvik eder ve kendi kişisel cüzdanlarında toplanabilen ve herhangi bir noktada gerçek dünya para birimi ile değiştirilebilen en iyi katkıları para birimiyle ödüllendirir..

Sonuç

Hepimiz sosyal medyayı kullanıyoruz, ancak paylaştığınız içerik için ödüllendirilebileceğiniz muhtemelen daha önce hiç aklınıza gelmemişti.

Steem, kullanıcıların aktif katılımları için ödüller kazanmalarına izin vererek sosyal medyayı kullanma şeklimizi değiştiriyor. Etkileşimin arkasına bir teşvik koyarak, bu teknoloji kaliteli içeriğin önemli olduğu, gelişen bir topluluk yaratıyor.

Geniş bir kitle tarafından görülmeyi hak eden ve ödüllendirilmeyi hak ettiğiniz paylaşacak içeriğiniz varsa, Steemit, aramızdaki tüm hevesli yazarlar ve paylaşacak ve tartışacak görüşleri olan sıradan insanlar için mükemmeldir..

Bir sosyal medya platformunun kullanıcılarını teşvik etmek ve ödüllendirmek, büyümeyi teşvik ettiği ve başkalarıyla etkileşime giren bir insan topluluğu oluşturduğu için harika bir fikirdir. Bunun da ötesinde, dijital belirteçler adil bir şekilde dağıtılır, böylece en iyi içerik kripto para birimi tanınır ve herkes katılma çabalarıyla tanınır..

Steem, ödülleri insanlara katılmak ve aktif olarak dahil olmak için bir neden verdiğinden, halihazırda hareketli olan sosyal medya dünyasına büyük bir etki ve katkı sağlayabilecek, ileri görüşlü bir blockchain teknolojisi platformudur.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me