Nav Coin Rehberi

Nav Coin en son Bitcoin Core’u temel alan merkezi olmayan bir kripto para birimidir. Nav Coin sağlam bir temele sahiptir ve gizliliği ve SegWit işlevselliğini korumak için gelişmiş özelliklerle yüklenmiş, kullanımı kolay cüzdanları destekler. Nav Coin ile kullanıcılar, çevrimiçi işlemler sırasında kimliklerini ve verilerini korumak için özel işlemleri seçebilirler. Nav Coin, işlemleri işlemek ve ağı güvence altına almak için bir Proof of Stake algoritması kullanır, bu nedenle coin sahipleri yatırımlarını riske atabilir ve bunu yaptıkları için her yıl bakiyelerinin% 5’ini alabilirler..

Nav Coin Web Sitesi

Bu Nav Coin kılavuzunda, teknik ayrıntılara, ekibe, stake ödüllerinizi almak için Nav Coins’in nasıl satın alınacağına ve saklanacağına bakacağız.

Nav Coin Ekibi Kimdir?

Nav Coin Ekibi kapsamlıdır. Mühendisler arasında baş mühendis Craig MacGregor, çekirdek mühendis Alex V ve yazılım mühendisleri Matt Paul, Paul Sanderson, Victor Jones ve Troy Cornwall yer alıyor. Topluluk yazılım mühendisleri arasında Admir Sabanovic, Universal ve Ivan Muller bulunmaktadır. Dijital strateji ekibinde pazarlama direktörü Kieren Hyland, kreatif direktör Laura Harris, dijital stratejist Josh Drummond, operasyon müdürü Guy Sinclair ve danışman Melissa Davies yer alıyor. Eski takımda da altı kişi var.

Nav Coin Ekibi

Nav Coin’i Farklı Yapan Nedir??

Nav Coin, onu diğer kripto para birimlerinden ayırmaya yardımcı olan birkaç özelliğe sahiptir. Biri, önemli ölçüde daha hızlı işlem süresidir. 10 dakika beklemek zorunda kalmadan, dünyanın herhangi bir yerine anında NAV (jetonlar) gönderebilirsiniz. İşlem onaylanacak ve sadece 30 saniye içinde harcanabilir hale gelecektir.

Nav Coin ayrıca Proof of Stake’e izin vererek kullanıcıların uyurken veya başka bir şey yaparken para kazanmalarına izin verir. Sadece cüzdanı stake etme moduna değiştirin. Bunu yapmak, yüzde 5’e varan faiz kazanmanızı sağlayacaktır. Proof of Stake madenciliği için bir sunucu çiftliğine veya pahalı bir donanıma ihtiyaç duyulmadığından bu sistem aynı zamanda çevre dostudur. Herhangi bir bilgisayar bunu yapabildiğinden, bu sadece gezegen için daha iyi değil, aynı zamanda kaynakları ne olursa olsun tüm kullanıcılar için mümkün kılıyor..

Nav Coin’i diğerlerinden ayıran bir diğer faktör, sadece 0.0001 NAV gibi düşük işlem maliyetidir. Geliştirme ekibi de aktiftir ve haftalık güncellemeler sağlar, böylece ne tür bir ilerleme kaydedildiği konusunda hiçbir şüphe yoktur. Bu tür düzenli güncellemeler, diğer kripto para birimi projelerinden çok nadirdir.

Nav Coin sistemi, Bitcoin’in en son sürümünü içerecek şekilde düzenli olarak güncellenir. Bu, kullanıcıların Bitcoin’in tüm avantajlarından, ancak Nav Coin’e özgü gizlilik seçeneğinden yararlanacağı anlamına gelir. Topluluk aynı zamanda inanılmaz derecede destekleyici, arkadaş canlısı ve aktif. Aslında, topluluğun SegWit’i (Ayrılmış Tanık) oylaması ve ardından etkinleştirmesi sadece iki hafta sürdü.

Nav Coin’in Arkasındaki Teknoloji Diğer Korumalı Kripto Para Birimlerinden Nasıl Farklı??

Nav Coin ile aynı düzeyde gizlilik sunan kripto para birimlerinin büyük çoğunluğu, ZKSnarks veya CryptoNote / RingCT’ye güveniyor. Ne yazık ki, her iki algoritma da minimal çalışmalarla oldukça yenidir. Bazı akademisyenlerin algoritmanın geçerliliği konusundaki şüphelerine ek olarak, eğer bozulurlarsa işlem geçmişi görünür hale gelir ve gizliliği ortadan kaldırır..

Nav Coin, bu sorunlardan kaçınmak için, yaygın olarak incelenen ve kullanılan bir algoritma olan RSA’ya güvenir. Ayrıca, genellikle güvenli olarak kabul edilen 2.048 bit uzunluğundaki anahtarları kullanır, ancak herhangi bir olumsuz etki olmaksızın ek güvenlik için 4.096 bit uzunluğa kadar hareket edebilir.

Nav Coin Cüzdanları

Nav Coin kullanmaya başlamak için yapmanız gereken ilk şey onları saklamak için bir cüzdan oluştur. Bunun için birkaç seçeneğiniz var, eğer nav Coinlerinizi yatırmak ve bunu yapmak için% 5 ödül (yıllık) kazanmak istiyorsanız, Nav Coin çekirdek cüzdanını indirmeniz gerekecektir. Bu seçeneği seçerseniz, yaklaşık 1,5 GB olan bahis koymadan önce tüm blok zincirini indirmeniz gerekecektir. Stake etmek için, cüzdanınızın bilgisayarınızda açık olması ve internete bağlı olması gerekir. Staking’e katılmak istemiyorsanız, uzak blockchain verilerini kullanan Electrum cüzdanını indirebilirsiniz..

Soğuk depolama için kağıt cüzdan oluşturma seçenekleri de vardır ve Nav, mobil cihazlar için Coinomi Android cüzdanında saklayabilirsiniz..

Nav Coin Cüzdanları

Nav Coin Nasıl Stake Edilir

Nav Coinslerinizi% 5 ödüller için Stake etmek istiyorsanız, devam edin ve Coin Core’u indirin bilgisayarınıza kurun ve programı çalıştırın, yükleme konumunuzu seçin ve ardından blok zinciri indirilirken bekleyin.

Nav Coin Staking

Jetonlarınızı cüzdana göndermek için, adresinizi QR koduyla birlikte vereceğiniz “Al” sekmesini tıklayın. Buradan istediğiniz kadar adres üretebilirsiniz.

Gezinme Paraları Alın

Bu noktada yapmanız gereken şey, ileride geri yüklemeniz gerekmesi durumunda cüzdanınızı yedeklemektir, “Dosya” menüsünü ziyaret edin ve “Cüzdanı Yedekle” yi tıkladığınızda sizin için bir wallet.dat dosyası oluşturulur. Bunu USB bellek gibi güvenli bir yerde yedeklemelisin.

Blockchain indirildikten ve Nav Coinleriniz cüzdanınızda olduğunda, stake edeceksiniz..

Staking hakkında daha fazla bilgi için, kontrol edin birçok öğreticiyi kapsayan bu web sitesi Staking için ve stake etmek için bir Ahududu pi’yi nasıl kurabilirsiniz. Ayrıca kullanışlı bir Nav Coin Staking hesaplayıcı elektrik maliyetlerinizi ve potansiyel ödüllerinizi hesaplamak için.

Stake Hesaplayıcı

Nav Coin Nasıl Alınır (NAV)

Artık cüzdan kurulumunuz var, içinde tutmak için biraz Nav Coin satın almak isteyeceksiniz. NAV’yi “Fiat” para birimi ile satın alamazsınız, bu nedenle önce başka bir para birimi satın almanız gerekir – satın alması en kolay olanı, Coinbase’de banka havalesi veya banka / kredi kartı satın alma yoluyla yapabileceğiniz Bitcoin veya Ethereum’dur ve ardından bunu takas edebilirsiniz. Changelly’de NAV için.

Coinbase’e kaydolun

Kripto para birimini ilk kez satın alan müşteriler için, ilk satın alma işleminizi yapmak için Coinbase’i kullanmanızı öneririz – kullanımı kolaydır, tamamen ABD hükümeti tarafından düzenlenir, böylece kripto para birimini satın alabileceğiniz en güvenli ve en saygın yerlerden biri olduğunu bilirsiniz. Coinbase, bir kredi kartı veya banka kartı ile veya banka havalesi göndererek Bitcoin, Litecoin ve Ethereum satın alma imkanı sunar. Kartlar için ücretler daha yüksektir ancak para biriminizi anında alacaksınız.

Sıkı mali kurallara uymaları gerektiğinden, kayıt olurken bir miktar kimlik doğrulaması yapmanız gerekecektir. Kaydolmak için bağlantımızı kullandığınızdan emin olun, 100 $ ‘lık ilk satın alımınızı yaptığınızda 10 $’ lık ücretsiz bitcoin ile alacaklandırılacaksınız..

Coinbase Web Sitesi

Başlamak için, adınızı, e-postanızı girmeniz ve bir şifre seçmeniz gereken bir kayıt formuna yönlendirileceğiniz “Kaydol” düğmesini tıklayın..

Coinbase daha sonra e-posta hesabınızı doğrulamak için size e-posta yoluyla bir bağlantı gönderecek, e-postadaki bağlantıya tıkladığınızda bir doğrulama sayfasına yönlendirileceksiniz. Daha sonra telefon numaranızı eklemeniz ve kimliğinizin bir fotoğrafını yüklemeniz gerekir – bu bir pasaport, ehliyet vb. Olabilir. Ayrıca ödeme bilgilerinizi eklemeniz gerekir, böylece gerektiği gibi banka hesabınızı veya bir banka veya kredi kartınızı ekleyebilirsiniz – Kısa bir süre sonra hesabınız doğrulanacak ve ardından ilk satın alma işleminizi gerçekleştirebileceksiniz.

Coinbase Doğrulaması

Ethereum veya Bitcoin satın alın

Bu kılavuz için, hedef kripto para birimimiz ile takas etmek üzere Ethereum satın alacağız. Bunun nedeni, gönderme için bitcoin’den çok daha ucuz ücretlere sahip olması ve işlemin de çok daha hızlı gerçekleşmesidir. Bu yüzden Coinbase’de, üstteki “Al / Sat” sekmesini ziyaret edin, “Ethereum” u seçin, ödeme yönteminizi seçin ve satın almak istediğiniz tutarı girin – bir ABD Doları tutarı veya bir miktar Eter girebilirsiniz..

Etherum satın alın

Daha sonra sizden işleminizi onaylamanız istenecektir, eğer bir kartla ödeme yapıyorsanız, kart sağlayıcınızla bir doğrulama işlemini tamamlamanız gerekebilir. Bu tamamlandığında, Ethererum’unuz hesabınıza eklenecek.

Changelly Kullanımı

Bir sonraki aşama, Ether’inizi NAV ile değiştirmek için Changelly web sitesini kullanmaktır.. Bu bağlantıyı kullanın ve kaç Eth dönüştürmek istediğinizi girin ve karşılığında ne kadar NAV alacağınızı gösterecektir, eğer mutluysanız devam edin ve yeşil “Takas” Düğmesine tıklayın.

Bir sonraki ekranda, bir sosyal medya hesabı kullanarak veya e-posta adresinizi girerek yapabileceğiniz bir hesap açmanız istenecektir..

Değişik Kayıt

Bu yapıldıktan sonra, işlem ayrıntılarını gösteren bir sayfaya yönlendirileceksiniz – kontrol edin ve tutarların doğru olduğundan emin olun. Mutlu olduğunuzda yeşil “İleri” düğmesini tıklayın.

Bir sonraki ekranda, madeni paraları alacağınız Nav Coin cüzdan adresiniz istenecektir. Bunu kutuya yapıştırın ve yeşil “İleri” düğmesini tıklayın.

Changelly Cüzdan Adresi

Ardından son bir onay ekranı gösterilecek, devam etmeden önce tüm ayrıntıların doğru olduğundan emin olun..

Değişik Şekilde Onaylama

Daha sonra, Changelly size Ether’inizi göndereceğiniz bir adres sağlayacaktır, bu yüzden size verdikleri adresi kopyalayın ve ardından coinbase hesabınıza geri dönün.

Değişken Gönder

Ethereum veya Bitcoin’inizi Gönderin

Coinbase’de “Hesaplar” a tıklayın ve soldaki Ethereum Cüzdanınızı seçin ve ardından “Gönder” e tıklayın..

Changelly’nin size daha önce verdiği adresi girin.

Ethereum gönder

“Devam et” i tıklayın ve ardından 2 faktörlü kimlik doğrulamayı etkinleştirdiyseniz işlemi e-postanız veya telefonunuzla onaylamanız gerekebilir..

İşlem şimdi Ethereum ağı üzerinden gönderilecek ve gelmesi kısa bir süre alacak – Changelly hesabınızda aşağıdaki adımları size bildirecek şekilde kontrol edebilirsiniz:

  1. Ödeme için bekleniyor
  2. Değişim
  3. Cüzdanınıza gönderiliyor

İşlem tamamlandığında ekranda “İşlem Tamamlandı” yazan bir onay mesajı görünecektir. Artık NAV’inizin sahibi olduğunuzu onaylayabileceğiniz Nav Coin Cüzdanınızı kontrol edebilirsiniz..

Değişken İşlem Tamamlandı

NAVTech’i Anlamak

Nav Coin’den en son cüzdanı indirdiğinizde, NAVTech’in dahil olduğunu ve önceden yapılandırıldığını fark edeceksiniz. Bu açık kaynaklı sistem merkezi olmayan bir sistemdir ve herkesin Nav Coin sunucusunu kullanmasına veya kendi sunucusunu kurmasına izin verir. Sunucudan bağımsız olarak, NAVTech, özel Nav Coin ödemelerine izin veren ikili blockchain sistemidir. İşlem bilgilerini bu ikinci blok zinciri aracılığıyla göndermeden önce şifreler. Bu, ilgili adresler arasında bağlantı olmamasını sağlar.

Nav Coin İşlemleri Nasıl Özel Tutar??

Özel bir ödeme seçerseniz, Nav Coin, şifrelenmiş özel işlemleri NAVTech sistemi üzerinde çalışan ikili blok zinciri aracılığıyla gönderir..

Nav Coin Hangi Projeleri Tamamladı?

Bakarsan Nav Coin yol haritası, Mobil ve Web Cüzdanları, Anonim DApp’ler için planlama, Alt Zinciri yeniden oluşturma, NavTech v1.2, Nav Coin Core 4.0.4, NaviPi 1.0.1, NavTech 1.1, Nav Coin Core 4.0.0 dahil olmak üzere çok sayıda tamamlanmış proje keşfedeceksiniz, NavPi StakeBox, bir web sitesi yeniden tasarımı, ademi merkeziyet uygulaması, anonim satıcı entegrasyonu, bir satıcı ağ geçidi, masaüstünde ince bir istemci, NAVTech’in genel sürümü, NAVTech Node JS, NAVTech beta testi, Faucet ve Block Explorer.

Nav Coin, 2014’te yeniden başladı. 2016’da, tüm kripto para birimleri arasında en iyi performans gösteren üçüncü oldu. Kemerinin altındaki ve gelecek için planlanan çok sayıda projeyle, ancak yukarı çıkmaya devam edebilir..

Gelecek için Hangi Projeler Planlanıyor?

Nav Coin’in arkasındaki geliştiriciler, sayısız projeyle genişletmek. NAVTech Polymorph devam ediyor. Anlık bir değişim olan Changelly ile çalışmayı içerir. Bu proje, anonim ödemelerin yanı sıra platformda listelenen 25’ten fazla kripto para birimi arasında geçiş yapma olanağı sağlayacaktır. Bu proje yaklaşık yüzde 60 tamamlandı.

Yol haritası

Pazarlama yol haritası şu anda yaklaşık yüzde 75 tamamlanmıştır ve bir pazarlama yol haritasının resmileştirilmesini ve bir pazarlama planı sunmayı içerecektir. Nav Pi 2.0 yüzde 25 tamamlandı ve kullanıcı deneyimini geliştirmek için ön uç performansını geliştirirken NavPi arayüzünü modernize etmeye odaklanıyor. Topluluk Fonu yüzde 20 tamamlandı ve geliştiriciler ağın başarılı olması durumunda onu hazırlıyor.

NAVTEch Wallet, NavTech, Subchain ve Nav Coin’i tek bir cüzdanda birleştirerek ağı tamamen merkezi olmayan bir örgü ağa dönüştürecektir. Ayrıca Anonim Merkezi Olmayan Uygulama platformu olan Anon Dapps üzerinde çalışıyorlar..

Ekip ayrıca, soğuk depodaki NAV’nin, stake etme sırasında fon güvenliğini artırmak için stake girdisi için kullanılmasına izin verecek olan Soğuk Staking Uygulaması üzerinde çalışıyor. Geliştiriciler ayrıca bir Gezinme Zinciri Prototipi üzerinde çalışıyorlar.

Sonuç

Nav Coin, Bitcoin’in tüm avantajlarından yararlanır ve adresleri ve diğer bilgileri koruma yeteneği sayesinde gizlilik ekler. Bu, kullanıcıların en son teknolojiyi kullanan ve bilgilerini koruyan bir kripto para biriminden yararlanmasını sağlar.

Nav Coin için diğer iyi noktalar, yaklaşmakta olan Polymorph teknolojisi, soğuk stake etme ve daha ileride Akıllı Sözleşmeler ve Dapps olasılığıdır ve Nav Coin’in geleceği için neden yüksek umutlar olduğunu görebilirsiniz, bu da onu gözlerinize sağlam bir yatırım haline getirir. çoğunun.

kullanışlı bağlantılar

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me