Kik Kin Cryptocurrency Kılavuzu

Facebook ve Twitter gibi sosyal medya platformları, kullanıcıların içerik oluşturmasına izin verir, ancak bundan faydalananlar yalnızca şirketlerin kendileridir. Anlık mesajlaşma uygulamaları ayrıca kullanıcılara tazminat ödemeden kullanıcı verilerinden para kazanır ve profillerini çıkarır. Kik tüm bunları yeni kripto para birimleriyle değiştirmeyi hedefliyor Kin Kik anlık mesajlaşma uygulamasında yaşayacak.

Kin Cryptocurrency

Kik Nedir?

Son dokuz yıldır bir kayanın altında yaşamış olmanız durumunda – Kik, sosyal ağ uygulamalarında 7. AppAnnie. 2009 yılında Ted Livingston tarafından kurulmuştur ve dünya çapında 4 ofisi ile 150’den fazla çalışanı vardır. Dünyanın en çok kullanılan sohbet uygulamalarından biri ve iOS App Store’daki en büyük beşinci arama ifadesidir. 13-24 yaş arası gençler ve genç yetişkinler arasında çok popülerdir. Kullanıcıların çoğu Amerika Birleşik Devletleri’nde yaşıyor. Kik’in Kin Ekosistemini başlatmasının avantajı, 15 milyon kişilik mevcut bir kullanıcı tabanına sahip olmasıdır. Kik’in popülaritesi nedeniyle bu, mevcut kullanıcı tabanı tarafından iyi bir benimsenme oranı sağlayacaktır. Kik Messenger ücretsiz bir programdır ancak kaynak kodu özel ve tescillidir.

Kik

Kik, Yazılımları Tescilli ise Açık Kaynak Ürününü Nasıl Piyasaya Sürecek??

Kik’in ademi merkeziyetçilik stratejisinin bir parçası, özel bir kaynak kodu tabanından uzaklaşmaktır. Bu aşamalar halinde gerçekleşecek. Bu, geliştiricilerin ve ortakların mevcut Kik kod tabanına entegre olmasını ve genişlemesini sağlamak içindir. Ayrıca, Kik kâr amacıyla yönetildiğinden, şirket bu rekabetçi duruştan uzaklaşacak ve daha çok açık kaynak kullanarak Kin topluluğunu oluşturmada işbirliğine dayalı bir yaklaşım benimseyecektir..

Kik Neden Bir Kripto Para Birimi Başlatmaya Karar Verdi??

2014 yılında Kik Messenger, Kik Points’i tanıttı. Bu deney 2016’da sona erdi ama başarılı oldu. Geliştiriciler, kullanıcıların bir mesajlaşma uygulamasında sosyal para birimi ile ne yaptığını görmek istedi. Uygulamadaki ortalama işlem miktarı, o zamanki Bitcoin ağının neredeyse üç katıydı. Bu, Kik’e bir sohbet uygulamasının içinde bir kripto para birimi için kesin bir kullanım durumu olduğunu kanıtladı. Teknik olmayan insanlar için kripto para birimlerini anlamak genellikle zordur, ancak Kik onu herkesin kullanması için çok kullanıcı dostu hale getirmeyi amaçlamaktadır..

Nasıl çalışır

Kin Ekosistemi Nedir?

Kik’in nihai hedefi, Kin ekosistemi merkezi olmayan bir organizasyona. Sağladığı tüm dijital hizmetler şeffaf ve erişilebilir olmalıdır. Kik, kendisini bu yeni ekosistemin bir ev sahibi yerine bir katılımcı olarak görüyor. Bu ekosistemin öne çıkan özelliklerinden ikisi Kin Rewards sistemi ve Merkezi Olmayan Kimlik Hizmetidir..

Kin Ekosistemi

Kin Ödül Motoru nedir?

Kin Rewards Engine, bir kar paylaşım mekanizması olarak çalışır. Kin ekosistemindeki tüm paydaşların kuruluşun büyümesinden yararlanmasına olanak tanır. Bu, Kin kripto para biriminin çoğunu kilitleyen bir fon. Bu, toplam Kin arzının% 60’ı olarak belirlenecek. Bu, Kin ekosistemine katkıda bulunanlarla paylaşılacaktır. Her yıl, tahsis edilmeyen kalan ödül fonlarının% 20’si, Kin ekosistemine katkıda bulunan herkese daha fazla teşvik ödülü olarak verilecektir. Ayrıca, ödül fonunun% 5’i operasyonlar ve pazarlama için kullanılacak. Bu şeffaftır ve herkes fonların nasıl harcandığını görebilir.

Kin Ödülleri

Kin kripto para birimi deflasyonisttir, yani fiat para birimlerinin aksine zamanla değerinin arttığı anlamına gelir. Kin değer kazandıkça ödüllerin yüzdesi de orantılı olarak azalacaktır. Ödüller kullanıma orantılı olarak dağıtılacaktır. Bu, algoritmaların her kullanıcıya ne kadar Kin ürettiklerine bağlı olarak kaç ödül ayrılacağını belirleyeceği anlamına gelir. İlk başta, Kin Vakfı tarafından manuel olarak yapılacaktır. Ancak daha sonra akıllı sözleşmeler kullanılarak tamamen otomatik hale getirilecek.

Kin Kimliği Hizmeti Nedir?

Blok zinciri çağında güvenilir hizmetler sunmanın anahtarı, merkezi olmayan tek bir kimliktir. Kin, kendi kimlik hizmetini geliştirecek ve aşağıdaki gibi diğer üçüncü taraf kimlik hizmetleriyle entegre olacaktır. OneName, uPort ve Keybase. Bu, kullanıcıların kendi, doğrulanmış kimlikleriyle bağlantılı farklı hizmetler arasında işlem yapmasına olanak tanır..

Kin Vakfı nedir?

Kin Vakfı Kin Ekosisteminin büyümesini yönetecek kar amacı gütmeyen bir kuruluştur. Açık yönetişim ilkeleri üzerine kurulmuştur. Bu, tüm süreçlerin şeffaf ve adil olduğu anlamına gelir. Kin Ödül Motorunun yanı sıra KIN kripto para biriminin tedarikiyle ilgilenecekler. Bu, tüm Kin Ekosistemi Merkezi Olmayan Otonom Organizasyon (DAO) olarak işlev görene kadar geçici bir çözümdür..

Kin Vakfı

Kin kripto para birimi nedir?

Kin adı, sosyal bir kripto para birimi için çok uygundur. Aile kavramını veya akraba olmayı ima eder. Ekonomik teşvik mekanizması olan Kin Rewards Engine, bu token ile güçlendirilecek. Kin, Ethereum ERC-20 uyumlu bir belirteçtir. Ethereum ekosisteminde halihazırda yerleşik olan özellikler, onu Kin kripto para birimine uygun hale getirir..

Kullanıcılar Kin Nasıl Kazanabilir??

Kullanıcılar, dikkatlerini harcayarak Kin kazanabilirler. Bu, topluluğa değer katarak, diğer kullanıcıların içeriklerini seçerek veya orijinal içerik oluşturarak yapılır. Kin, uygulamanın içinde bir kullanıcının Kik hesabına bağlı bir kripto cüzdanında saklanır. Varsayılan olarak, her kullanıcının zaten bir cüzdanı olacaktır, bu nedenle katılım engelini ortadan kaldırır. Kullanıcıların herhangi bir ek yazılım indirmesi veya uzun ve kafa karıştırıcı cüzdan adresleriyle uğraşması gerekmez. Her şey sosyal sohbet deneyimine sorunsuz bir şekilde entegre edilmiştir. Kullanıcılar ayrıca Ethereum blok zincirini kullanarak Kik uygulamasının dışında Kin gönderebilir ve alabilir..

Kullanıcılar Kin’i Nasıl Satın Alabilir??

Kin, aşağıdaki borsalarda satın alınabilir:

  • Mercatoks
  • Bancor
  • IDEX
  • COSS
  • YoBit

Kullanıcılar Kin Nasıl Harcanabilir??

Kullanıcılar, Kin ekosistemindeki herhangi birinin sunduğu ürün ve hizmetleri satın alarak Kin harcayabilir. Bunlar, premium içeriğe erişim veya harika içerik oluşturması için bir başkasına bahşiş verme gibi sanal ürünlerdir.

Ethereum Blockchain’in Zorlukları Nelerdir??

Ethereum blok zinciri zaten oldukça yoğun ve işlem onay süreleri, kullanıcıların tüketici sınıfı bir uygulamadan beklediğinden daha yavaş olabilir. Ayrıca Ethereum blok zinciri, işlem başına işlem ücretlerinin Gaz şeklinde ödenmesini gerektirir. Diğer birçok Ethereum tabanlı token gibi Kin de kendi merkezileştirilmiş yan zincir defterini geliştirecek. Geliştiricilerin işlevselliği genişletebilmesi için açık bir API’ye sahip olacaktır. Bu, işlem hızını artıracak, Ethereum ağ ücretlerinden kaçınacak ve halka açık Ethereum blok zincirindeki yükü azaltacaktır..

Kin Ekibi Güvenilir mi?

Kik ekibinin desteğine sahip olmanın yanı sıra, Kin Ecosystem projenin başarısını sağlamak için çok sayıda kendini adamış geliştirici ve uzmana sahiptir..

Sonuç

Kin, kaliteli katkıları ödüllendirerek sosyal etkileşimleri teşvik etmenin harika bir yoludur. Ödüller şeffaf ve adil. Steem blok zincirinde çalışan Steemit gibi diğer sosyal ağlar da içerik küratörlüğüne benzer bir yaklaşıma sahiptir. Tüm karı yapan şirket yerine, içerik oluşturucular eşit şekilde ödüllendiriliyor. Bu, hem içerik oluşturucular hem de şirketler için bir kazan-kazan durumu yaratır. Sosyal medya uygulamalarında kullanıcılar dikkatlerini değere dönüştürüyor ve bu da onu blockchain teknolojisi için mükemmel bir aday yapıyor..

kullanışlı bağlantılar

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me