ETHLend kripto para biriminin ödünç verilmesi ve alınması için merkezi olmayan bir pazardır. Platform, bir kredi sözleşmesinin sermayesini geri ödemeyen borçluların ve zarara uğrayan borç verenlerin sorununu çözmeye çalışıyor. Pazar, Ethereum blok zincirinde çalışan ERC-20 uyumlu tokenler üzerine inşa edilmiştir..  

Ethlend Web Sitesi

ETHLend Nasıl Çalışır?

Ethereum ağının yarı anonim olması, bir borçlunun iyi bir ödeme geçmişine sahip olup olmadığını belirlemeyi zorlaştırır. Bir itibar mekanizması kullanarak ETHLend bu belirsizliği ortadan kaldırır. Her Ethereum adresine, borç verenlerin güvence vermesi için eklenmiş bir itibar puanı olacaktır. İtibar sistemi, yalnızca ETHLend dahili blok zincirinde kullanılan bir token olan Credit Token (CRE) üzerinde çalışır..

ETHLend, borçlunun bir tür teminat koyması gerektiğinden, teminatlı bir borç verme hizmetidir. Bu, ya Ethereum ERC-20 tokenleri ya da sahip oldukları herhangi bir Ethereum Name Service (ENS) alanı biçiminde olacaktır: ENS alanları, uzun ve zor yerine bir Ethereum cüzdanı tarafından kullanılan .eth alan uzantısına sahip kısa alanlardır. cüzdan adresi.

Ethereum akıllı sözleşmeleri bu kimlik bilgilerini saklayacak kadar sağlam.

ETHLend Nasıl Güven Yaratır??

İtibar Bazlı Borç Verme, CRE belirtecini bir güven birimi olarak kullanarak borç alanlar ve borç verenler arasında güven oluşturmak için kullanılır. Ek olarak, bu Merkezi Olmayan Kredi Derecelendirmesi (DCR), diğer blok zincirleri kullanarak borçlunun bir kredi profilini oluşturmayı amaçlamaktadır ve ayrıca verileri diğer blok zincirleri için erişilebilir kılacaktır. Verilere erişmek ve borçlunun bir kredi profilini oluşturmak için başka blok zinciri dışı yöntemler de vardır..

ETHLend Veri Toplamak İçin Başka Hangi Yolları Kullanabilir??

ETHLend topluluğu bazı ilginç çözümler önerdi. Bunlardan biri kehanetlerin kurulmasıdır. Ethereum terimleriyle bu, gerçek dünya verilerinin blok zincirinin dışından beslendiği ve blok zincirindeki varlıklarla bağlantılı olduğu anlamına gelir. Bunun işlevi, muhtemel borçlular üzerinde kredi kontrolleri yapmak olacaktır. Sosyal medya, borçlunun profilini çıkarmak ve kimliğini doğrulamak için de kullanılabilir. Merkezi veriler, bir kişinin adresini alarak bir borcu yerine getirmek için kullanılabilir. Bu, daha iyi borç verme oranları elde edebilen borçlu için de faydalar sağlar..

İlk Kez Ödünç Alanlar Nasıl Doğrulanır??

ETHLend, uPort adı verilen Ethereum blok zinciri üzerine kurulu bir kimlik doğrulama sistemi ile entegre olacaktır. Kullanıcılar merkezi olmayan kimliklerini talep edebilir ve bunu ETHLend blok zincirindeki varlıklarına bağlayabilir. Teminatı olmayan borçlular bile teminatsız borç vermeye erişebilirler. Risk, bir borçlunun ödünç verebileceği Ethereum miktarını sınırlayarak azaltılabilir. Borçlu daha sonra bu krediyi geri ödediğinde iyi bir itibar kazanır ve daha büyük kredi miktarlarına erişim sağlayan itibar jetonları kazanır..

ETHLend’in Faydaları Nelerdir?

ETHLend platformu güvenilmezdir. Bu, onaylandıktan sonra hiç kimsenin krediyi manipüle edemeyeceği veya engelleyemeyeceği anlamına gelir. Ethereum blok zincirinin açık doğası, herkesin halka açık defterdeki işlemlerin listesini inceleyebileceği için şeffaflık olduğu anlamına gelir. ETHLend platformu, finans sektörüne demokrasi getirerek kredi verme erişimini açar. Borç verenlerin havuzu küreseldir, bu nedenle finansmana daha fazla erişim ile fırsatlar çok daha büyüktür. Dünyada en az 2,5 milyar bankasız insan olduğu tahmin ediliyor. Bu aynı zamanda onlara finansmana erişim fırsatı verir.

EthLend Özellikleri

ETHLend’i Nasıl Kullanırsınız?

ETHLend dApp zaten başlatıldı. ETHLend, dApp’ın Status.im mobil tarayıcısı içinde kullanılabilmesi için bir mobil arayüz üzerinde çalışıyor. Geliştiriciler, kullanıcı arayüzünü basitleştirerek daha iyi bir deneyim oluşturur. Borç verme süreci çok daha kısa ve kullanımı daha kolay olacaktır. Bir cüzdandan manuel olarak Ethereum göndermekle uğraşmak yerine, platform, borç veren krediyi onayladığında fonları otomatik olarak toplayacak ve gönderecektir..

ETHLend dApp

LEND ve CRE Jetonları nelerdir?

Her ikisi de ERC-20 Ethereum uyumlu tokenlerdir. LEND jetonu, jetonu ICO jeton satışında satın alan erken benimseyenler için hizmetlerde% 25 indirim elde etmek için kullanılır. Ethereum ile de ödeme yapabilirler ancak bu, LEND tokenini elde etmek için teşvik yaratır. Aktif borç verenler ve borç alanlar ayrıca bir airdrop aracılığıyla LEND paraları ile ödüllendirilecek. Bu, daha fazla kullanıcının jetonu benimsemesini sağlamak ve aktif ve ilgili kullanıcılar aracılığıyla proje için daha fazla değer yaratmak içindir. Cryptospeak’te bu, ücretsiz jeton alacakları anlamına gelir. Öne çıkan listeler gibi özel işlevler de LEND sahiplerine sunulacaktır. Borç verenler ve borç alanlar, platforma birini yönlendirirlerse LEND kazanabilirler. LEND belirtecinin temel amacı işlem ücretlerini ödemek olsa da, diğer herhangi bir kripto para birimi gibi borsalarda da işlem görebilir..

CRE Token Neden Yalnızca ETHLend’de Çalışıyor??

CRE belirtecinin tek amacı, bir kullanıcının ETHLend’deki itibarını izlemektir ve takas edilemez veya kimseye gönderilemez. Kredinin her geri ödemesinde bir borçlu CRE kazanacak, örneğin 1 ETH kredisinde 0.1 CRE kazanacaklar.

LEND’i Nasıl Satın Alabilirsiniz?

“Fiat” para birimi ile LEND satın alamazsınız, bu nedenle önce başka bir para birimi satın almanız gerekir – satın alınması en kolay olanı, Coinbase’de banka havalesi veya banka / kredi kartı satın alımını kullanarak yapabileceğiniz Bitcoin veya Ethereum’dur ve ardından bunu takas edebilirsiniz Binance gibi bir borsada LEND için.

Coinbase’e kaydolun

Kripto para birimini ilk kez satın alan müşteriler için, ilk satın alma işleminizi yapmak için Coinbase’i kullanmanızı öneririz – kullanımı kolaydır, tamamen ABD hükümeti tarafından düzenlenir, böylece kripto para birimini satın alabileceğiniz en güvenli ve en saygın yerlerden biri olduğunu bilirsiniz. Coinbase, bir kredi kartı veya banka kartı ile veya banka havalesi göndererek Bitcoin, Litecoin ve Ethereum satın alma imkanı sunar. Kartlar için ücretler daha yüksektir ancak para biriminizi anında alacaksınız.

Sıkı mali kurallara uymaları gerektiğinden, kaydolurken kimlik doğrulaması yapmanız gerekecek.

Kaydolmak için bağlantımızı kullandığınızdan emin olun, 100 $ ‘lık ilk satın alımınızı yaptığınızda 10 $’ lık ücretsiz bitcoin ile alacaklandırılacaksınız..

Coinbase Web Sitesi

Başlamak için, adınızı, e-postanızı girmeniz ve bir şifre seçmeniz gereken bir kayıt formuna yönlendirileceğiniz “Kaydol” düğmesini tıklayın..

Ethereum satın alın

Coinbase’de, üstteki “Al / Sat” sekmesini ziyaret edin, “Ethereum” u seçin, ödeme yönteminizi seçin ve satın almak istediğiniz tutarı girin – bir ABD Doları tutarı veya bir miktar Eter girebilirsiniz..

Etherum satın alın

Daha sonra sizden işleminizi onaylamanız istenecektir, eğer bir kartla ödeme yapıyorsanız, kart sağlayıcınızla bir doğrulama işlemini tamamlamanız gerekebilir. Bu tamamlandığında, Ethererum’unuz hesabınıza eklenecek.

Binance’de LEND Satın Alın

Artık LEND satın alımınızı yapmak için Ether’inizi Binance’e gönderebilirsiniz, borsaya nasıl kaydolacağınızı ve satın alacağınızı görmek için Binance incelememize buradan göz atın..

Binance Cüzdanlar

ETHLend için Bazı Uygulamalar Nelerdir??

Platform, ICO’lara veya diğer token’lara yatırım yapmak için para toplamak amacıyla kripto ekonomisinde kullanılabilir. Ayrıca geleneksel fiat tabanlı ekonomide de kullanımı vardır. USD’ye sabitlenebilir ve borç verme işlemlerinde oynaklığı azaltabilir. Ayrıca, nesnelerin tokenizasyonu, herhangi bir gerçek varlığın blok zincirinde bir ERC-20 jetonu olarak alınıp satılabileceği anlamına gelir. Kelimenin tam anlamıyla her şey bir kredi işleminde teminat olarak sunulabilir.

Kredi Örneği

Yol Haritası nedir?

ETHLend tanıtacak borç veren tarafı teklifleri veya isteğe bağlı borç verme. Bu, borç verenlerin, borç vermeye istekli oldukları miktarın yanı sıra faiz oranlarının ne olacağına ilişkin teklifler sundukları yerdir. Ayrıca hangi tokenleri teminat olarak kabul ettiklerini veya hangi kredi notunun karşılanması gerektiğini de belirtebilirler. Diğer bir yenilik ise, kredi verenlerin riski yayan birden çok kredi verenle bir kredi oluşturabildiği kalabalık kredilendirmedir. Ayrıca bitcoin ve altcoin kredisi vermeyi planlıyorlar. Platform ayrıca API aracılığıyla genişletilebilir olacak. Bu, geliştiricilere ödünç verme botları oluşturma şansı verecek.

Yol haritası

DApp İçin Planlanan Diğer Özellikler?

ETHLend ayrıca teklif verme işlevi üzerinde çalışıyor. Bu, borç verenlerin açık artırmada teklif vermesine izin verecektir. Bu, teklif sahiplerinin borçlular için en iyi faiz oranını sağlamak için rekabet ettiği ters bir açık artırmadır. Ayrıca, merkezi olmayan borç verme ve DCR derecelendirme sistemini Ethereum blok zincirinin ötesine genişletmeyi planlıyorlar. Merkezi olmayan sigorta poliçesi çok ilginç bir fikirdir. Bu, sigortacıların potansiyel müşterilerin risk profillerine erişmesine ve onlara buna dayalı politikalar sunmasına olanak sağlayacaktır..

Sonuç

ETHLend, merkezi olmayan borç verme sorununa kapsamlı bir çözüm sunar. Mevcut koruma önlemleri ve sistemler, riskin en aza indirilmesini sağlar. Platformu kullanan borç alanlar ve borç verenler için sayısız avantaj vardır. Bu yenilik, geleneksel engelleri ortadan kaldırır ve finansal hizmetler endüstrisindeki potansiyel müşteriler için yepyeni bir pazar açar..

Kullanışlı bağlantılar

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me