Yeni Başlayanlar İçin Ark Rehberi

Ark Fransa merkezli, daha önce uyumsuz olan birçok farklı blok zinciri ağını birleştirmeyi amaçlayan yenilikçi bir yeni projedir. Aralık 2016’da 2.000 BTC ICO hedefinin gerisinde kaldılar ve 1.279.67BTC’ye (o sırada 998.000 ABD Doları değerinde) ulaştılar, ancak yatırımcılara isteğe bağlı geri ödeme sunarken yol haritalarına devam etmeye karar verdiler..

Ark ekibinin birincil hedefi, en iyi blockchain teknolojisini tüketici kitlelere ulaştırmaktır. Piyasadaki pek çok altcoin ve token gibi basit bir yatırım aracı yerine Ark, kendi sözleriyle, ‘bağlantılı zincirlerden oluşan bir ekosistem ve ARK’yı oldukça esnek, uyarlanabilir hale getiren sonsuz kullanım durumlarından oluşan sanal bir örümcek ağı’ yaratmayı hedefliyor. ve ölçeklenebilir ‘.

Ark’ın temel fikri, Bitcoin ve Ethereum gibi rakip ağlara erişmek için sürekli olarak madeni para ticareti yapmak zorunda kalmadan aynı anda birçok farklı blok zinciri ağı için bir köprü sağlayarak tüketiciler için daha erişilebilir hale getirmektir. en yaygın olarak kullanılan blok zinciri ağları.

Arkasında kim var?

Ark, Berlin merkezli arkasındaki kilit geliştiricilerden bazılarının beyni. Lisk, Mayıs 2016’da faaliyete geçen ve o zamandan beri kripto para piyasasında ana akım başarı ve marka tanınırlığı elde eden popüler kripto para birimi ve bağımsız blok zinciri ağı.

27 üyemizin paylaştığı vizyonu gerçekleştirmek için bir araya gelen çeşitli yetenekli bireyler grubu – hepsi tutkuyla iş birliğine ve Ark ekosisteminin gelişimine adanmıştır..

Lisk’in çekirdek geliştiricisi ve cemaatler için bağış toplama platformu olan Donat.io’nun kurucu ortağı / CTO’su olan François-Xavier Thoorens, Ark’ın geliştirme başkanı ve makine mühendisliğinde deneyime sahip olan ve ortak çalışmalara yardımcı olan Mike Doty’dir. Lisk’in öncülü olan Crypti’nin Genel Müdür olduğunu buldu.

Bu Neden Büyük Olabilir?

Ark’ın ana cazibesi ve potansiyel olarak kripto para piyasasında ve daha spesifik olarak onu destekleyen blok zinciri teknolojisinde devrim yaratmasının nedeni, çeşitli rakip blok zinciri ağlarını birbirine bağlama becerisidir ve boşluğu köprü, tabiri caizse aralarında.

Bu büyük bir mesele çünkü Ark gibi projeler olmadan Bitcoin, Ethereum ve Lisk gibi paralar, üç önemli örneği kullanmak için, teknoloji uyumsuz olduğu için aynı blok zincirinde birlikte çalışamaz. Ark, SmartBridge’leri kullanarak birbiriyle bağlantılı bir blok zincir ekosistemini mümkün kılarak bunu değiştiriyor. Ayrıca, bunun ne kadar büyük olabileceği ve bununla ne yapılabileceği hakkında size bir fikir vermek için diğer blok zincirlerindeki olayları tetikleyebilme gibi diğer olasılıkların tüm dünyasını açar. aşağıdaki örnekleri listeler:

 • Bir ETH akıllı sözleşmesini tetiklemek, ancak ark tutmak istiyorsanız, talimatları doğrudan cüzdandaki ark SmartBridge aracılığıyla göndererek olayı tetikleyebilirsiniz..
 • Factom’da bir kayıt girişi yapmak istiyorsunuz, ancak yalnızca ARK tutuyorsunuz. Böylece ARK cüzdanınıza gidersiniz, SmartBridge sekmesi aracılığıyla FCT zinciri için doğru bilgileri ve talimatları girersiniz..
 • ETH cüzdanıma 10 ARK göndermek istiyorum. Bu, para birimlerini değiştirmek için arka uç yeteneğine sahip kodlanmış bir dinleyici gerektirir. 10 ARK’ımı ETH cüzdanıma gönderdikten sonra, kodlanmış dinleyici bu TX’i (işlemi) bir değişim işlevi olarak görür ve buna göre hareket eder.

Ark’ın temel özelliklerinden biri, işlemlerin blok zincirinde işlenme hızıdır. Web sitesi, Ark’s Core’un sekiz saniyelik blok süreleri ile ultra hızlı işlemler üretecek şekilde yapılandırıldığını iddia ediyor – bu, Bitcoin, Ethereum veya piyasadaki diğer herhangi bir altcoin’in elde edebileceğinin çok üstünde ve bu nedenle Ark’a birçok kişiye göre güçlü bir avantaj sağlıyor. daha yerleşik paralar. Ek olarak, Ark son derece ölçeklenebilir, yani ARK ihtiyaç duyduğunda daha yüksek verim elde edilebilir, böylece Ark daha popüler hale geldikçe ve saniyede daha fazla işlem gerçekleştikçe altyapı etkileyici işlem hızını koruyabilir..

Ark’ın bir diğer yenilikçi özelliği, projenin demokratik bir şekilde yürütülmesidir. ARK, diğer DPoS (Delegated Proof of Stake) konsensüs modellerine göre daha merkezi olmayan bir oylama sistemi sağlar. Oy ağırlığı, her oylamaya% 100 ağırlık atamak yerine tüm oylara bölünür, bu da tüm ağın ele geçirilmesini neredeyse imkansız hale getirir.

Ark’daki ödül süreci şu şekilde işliyor:

 1. Hesaplar, delegeler için Sandıklarıyla oy kullanır.
 2. En çok oyu alan delegelerin (ilk 51) yeni bloklar oluşturmasına izin verilir.
 3. Her sahte blok için bir delege bir ödül alır
 4. Delege, seçmenlerine bazı ödüller ödemeye karar verebilir

Burayı oku delegasyon süreci hakkında ve dövme işlemi hakkında burada.

Ark’ın güçlü bir çekirdeğe sahip çok umut verici bir proje olduğunu düşünüyoruz. geliştiriciler ekibi kripto para piyasasında devrim yaratma potansiyeline sahip.

Ark Cüzdan

Ark, yapabileceğiniz kendi resmi masaüstü cüzdanına sahiptir buradan indirin. Ark cüzdanınızı oluşturmak için, istemciyi indirin ve birkaç kelimeden oluşan bir tohum “Hesap Oluştur” bağlantısını tıklayın – bunları güvenli bir şekilde bir yere kopyalayın. Müşteri daha sonra tohumdan 3 kelime yazmanızı isteyecek, bu yapıldığında yeni cüzdanınız kurulacak ve Ark jetonlarınızı aktaracağınız adresiniz olacak..

Ark Cüzdan

ICO Ayrıntıları

Arc ICO, 11 Aralık 2016’da sona erdi. Satış, projenin 2.000 BTC’lik hedefinin altında olan 1.279,67 BTC (o sırada 998.000 ABD Doları) arttı. Çok sayıda topluluk tartışmasından sonra, ekip, onları isteyen tüm yatırımcılara isteğe bağlı geri ödeme sunarken yol haritalarına devam etmeye karar verdi..

ARK tokenleri, bu yılın başlarında olan genesis bloğunun sahte olduğu zamanda dağıtıldı. Finansman hedefine ulaşılmadıysa, plan yatırımları katılımcılara tam bir geri ödeme şeklinde iade etmekti. Ancak, daha önce de belirtildiği gibi, yatırımcılara sadece geri ödeme talep etme seçeneği sunma kararı alındı; Ark, ICO sırasında toplanan fonların çoğunu elinde tuttu.

Token değişiminin tamamlanmasından 24 saat sonra, fonların% 20’si emanetten ARK geliştirme ekibine bırakıldı. Bu ilk fonlar, kurumsal kuruluş ücretleri, erken geliştirici işe alımı, yasal bir ekibin organizasyonu ve işle ilgili diğer ödemeleri ödemek için kullanıldı.

Kalan fonlar, ARK ağını kurmak, diğer blok zinciri ağları ile SmartBridge bağlantıları geliştirmek, Akıllı Kartlar üretmek ve ARK hizmetlerini tanıtmak için kullanıldı ve kullanılmaya devam edecek..

Zaman çizelgesi

 • 1 Şubat 2017 – ARK Mainnet Lansmanı
 • 2017’nin sonları – Bir P2P kart ağı ve Bitcoin, Ethereum ve Lisk ağlarına SmartBridge bağlantılarının geliştirilmesi
 • 2018’in başları – Smartcard P2P ödeme sisteminin uygulanması ve ek Bridged Blockchain Desteği
 • 2018 sonunda – Ekosistem Geliştirme

Sonuç

Ark, geride kalmak için harika bir proje gibi görünüyor. Lisk ve Crypti’nin başarısı, Ark ekibinin geliştirme ve yönetim gücünün bir kanıtıdır. Ek olarak, Ark, insanların satın alma ve ticaret yapma ve diğer blockchain ağlarını kurma şeklini değiştirme ve bu da ona piyasadaki sayısız diğer altcoinlere göre kesin bir avantaj sağlayan gerçek güce sahiptir..

Nitekim, baskı anında, Ark’ın SmartBridge işlevsellik, Bitcoin, Ethereum ve Lisk’i içerir ancak bunlarla sınırlı değildir. Ek olarak, Ark, geleneksel banka hesaplarından uzak durmak isteyenler için ideal olan fiziksel bir kart sistemi sunar..

Altta yatan jetona gelince, ѦRK coin hızlı, güvenli ve kararlıdır, ağı güvence altına almak için delege edilmiş hisse kanıtı ve PBFT (Pratik Bizans Hata Toleransı) kullanır..

Yazı yazarken (24 Ağustos 2017) Ark jetonu 1,65 dolardan işlem görüyor, yakın zamanda Twitter’da yıl sonunda insanların tahminlerini bulmak için bir anket yaptık – çoğunluk Ark’ın 5 dolara ulaşacağını düşünüyordu..

ARK’yı Kim Seviyor? 2017 sonunda fiyat için tahminler? #ark @ArkEkosistem #arkecosystem $ ark $ ARKBTC

– Blockonomi (@blockonomi) Ağustos 17, 2017

kullanışlı bağlantılar

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me