AElf özelleştirilebilir ve blok zincirlerinin ticari zincirleri karşılaması için oluşturulmuş bir işletim sistemidir. AElf, şu anda mevcut olan blockchain teknolojisi ile ilgili sorunları çözmek için benzersiz bir yönetişim sistemine ve yan zincirlere odaklanıyor..

Aelf Kılavuzu

Ekip, AElf’i oluştururken, mevcut işletim sistemlerinin ve blok zincirinin üç zorluğuna odaklandı. Tek bir düğümün performansı tüm sistemin performansını belirlediği için mevcut blok zincirlerinin ölçeklenebilirlik eksikliğiyle mücadele etmek için çalışmak istediler.

Ekip ayrıca, mevcut blok zincirlerinin kaynakları çeşitli akıllı sözleşmeler arasında ayırmadığını ve bu da yürütmeler arasında müdahaleye yol açtığını belirtti. Son olarak, güncellemeleri benimsemek ve yeni teknolojiye uyum sağlamak için bir prosedür oluşturan önceden tanımlanmış bir mutabakat protokolünün eksikliğini düzeltmek istediler..

Aelf Özellikleri

AElf’in Bazı Temel Özellikleri Nelerdir??

AElf’in en önemli özelliklerinden biri, çok katmanlı yan zincirlerin ve ana zincirlerin bir dizi ticari senaryoyu idare edecek şekilde çalışmasıdır. Her zincir tek bir kullanım durumuna ayrılmıştır, bu nedenle farklı görevler birden çok zincire dağıtılmıştır. Bu, işleme verimliliğini artırır.

Ek olarak, AElf, Ethereum ve Bitcoin dahil olmak üzere harici blok zinciri sistemleriyle mesajlaşma yoluyla iletişim kurar. Bulut tabanlı hizmet ve rekabet etmeyen işlemler için paralel işlem sunar. AElf ayrıca, her zincir için minimum uygulanabilir Genesis ve Block Smart Contract Collection ile temel bileşenlere sahiptir, bu da kişiselleştirmeyi en üst düzeye çıkarırken veri karmaşıklığını azaltır..

Aelf Öne Çıkanlar

Son olarak, AElf ile paydaşlar, protokolünde yapılan değişiklikleri onaylayabilir. Bu değişiklikler, konsensüs protokolünü yeniden tanımlama yeteneğini ve yan zincirlerin bu protokole dayalı olarak dinamik bir şekilde ana zincirden çıkma veya katılma iznini içerebilir. Bu değişikliklerle, yan zincirleri iyileştirmek için rekabet yoluyla bir teşvik var..

AElf Hangi Ana Hedeflere Ulaşır??

AElf, ticari ortamlarda kullanılmak üzere oldukça özelleştirilebilir bir işletim sistemi oluşturmak da dahil olmak üzere birkaç ana hedefe ulaşmak için çalıştı. Whitepaper, bu blockchain’de “Linux sistemi” olma amacını açıklıyor. Ekip, Linux Kernel’den sonra temel blok zinciri işlevlerine sahip AElf Kernel’i bile adlandırdı. Buna ek olarak, çekirdeğin temel etkileşimli arayüzü olacak bir kabuk üzerinde çalışırlar. Kullanıcılar, tam blok zinciri işletim sistemini kullanma veya çekirdeğe dayalı özelleştirilmiş bir işletim sistemi oluşturma seçeneğine sahiptir..

AElf ayrıca Ethereum ve Bitcoin dahil olmak üzere çapraz zincir etkileşimleri sağlamak için çalışır. Bu zincirler arası etkileşimler mesajlaşma yoluyla gerçekleşebilir. Ek olarak, kullanıcıları, dijital varlıkları ve bilgileri paylaşmak için çok düzeyli bir çapraz zincir yapısı olacaktır..

Aelf Atılımı

AElf, hedeflerinin yanında, dağıtılmış paralel işleme desteği yoluyla performans iyileştirmeleri için çalışıyor. Bu platform, rekabet etmeyen verilere sahip olmaları durumunda birden fazla işlemin paralel olarak işlenmesine izin verir. Ayrıca, trafiği boşaltmak için etkili işlem için çok karmaşık olduğunda, tek bir zincirin ayrı paralel zincirlere bölünmesine de izin verir. AElf ayrıca akıllı sözleşme mantığı ve belirli bir amaç için tasarlanmış bir fikir birliği protokolü ile birlikte özelleştirilmiş, etkili bir veri yapısı sağlayarak performansı artırır. Hatta bir anlık görüntüyü tetikleyebilir ve ardından ayrıntılı işlem verilerini kesebilir.

AElf, gelecekteki güncellemelerle ilgili anlaşmazlıkları önlemek için Genesis of Blockchain’deki güncelleme ve oylama mekanizmalarını açıkça tanımlamayı bir noktaya getirdi. Son olarak, AElf, doğası gereği Amazon bulut hizmetine benzer özel bir zincir modülü sunarak, kullanıcıların bağımsız zincirlerini oluşturmak ve tam sahiplik elde etmek için özel zincir modülünü hızlı bir şekilde kullanmalarına izin verir..

AElf Yapısı Nedir?

Kaynakların ayrılması, güncellemeler için önceden tanımlanmış bir fikir birliği algoritması ve ölçeklenebilirlik zorluklarının üstesinden gelmek için AElf, bir ana zincir ve birden fazla yan zincirden oluşan bir mimari kullanır. Bu ana zincir, platformun omurgası ve sistemin Bitcoin gibi dış zincirlerle etkileşime girebilen parçasıdır. Her yan zincirin kendine özel bir akıllı sözleşme türü vardır. Bu yan zincirler kendi aralarında etkileşime giremezler, bunun yerine ana zincir aracılığıyla iletişim kurmak zorunda kalırlar. Yan zincir indeks sistemi, her yan zinciri ana zincire bağlar.

Bunlar iki gruba ayrılır: önemli dış zincirler (Ethereum ve Bitcoin gibi) ve AElf işletim sistemi içindeki dahili yan zincirler. Yapıyı daha da karmaşık hale getirmek için, yan zincirlerin alt zincirler halinde kendi dalları olabilir. Örneğin, varlık borsalarına adanmış bir yan zincir, her varlık çeşidi için bir alt zincire sahip olabilir. Bu yapı, Ethereum tarafından bir parçalama tekniği olarak kullanılana çok benzediğinden, gerçekten de ağ verimliliğini artırmalıdır..

AElf Konsensüs Protokolü Nedir?

Sadece Proof-of-Stake veya Proof-of-Work’ün tipik fikir birliği algoritması, AElf düğümlerinin ana zincirdeki çeşitli yan zincirlerden gelen bilgileri kaydetmesi gerektiğinden çalışmayacaktır. Bunun yerine, platform Yetkilendirilmiş bir Teminat Kanıtı sistemini tercih ediyor. ELF tokenlerine sahip olanlar, madencilik düğümleri haline gelen düğümleri oylar. Bu seçilmiş düğümler daha sonra madencilik bonuslarını paydaşlar ve diğer düğümler arasında nasıl dağıtacaklarına karar verir. Ağdaki madencilerin sayısı 2N artı 1’e eşittir, N 8’den başlar ve her yıl 1 artar. Diğer blok zincirlerinde olduğu gibi, madencilik düğümleri işlemleri aktarır ve onaylar, veri aktarımı ve paket blokları.

Token Nerede Oynanır??

AElf ekosistemindeki token önemli hale geliyor çünkü yan zincirler indeksleme için ana zincire işlem ücreti ödemek zorunda. Yan zincirler ekosisteme daha fazla katkıda bulundukça işlem ücretleri düşer. Örneğin, Bitcoin çok yaygın bir şekilde benimsendiği için bir ücreti yoktur. Yan zincirlerin alt zincir ücretlerini almaları da mümkündür.

ELF Tokenları Nasıl Dağıtılır?

AElf, token satışını Aralık 2017’de gerçekleştirdi ve toplam 1 milyar ELF token var. Satış sırasında yüzde yirmi beş veya 250 milyon dağıtıldı. Yüzde 25’i de üç yıllık hak kazanma süresi ile AElf Vakfı’na gitti. Yüzde on altı veya 160 milyon, iki yıllık hak kazanma süresiyle AElf Takımına gitti. Üç yıllık bir dönem boyunca her pazarlamaya yüzde on iki veya 120 milyon gitti ve 100 yıllık bir süre boyunca madencilik yaptı. Son yüzde 10 veya 10 milyon, iki yıllık hak kazanma dönemiyle danışmanlara ve ortaklıklara gitti.

ELF Jetonları

Aelf ELF Tokenleri Nasıl Satın Alınır

ELF’yi “Fiat” para birimi ile satın alamazsınız, bu nedenle önce başka bir para birimi satın almanız gerekir – satın alması en kolay olanı, Coinbase’de banka havalesi veya banka / kredi kartı satın alma yoluyla yapabileceğiniz Bitcoin veya Ethereum’dur ve ardından bunu takas edebilirsiniz Tokeni listeleyen bir borsada ELF için. Nasıl satın alacağınızı öğrenmek için okumaya devam edin.

Coinbase’e kaydolun

Kripto para birimini ilk kez satın alan müşteriler için, ilk satın alma işleminizi yapmak için Coinbase’i kullanmanızı öneririz – kullanımı kolaydır, tamamen ABD hükümeti tarafından düzenlenir, böylece kripto para birimini satın alabileceğiniz en güvenli ve en saygın yerlerden biri olduğunu bilirsiniz. Coinbase, Bitcoin, Litecoin ve Ethereum’u kredi kartı veya banka kartı ile veya banka havalesi göndererek satın alma imkanı sunar. Kartlar için ücretler daha yüksek ancak para biriminizi anında alacaksınız.

Sıkı mali kurallara uymaları gerektiğinden, kaydolurken bazı kimlik doğrulaması yapmanız gerekecektir..

Kaydolmak için bağlantımızı kullandığınızdan emin olun, 100 $ ‘lık ilk satın alımınızı yaptığınızda 10 $ ücretsiz bitcoin ile kredilendirileceksiniz..

Coinbase Web Sitesi

Başlamak için, adınızı, e-postanızı girmeniz ve bir şifre seçmeniz gereken bir kayıt formuna yönlendirileceğiniz “Kaydol” düğmesini tıklayın..

Ethereum satın alın

Coinbase’de, üstteki “Al / Sat” sekmesini ziyaret edin, “Ethereum” u seçin, ödeme yönteminizi seçin ve satın almak istediğiniz tutarı girin – bir ABD Doları tutarı veya bir miktar Eter girebilirsiniz..

Etherum satın alın

Daha sonra sizden işleminizi onaylamanız istenecektir, eğer bir kartla ödeme yapıyorsanız, kart sağlayıcınızla bir doğrulama işlemini tamamlamanız gerekebilir. Bu tamamlandığında, Ethererum’unuz hesabınıza eklenecek.

Binance’de ELF satın alın

ELF satın alma işleminizi gerçekleştirmek için artık Ether’inizi Binance’e gönderebilirsiniz.Buradaki Binance incelememize göz atın ve borsalarına nasıl kaydolacağınızı ve satın alacağınızı öğrenin..

Binance Cüzdanlar

Aelf ayrıca aşağıdaki borsalarda da mevcuttur

  • Kucoin
  • Huobi
  • OKEX
  • Ethfinex

Sonuç

AElf, blockchain işletim sistemleri dünyasının en yeni rakipleri arasında yer alsa da, büyük bir potansiyele sahiptir. Eşsiz yönetişim modeliyle birleştirilmiş kaynakları ayırma stratejisi, bu platformun geliştiricilere hitap etmesine yardımcı olmalıdır. Uzun ortaklar ve yatırımcılar listesi, AElf’in güçlü bir geleceği olabileceğine dair ek göstergeler sağlar..

kullanışlı bağlantılar

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me