SAGA

Saga’da cesur görüş küresel ticaretin geleceği için ve her yerdeki insanların birbirleriyle doğrudan ticaret yapmasına izin verebilecek bir araç yarattı.

Değerlerini korumak için tek bir para birimine veya serbestçe yüzen Bitcoin gibi tokenlere dayanan stabilcoinlerin aksine, Saga’nın yeni bir çözümü var. Saga’nın oluşturduğu token, aşağıda daha ayrıntılı olarak açıklanacak olan Uluslararası Para Fonu’nun (IMF) Özel Çekme Hakları (SDR’ler) ile bir bağ yoluyla değerini korur..

Saga’daki ekip de birinci sınıf. İsrail merkezli şirketin ekibinde eski merkez bankacılarının yanı sıra ekonomi alanında bir Nobel ödülü var.

SAGA

Bazı yönlerden, Saga projesi, bir kişinin Bitcoin kullanacağı şekilde kullanılabilen, devletsiz bir stabilcoin yaratmak için çalışıyor. Saga belirtecinin (SGA) değerini SDR’ye bağlama seçimi, Libra’nın Bitcoin gibi bir belirteçle ilgili sorunları ortadan kaldırırken ortaya çıkardığı sorunları önlemenin iyi bir yoludur..

Saga’nın Sağlam Bir Fikri Var

Bitcoin gerçekten devrimci bir fikirdi.

Bitcoin çılgınca başarılı olsa da, en azından para birimleri hakkında düşünmeye alıştığımız şekilde, para birimi ile aynı şey değildir. Bir para birimi olarak Bitcoin için en büyük sorun, değerinin şiddetli bir şekilde değişmesidir. Bu, ticari uzlaşma perspektifinden gerçek bir sorundur, çünkü oynaklık riskten korunmayı daha pahalı hale getirir.

Stabilcoin çözümü, para biriminin kontrolünü tek bir merkez bankasına koyduğu için ideal değildir. Stabilcoin muhtemelen bir üçüncü taraf tarafından yönetileceğinden, doğrudan bir bağ değildir, ancak bir itibari para birimine bağlı herhangi bir varlık, değerini korumak için o para birimini yöneten merkez bankasına güvenecektir..

Saga, belirtecinin temeli olarak IMF’nin SDR’sini kullanmayı seçti. Saga’nın tasarladığı sistem, SDR’nin değeri karşısında jetonunun değerinde büyük hareketlere izin vermeyecek ve dünyanın en büyük itibari para birimlerinde büyük bir dalgalanma olmadığı sürece, Saga’nın jetonu nispeten istikrarlı olacaktır..

SDR nedir?

Özel Çekme Hakları yeni bir fikir değil. IMF onları on yıllar önce yarattı, ancak ekonomik çevrelerin dışında nadiren konuşuluyor. SDR’ler, ABD Doları, Euro ve Çin Yuanı gibi dünyanın en büyük para birimlerinden yalnızca bir sepettir.

Saga Vakfı’nın kurucusu Ido Man’e göre:

“O (SDR’ler), tek bir para birimine veya tek bir devlete bağlı olmama (bu arada) bir koruma para biriminin kullanımını yalnızca merkez bankaları için değil, halk için de erişilebilir kılma amacına ulaşıyor.”

Nasıl çalışır

Saga, bu yılın 10 Aralık’ında jetonunu piyasaya sürdüğünde, bir SGA jetonunun değeri, jetonlu bir SDR’nin değerine değerdi. Saga, kriptolar dahil çeşitli para birimlerinde rezerv tutuyor.

SGA’nın değeri, SGA ekonomisi 20 milyon SGA’yı geçene kadar tam olarak SDR olarak kalacaktır. Bundan sonra, SGA kendi güvenini kazanmaya başlayacak ve destek oranı% 100’ün altına düşecektir. Ne zamana kadar? en düşük puan% 10 olacak

İnsana göre:

“Birisi spekülasyon yapmak isterse, SGA muhtemelen uygun araç değildir … Bir gecede piyasa değeri 1 milyar dolar artarsa, SGA’nın fiyatı iki katına bile çıkmaz.”

Tabii ki, şirketin spekülatörlere en başından devam etmesini söylediği gerçeği, muhtemelen insanları SGA’yı teklif vermeye veya düşürmeye çalışmaktan caydıracak, bu da muhtemelen dijital rezerv varlık statüsünü güçlendirmeye yardımcı olacaktır..

SGA

SGA Bugün Neden Önemlidir?

SGA belirtecinin insanlar için ticaret yapmanın ve itibari para birimi riskini korumanın popüler bir yolu olmasının nedenleri konusunda hiçbir eksiklik yok. Dünya bir durgunluğun eşiğinde dolaşıyor ve Hong Kong gibi bazı küçük ekonomiler zaten teknik bir durgunluk içindeler.

Modern ekonomik yönetim anlayışı, genellikle yeni yaratılmış çok sayıda paranın düşük faizli bir ekonomiye harcanmasını içerir, bu da varlık değerlerinde bir tür artışın kaçınılmaz olduğu anlamına gelir..

2008’den sonraki büyük harcama, rekor düzeyde yüksek hisse senetleri ve rekor düşük faiz oranlarında (küresel yatırım dereceli borcun ¼’ü kadar negatif getiriye sahip) ortaya çıktı ve geniş ekonomi hala toparlanmadı. Bu noktada daha fazla para yaratılması neredeyse kaçınılmazdır, bu da SGA gibi politik olmayan rezerv varlıklarını riskten korunma açısından çok çekici kılmaktadır..

Hükümetler daha fazla teşvik için merkez bankalarını zorlamaya başladığında, sonuç genellikle daha düşük bir para birimi değeridir ve bu da zaman geçtikçe istikrarlı paraları daha az çekici hale getirebilir. SDR ile olan bağ, sepetteki bir para birimi diğerindeki düşüşten fayda sağlayacağından, bu hareketleri daha az endişe verici hale getirir..

Saga nedir?

SGA Rezerv Varlık Olabilir mi??

Saga’nın beklediği bir konu, bir ekonomi durgunlaştığında ortaya çıkma eğiliminde olan politik meselelerdir. Güney Afrika, ulusal para birimi Rand’ın değerini korumaya çalışmak için para kontrolünü kullandı ve merkez bankaları ve hükümetler kendi itibari para birimlerinin değerini artırmanın yollarını ararken bunun daha büyük para birimlerinde olduğunu görebiliriz..

Bölgesel bir ekonomideki sermaye kontrolleri, küresel finansal sistemi istikrarsızlaştırmaz, ancak ABD gibi bir ülke tarafından ABD dolarını korumak için kullanılırsa büyük sorunlara neden olabilirler. FOREX pazarındaki büyük hamlelere ek olarak, şüphesiz küresel ticaret etkilenecektir..

Para biriminin yaptığı en önemli şeylerden biri ticareti mümkün kılmaktır. Saga’nın SGA jetonu, irili ufaklı yatırımcıların, bir ulusun ekonomik yapısı değişiyor olsa bile, ticaret için sınırların ötesinde kullanılabilecek bir rezerv varlığa sahip olmalarına olanak tanır. Stabilcoin’den farklı olarak, SGA’nın jeopolitikten, en azından ulusal bir para biriminin sahip olacağı miktardan etkilenmesi olası değildir..

Deneyimli Bir Ekip

Saga, ekonomi ve teknolojideki en parlak beyinlerden bazılarını projesine çekti. Saga’daki çekirdek grup, çeşitli endüstrilerde deneyime sahiptir ve SGA jetonunu başarıya dönüştürmek için çok uygundur..

İşte Saga’daki çekirdek ekip (şirketten bilgiler):

Ido Sadeh Man, Kurucu & Yönetim Kurulu Başkanı: Bay Sadeh Man, son on yılda Odysii (Gilbarco Veeder-Root’a satıldı, NYSE: FTV’ye satıldı) ve COO’su olduğu Mobli dahil olmak üzere ürün ve teknoloji organizasyonlarına liderlik etti..

Keren Orian Nadel, Genel Müdür: Strateji, ürün, pazarlama, operasyonlar ve P alanında 15 yıldan fazla deneyime sahip&L yönetimi, Keren, hem kurumsal ortamlarda (Microsoft, Haaretz Media) hem de girişimlerde küresel üst düzey yönetim pozisyonlarında bulunmuştur. Keren, Siyaset Bilimi alanında lisans ve Tel-Aviv Üniversitesi’nden Kamu Politikası alanında yüksek lisansa sahiptir..

Barry Topf, Baş Ekonomist: Sayın Topf, Para Politikası Komitesi’nin kurucu üyelerinden biri ve Başkan Stanley Fischer’ın Kıdemli Danışmanı olarak görev yaptığı İsrail Bankası’nda 33 yıllık bir kariyerden sonra Saga’ya katıldı. Ayrıca Piyasa Operasyonları Başkanı, Döviz Dairesi Başkanı ve Yatırım Baş Sorumlusu olarak görev yaptı. Sayın Topf, IMF Danışmanı sıfatıyla 25’ten fazla ülkeye ekonomi politikası konusunda danışmanlık yapmıştır..

Roy Eshkol, CTO & Blockchain Mimarı: Roy, Saga’ya teknoloji ve altyapılar konusunda zengin bilgi ve deneyimle katıldı. Roy, metodik bilgi teknolojisi spesifikasyonlarına olan tutkusuyla, Saga’nın mimari tasarımına ve geliştirmesine liderlik ediyor. Roy, Tel Aviv Üniversitesi’nden Teknoloji ve Bilgi Sistemleri Yönetimi alanında Yönetim Bilimleri alanında yüksek lisans derecesine sahiptir..

Ron Sabo, PhD, Baş Bilim Adamı: Weizmann Institute of Science’tan deneysel yoğun madde fiziği alanında doktora derecesi ile Ron, Saga’nın Araştırma departmanını yönetiyor. Bir Clore Scholar, aynı zamanda Elektrik alanındaki uluslararası programda ders veriyor. & Tel Aviv Üniversitesi’nde Elektronik Mühendisliği.

Saga’nın aynı zamanda kendi alanlarında eşit niteliklere sahip birkaç danışmanı var ve muhtemelen projeye çok yardımcı olacak. Tüm bilgileri burada mevcut.

Saga Yeni Varlıklar Yaratıyor

Kriptolar, mevcut varlık sınıflarından büyük bir uzaklaşmaydı, ancak SGA jetonuyla Saga, blockchain teknolojisini alıp uygulanabilir bir ticaret ve rezerv varlığına dönüştürdü..

Gelecekte, merkezi olmayan tokenlerin fiyatı sakinleşebilir, ancak şu an için SGA, insanların blockchain teknolojisi ile serbestçe ticaret yapabilecekleri ve fiyat oynaklığı konusunda endişelenmedikleri bir dünyaya giden bir köprüdür. Proje ve belirteç hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz, Bu bağlantıyı takip et.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me