OmniBazaar

OmniBazaar e-ticarette yer alan bankaları ve aracıları ortadan kaldırmak için blok zinciri teknolojisini kullanarak hem satıcılara hem de alıcılara yardımcı olur. Merkezi olmayan bir platform olarak OmniBazaar, C2C ticaretini dünya çapında kredi kartları dahil temel bankacılık hizmetlerine erişemeyen ve geleneksel olarak C2C ticaretinin dışında bırakılan 2,5 milyar insana da getirebilir..

OmniBazaar

OmniBazaar bunu, herhangi bir banka hesabı veya kredi kartı olmadan ve aracı olmadan kişilerin veya şirketlerin ürün alıp satmalarına izin vererek başarır. İşlemler bunun yerine kripto para birimi kullanılarak gerçekleştirilir.

OmniBazaar Pazaryeri Nedir?

OmniBazaar Pazaryeri, uluslararası ölçekte eşler arası bir pazardır. Bu pazaryeri ile, küçük işletmeler ve bireyler birbirlerine kolayca alıp satabilirler. Satıcılar, ürünleri veya hizmetleri herhangi bir ücret ödemeden listelemek için yazılımı kullanır. Alıcılar listelere göz atabilir veya bir ürün arayabilir, ardından platform ücretleri konusunda endişelenmeden satın alabilir. Yazılım tamamen ücretsiz olarak mevcuttur.

Piyasanın aslında tek bir pakette bankacılık ve e-ticaret ile ilgili birden fazla farklı hizmetten oluştuğunu unutmamak önemlidir. BitTorrent gibi herhangi bir bilgisayardan erişilebilen eşler arası bir ağ ile başlar. Bu ağ, tıpkı geleneksel e-ticaret platformları gibi hizmet ve mal ticaretini kolaylaştırır. Ek olarak, pazar, kripto para birimleri kullanarak otomatik ödeme içerir, bu nedenle bir kredi kartı veya PayPal ile olacağı gibi ödeme için herhangi bir maliyet yoktur..

OmniBazaar Tarafından Sunulan Bazı Temel Hizmetler Nelerdir??

OmniBazaar’ın en büyük faydalarından biri perakendeci eksikliğidir, satıcılar ve alıcılar bunun yerine ticaret düzenlemek için birbirleriyle doğrudan iletişime geçerler, bu da maliyetleri yüzde 90 ila 100 oranında azaltır.

OmniBazaar’ın bir diğer önemli özelliği ise alımların kripto para birimleri kullanılarak yapılmasıdır. Bu, kripto para almanın artık bankacılık hizmetlerinden daha kolay olduğu gerçeği de dahil olmak üzere sayısız faydaya yol açıyor ve bankasız olanların OmniBazaar’ı kullanmasına izin veriyor. Kripto para biriminin kullanılması, ödeme işlemeyle ilgili olanlar gibi gizli ücretlere neden olan banka ücretlerinin olmadığı anlamına da gelir. Kripto para birimleri ayrıca banka ücretlerinden önemli ölçüde daha hızlı işlenir ve süreci kolaylaştırır.

Kripto para birimi ödemelerinin hızını bir sonraki seviyeye taşımak için OmniBazaar, OmniCoin adlı kendi yerleşik kripto para birimine sahiptir. Bu para birimi, ödemeleri maksimum beş saniye içinde işler, bu nedenle minimum bekleme gerekir.

OmniBazaar, işlemlere dahil olan tüm tarafların gönül rahatlığı ve güvenliği için dağıtılmış bir emanet sistemi de içerir. Alıcılar ve satıcılar, OmniBazaar’ın takip ettiği derecelendirilmiş gönüllülerden birinden karşılıklı olarak kabul edilebilir bir emanet acentesi üzerinde anlaşırlar. Tarafların birbirini tanımadığı durumlarda işlemlerde güven sağladığı için bu özellikle önemlidir..

OmniBazaar’da Hangi Para Birimlerini Kullanabilirsiniz??

OmniBazaar lansman sırasında Bitcoin ve bu platformdaki işlemleri kolaylaştırmak için özel olarak geliştirilen kripto para birimi OmniCoin ile çalışacak. Ekip, OmniBazaar’ı daha da erişilebilir hale getirmek için kripto para birimi desteğini genişletmeyi planlıyor..

OmniBazaar’ı Kimler Kullanabilir??

OmniBazaar, dünyanın dört bir yanındaki herkesin bunları kullanabilmesi de dahil olmak üzere kripto paranın muazzam faydaları nedeniyle ödeme olarak yalnızca kripto para birimlerine güvenmeyi seçti. OmniBazaar’ı kullanmanın tek şartı bir kripto para cüzdanına sahip olmaktır. Kayıt olmak, bir banka masrafıyla ilgilenmek veya bir kredi veya geçmiş kontrolünden geçmek için bir başvuru formuna ihtiyacınız yok.

OmniBazaar Beta Testi Hakkında Bilmeniz Gerekenler?

OmniBazaar Beta Testi sınırlı sayıda kullanıcı içerecektir. Beta test edicileri, pazarı ve yazılımı kullanabilecek. OmniBazaar’ın lansmanı yapılmadan önce fark ettikleri sorunları da bildirecekler. Bu süreç, OmniBazaar’ın olması gerektiği gibi çalışmasını sağlayarak gerçek işlemlerin gerçekleşmesine izin verecek ve geliştirme ekibine küçük sorunları çözme fırsatı verecek. Test ve hata ayıklamanın ardından, OmniBazaar pazarı tam bir lansman yaşayacak.

İndirilenler

Erken benimseyenler ve beta test ediciler piyasada kullanmak için OmniCoins’i ücretsiz alıyor. Kullanıcılar beta testine katılabilir ve halkın katılımı gerçekten teşvik edilir. OmniBazaar web sitesini ziyaret ederek beta testine katılabilirsiniz..

OmniCoin Hakkında Bilmeniz Gerekenler?

Söylendiği gibi, OmniCoin OmniBazaar’daki yerel kripto para birimidir, ancak platform da Bitcoin kullanmaktadır. Ekip, OmniBazaar Pazaryeri’ndeki büyümeye uyum sağlamak için OmniCoin’i yarattı. Bu para, her beş saniyede bir blok üretimi yaparak ve Grafen / Bitshares teknolojisine güvenerek gerekli ölçeklenebilirliği sağlar, böylece her saniye binlerce işlemi işleyebilir. Toplam 25 milyar OmniCoin arzı olacak ve büyük ölçüde ölçeklenebilirliğe izin verecek. OmniCoin madenciliği bir Katılım Kanıtı güvenlik protokolü izleyecektir.

OmniBazaar Gizliliği Nasıl Geliştirir??

OmniBazaar, işlemleri hızlandırmanın ve maliyetleri düşürmenin yanı sıra perakendeciyi satın alma ve satış sürecinden çıkararak kullanıcı gizliliğini artırabilir. Aracı olarak hareket eden herhangi bir e-ticaret perakendecisi veya şirketi, tercihleriniz ve konumunuz dahil olmak üzere bilgilerinizi izleyecek ve ardından bu bilgileri sizin için bir profil oluşturmak ve hedef pazarlamak için kullanacaktır. Bir şirketin topladığını fark etmediğiniz kişisel verilerle ne yapacağına ilişkin tipik endişelere ek olarak, kimliğinizi çalmak, kredi kartı dolandırıcılığı yapmak veya başka bir şey yapmak isteyen bilgisayar korsanlarının bu bilgileri çalma riski de vardır..

OmniBazaar, doğası gereği bu tür gizlilik endişelerinden kaçınır, çünkü yalnızca kullanıcılarını içeren bir kooperatif ve özel internet pazarı olarak tasarlanmıştır. Merkezi bir site yoktur, bu nedenle kullanıcılar üçüncü şahısların bilgilerini toplaması konusunda endişelenmek zorunda kalmadan birbirleriyle doğrudan ilgilenirler. Bu aynı zamanda bilgisayar korsanlarının bilgi almak için sızabilecekleri merkezi bir site olmadığı anlamına gelir..

Sonuç

OmniBazaar, kullanıcıların fiat gibi geleneksel seçenekler yerine kripto para birimi kullanarak ürün veya hizmet satın almalarına ve satmalarına olanak tanıyan eşler arası bir pazardır. OmniBazaar emanet hizmeti sağlar ve pazaryerinin kullanımı ücretsizdir. Proje şu anda açık pazarla beta test aşamasındadır. Test tamamlandıktan ve keşfedilen herhangi bir hata düzeltildikten sonra, proje başlayacak, bu nedenle nispeten yakın gelecekte yayına girecektir..

kullanışlı bağlantılar

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me