KyberNetwork Kılavuzu

Kyber Ağı dijital varlıkları dönüştürmek ve takas etmek için bir platformdur. Platform, kullanıcılara, yeni sözleşme cüzdanına ek olarak, kim olursanız olun herhangi bir belirteç aracılığıyla ödeme almanıza olanak tanıyan zengin ödeme API’leri sağlar. Ek olarak, Kyber, kullanıcıların kripto para birimi fiyat dalgalanmaları riskini en aza indirgemek için türev ticarete sahiptir..

Kyber Network Rehberi

Kyber Network’ün Arkasında Kim Var?

CEO ve kurucu ortak Loi Luu, kripto para birimleri, dağıtılmış fikir birliği algoritmaları ve akıllı sözleşme güvenliği konusunda uzmanlaşmış bir araştırmacıdır. Diğer kurucu ortak Yaron Velner da CTO’dur ve doktora derecesine sahiptir. Tel Aviv Üniversitesi’nden bilgisayar bilimi alanında, blockchain protokolleri içindeki oyun teorisi teşviklerine ve akıllı sözleşmeler için resmi doğrulamaya odaklanarak. Son kurucu ortak olan Victor Tran, aynı zamanda baş mühendis, aynı zamanda bir Linux sistem yöneticisi ve kıdemli arka uç mühendisidir..

Kyber Ekibi

Ekibin geri kalanı, tümü danışman olan Yönetici Danışmanı Wong Lee Hong ve Vitalik Buterin, Leng Hoe Lon, Chionh Chye Kit, Kenneth Oh, Prateek Saxena ve Pandia Jiang’ı içeriyor..

Kyber’e Neden İhtiyaç Vardı??

Kyber’in arkasındaki ekip, bu platformu merkezileştirme riskleri de dahil olmak üzere birçok faktöre yanıt olarak oluşturdu. Kripto para birimleri ademi merkeziyetçi ve güvensiz olsa da, çoğu borsa merkezileştirilmiş, Kyber’in merkezi olmayan doğası ile hitap ettiği bir şey. Mevcut merkezi olmayan borsalar, harici hackleme veya manipülasyona karşı bir güvenlik açığı gibi kendi problemleriyle birlikte gelir. Bu güvenlik açığı, siparişin başlangıçta oluşturulup bir blok içinde kabul edilmesi arasındaki gecikmenin bir yan ürünüdür. Kyber, anında transferler sağlayarak bu güvenlik açığını ortadan kaldırabilir..

Anlık değişim eksikliği, Kyber’in arkasındaki ekibin hem yukarıda bahsedilen güvenlik açığı hem de basit kullanıcı kolaylığı açısından ele almak istediği bir diğer sorundu. Aynı zamanda dijital varlıkların sayısının çokluğu ve bunlar arasında dönüştürme zorluğuyla ilgili sorunları da ele alıyor..

Kyber’in Ana Bileşenleri Nelerdir??

Kyber Network’te işlevselliğine izin veren dört ana bileşen vardır. Akıllı sözleşmeler, kullanıcıların ve rezerv yöneticilerinin sisteme girmesini sağlayan ana sözleşmeyi içerir. Kullanıcının cüzdanında kullanıcı dostu bir arayüz ve birden fazla entegrasyon mevcuttur. Rezerv yöneticisi portalı, yöneticilerin performansını ve ağ istatistiklerini, fiyatlandırma ve yeniden dengelemeye yardımcı olan çeşitli algoritmalar ve stratejilerle birlikte gösterir. Son olarak, operatör kontrol paneli, bir operatörün rezervleri ekleme ve kaldırma ve ağ parametrelerini değiştirme dahil sistemi yönetmesine olanak tanır.

Kyber Network Kullanıcıların Yapmasına İzin Verir?

KyberNetwork bir dizi işlev sunar. Kullanıcılar, cüzdanlarında bulunanlardan istedikleri kripto para birimlerini alarak tokenleri değiştirebilir veya dönüştürebilir. Ayrıca, herhangi birine ödeme yapmak ve Ether ve Bitcoin gibi diğer kripto para birimlerinde ödeme almak için kendi jetonlarını kullanabilirler. Fiyat dalgalanmalarına karşı korunma yeteneği, KyberNetwork’e halihazırda mevcut olan diğer benzer platformlara göre bir avantaj sağlar.

Kyber Network’ün Bazı Temel Uygulamaları Nelerdir??

Kyber Network’ü kullanma olanakları, yaratıcılığınız kadar sınırsızdır, ancak birçok kullanıcı, token alışverişi yapmak için bundan yararlanacaktır. Kyber Network’ün bu alışverişleri anında ve güvenli bir şekilde tamamlama becerisi nedeniyle, borsa için başka bir yere bakmaya gerek yoktur.

Kyber Network ayrıca türevler de sunar, böylece fiyat dalgalanmaları hakkında daha az endişe ve DAO’lardan temettü almanın güvenilir bir yolu vardır. Platform, hem proxy hem de zincirler arası ödemelere izin verir. Kyber Network’ü, Bitcoin dahil olmak üzere çeşitli kripto para birimlerinden, bunları Ether ile alarak, bu zincirler arası ödeme işlevi ile zamandan ve emekten tasarruf etmek için kullanabilirsiniz. Bu arada, proxy ödemeleri, seçtiğiniz jetondaki herhangi birine başka bir jeton alırken ödeme yapmanıza izin verir. Kyber Network, dönüşümle ilgilenir, böylece fazladan bir adım atmanıza gerek kalmaz ve yalnızca ödemeyi gönderebilirsiniz.

Kyber Ağının En Önemli Özellikleri Nelerdir??

Kyber Network, her bir işlem akıllı sözleşmelerle gerçekleştiğinden, güvenli ve güvensiz olmakla gurur duymaktadır. Bu nedenle, kullanıcıların parasını hiçbir zaman elinde tutmadığı için platforma güvenmeye gerek yoktur. Kyber ayrıca onay beklemeye veya depozitoyu tamamlamaya gerek kalmadan anında alım satım sunar. Bunun yerine, kullanıcılar tokenlerini işlem blok zincirine girer girmez alırlar, ki bu kriptoya aşina olan herkes aslında anlıktır..

Platform, likiditeye izin veren ve Kyber’in bir işlemin ardından tokenlerinizi almak için çalışmak zorunda olmadığı anlamına gelen tüm tokenlerin yüksek rezervi nedeniyle anında alım satım yetenekleri sunabilir; takas ettikleriniz zaten yedekte. Kyber ayrıca son derece uyumludur ve mevcut akıllı sözleşmelerle çalışır, böylece platformu kullanmaya başlamak için hiçbir şeyi değiştirmenize gerek kalmaz..

KyberNetwork Diğer Merkezi Olmayan Borsalardan Nasıl Ayrılıyor??

Kripto para birimine odaklanan birden fazla merkezi olmayan borsa olsa da, KyberNetwork benzersiz bir ihtiyacı karşılıyor. Yüksek likidite ile anında ve güvenilir bir şekilde tamamlanmış zincir içi borsalar sağlayan ilk sistemdir. Mevcut borsalarda bu özelliklerden en az biri eksik.

Borsalar

Bazı benzer platformlar, her biri Kyber’den farklı bir yaklaşım sergileyen Bancor ve 0x’tir. Bancor, token fiyatlarını belirlerken sabit bir formüle güveniyor, ancak KyberNetwork bunu rezerv yöneticilerine bırakıyor. Aksine, 0x, alıcıları ve satıcıları eşleştirmek için çevrimdışı kanalları kullanırken, Kyber zincirdeki her şeyi ve anında yapar. 0x siparişi zincirden ayırır ancak zincirdeki ödemeyi tamamlar, ancak Kyber zincir üzerindeki her şeyi yaparak likiditeyi ve işlemlerin hızını artırır.

Kyber Network Token KNC Nasıl Satın Alınır

KNC’yi “Fiat” para birimi ile satın alamazsınız, bu nedenle önce başka bir para birimi satın almanız gerekir – satın alması en kolay olanı, Coinbase’de banka havalesi veya banka / kredi kartı satın alma yoluyla yapabileceğiniz Bitcoin veya Ethereum’dur ve ardından bunu takas edebilirsiniz Binance gibi bir borsada KNC için.

Coinbase’e kaydolun

Kripto para birimini ilk kez satın alan müşteriler için, ilk satın alma işleminizi yapmak için Coinbase’i kullanmanızı öneririz – kullanımı kolaydır, tamamen ABD hükümeti tarafından düzenlenir, böylece kripto para birimini satın alabileceğiniz en güvenli ve en saygın yerlerden biri olduğunu bilirsiniz. Coinbase, bir kredi kartı veya banka kartı ile veya banka havalesi göndererek Bitcoin, Litecoin ve Ethereum satın alma imkanı sunar. Kartlar için ücretler daha yüksektir ancak para biriminizi anında alacaksınız.

Sıkı mali kurallara uymaları gerektiğinden, kayıt olurken bir miktar kimlik doğrulaması yapmanız gerekecektir. Kaydolmak için bağlantımızı kullandığınızdan emin olun, 100 $ ‘lık ilk satın alımınızı yaptığınızda 10 $’ lık ücretsiz bitcoin ile alacaklandırılacaksınız..

Coinbase Web Sitesi

Başlamak için, adınızı, e-postanızı girmeniz ve bir şifre seçmeniz gereken bir kayıt formuna yönlendirileceğiniz “Kaydol” düğmesini tıklayın..

Ethereum satın alın

Bu kılavuz için, hedef kripto para birimimiz ile takas etmek üzere Ethereum satın alacağız. Bunun nedeni, gönderme için bitcoin’den çok daha ucuz ücretlere sahip olması ve işlemin de çok daha hızlı gerçekleşmesidir. Bu yüzden Coinbase’de, üstteki “Al / Sat” sekmesini ziyaret edin, “Ethereum” u seçin, ödeme yönteminizi seçin ve satın almak istediğiniz tutarı girin – bir ABD Doları tutarı veya bir miktar Eter girebilirsiniz..

Etherum satın alın

Daha sonra sizden işleminizi onaylamanız istenecektir, eğer bir kartla ödeme yapıyorsanız, kart sağlayıcınızla bir doğrulama işlemini tamamlamanız gerekebilir. Bu tamamlandığında, Ethererum’unuz hesabınıza eklenecek.

Binance veya Kucoin’den XLM satın alın

Artık KNC satın alımınızı yapmak için Ether’inizi Binance’e gönderebilirsiniz, buradan nasıl kayıt olacağınızı ve borsada satın alacağınızı görmek için Binance incelememize göz atın..

Binance Cüzdanlar

KNC, Kucoin Borsasında da satın alınabilir, bu borsayı nasıl kullanacağınızı öğrenmek için buradaki kılavuzumuza bir göz atın..

Kucoin

Yol Haritası Gelecek İçin Neleri Gösteriyor?

Ağustos 2017’de Kyber test ağında piyasaya sürüldü ve ilk ana ağ lansmanı 2018’in ilk çeyreğinde gerçekleşecek. Bu noktada, ETH ve tokenlar arasındaki ticareti destekleyecek. İkinci çeyrekte Kyber, keyfi token çiftlerinin ticaretini destekleyecek. Özellikler, gelişmiş finansal araçların alım satımına yönelik desteğin eklenmesiyle üçüncü çeyrekte devam edecek. 2019’un başlarında, platform çapraz zincir niteliğinde ticareti destekleyecek.

Yol haritası

Sonuç

Kyber, merkezi olmayan yapısı ve anlık alım satımlarıyla mevcut kripto para birimi değişim sistemindeki bir boşluğu dolduruyor. Mevcut kripto para birimlerinin sayısı arttıkça, Kyber’in öncüsü olduğu bunun gibi sistemlere olan ihtiyaç da artacaktır. Halihazırda piyasaya sürülen sürüm kullanışlıdır ve isteğe bağlı belirteç çiftleri desteği de dahil olmak üzere daha fazla özellik geldikçe, kripto para birimi yatırımları olanlar için daha da yararlı hale gelecektir..

kullanışlı bağlantılar

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me