Humaniq Kılavuzu

Humaniq Blockchain’e yenilikçi bir yaklaşım getiriyor, onu iyilik için kullanıyor. Bankalara başka türlü erişimi olmayan veya son derece sınırlı erişime sahip olanlar için kendi kendine konuşlandıran finansal altyapı sağlar. Bu proje, bir bütün olarak dünya için yapabileceği faydalar nedeniyle Birleşmiş Milletler ile birlikte 10.000’den fazla yatırımcıdan destek aldı. Şimdiye kadar 12.341 kişi Humaniq’e katıldı ve bu rakam büyümeye devam ediyor. Bu mobil banka, ağını, gelişimini ve daha fazlasını yedekleme konusunda bol deneyime sahip dördüncü neslindedir..

Humaniq

Humaniq Kimlere Yardım Eder??

Humaniq’in arkasındaki ekip, bankası olmayan milyonlarca insanı tek bir finansal ağa getirmek için projeyi yarattı. Dünyanın her yerindeki herkesin, yakındaki fiziksel bir bankaya erişimden bağımsız olarak, finansal katılımla ilgili faydaları deneyimlemesine olanak tanır. Aynı zamanda bu gruplara bankacılığın temellerinden daha fazlasını sağlar; kapsamlı bir finansal hizmet listesi alıyorlar.

Herhangi bir resmi finansal hizmete erişimi olmayan insan sayısı, gelişmiş ülkelerdeki ortalama kişinin tahmin ettiğinden daha fazladır. Dünya Bankası Küresel Finansal Erişim Veritabanından elde edilen veriler, Dünya’daki yaklaşık 2.455 milyar yetişkinin bankalara erişimi olmadığını gösteriyor. Perspektif olarak ifade etmek gerekirse, bu dünyadaki yetişkinlerin yüzde 53’ü.

Bankasız

Humaniq, hizmetlerini dünyanın her yerinden milyarlarca insana ulaştırmalarını sağlayarak girişimlere ve diğer ilgili projelere de yardımcı olabilir..

Humaniq Nasıl Büyük Düşünüyor

Blok zinciri kullanan başka çevrimiçi bankalar da var, ancak Humaniq çok daha büyük ölçekli bir yaklaşım benimsiyor. Ekibin hedefi, dünya çapında milyarlarca insanı banka gücü olmadan birbirine bağlamaktır. Ekip, Asya ve Afrika’ya odaklanan Yoksulların Portföylerini yazanların 10 yıllık araştırmasına baktı. Bu araştırma, bu bölgelerde sadece yoksulluğun yaygın olmadığını, aynı zamanda bankalara erişim olmadığını da gösteriyor. Finansal hizmetlere erişim eksikliğinin doğrudan yoksullukla ilgili olduğuna dair bir teori var. Humaniq, finansal kurumları bu insanlara ulaştırmanın en verimli ve anlaşılır yöntemi olma yolunda ilerliyor.

Humaniq, sorunu çözmeye daha fazla yardımcı olmak için, bir ağın değerinin toplam kullanıcıların karesiyle orantılı olduğunu belirten Metcalfe yasasına dikkatlice bakıyor. Bu kural, Humaniq’e üye olan ve finansal kurumlara erişim sağlayan daha fazla banka olmayan kişi olarak ağın büyüyeceği ve diğerlerinin de katılmak için daha motive olacağı anlamına gelir..

Humaniq Güvenliği ve Basitliği Nasıl Sağlar??

Humaniq, dünyadaki milyarlarca banka hesabı olmayan kişiye etkin bir şekilde ulaşmak için basit bir yönteme ihtiyaç duyuyor, ancak banka bilgilerini ve paralarını korumak için, aynı zamanda güvenlik de gerekiyor. Humaniq’in blok zinciri ve genel yapısı, her iki potansiyel soruna da çözüm sağlar.

Sistem, kullanıcıları sesleriyle ve yüzleriyle doğrulayan biyometrik kimlik doğrulama kullanır, bu nedenle resmi belgelere zaman veya kaynak harcamanıza gerek kalmaz. Kaydolurken, her yeni kullanıcı HMQ’da 20 ABD doları eşdeğerini alır ve değerinin kullanıcının yerel para birimi ile hiçbir ilişkisi yoktur, bu da tüm kullanıcılar için eşitlik sağlar. Ekip ayrıca arayüzü sadeliği göz önünde bulundurarak tasarlayarak, teknolojik altyapıya veya akıllı telefonlara ve tabletlere aşina olmayanların bile Humaniq’i kullanmasını mümkün kıldı..

Humaniq İşletmelere Nasıl Yardımcı Olur??

Humaniq ile ilgili harika olan şey, bankalara erişimi olmayanlara yardım etmenin yanı sıra işletmelere de yardımcı olmasıdır. Bunu kullanan şirketler, Ethereum blockchain protokolü ile ilişkili güvenliği alacak. Başka bir deyişle, tam ademi merkeziyetçilik bilgi kaybına, bozulmaya ve bilgisayar korsanlığına karşı güvenliği sağlar. Daha da iyi hale getirmek için, harici projeler ve gelecek vaat eden tüm fikirler uzmanlardan destek alacak ve Humaniq sistemine girişleri için bir yatırım yapacak. Sistemin açık API’si sayesinde herhangi bir proje birleşerek tüm işletmeler için bir fırsat yaratabilir.

İş

Humaniq Başka Ne Kadar Öne Çıkıyor??

Bankasız ve işletmeler için özel avantajlara ek olarak Humaniq, şirketler bilgi işlemeyle ilgili görevleri tamamlamak için kullanıcı tabanına güvenebildikleri için uzaktan çalışmaya da izin verir. Bunlar, bir ücret karşılığında coğrafi etiketlerin yerini belirlemeyi, metinleri çevirmeyi, fotoğrafları tanımlamayı ve daha fazlasını içerebilir..

Humaniq, diğer hayır kurumlarıyla ilişkili yolsuzluk riskine girmeden başkalarına da yardım etmeyi başaracaktır. Humaniq altyapısı ve blok zinciri şeffaflığı arasında, paydaşlar her bir sentin nasıl harcandığını açıkça görebilir ve her şeyin başkalarına yardım etmeye gittiğinden emin olabilir..

Humaniq’teki sistemle, gezegendeki herkes yalnızca uygulama ve bir akıllı telefonla komisyonsuz kredi alabilir. Humaniq ayrıca düşük gelirli girişimcilere yardım ederek bağış ve krediler için bir platforma dönüşecek. Blockchain teknolojisi, desteklediğiniz bir şirkete doğrudan hibe veya kredi olarak para vermeyi kolaylaştırır. Hepsinden iyisi, HMQ kripto para biriminin kullanılması nedeniyle para transferleri için herhangi bir ücret alınmaz. Kullanıcılar, en iyi kurdan yararlanarak hangi noktada değişim yapacaklarını bile seçebilirler.

Humaniq’in Gelecek İçin Planları ve Umutları Nelerdir??

Humaniq, kullanıcı tabanını büyütmeye devam etmeyi planlıyor ve önümüzdeki yıllarda en az bir milyar yeni kullanıcıya ulaşmayı umuyor. Bu rakam, dünyadaki bankasız yetişkin nüfusunun yaklaşık yüzde 40’ı. Bu rakam göz önüne alındığında, kullanıcı hesaplarında 4 trilyon dolarlık bir potansiyel var. Ayrıca Humaniq platformuna girmeyi planlayan 200’den fazla girişim var..

HMQ Jetonları

Humaniq, Aralık 2016’da bir ICO gerçekleştirdi ve projeye 5 milyon dolardan fazla para topladı:

ICO’muz (İlk Para Teklifi), Humaniq jetonlarını elde etmek ve HMQ kullanan ve HMQ’nun birçokları için dijital para birimi olduğuna inanan küresel topluluğa katılmak için ilk büyük fırsattı. Aralık 2016’da 110.000 $ toplayan bir ICO öncesi takip etti..

Humaniq’in bir parçası olma fırsatı, 6 Nisan’dan 27 Nisan’a kadar ICO’daki daha birçok kişiye genişletildi. Toplamda 11.600 katılımcı, proje için 5.1 milyon dolar toplayarak ortalama 430 dolar katkıda bulundu..

HMQ, MyEtherWallet gibi herhangi bir Ethereum cüzdanında veya Trezor veya Ledger gibi bir Donanım cüzdanında saklayabileceğiniz bir ethereum ERC-20 belirtecidir..

Humaniq Nasıl Satın Alınır

Humaniq’i “Fiat” para birimi ile satın almak şu anda mümkün değil, bu yüzden şu anda satın almanın en kolay yolu Bitcoin veya Ethereum satın almak ve ardından bunları bir borsada takas etmektir. Bu bölümde Humaniq’i Coinbase web sitesini kullanarak Kredi veya Banka kartı ile nasıl satın alabileceğinizi ve ardından bunu Changelly’de HMQ ile değiştirebileceğinizi göstereceğiz..

Coinbase’e kaydolun

Kripto para birimini ilk kez satın alan müşteriler için, ilk satın alma işleminizi yapmak için Coinbase’i kullanmanızı öneririz – kullanımı kolaydır, tamamen ABD hükümeti tarafından düzenlenir, böylece kripto para birimini satın alabileceğiniz en güvenli ve en saygın yerlerden biri olduğunu bilirsiniz. Coinbase, bir kredi kartı veya banka kartı ile veya banka havalesi göndererek Bitcoin, Litecoin ve Ethereum satın alma imkanı sunar. Kartlar için ücretler daha yüksektir ancak para biriminizi anında alacaksınız.

Sıkı mali kurallara uymaları gerektiğinden, kayıt olurken bir miktar kimlik doğrulaması yapmanız gerekecektir. Kaydolmak için bağlantımızı kullandığınızdan emin olun, 100 $ ‘lık ilk satın alımınızı yaptığınızda 10 $’ lık ücretsiz bitcoin ile alacaklandırılacaksınız..

Coinbase Web Sitesi

Başlamak için, adınızı, e-postanızı girmeniz ve bir şifre seçmeniz gereken bir kayıt formuna yönlendirileceğiniz “Kaydol” düğmesini tıklayın..

Coinbase daha sonra e-posta hesabınızı doğrulamak için size e-posta yoluyla bir bağlantı gönderecek, e-postadaki bağlantıya tıkladığınızda bir doğrulama sayfasına yönlendirileceksiniz. Ardından telefon numaranızı eklemeli ve kimliğinizin bir fotoğrafını yüklemelisiniz – bu bir pasaport, ehliyet vb. Olabilir. Ayrıca ödeme bilgilerinizi de eklemeniz gerekir, böylece gerektiği gibi banka hesabınızı veya bir banka veya kredi kartınızı ekleyebilirsiniz Kısa bir süre sonra hesabınız doğrulanacak ve ardından ilk satın alma işleminizi gerçekleştirebileceksiniz.

Coinbase Doğrulaması

Ethereum veya Bitcoin satın alın

Bu kılavuz için, hedef kripto para birimimiz ile takas etmek üzere Ethereum satın alacağız. Bunun nedeni, gönderme için bitcoin’den çok daha ucuz ücretlere sahip olması ve işlemin de çok daha hızlı gerçekleşmesidir. Bu yüzden Coinbase’de, üstteki “Al / Sat” sekmesini ziyaret edin, “Ethereum” u seçin, ödeme yönteminizi seçin ve satın almak istediğiniz tutarı girin – bir ABD Doları tutarı veya bir miktar Eter girebilirsiniz..

Etherum satın alın

Daha sonra sizden işleminizi onaylamanız istenecektir, eğer bir kartla ödeme yapıyorsanız, kart sağlayıcınızla bir doğrulama işlemini tamamlamanız gerekebilir. Bu tamamlandığında, Ethererum’unuz hesabınıza eklenecek.

Changelly Kullanımı

Bir sonraki aşama, Ether’inizi HMQ ile değiştirmek için Changelly web sitesini kullanmaktır.. Bu bağlantıyı kullanın ve kaç Eth dönüştürmek istediğinizi girin ve karşılığında size kaç HMQ alacağınızı gösterecektir, eğer mutluysanız devam edin ve yeşil “Takas” Düğmesine tıklayın.

Bir sonraki ekranda, bir sosyal medya hesabı kullanarak veya e-posta adresinizi girerek yapabileceğiniz bir hesap açmanız istenecektir..

Değişik Kayıt

Bu yapıldıktan sonra, işlem ayrıntılarını gösteren bir sayfaya yönlendirileceksiniz – kontrol edin ve tutarların doğru olduğundan emin olun. Mutlu olduğunuzda yeşil “İleri” düğmesini tıklayın.

Bir sonraki ekranda, paraları alacağınız HMQ cüzdan adresiniz istenecektir. Bunu kutuya yapıştırın ve yeşil “İleri” düğmesini tıklayın.

Changelly Cüzdan Adresi

Ardından son bir onay ekranı gösterilecek, devam etmeden önce tüm ayrıntıların doğru olduğundan emin olun..

Değişik Şekilde Onaylama

Daha sonra, Changelly size Ether’inizi göndereceğiniz bir adres sağlayacaktır, bu yüzden size verdikleri adresi kopyalayın ve ardından coinbase hesabınıza geri dönün.

Değişken Gönder

Ethereum veya Bitcoin’inizi Gönderin

Coinbase’de “Hesaplar” a tıklayın ve soldaki Ethereum Cüzdanınızı seçin ve ardından “Gönder” e tıklayın..

Changelly’nin size daha önce verdiği adresi girin.

Ethereum gönder

“Devam et” i tıklayın ve ardından 2 faktörlü kimlik doğrulamayı etkinleştirdiyseniz işlemi e-postanız veya telefonunuzla onaylamanız gerekebilir..

İşlem şimdi Ethereum ağı üzerinden gönderilecek ve ulaşması kısa bir süre alacak – Changelly hesabınızda aşağıdaki adımları size bildirecek şekilde kontrol edebilirsiniz:

  1. Ödeme için bekleniyor
  2. Değişim
  3. Cüzdanınıza gönderiliyor

İşlem tamamlandığında ekranda “İşlem Tamamlandı” yazan bir onay mesajı görünecektir. Artık HMQ’nuzun sahibi olduğunuzu onaylayabileceğiniz Humaniq Cüzdanınızı kontrol edebilirsiniz..

Değişken İşlem Tamamlandı

Sonuç

Sürekli genişleyen blok zinciri teknolojileri ve kripto para birimleri dünyasında, Humaniq’in yaklaşımı, iyilik yapmaya ve gezegendeki insanlara yardım etmeye odaklanması nedeniyle canlanıyor. Blok zincirinin bu yenilikçi kullanımı, şu anda bankacılığa erişimi olmayanların yaşamları üzerinde önemli bir olumlu etki yaratabilir. Hayat değiştiren teknoloji sağlayan dünya çapında bir misyon olarak statüsü, insanların blockchain’i nasıl iyi bir şekilde kullanabileceklerini gösteriyor. Teknik incelemeye ve sponsorlara dayanarak, hedefler çok uygulanabilir ve desteğe değer görünüyor.

kullanışlı bağlantılar

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me