Vertcoin Kılavuzu

Vertcoin kullanıcıların sahip olduğu merkezi olmayan bir para birimi olduğu için kendisini “halkın parası” olarak pazarlar. Daha fazla ayrıntıya girmek gerekirse, bu diğer kripto para birimleri gibi internet üzerinden gönderebileceğiniz dijital bir para birimidir. Vertcoin veya VTC, kripto para biriminin orijinal özelliklerine odaklanarak kullanıcılara sahip oldukları bir finansal sistem sunmayı hedefliyor. Vertcoin’i kontrol eden büyük bankalar, üreticiler veya madencilik donanımı yoktur. Bunun yerine, herkes kar elde etmek için madencilik yapabilir.

Vertcoin, gönüllü olarak zaman ayıran topluluk üyeleri tarafından geliştirildi. Adil dağıtımını sağlamak için ICO, ön madencilik veya airdrop yoktur. Bunun yerine, projenin tamamı bağışlar ve gönüllü çabalarla yürütülüyor. Vertcoin, tıpkı altın gibi sınırlı bir kaynaktır ve yatırımcıların minimum işlem ücretinden yararlanırken paralarını korumalarına izin verir. Vertcoin, çoklu platform dijital para birimi olarak Windows, Mac veya Linux’ta kullanılabilen bir yazılıma sahiptir..

Vertcoin Web Sitesi

Vertcoin’in Arkasında Kim Var?

Her geliştirici veya diğer üye Vertcoin ekibi gönüllüdür. Vertcoin, ilgisi olan herkesi projeye ve gelecekteki projelere bağış yapmaya veya zamanlarını gönüllü olarak almaya teşvik eder. Gönüllüler son derece güvenilirdir ve açık kaynaklı bir ortam sağlamak için 24 saat çalışırlar. Ekip; programlama, kriptografi, bina, madencilik, markalaşma ve daha fazlası konusunda tutkulu.

Vertcoin’in arkasındaki lider geliştiriciler, blok zinciri ile ilgili teknolojide çeşitli ilerlemeler için sürekli olarak çaba göstermektedir. Açık kaynak topluluğu, grup beyin fırtınası ve bilgi paylaşımının yanı sıra gelişmiş özelliklerin uygulanmasına da olanak tanır. Odak noktası, öğrenirken ve başkalarıyla paylaşırken blok zincirini kullanan diğer geliştiricilerle güçlü bir ilişki kurmak olmuştur ve her zaman olacaktır..

Vertcoin Ekibi

Şu anda baş geliştirici, 10 yaşından beri programlama yapan James Lovejoy’dur. Kendisi, ademi merkeziyetçi bir para politikasını yürürlüğe koymak için çalıştığı MIT DCI’da bir lisans araştırmacısıdır. Diğer geliştiriciler çeşitli programlama dillerinde deneyime sahipler, fizik gibi alanlarda çalışıyorlar ve yıllarca kripto para biriminde çalışıyorlar ve hatta bazıları 1998’den beri yazılım mühendisliğinde çalışıyorlar. Vertcoin gönüllüler tarafından geliştirildiği için ekibin geçmişleri büyük farklılıklar gösteriyor, ancak hepsi ortak bir çıkar paylaşıyor.

Vertcoin Neden Merkezi Olmayan?

Vertcoin’in temel özelliklerinden biri, merkezi olmaması ve aslında merkezileşmeye direnecek şekilde tasarlanmış olmasıdır. Vertcoin’in arkasındaki algoritma, geliştiricilerin özel çipler içeren özel madencilik donanımı oluşturmasını engellemeye yardımcı oluyor ASIC olarak bilinir . Bu, her işlemin geniş çapta dağıtılan ağ tarafından doğrulanmasını sağlar. Bu aynı zamanda, bir grup büyük madencilik havuzunun piyasaya yeni çıkarılan madeni paralarla aynı anda su bastığında meydana gelen satış baskısını da önler..

Vertcoin’in arkasındaki geliştiriciler, Vertcoin madenciliği için özel madencilik ekipmanlarının kullanılamamasını sağlamak için yorulmadan çalışıyor. Ayrıca, tüketici sınıfı donanımın madencilik için yeterli olmasını sağlamak için aynı düzeyde çaba sarf ettiler. Bir madenci olarak sizin için bu, madencilik yapma veya önceden sipariş edilmiş ekipman göndermeme yeteneklerinden yararlanan vicdansız donanım üreticilerinden endişe etmeden başkalarıyla adil bir şekilde rekabet edebileceğiniz anlamına gelir..

Vertcoin Cüzdanlar

Vertcoin, resmi web sitesinden indirin, eskiden bir web cüzdanı vardı, ancak DDOS ve diğer sorunlar nedeniyle kullanımdan kaldırıldı, bu nedenle şimdilik bilgisayarınıza bir cüzdan indirmeniz veya Bittrex gibi bir borsada bir cüzdan kullanmanız gerekiyor – bunu yalnızca eğer öyleyseniz yapmanızı öneririz bir değişimde cüzdanınızın özel anahtarlarını tutmadığınız için VTC satın almak veya bunları değiştirmek.

Vertcoin Cüzdanlar

Cüzdan Windows, Mac ve Linux için indirilebilir.

Vertcoin’leri Nasıl Gönderir veya Alırsınız?

Bir Vertcoin cüzdanınız olduğunda, Vertcoins göndermeye ve almaya hazırsınız. İhtiyacınız olan tek şey, bir V ile başlayan ve toplam 26 ila 36 alfanümerik karakter içeren bir adrestir. Fonlar genellikle beş dakikadan daha kısa bir sürede temizlenir. Ağ bakımını desteklemeye yardımcı olan yalnızca çok küçük bir işlem ücreti vardır. Bu inanılmaz derecede küçük ve 100VTC’yi transfer etmek yalnızca 0.001VTC civarında bir ücrete yol açacak.

Vertcoin Nasıl Satın Alınır

Bir kripto para birimi olarak, Vertcoins satın alabilir veya takas edebilirsiniz. En basit yöntem, Vertcoin’lerinizi Bitcoins kullanarak ödemektir. VTC’yi içeren çok sayıda borsa var. İngilizce pazarları arasında Yobit, Bleutrade, Bittrex ve Poloniex bulunmaktadır. Çin pazarları Jubi ve 19800’ü içerir ve Avrupalılar Litebit’i kullanabilir.

Fiat para birimi ile Vertcoin satın almanın en kolay yolu Ethereum veya Bitcoin satın almaktır, Coinbase, Kredi Kartı, Banka Kartı veya Banka Havalesi ile satın alabileceğiniz gibi bunu yapmanızı tavsiye eden şirketimizdir. Ardından bunu VTC’nizi satın almak için Bittrex gibi bir borsaya gönderin, daha sonra bunu vertcoin Cüzdanınıza geri çekebilirsiniz..

Coinbase Web Sitesi

Bu süreç şu anda biraz karmaşık görünebilir, bu süreç gelecekte uzay olgunlaştıkça ve atomik takaslar mümkün hale geldikçe daha kolay hale gelebilir – size Bitcoin, Litecoin ve Vertcoin arasında kolayca geçiş yapma olanağı verir..

Vertcoin’in Özellikleri Nelerdir??

Vertcoin, Lyra2RE (v2) algoritmasını kullanıyor ve 84 milyon oluşturdu. Blok süresi 2.5 dakikadır ve blok başına 50 jeton ödüllendirilir. Sübvansiyon her 840.000 blokta bir yarı yarıya azalacak, bu da yaklaşık dört yılda bir olacak. Ön mayın yok ve yeniden hedefleme süresi, Kimoto’nun Gravity Well’i kullanılarak her blokla yeniden hedeflenecek şekilde ayarlandı.

Ayrılmış Tanık, Mayıs 2017’de etkinleştirildi ve geliştiriciler, işlemlerin şekillendirilebilirliği için bunun en iyi seçenek olduğunu düşünüyor. SegWit, geliştiricilerin Vertcoin’i iyileştirmeye devam etmek için ikinci katman çözümleri uygulamasına izin verirken blok boyutu sınırını artırır.

Vertcoin ayrıca ölçeklenebilir olan anlık blok zinciri işlemleri için yıldırım ağını kullanır. Bu, hızlı bir şekilde işlem yapmak için çoğu işlemi blok zincirinden çıkararak ağ kapasitesini büyük ölçüde artırma yeteneği sağlamalıdır. Yıldırım ağı geliştirmesinin bir kısmı, Vertcoin’leri başkalarıyla değiştirmenin merkezi olmayan bir yöntemi olan Atomik Çapraz Zincirdir. Bu, Vertcoins’i cüzdanınızdaki Bitcoins veya Litecoins ile sorunsuz bir şekilde değiştirmenize olanak tanır.

Geliştiriciler ayrıca daha önce mevcut olan ancak iş için geçici olarak devre dışı bırakılması gereken gizli adresler üzerinde çalışıyorlar. Bu, en önemli gizlilik özelliklerinden biridir ve kullanıcılara daha fazla kişisel ayrıntı yerine halka açık defterde görüntülenen “Gizli Adresler” verir..

Vertcoin Madenciliği Nasıl Yapılır?

İş kanıtı madenciliğinden yararlanabilirsiniz. Bu, esas olarak ağ işlemlerini doğrulamanın bir yolu olarak sisteminizin bilgi işlem gücünü kullanmaktır. Daha sonra, ek Vertcoin oluşturma yardımınız için ödüllendirilirsiniz. Madencilik Vertcoin, madencinin bakış açısından mantıklıdır, çünkü madencilik donanım üreticilerinin sizden faydalanması veya madencilik yapmak için vicdansız yöntemler kullanması konusunda endişelenmenize gerek yoktur; yukarıda belirtildiği gibi çalışmayacaklar.

Madenciliğe başlamadan önce, madeni paralarınızı gönderebileceğiniz bir Vertcoin adresiniz olduğundan emin olun. Yapabilirsin resmi cüzdanlardan birini indirin, veya Bittrex gibi Vertcoin ile işlem yapan bir borsaya üye iseniz, orada bir adres oluşturabilir ve doğrudan borsaya madencilik yapabilirsiniz.

Vertcoin GPU madenciliğine başlamak için, kartınız için doğru madencilik yazılımını aşağıdaki şekilde indirmeniz gerekir:

Dosyaları sabit sürücünüze çıkartın, bu örnek için bir Windows makinesinde CCMiner kullanacağız..

Madencilik Havuzuna Katılın

Bir sonraki adım, bir havuz kullanarak katılmak için bir madencilik havuzu seçmektir, çünkü bu, hash oranınızı aynı havuzdaki diğerleriyle birleştirir ve hepiniz ödülleri paylaşırsınız. Bu, düzenli aralıklarla daha öngörülebilir kazançlarla sonuçlanır. Vertcoin madenciliği yapmak için kullanabileceğiniz madencilik havuzlarının bir listesi:

Kullanacağız Madencilik havuzu, Bu, kayıt olmanızı ve daha sonra birçok farklı jeton havuzuna erişmenizi sağlayan iyi bir havuzdur. Kullanıcı adı ve şifre ile bir hesap oluşturun:

Bir hesap oluştur

Kaydolduktan sonra, kenar çubuğundaki “Cüzdan” bağlantısını ziyaret edin ve cüzdan adresinizi ve bir şifre girin – hesabınızda değişiklik yapmak için ihtiyacınız olacağı için bu şifreyi hatırladığınızdan emin olun.

Cüzdanınızı Ekleyin

Ardından, kenar çubuğundaki “Çalışanlar” bağlantısını ziyaret edin ve bir ad ve şifre ile yeni bir çalışan oluşturun – kısa süre içinde ihtiyacınız olacağından bunları not edin.

Bir Çalışan Oluşturun

Sonraki adım, bir .BAT dosyası oluşturmak, not defterinde yeni bir belge oluşturmak ve aşağıdakileri girmektir:

ccminer-x64 -a lyra2v2 -o katman + tcp: //hub.miningpoolhub.com: 20507 -u login.workername -p workerpassword

Login.workername’i kullanıcı adınız ve çalışan adınızla değiştirin, workerpassword’ü daha önce oluşturduğunuz çalışan parolanızla değiştirin.

Bat dosya

Şimdi bu dosyayı madencilik yazılımınızla aynı klasöre bir .bat uzantısıyla kaydedin (“tür olarak kaydet” metinden Tüm dosyalar olarak değiştirin).

Yarasa Tasarrufu

Şimdi bu BAT dosyasına çift tıklayın ve program daha sonra madenciliğe başlayacaktır. Pencereniz daha sonra şöyle görünmelidir:

VTC Madencilik

Daha sonra ziyaret edebilirsiniz MiningPoolHub’da Kontrol Paneli hash oranınızı ve madenciliğinizle ilgili diğer bilgileri görmek için.

Vertcoin için Gelecek Planları Nelerdir??

Vertcoin ilerlemesini ve yol haritasını Trello üzerinden paylaşıyor, topluluğun tüm üyelerinin çeşitli projelerle güncel kalmasını sağlamak. Ledger Nano s ve Ledger Blue, geliştirme fonu web sitesi, Litecoin ve Vertcoin için atomik takas ve çekirdek cüzdan için desteği tamamladı..

Şu anda ekip, şu anda beta sürümünde olan 1-Click Vertcoin Miner’ı geliştirmeyi bitirmek için çalışıyor. Ekip ayrıca gizli servis düğümleriyle birlikte bir TOR Electrum Cüzdan üzerinde çalışıyor ve Vertcoin borsaları ve cüzdanları için genişletilmiş destek. Diğer mevcut projeler arasında web sitesinin iyileştirilmesi ve bir AMD GPU madencisinin geliştirilmesi yer alıyor.

Vertcoin Yol Haritası

Bu projeler tamamlandığında, ekip gizli adresleri yeniden uygulamaya ve iOS için bir Vertcoin cüzdanı geliştirmeye devam edecek. Ekip ayrıca Vertcore üzerinde çalışarak kullanıcıların eski stili içe aktarmasına izin verecek ve daha fazla SegWit adresi uygulayacak..

Uzun vadeli projeler, bir posta listesi oluşturmayı ve mal ve diğer malzemeleri geliştirmeyi içerir. Vertcoin ayrıca Vertcoin Insight Explorer’ı oluşturmayı, Trezor 2 için destek sağlamayı, Cüzdan’ın URI protokolüne bir tarayıcı eklemeyi ve Merkelized Abstract Syntax Trees geliştirmeyi umuyor. Vertcoin Block Reward Halving de beklemede ve tahmini tarihi 12 Aralık.

Sonuç

Vertcoin, tüm madencilerin kar etmesine izin verdiği için kripto para piyasasına faydalı bir ektir. Madencilik donanımı geliştirenler, ortalama bir kişi için (bu pahalı donanımı satın almadan) diğer kripto para birimleri madenciliğinin karlılığını mahvetti ve Vertcoin, bu sorunu çözmek için mükemmel bir iş çıkarıyor..

Neredeyse tüm sistemlerde ve bir dizi madenciyle kullanılabilmesi, sürekli genişlerken bir dizi kullanıcıya hitap etmesine olanak tanıyacak ve muhtemelen gelecekte Vertcoin’in değerini artıracaktır. Ayrıca, bağışlarla, programlamayla, madencilikle veya sadece fikir sağlayarak, kullanıcıların istedikleri ölçüde katılabilecekleri güzel bir değişiklik..

Vertcoin, muhtemelen insanların ASIC-Resistant coinlere olan ilgisi ve olasılık nedeniyle son zamanlarda fiyatta büyük bir artış gördü. zincirler arası atomik takaslar Bitcoin, Litecoin ve Vertcoin gibi para birimleri arasında, bir aracıya ihtiyaç duymadan bu paraları doğrudan takas edebileceğiniz anlamına gelir..

Vertcoin Fiyat

Kullanışlı bağlantılar:

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me