Verge Para Birimi Rehberi (XVG)

Eşik , bir Bitcoin çatalıyla oluşturulmuş, ancak kullanıcılarının IP adreslerinin gizlendiğinden ve işlemlerin tamamen izlenemez olduğundan emin olmak için TOR ve i2P gibi anonimlik merkezli ağları kullanan gizliliğe vurgu yapan bir Kripto Para Birimi’dir. DASH ve Monero gibi diğer gizlilik odaklı coinlere benzer şekilde, kripto para kullanıcılarına güvenlik ve gizlilik getirmeyi hedefliyor. Gerçek gizliliğin kripto paranın öldürücü özelliklerinden biri olduğuna inanıyoruz, bitcoin’in gerçekten anonim olmadığını biliyoruz çünkü adreslerin birlikte işlem gördüğü kalıcı bir defter var, bu yüzden bir kullanıcının kişisel olarak kendisini tek bir adresle tanımlaması yeterli. (bir değişim veya teslimat adresi gibi) ve tüm işlem geçmişleri kamuya açık bilgi haline gelir.

Verge (XVG) 2014 yılında DogeCoinDark olarak hayata başladı ve bu da onu daha eski anonim paralardan biri haline getirdi, piyasaya sürüldüğünde amacı eğlenceli bir anonim dijital para birimi olmaktı, Şubat 2016’da Verge olarak yeniden markalandı.

Verge, ağı güvence altına almak için Proof of Work fikir birliğini kullanır ve 5 farklı algoritma kullanarak madencilik yapabilirsiniz: Scrypt, X17, Lyra2rev2, myr-groestl ve blake2s, farklı madencilik kurulumlarına sahip olabildiğince çok insanın eşit olmasını sağlamak için tasarım gereğidir. madeni para kazanmaya erişim.

Dolaşımda, madeni para başına fiyatı düşük tutan ve gelecekte onu işleyen bir para birimi olarak kullanmayı daha çekici hale getiren 16,5 milyar madeni para var. Öyle olsa bile, para biriminin bir etkileyici yükseliş Ocak ayındaki 0,000019 ABD Dolarından şu anda 0,0039 ABD Dolarına (30 Ağustos 2017 itibarıyla).

Şimdiye kadar, geliştirme, geliştiricinin bakımını sürdürmesiyle Verge üzerinde etkileyici oldu ayrıntılı bir yol haritası yeni özelliklerin ne zaman geleceğini ve ayrıca “Siyah kağıt arkasındaki teknik ayrıntılara giriyor. Verge’nin bir ana geliştiricisi var, Sunerok projede ve 10 diğer katılımcı.

Gizlilik Neden Önemlidir?

Bazı kişiler, gizlilik koruması sağlayan madeni paraları “karanlık” web ve diğer yasadışı faaliyetlerle ilişkilendirebilir ve bunun bu tür para birimlerinin kullanımından biri olduğu inkar edilemezken, dikkate alınması gereken başka hususlar vardır..

Örneğin, Kripto para birimlerinde ödeme kabul eden bir işletme olduğunuzu hayal edin – alınan tüm ödeme geçmişiniz herkes tarafından görülebilir – rakipler nakit akışınızı, giriş ve çıkışlarınızı görebilir. Söz konusu işletmenin tedarikçisiyseniz, bakiyenizi ve hangi diğer tedarikçilerle çalıştığınızı da görebilirsiniz, bu onlara fiyat görüşmelerinde vb. Faydalı olabilir..

Aynı nedenden ötürü, biriyle kişisel olarak çevrimiçi işlem yapıyorsanız – cüzdan bakiyenizi ve geçmişinizi görebilirler. İyi bir nedenden ötürü, insanlar özel banka bakiyelerini halka açık olarak aktarmazlar. Bu kişi sizi şahsen tanıyorsa veya adresinize sahipse (teslimat malları vb. İçin), o zaman bir suçlu sizi cüzdanınıza özel anahtarlar vermeye zorlayarak sizden para çalmaya çalışabilir..

Gizlilik, ilerledikçe daha önemli hale gelecek bir şey, Ethereum’un tanıtmak istediği şimdiden daha ciddiye alınmaya başlıyor ZK-SNARKS Bir kullanıcının gizliliğini korurken işlemleri doğrulamak ve Stratis, Bitcoin kullanıcıları için anonimlik sağlamak için Tumblebit işlevselliğine sahip Breeze Cüzdanını tanıtmak.

Bazı hükümetlerin deneyip inandıracaklarına rağmen, gizliliğin temel insan hakkı olduğuna gerçekten inanıyorum ve gizlilik beklemenin bir suçlu olduğunuz veya “saklayacak bir şeyin olduğu” anlamına gelmediğine.

Verge Cüzdanlar

Çok sayıda Masaüstü ve Mobil cüzdan var indirilebilir Windows, Mac, Linux, Tor, Android, Raspberry PI ve daha fazlası için resmi web sitesinden. Kurulumunuzu hızlandırabilirsiniz. blockchain’i buradan indirmek.

Verge Nasıl Satın Alınır

Artık cüzdan kurulumunuz var, içinde tutmak için biraz Verge satın almak isteyeceksiniz. XVG’yi “Fiat” para birimi ile satın alamazsınız, bu nedenle önce başka bir para birimi satın almanız gerekir – satın alınması en kolay olanı, Coinbase’de banka havalesi veya banka / kredi kartı satın alma yoluyla yapabileceğiniz Bitcoin veya Ethereum’dur ve ardından bunu takas edebilirsiniz. XVG için Changelly veya Binance.

Coinbase’e kaydolun

Kripto para birimini ilk kez satın alan müşteriler için, ilk satın alma işleminizi yapmak için Coinbase’i kullanmanızı öneririz – kullanımı kolaydır, tamamen ABD hükümeti tarafından düzenlenir, böylece kripto para satın alabileceğiniz en güvenli ve en saygın yerlerden biri olduğunu bilirsiniz. Coinbase, bir kredi kartı veya banka kartı ile veya banka havalesi göndererek Bitcoin, Litecoin ve Ethereum satın alma imkanı sunar. Kartlar için ücretler daha yüksektir ancak para biriminizi anında alacaksınız.

Sıkı mali kurallara uymaları gerektiğinden, kayıt olurken bir miktar kimlik doğrulaması yapmanız gerekecektir. Kaydolmak için bağlantımızı kullandığınızdan emin olun, 100 $ ‘lık ilk satın alımınızı yaptığınızda 10 $’ lık ücretsiz bitcoin ile alacaklandırılacaksınız..

Coinbase Web Sitesi

Başlamak için, adınızı, e-postanızı girmeniz ve bir şifre seçmeniz gereken bir kayıt formuna yönlendirileceğiniz “Kaydol” düğmesine tıklayın..

Coinbase daha sonra e-posta hesabınızı doğrulamak için size e-posta yoluyla bir bağlantı gönderecek, e-postadaki bağlantıya tıkladığınızda bir doğrulama sayfasına yönlendirileceksiniz. Daha sonra telefon numaranızı eklemeniz ve kimliğinizin bir fotoğrafını yüklemeniz gerekir – bu bir pasaport, ehliyet vb. Olabilir. Ayrıca ödeme bilgilerinizi eklemeniz gerekir, böylece gerektiği gibi banka hesabınızı veya bir banka veya kredi kartınızı ekleyebilirsiniz – Kısa bir süre sonra hesabınız doğrulanacak ve ardından ilk satın alma işleminizi gerçekleştirebileceksiniz.

Coinbase Doğrulaması

Ethereum veya Bitcoin satın alın

Bu kılavuz için, hedef kripto para birimimiz ile takas etmek üzere Ethereum satın alacağız. Bunun nedeni, gönderme için bitcoin’den çok daha ucuz ücretlere sahip olması ve işlemin de çok daha hızlı gerçekleşmesidir. Bu yüzden Coinbase’de, üstteki “Al / Sat” sekmesini ziyaret edin, “Ethereum” u seçin, ödeme yönteminizi seçin ve satın almak istediğiniz tutarı girin – bir ABD Doları tutarı veya bir miktar Eter girebilirsiniz..

Etherum satın alın

Daha sonra sizden işleminizi onaylamanız istenecektir, eğer bir kartla ödeme yapıyorsanız, kart sağlayıcınızla bir doğrulama işlemini tamamlamanız gerekebilir. Bu tamamlandığında, Ethererum’unuz hesabınıza eklenecek.

Binance’de XVG satın alın

Borsaların nasıl çalıştığına aşinaysanız Verge satın almak için önerdiğimiz şey Binance’dir. Kaydolmak kolaydır ve kimlik doğrulaması göndermek zorunda kalmadan her gün 2 BTC değerinde para çekme işlemi elde edersiniz, tek yapmanız gereken BTC veya ETH’nizi oradaki hesabınıza göndermek ve Verge ile takas etmek. Daha fazla bilgi için buradaki Binance rehberimizin tamamını okuyun.

Binance Cüzdanlar

Changelly Kullanımı

Yeni başlayanlar için Changelly kullanmanızı öneririz..

Bir sonraki aşama, Ether’inizi XVG ile değiştirmek için Changelly web sitesini kullanmaktır.. Bu bağlantıyı kullanın ve kaç Eth dönüştürmek istediğinizi girin ve size karşılığında kaç Verge alacağınızı gösterecektir, eğer mutluysanız devam edin ve yeşil “Takas” Düğmesine tıklayın.

Bir sonraki ekranda, bir sosyal medya hesabı kullanarak veya e-posta adresinizi girerek yapabileceğiniz bir hesap açmanız istenecektir..

Değişik Kayıt

Bu yapıldıktan sonra, işlem ayrıntılarını gösteren bir sayfaya yönlendirileceksiniz – kontrol edin ve tutarların doğru olduğundan emin olun. Mutlu olduğunuzda yeşil “İleri” düğmesini tıklayın.

Bir sonraki ekranda, paraları alacağınız Verge cüzdan adresiniz istenecektir. Bunu kutuya yapıştırın ve yeşil “İleri” düğmesini tıklayın.

Changelly Cüzdan Adresi

Ardından son bir onay ekranı gösterilecek, devam etmeden önce tüm ayrıntıların doğru olduğundan emin olun..

Değişik Şekilde Onaylama

Daha sonra, Changelly size Ether’inizi göndereceğiniz bir adres sağlayacaktır, bu yüzden size verdikleri adresi kopyalayın ve ardından coinbase hesabınıza geri dönün.

Değişken Gönder

Ethereum veya Bitcoin’inizi Gönderin

Coinbase’de “Hesaplar” a tıklayın ve soldaki Ethereum Cüzdanınızı seçin ve ardından “Gönder” e tıklayın..

Changelly’nin size daha önce verdiği adresi girin.

Ethereum gönder

“Devam et” i tıklayın ve ardından 2 faktörlü kimlik doğrulamayı etkinleştirdiyseniz işlemi e-postanız veya telefonunuzla onaylamanız gerekebilir..

İşlem şimdi Ethereum ağı üzerinden gönderilecek ve ulaşması kısa bir süre alacak – Changelly hesabınızda aşağıdaki adımları size bildirecek şekilde kontrol edebilirsiniz:

 1. Ödeme için bekleniyor
 2. Değişim
 3. Cüzdanınıza gönderiliyor

İşlem tamamlandığında ekranda “İşlem Tamamlandı” yazan bir onay mesajı görünecektir. Artık XVG’nizin sahibi olduğunuzu onaylayabileceğiniz Verge Cüzdanınızı kontrol edebilirsiniz..

Değişken İşlem Tamamlandı

Madencilik Yazılımı

Hangi kuruluma sahip olursanız olun, Verge’in GPU’nuzda madencilik yapması oldukça kolaydır. İşte farklı yazılım türleri için indirme bağlantıları.

(Madencilik yazılımının bazen sahiplerinin bilgisi olmadan bilgisayarınızda çalışan kötü amaçlı yazılımlara dahil edilmesi nedeniyle, Google bunları kötü amaçlı yazılım olarak sınıflandırdığı için doğrudan bağlantıları kaldırmak zorunda kaldım. Doğru Github listelerini Google’da bulabilirsiniz..

Nvidia GPU ile: x17:

 • X17 için SGMiner (Windows)
 • Linux için Kaynak Kodu

blake2s:

 • CCminer Blake2s (Windows)
 • Linux için CCMiner Kaynak Kodu

lyra2rev2:

 • Lyra2Rev2 için CCMiner (Windows)
 • Linux için CCMiner Kaynak Kodu

myr-groestl:

 • Myr-Groestl için CCMiner (Windows)
 • Linux için CCMiner Kaynak Kodu

şifrelemek:

 • Scrypt için CCMiner (Windows)
 • Linux için CCMiner Kaynak Kodu

Madencilik Havuzları

İşte kullanmak istediğiniz her algoritma türü için mevcut madencilik havuzları.

Scrypt

Myr-Groestl

Lyra2Rev2

Blake2s

x17

Sonuç

Verge’i çok seviyorum, gösterişli bir ICO ya da büyük bir lansman yoktu – sadece bir geliştirici ve gerçek dünyada kullanılmak üzere gizlilik odaklı bir kripto para birimi oluşturmak için birlikte çalışan bir gönüllü ekibi. Madeni para başına fiyat hala çok düşüktür, bu nedenle, Monero, Dash, PIVX gibi rakiplerle rekabet etmeye devam edip edemeyeceğine bakılmaksızın, halkın gelecekte gizlilik paralarına daha fazla yöneleceğine inanıyorsanız, portföyünüze biraz eklemeye değer ve Z-Cash görülmeye devam ediyor, ancak portföyünüzü bu madeni paraların birkaçına yaymaya değer olabilir.

kullanışlı bağlantılar