Internxt Kılavuzu

Internxt gizlilik ve güvenliğe odaklanan merkezi olmayan bir bulut depolama hizmetidir. Şirketin X Core yazılımı, X Cloud merkezi olmayan depolamasına güç sağlar. Ekip, mevcut bulut depolama çözümlerinin merkezileştirmeye çok fazla dayandığına inanıyor. Internxt’in merkezi olmayan blok zinciri modeli, özel ve genel bulut sistemlerinden oluşan bir blok zinciri melezi oluşturarak bulut depolama sistemlerinin gizliliğini, güvenliğini, hızını ve güvenliğini geliştirmek için tasarlanmıştır..

Internxt Kılavuzu

“Mevcut bulut platformlarıyla ilgili önemli bir sorun, güvenlik ve veri merkezileştirmesidir. Aslında, bulut bilişim bir bilgi işlem paradigması, veri ve hizmetlerin ağ üzerinden yetkili kullanıcılar ve süreçler tarafından erişilebilir olduğu bir soyutlamadır ”dedi geliştiriciler teknik incelemelerinde. “Bilgisayarı fiziksel ana bilgisayardan soyutlamak, kurumsal verilerin kontrolünün kaybedilmesine ve bunlara kimin erişimi olduğu konusunda görünürlük kaybına neden olur. Bulut bilişimin güvenlik açısından çok ciddi sonuçları olan bir başka boyutu da dağıtım modelidir: altyapının sahibi kimdir ve ona nasıl erişilir. “

Proje Liderleri Kimlerdir?

Internxt’in kurucusu ve CEO’su Fran Villalba Segarra’dır. Segarra daha önce kendi hosting şirketi OneSite’ı kurmadan önce web hosting şirketi Hostinger için çalıştı..

Segarra’nın teknik danışmanı, FileNation’ın kurucusu Alex Sicart Ramos ve baş teknoloji sorumlusu, doğu Avrupa sosyal ağı VK için iOS istemcisini geliştiren Volodymyr Shevchyk’dir..

Internxt’in Geleneksel Bulut Depolama Çözümlerinden Farkı Nedir??

Internxt, merkezi olmayan depolama yaklaşımına dört ana avantaj sağlar. X Cloud hizmetinde depolanan dosyalar şifrelenir ve ağ üzerinde dağıtılır, böylece gizlilik garanti edilir. Veri depolamaya yönelik bu aynı dağıtılmış yaklaşım, güvenlik sağlar ve bilgisayar korsanlarına saldıracak tek bir depolama konumu sağlamaz. Sistemin bilgi işlem gücünün merkezi bir sunucu yerine birçok farklı bilgisayara yayılmış olması, hızını artırır ve X Cloud’un açık kaynaklı, kullanıcı odaklı ağı, maliyetleri benzer şekilde düşük tutar..

Blockchain Bulut Depolama

Okuyun: Blockchain Cloud Storage

Diğer bir önemli bileşen, kendi kendini yürüten akıllı sözleşmelerin ve blok zincirinin dışında var olan uyarlanabilir bir ara yazılım sistemidir. Bu, sistemdeki herhangi bir kullanıcı veya kullanıcı grubunda gücün toplanmasını önler.

Geliştiricilere göre, “Veri merkezlerinin sunucularında depolama alanı sağladığı Google ve Amazon gibi dijital devlerin aksine, X Cloud, kullanıcıların dosyalarının nerede bulunacağına farklı bir yaklaşım sunuyor”. Aslında, X Cloud’daki tüm dosyalar hiçbir yerde ve aynı anda her yerde depolanmıyor. Internxt’in ağının tüm düğümleri arasında dağılmadan önce, tüm dosyalar X Core yazılımının yardımıyla bölünür ve şifrelenir. Böyle bir dağıtılmış durumda, bilgiler, X Cloud’da depolanan her bir veri parçasının yapısını ve konumunu tutan özel bir web tabanlı çözüm aracılığıyla anında erişilebilir hale gelir. Bu nedenle, yalnızca bir dosyanın sahibi, dosyayı nihai olarak dağıtılan ve son derece güvenli X Cloud’dan yeniden bir araya getirmek için gerekli tüm özelliklere sahiptir. “

X Core Nasıl Çalışır?

X Core’un yazılımı Internxt sistemindeki her X Core kullanıcısı bilgi işlem kaynaklarını açık kaynaklı yazılıma bağışladığından, merkezi bir denetleyicinin yerini alır. Geliştiriciler, sonucun, büyüdükçe güçlenen uyarlanabilir bir kontrolör ağı olduğunu söyledi. Bununla birlikte, ağdaki ana bilgisayarlar kaynakları yeniden dağıtarak açılıp kapandıkça işlevsellik korunur..

Xcore

Geliştiriciler, Internxt’in teknik incelemesinde, “Çalışan düğümlerin sayısı zaman içinde değişiklik gösterebileceğinden, otomatik ayarlama özelliği, X Core’un ağa bağlı her bilgisayarın iş yükünü verimli bir şekilde düzenlemesini sağlıyor” dedi. “Bu, çevrimiçi kullanıcı sayısındaki dalgalanmaların tüm ağın kullanılabilirliğini veya ağdaki her bir bilgisayarın çalışma kapasitesini etkilemediği anlamına geliyor. Böylelikle, sistem, sistemin genel işlevselliğini diğer analoglardan daha hızlı hale getiren eşit bir ağ çalışabilirliği sağlamak için mevcut tüm kullanıcılar arasında doğru dengeyi otomatik olarak korur. “

Rakipleri Var mı?

Şu anda blockchain bulut depolama alanında faaliyet gösteren beş büyük isim var – Storj, MaidSafe, FileCoin, DADI ve Siacoin. Bazı kripto gözlemcileri, Internxt’in Civic ile ortaklığının, kendi yol haritalarının derinliklerinde madeni paraların üzerinde bir avantaj sağlayabileceğini düşünüyor.

Civic’in Güvenli Kimlik Platformu, bilgilerin kimliğini doğrulamak için bir blok zinciri sistemi kullanır ve müşterinizi tanıyın kimliği için sistemin doğal güvenliğini artıran bir yol sağlar..

Geliştiriciler projenin blogunda “Bu teknolojileri Internxt hizmetlerinde uygulamak, Internxt’in İnternet hizmetlerinin doğru ve amaçlanan kullanımını teşvik etmesine yardımcı olacaktır” diye yazdı. “Merkezi olmayan İnternet hizmetlerinin kullanımını kitlesel pazara taşımak için, temellerinin hasara neden olacak şekilde kötüye kullanılmasını durduracak bir prosedürün uygulanması gerektiğine inanıyoruz.”

Ne Zaman Başlıyor?

Hem X Cloud hem de X Core yazılımı, 2018’in üçüncü çeyreğinde beta sürümünün piyasaya sürülmesi planlanıyor. Bu çeyreğin sonunda, geliştiriciler son ticari sürümü yayınlamayı planlıyor..

INXT Nedir ve Nasıl Kazanılır??

INXT, Internxt projesiyle ilişkili kripto para birimidir. Internxt, hizmetleri için hem ABD doları hem de INXT kabul eder ve toplanan INXT daha sonra X Core / X Bulut ağına katılan ana bilgisayarlara dağıtılır.

Internxt, INXT’i şirketin bulut depolama hizmetiyle doğrudan bağlantısı nedeniyle gerçek bir değere sahip olarak görüyor.

Geliştiriciler, “Altın her zaman arzu edilir olduğu için, güvenilir talebi nedeniyle altının değeri var” diye yazdı. “Bazı kripto para birimleri, herkesin bir değeri olduğunu kabul etmesine güveniyor ve bu, özellikle büyük ölçüde geliştirilmiş teknolojiye sahip bir para birimi kullanılabilir hale gelirse değişebilir. Buna karşılık, Internxt’in ürünlerinden elde edilen tüm gelir INXT’e dönüştürüleceğinden, INXT güvenilir taleple bir ekonomi işlevi görecek şekilde tasarlanmıştır. “

INXT, geliştiriciler bu sayının kısa sürede artmasını beklese de, dört borsada da satın alınabilir. Borsalar CoinExchange, Mercatox, IDEX ve YoBit.

INXT’nin 7 Mayıs itibarıyla 8.44 $ ‘lık cari fiyatı var. Madeni paranın piyasa değeri, sabit 629.610 arz ile 5,3 milyon dolar. Maden çıkarılamaz.

kullanışlı bağlantılar

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me