Square Cash Uygulaması

Silikon Vadisi ödemeleri Power Square, Q1 2019 hissedar raporu bu hafta ve buna göre, Bitcoin gelirlerinin önceki çeyrekten bu yana somut bir nimet gördüğünü açıkladı..

Square ilk olarak, 2018 yılının başlarında kullanıcılarının büyük çoğunluğuna hizmet sunmadan önce, şirketin Cash uygulaması aracılığıyla 2017 sonbaharında beta satın alıp sattığı bir bitcoin başlattı. O zamandan beri, uygulamanın Bitcoin kullanıcıları arasında giderek daha popüler olduğu kanıtlandı ve Bitcoin gelirleri sürekli olarak aynı şekilde artıyor.

Square Cash Uygulaması

Birinci çeyrek raporuna göre Square, 2019’un ilk üç ayında 65,5 milyon ABD doları değerinde bitcoin geliri elde etti; bu, şirketin 2018’in 4. çeyreğindeki 52,4 milyon dolarlık bitcoin gelirinden yüzde 25 artış sağladı..

Benzer şekilde, Square’in Q1 bitcoin maliyetleri 64,7 milyon $ ‘a ulaştı, bu da şirketin çeyrekte BTC karında 830.000 $’ lık kar elde ettiği anlamına geliyor – önceki çeyreğin 490.000 $ kar marjından yaklaşık yüzde 80 artış.

Bunların da perakende müşteriler olduğunu belirtmek gerekir..

2019’un ilk çeyreğinde Bitcoin satın alımlarının% 0.2’sinden fazlasını tek bir kişi yapmadı.

Square, tüm müşterileri haftada 10.000 $ Bitcoin ile sınırlandırıyor.

– Kevin Rooke (@kerooke) 1 Mayıs 2019

Bu büyüme, 2019’un başlangıcının Square’in bitcoin operasyonları için açıkça umut verici olduğunu gösteriyor. Geçen yılın tamamında, yükselen finansal hizmetler devi 166 milyon dolar BTC geliri elde etti, bu nedenle şirket, 2019’un 1. çeyreğinde bu meblağın neredeyse yüzde 40’ını üretti..

Özellikle, Cash uygulamasının haftada 10.000 dolarlık bitcoin satın alma limiti nedeniyle, perakende kripto yatırımcıları akut büyümeyi yönlendiriyor..

Teknoloji yorumcusu Kevin Rooke, Twitter’da “2019 1. çeyrek bitcoin satın alımlarının% 0.2’sinden fazlasını tek bir kişi oluşturmadı” dedi..

Square Cash’teki BTC satışları mevcut büyüme oranlarını sürdürürse, bir sonraki Bitcoin yarılanmasında (Mayıs 2020), çıkarılan her yeni BTC için Square Cash’te kabaca 2 BTC satın alınacaktır.. pic.twitter.com/GPxXhaGK15

– Yassine Elmandjra (@yassineARK) 1 Mayıs 2019

Raporun yayınlanmasının ardından, ARK Invest kripto analisti Yassine Elmandjra, Cash uygulamasının bitcoin satışlarının mevcut yörüngesinde devam etmesi halinde, “çıkarılan her yeni BTC için [Square üzerinden] kabaca 2 BTC satın alınacağını” vurguladı.

Geçen yıl bitcoin ticaretini ciddi şekilde benimsemeye başlayan bir kuruluş için kötü bir pozisyon değil. Yine de Square’in bitcoin geliri, şirketin faaliyetlerinin bu yılın ilk çeyreğinde 650 milyon dolardan fazla netleştiren fiat tarafına kıyasla hala zayıf..

Square CEO’su Jack Dorsey Kendisini Pro-Crypto Olarak Belirledi

Hem Twitter hem de Square’in CEO’su olan Jack Dorsey, önemli sosyal ve finansal sermayeye sahiptir. Geçtiğimiz aylarda, Bitcoin’e giderek artan doğrudan yaklaşımlarıyla kripto paranın sevgilisi oldu..

Dorsey, geçen bahar uzayda ilk kez The Times’a bitcoin’in geleceğin para birimi olduğuna inandığını açıkladığında bir heyecan yarattı:

“Nihayetinde dünya tek para birimine sahip olacak, internet tek para birimine sahip olacak. Şahsen bunun bitcoin olacağına inanıyorum. Muhtemelen on yıldan fazla [sürecek], ancak daha hızlı gidebilir […] Yavaş ve maliyetli, ancak giderek daha fazla insan buna sahip oldukça, bu şeyler ortadan kalkıyor. Blok zincirinden oluşan ve onu daha ulaşılabilir kılan yeni teknolojiler var. “

Aynı dönemde Dorsey, Bitcoin için önerilen ikinci katman ölçekleme çözümü olan Lightning Network’ü geliştiren Elizabeth Stark tarafından yönetilen ekip olan Lightning Labs için bir tohum finansman turuna önemli ölçüde katkıda bulundu..

Dorsey, bu yılın başlarında, Lightning kullanıcılarının dünyanın her yerine aktarım benzeri bir bitcoin faturası gönderdiği “Yıldırım Meşalesi” kampanyasına bile katıldı. Twitter CEO’su figüratif meşaleyi Lightning Labs’ın Stark’ına gönderdi.

Harika bir örnek #BitcoinTwitter Lightning Network üzerinde deney yapmak.

&# 128293;

⚡️Torch alındı, şimdi @kafadergisi! #LNtrustchain https://t.co/YVMAv62fCN

– kriko &# 127757;&# 127759;&# 127758; (@jack) 5 Şubat 2019

Dorsey, Şubat ayında, BTC’yi internetin yerel para birimi olarak selamladığı, Joe Rogan’ın son derece popüler ücretsiz podcast dizisi The Joe Rogan Experience’da da bitcoin’i duyurdu..

Twitter ve Square maestro, Mart ayında, kripto para birimi ekosistemi için ücretsiz açık kaynaklı kaynaklar geliştirmeye odaklanacak olan ödeme şirketinin yeni bir kripto kolu olan Square Crypto’nun yaratıldığını duyurduğunda dalgalar yarattı..

Dorsey, “Herhangi bir yerden çalışın, doğrudan bana rapor verin ve size bitcoin olarak bile ödeme yapabiliriz” dedi.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me