Coinbase

Coinbase’in piyasaya sürülmesinden bu yana geçen 7 yılda, şirket alışılmadık bir başarıya ulaştı: operasyonlarından birçok fon toplama turunda topladığı paradan daha fazla kar elde etti..

Nitekim göre yeni açıklamalar Coinbase CEO’su Brian Armstrong tarafından bu hafta Vanity Fair’in Yeni Kuruluş Zirvesi’nde yapılan San Francisco merkezli kripto borsası, kapılarının ilk kez Amerikalı tüccarlara açıldığı 2012 yazından bu yana işlem ücretlerinden yaklaşık 2 milyar dolar gelir elde etti..

Coinbase

Bu etkileyici meblağ, kripto-ekonomi güç merkezinin yatırımcılardan aynı aralıkta 9 ayrı bağış toplama turunda topladığı 547 milyon $ ‘ın tersine duruyor – yaklaşık yüzde 265’lik bir eşitsizlik.

"tek boynuzlu at karşıtı tek boynuzlu at" Coinbase karlı ve dünya için açık bir finansal sistem kurulmasına yardımcı oluyor. https://t.co/HAVPpWnXG2

Bana sahip olduğun için teşekkürler @Filmdenkare &# 128591;

– Brian Armstrong (@brian_armstrong) 23 Ekim 2019

Şirket var olduğu ilk on yılına yaklaşırken, Coinbase’in etkileyici gelirleri her zaman şaşırtıcı olmak zorunda değil. Borsa ve Coinbase Pro ve Coinbase Custody gibi çeşitli kolları, Amerika’daki kripto para birimi aktivitesi için bir merkez üssü haline geldi ve son zamanlarda firma hem coğrafi hem de hizmetler açısından birçok yönde genişledi..

Örneğin, firma sunduğu kripto para miktarını önemli ölçüde artırdı (yalnızca son birkaç ayda XRP ve Chainlink’in LINK belirteci gibi projeler ekleyerek) ve Coinbase Earn ve Coinbase Wallet gibi yeni uygulamalar açtı..

Şirket, uluslararası tüccarlara daha iyi ulaşmak ve hizmet vermek için Japonya ve İrlanda’da yeni ofisler açarak operasyonel ayak izini de büyütmüştür. Coinbase, son zamanlarda Meksikalı kripto para borsası devi Bitso’ya yatırım yaparak karını alan çevresinde satın alma ve yatırımlar yapmak için kullandı.

Coinbase ayrıca, bazı rakiplerin henüz basmadığı yerlere, yani kullanıcıların platformunda USD Coin tutmaya ilgi kazanmalarına olanak tanıyan USDC Rewards programını başlattı. Dahası, borsa, emsalleri için işe yarayan şeyleri taklit etmeye istekli olduğunu gösterdi: geçen ay, firmanın kurumsal satış müdürü Kayvon Pirestani, borsanın bir ilk değişim teklifi (IEO) bölümü başlatmayı düşündüğünü söyledi..

Tamamen ele alındığında Coinbase, ekosistemdeki juggernaut statüsünü geliştirme konusunda usta olduğunu kanıtladı ve bunu kanıtlayacak makbuzlara sahip..

Diğer Unicorn Şirketleri Gibi Değil

Bu hafta, Çin merkezli araştırma ve yatırım şirketi Hurun, ilk “Hurun Global Unicorn List” i yayınladı ve bu yıl itibarıyla 11 blockchain endüstrisi şirketinin “tek boynuzlu at” statüsüne ulaştığını, yani özel bir şirket 1 milyar dolar değerleme elde ettiğinde halka açılmadan önce.

Bu 11 firmadan Coinbase’in 8 milyar dolarlık değerlemesi, Çinli madenci üretim devi Bitmain’in 12 milyar dolarlık değerlemesinin gerisindeydi, bu da ABD borsasının şu anda kripto ekonomisindeki en büyük ikinci şirket olduğunu gösteriyor..

Yeni Kuruluş Zirvesi’nde CEO Brian Armstrong, şirketin tek boynuzlu at statüsünü kabul etti, ancak Coinbase’in büyük bir halka arz için değil uzun vadede ekosistemde olduğunu savundu ve şunları söyledi:

“Bu kârların çoğu, yeni ürünler yaratmak için işe geri dönüyordu. Bizi bir nevi tek boynuzlu at karşıtı bir tek boynuzlu at olarak düşünüyorum… Coinbase’in tekrarlanabilir bir inovasyon şirketi olmasını istiyorum… Teknolojiyle ürünler geliştirmeyi seviyorum. ”

Armstrong Ayrıca Terazi Konusunda Açık Görüşlü Olduğunu Söyledi

Facebook’un önerdiği Libra kripto para birimi, kripto para birimi içinde ve dışında son derece tartışmalı hale geldi. Ethereum araştırmacısı Vlad Zamfir geçtiğimiz günlerde kişisel olarak ilişkisini kesmek Örneğin, projeyi destekleyen ve son zamanlarda küresel düzenleyiciler tarafından yapılan sert yorumlara girmeyen herhangi biriyle.

Coinbase CEO’su Brian Armstrong, yukarıda bahsedilen zirve sırasında ABD yetkililerinin, Libra dahil olmak üzere kripto yeniliğini benimsemesi gerektiğini söyleyerek, kesinlikle çitin diğer tarafında:

“Dünyada banka hesabı olmayan pek çok insan var, bankası yetersiz … Umudum, ABD’nin bu tür bir yeniliği kucaklaması, Facebook gibi bir şirketten gelse bile, pek mutlu olmadıkları.”