Red Crash Fiyat Kripto

Bitcoin’i birkaç gün içinde 6.800 $ ‘dan 8.450 $’ a getiren güçlü bir yükselişin ardından, kripto para piyasası büyük bir soluk almaya başladı..

Geçen gün 8.400 dolarlık dirençte zirve yaptığından bu yana, BTC’nin fiyatı% 8 düştü ve bu makaleyi yazarken 7.800 dolara düştü..

Bazıları, bu son düşüşün yaklaşan tam teşekküllü bir düşüş eğiliminin göstergesi olduğunu söylemek için henüz çok erken olduğunu söylese de, bazı analistler en kötüsünden korkmaya başladılar..

Kripto Fiyatı Düştü Kırmızı

Bitcoin Grafiği Ayı İşaretlerinin Sayısını Yazdırıyor

İlk olarak, 8.400 $ ‘lık ret, Bitcoin boğalarına güçlü bir darbe işaret etti, çünkü bu fiyat seviyesi tarihsel olarak çok önemliydi..

Örneğin önde gelen bir kripto para birimi analisti olan Josh Rager, işaret etti 8.400 $, geçtiğimiz birkaç ay içinde Bitcoin için hem kilit bir destek hem de direnç seviyesi oldu. Rager’e göre, BTC’nin kayda değer zaman dilimlerinde bu seviyeyi geri kazanamaması “henüz ayı ormanlarından çıkmadığımızın” bir işaretidir.

$ BTC

Fiyat, daha önce direnç / destek olarak görülen 8400 $ ‘lık kilit alan dışında bir ilk reddetti.

Bir sıçramadan önce 7800-7900 $ arasında bir geri çekilme izliyor ve yeniden test için yukarı doğru itiyor

Henüz ayı ormanlarından çıkmadım, her gün seviye adım al pic.twitter.com/Vby6KexBIQ

– Josh Rager &# 128200; (@Josh_Rager) 8 Ocak 2020

8.400 dolar, Bitcoin’in 20 haftalık basit hareketli ortalamasına da denk geliyor; bu, son 18 ayda BTC için makro geri dönüş noktalarını göstermede anahtar olan bir seviye..

Örnek olay: Bitcoin’in Mart 2019’da bu hareketli ortalamanın üzerine çıkmasından bir hafta sonra, kripto para birimi% 25 yükseldi ve kripto para birimini 14.000 $ ‘a getiren mini boğa koşusunu ateşledi..

Bitcoin’in şu anda 8.500 $ seviyesinde olan bu çizginin üzerine çıkamaması, bazı analistlere önümüzdeki haftalarda 6.000 $ ‘a geri döneceğinin bir işaretidir..

Teknik göstergeler de önümüzdeki günlerde daha fazla olumsuzluk olduğunu gösteriyor. Trader CryptoHamster, bir günlük Bitcoin grafiğinin üzücü işaretlerin bir araya geldiğini belirtti: bu haftanın hacim zirvesi, alıcıların tükendiğini ima eden 8.450 $ ‘ın üzerinde oldu; Tom Demark Sequential, yeşil bir “8” mum yazdırdı, ardından genellikle bir gün sonra yeşil bir “9” güçlü tersine çevrildi; Ortalama Yön Hareketi göstergesi 25’in altında, bu da alıcı zayıflığını gösteriyor; ve Fisher Dönüşüm trend göstergesi az önce düşüş eğilimi gösterdi.

% 23,6 Fibo’nun altına düşen kötü görünüyor.

Ayrıca:

– oluşumu genişletme (belirsizlik)

– ses seviyesi zirvesi en üstteydi

– TD sıralı yeşil "8" (eğer sonraki ise "9" – bir düşüş belirtisi)

– ADX 25’in altında (yükselen trend zayıf)

– bir Fisher Transform ayı geçişi$ BTC $ BTCUSD #bitcoin pic.twitter.com/lrIdCCvWgv

– CryptoHamster (@CryptoHamsterIO) 10 Ocak 2020

2020 Hala İyi Bir Yıl Olacak Bitcoin

İkincisi büyümeye devam eden bir ayı vakası olsa da, analistler 2020’nin Bitcoin ve daha geniş kripto para endüstrisi için temel faktörler nedeniyle hala harika bir yıl olacağından eminler..

İlk olarak, İranlı General Kasım Süleymani’nin hava saldırısında öldürülmesi üzerine ABD ile İran arasında yakın zamanda bir çatışma patlak verdi. Eski bir Goldman Sachs ortağı ve Galaxy Digital’in şu anki CEO’su olan Michael Novogratz, bu etkinliğin kendisini “altın ve BTC” de yükselttiğini söyledi. 

Yatırımcı, önümüzdeki haftalarda jeopolitik ölçekte olmasını beklediğini yazarak detaylandırdı. Biraz başka sözlerle şöyle yazdı: “İran, ABD birliklerini sınır dışı etmeye başlayacak. İran’ın Irak’ta daha fazla nüfuzu olacak, istedikleri de bu. Suudiler çatışma istemiyor. Tüm bunlardan dolayı Orta Doğu daha az istikrarlı hale gelecek ve küresel pazarlarda daha fazla dalgalanma yaratacak. “

Novogratz’ın yorumlarıyla birlikte, jeopolitik ve makroekonomik istikrarsızlık zamanlarında Bitcoin’in, varlığın merkezi olmayan, egemen olmayan ve kıt olarak görülmesi nedeniyle yükselmesi gerektiği fikri – tıpkı altın gibi.

İkincisi, bu yıl Bitcoin blok ödülünün yarıya düştüğünü görecek, bu da kripto para biriminin enflasyonunun yarıya indirilmesi gerektiği anlamına geliyor. Analistler, BTC piyasalarının arz-talep ekonomisine yönelik bu şokun, teknik göstergeler ne önerirse göstersin, fiyatı zaman içinde çarpıcı biçimde yükseltmesi gerektiğini öne sürüyorlar..

Ve son olarak, kripto para birimi alanında kurumsal katılımda istikrarlı bir artış oldu ve Binance CEO’su Changpeng “CZ” Zhao gibi bazılarının Bitcoin’in olumlu bir yıl göreceğini iddia etmesine yol açtı..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me