Litecoin Fiyat Tahmini

Geçtiğimiz yıl Litecoin için ilginçti, çünkü Bitcoin spinoffu – BTC’nin altınının gümüşü – Ağustos “yarılanmasından” önce ve sonra ani bir ilgi artışı yaşadı ve blok zincirinin blok ödüllerinin rutin olarak yarıya düştüğünü gördü..

Litecoin’in ödüllerinin blok zincirinin genç tarihindeki ikinci yarılanma için 25 LTC’den 12,5 LTC’ye çıkarılmasıyla, birçok analist bu değişimin projenin hayati değerlerini, yani fiyatı, piyasa değerini, hash oranını vb. Nasıl etkileyeceğini izledi..

Neden? Sadece Litecoin ağının sağlığını izlemenin ötesinde, birçok kişi Litecoin’in 2019 yarılanmasının, 2020 baharı için planlanan Bitcoin’in bir sonraki yarılanmasının nasıl sonuçlanacağına dair bazı ipuçları sunacağını öne sürdü..

Ve geçmişe bakmanın yararı ile, Bitcoinciler onlarınkinin farklı şekilde oynanacağını umuyor. 2019 sona ererken, Litecoin fiyatı birkaç hafta önce yarıya indiğinden bu yana yüzde 55 düştü – 94 dolardan 42 dolara – ve projenin hash oranı da aynı dönemde yüzde 70 düştü..

LTC madencileri artık LTC fiyatında büyük bir artış olmadan daha az madeni para için rekabet ederken, birçoğu başka yerde kar aramak için Litecoin işlemlerini şiddetle durdurdu..

Bu bölüm, kripto ekonomisi buradan nereye giderse gitsin, blok zinciri ekonomistlerinin gelecek yıllar boyunca kesinlikle analiz edecekleri yarılanmalarda erken bir vaka çalışması olduğunu kanıtladı..

Yine de Litecoin geçen yıl tamamen geriye gitmedi.

1 Ocak 2019’dan 1 Ocak 2020’ye kadar LTC fiyatı, yıllık yüzde 31 artışla 31.98 ABD dolarından 42.02 ABD dolarına yükseldi..

42 $ ‘lık bu kavga, LTC’yi Aralık 2017’de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 375 $’ dan oldukça uzağa koyuyor (kriptonun piyasa değeri 19.5 milyar $ iken!), Ancak 2019’daki yüzde 31’lik artış, bazılarının selamladığı bir proje için fena değildi. 2018’de ölü gibi.

Buna göre, hepsi bizi buraya ve şimdiye getiriyor. Litecoin 2020’de nasıl yükselecek? Bu, her türlü faktöre bağlıdır. Örneğin, projenin geliştiricileri, Uzantı Blokları aracılığıyla MimbleWimble’ı getirme konusunda ilerleme kaydedecek mi??

Bununla birlikte, ekosistemde fikirlere sahip olan ve önümüzdeki 12 ay içinde LTC için ne beklememiz veya neyi beklemememiz gerektiğine dair bir eksiklik yok..

Diğer Fiyat Tahminleri:

 • Bitcoin Fiyat Tahmin 2020
 • Ethereum Fiyat Tahmin 2020

Son Litecoin Fiyat

Litecoin (LTC)% 7.52$ 140,35$ 10.55⇣ 129.6129 Ocak 141.30

Charlie Lee: İpucu Yok!

“Satoshi Lite” olarak bilinen Charlie Lee, Litecoin ağını 2011’de oluşturdu.

Halen projenin ekosistemini geliştirmeye yardım etmekte aktif olan Lee, birçok Litecoin paydaşı için etkilidir ve kripto ekonominin bugüne kadarki zirvesi olan Aralık 2017’de tüm LTC hisselerini satmış olması nedeniyle diğerleri için tartışmalıdır, Lee’nin açıkladığı gibi büyük bir çıkar çatışması.

Charlie LeeCharlie Lee, Görüntü SFOX

Bu nedenle Lee, LTC fiyatı hakkında her zaman tonlarca soru aldı ve belki artık daha da fazlasını alıyor, insanlar artık kriptoyu elinde tutmadığını biliyor..

Lee, tartışmasız bir şekilde konuyla ilgili nihai cevabını – ve bugün geçerli olan çok makul bir cevabı – Off the Chain podcastinin 2019’un en popüler bölümünde Anthony Pompliano’ya verdi. dedim:

“İnsanlar bana her zaman fiyatın yükselip düşmeyeceğini soruyor. Biri size bildiğini söylerse, yalan söylüyor demektir, değil mi? Fiyatın yükselip düşmeyeceğini kimse bilmiyor. Yani ayı piyasası… Birkaç boğa ve ayı piyasası gördüm… Ayı piyasasının bittiğini ve daha da düştüğünü düşündüğünüz yerde gördüm. Ve bazen de iyileşir ve aslında geri gelmez. Kim bilir. Biraz iyileşme görmüş olmamızın iyi olduğunu düşünüyorum, ama hepsi içeri girmeyin. İnsanlara asla hepsini girmemelerini söylüyorum. “

Yine, Lee’nin “kim bilir” mantığı şimdi de o zamanlar olduğu kadar geçerli ve kesinlikle yeni yıla girerken aynı şekilde hissediyor. Yine de Lee’nin önümüzdeki yıl doğrudan ne düşündüğüne dair daha fazla kanıtımız var ya da bu yüzden Litecoin için nasıl görünebilir?.

Kasım 2019’da popüler kripto YouTube kanalı DataDash ile yaptığı bir röportajda Lee, bir sonraki büyük kripto kullanıcıları dalgasının 2020 veya 2021’de geleceğine şüpheyle bakıyordu, bu da Litecoin yaratıcısının herhangi bir büyük benimseme lütfunun ve buna bağlı LTC için fiyat artışlarının olabileceğini düşündüğünü öne sürüyor. hala bazı yollar olabilir. Lee’nin DataDash kurucusu Nicholas Merten’e söylediği gibi:

Sanırım biraz daha zaman alacak. Şu anda Bitcoin ve Litecoin’in kullanımı hala zor. Kullanıcı deneyiminin gerçekten önemli olduğunu düşünüyorum… Kripto para birimini kullandığınız bir noktaya geleceğiz ve bu sadece basit ve arka planda neler olduğunu düşünmek zorunda bile kalmayacaksınız. Bir kredi kartını kaydırırken olduğu gibi, gerçekten bilmiyorsunuz … 

Aynı şeyin BTC ve LTC için de olacağını düşünüyorum. Bu arada, mevcut finansal sisteme karşı kesinlikle iyi bir önlemdir. İyi bir yeni varlık sınıfı. Bence insanlar buna ilk önce bir hedge, yeni bir varlık sınıfı olarak girecek ve sonra insanlar onu kullanmaya başlayacak. “

Ryan Selkis: Yararsızdan “BTC Betanet 4” e

Messari kripto araştırma merkezinin kurucu ortağı Ryan Selkis, yeni yıla “2020 için Kripto Tezleri“Yazı.

“Tezleri” nin ikinci baskısıydı. Selkis, 2018’den ilkinde komik bir “20 Bit Yatırım Önerisi (Bu Değildir)” sütunu yazdı ve içinde, madeni para 2019’a girerken LTC’nin “işe yaramaz” hale geldiği konusunda gönülden şaka yaptı.

Ryan SelkisRyan Selkis, Görüntü Youtube

Selkis, 2020 için güncellenmiş sütununda, LTC’nin beklentilerini yine gönülsüz bir şekilde “BTC betanet 4” olarak güncelledi.

Litecoin uzun zamandır daha hızlı, daha deneysel bir “vahşi” Bitcoin test ağına benzer bir şey olarak görülüyordu, bu nedenle Selkis’in güncellemesi, geliştiricileri yakın zamanda ikiye katlandığından, kripto alanındaki kaç kişinin projeye yeniden daha olumlu baktığını gösteriyor. Litecoin’in gizliliğini iyileştirmek – çekilirse LTC’yi BTC’den daha az güvenli olsa da hem daha hızlı hem de daha özel hale getirecek bir şey. Bu farklılaşma kesinlikle bir şey ifade ediyor, özellikle de birçok en iyi kripto para biriminin hala gizlilik sorunları ile mücadele ettiği bir zamanda..

WalletInvestor: 30,5 $

Kripto fiyatlarını veya bu konudaki herhangi bir şeyin fiyatlarını tahmin etmenin doğru, aptalca kanıtlanmış bir yolu olmadığını söylemeye gerek yok..

Ancak, kusurlu veri setlerini alıp bunları kusurlu analizler yapmak için kullanabiliriz, ancak sonraki sonuçlar ne kadar iyi veya kötü olursa olsun.

Burada kripto tahmin web sitelerinde ipucu. Bu sitelerden en popülerlerinden biri WalletInvestor, Varlık fiyatlarının gelecekte nerede olacağını deşifre etmek için Makine Öğrenimi (ML) tekniklerini kullanan.

Platformun kurucuları sitelerinde “WalletInvestor’ın … tahminleri döviz kurlarındaki değişikliklere, ticaret hacmine, geçmiş dönemin oynaklıklarına ve diğer önemli ekonomik hususlara dayanıyor” diyor.

Dolayısıyla, WalletInvestor’ın tahmin sistemi mükemmel olmaktan uzaktır. Ancak, yatırımcıların LTC gibi şeylerin nereye gidebileceğini bulmaya çalışabilecekleri sert fiyat tahminleri sunuyor..

LTC’ye gelince, WalletInvestor 2020’nin kripto için aşağı bir yıl olacağını düşünüyor. Bu makalenin yazıldığı sırada site, madeni paranın fiyatının 50 dolardan 30.58 dolara yıllık yüzde 39’a düşeceğini tahmin ediyor..

Litecoin 2021’de 30 dolardan işlem yapmaya başlasaydı kesinlikle inanılmaz olmazdı, ancak sonuçta en iyisi bu özel tahminin özgüllüğünü bir tuz parçasıyla almaktır..

NVT & MVRV: Sırasıyla Aşırı Alım ve Aşırı Satım

Şu anda Litecoin ile ilgili oldukları için bu iki ölçümü parçalayalım.

“Ağ Değeri – İşlem Oranı” anlamına gelen NVT ile başlayalım. Herhangi bir kripto para birimi için NVT, piyasa değerini günlük işlem hacminin USD karşılığına bölerek hesaplanabilir..

NVT’nin öncülerinden biri olan Willy Woo, açıklar yüksek bir NVT, bir varlığın aşırı değerli olabileceğini öne sürüyor:

“NVT yüksek olduğunda, ağ değerlemesinin ödeme ağında aktarılan değeri aştığını gösterir. Bu, ağ yüksek büyüme kaydettiğinde ve yatırımcılar bunu yüksek getirili bir yatırım olarak değerlendirdiğinde veya alternatif olarak fiyat sürdürülemez bir balon içinde. “

Bununla birlikte, bu makale yazılırken Litecoin’in ayarlanmış NVT’si Coin Metrikleri başına ~ 232 idi. Bu oldukça yüksek ve LTC’nin şu anda aşırı satın alınabileceğini gösteriyor. Karşılaştırma için, LTC’nin Haziran 2019’daki son yerel zirvesinin yakınında, kripto’nun ayarlanmış NVT yükselişi 17.5’e kadar düştü..

Şimdi, bir kripto para biriminin piyasa kapağını gerçekleştirilmiş kapağına bölerek elde edilen MVRV’ye bir göz atalım; ikincisi, belirli bir kripto paranın her biri için ödenen değeri tüm kripto paraların toplam piyasa değerine yaklaştırarak bulunur. sırasıyla en son taşındıkları zamana göre.

Ne yazık ki, MVRV ne kadar düşükse, bir madeni para o kadar fazla satılırken, MVRV ne kadar yüksekse, bir madeni para o kadar fazla satın alınır. 12 Ocak 2020 itibarıyla Litecoin’in MVRV’si 0,7 idi..

0,5 tam aşırı satım bölgesi ise ve 2,5 aşırı satın alınmışsa, Litecoin şu anda bu alt sınırdan uzak değil..

Akash Girimath: 63 Dolarsa, Belki 100 Dolar Kadar Yüksek

Yakın zamanda İleti, AMBCrypto analisti Akash Girimath, teknik göstergelerin LTC’nin önümüzdeki aylarda kriptonun 50-100 $ aralığında performans göstermesini görebilecek ralli hedefleri olduğunu gösterdiğini savundu:

“Yaklaşan ralli şu hedeflere sahip: 50 $, bunu aşarsak, LTC’nin bir sonraki hedefi 63 $, ardından 78 $ ve 70 $ ‘a geri çekilme olacak. Sonraki hedefler, ivme azalmadıysa, 90 ila 100 ABD doları olacaktır. “

Willy Woo: LTC Breakout Belki Near

“Litecoin Zorluk Şeridi şimdi iyileşme aşamasında. Düşüş kanalının yükseliş eğilimi göstermesi gerekir. LTC, BTC’de yükseliş eğilimi gösterirse şaşırmam. ” – Willy Woo

Kripto analisti ve Woobull’un yaratıcısı Willy Woo, 6 Ocak 2020’de madenci satış baskısını izleyen Litecoin Zorluk Şeridi metriğini araştırırken yukarıdaki alıntıyı söyledi..

Buna göre Woo, Litecoin madencilerinin satış baskısının azaldığını ve bu durumun LTC için yükseliş fiyatına yol açabileceğini öne sürdü..

BTW, bu LTC’nin karşılaştığı en büyük madenci teslimiyetiydi.. pic.twitter.com/EnrTGmIXWS

– Willy Woo (@woonomic) 6 Ocak 2020

8 Ocak’taki sonraki bir tweet’te Woo, giderek artan bir şekilde “LTCUSD fiyat grafiği 6 aylık uzun ayı kanalını kırıyor” gibi göründüğünü ekledi.

John Kim: 60 ila ~ 175 ABD Doları

Kendisini “Baş Litecoin Evangelisti” olarak faturalandıran Litecoin Vakfı üyesi John Kim, LTC ekosistemindeki birçok kişiye tanıdık gelen bir yüz..

Bir müjdeciden bekleneceği üzere, Kim, Litecoin’in umutları hakkındaki görüşleri konusunda sessiz değil. Öyleyse, 2020’de LTC’nin en büyük boğalarından biri olarak madeni para için oyunda ne olabileceğini düşünüyor?

Şu anda 50 ABD doları LTC’ye ulaşılırken, Kim kısa vadede 60 ABD dolarına ulaşılacağını düşünüyor.

50 $ ✅

Şimdi litecoin 60 $… https://t.co/j2MDrtV6Fv

– @ johnkim77⚡️Chief Litecoin Evangelist&# 127759; (@ johnkim77) 11 Ocak 2020

Dahası, Aralık 2019’da Bitcoin yarılanmasına ilişkin bir tweet’te Kim, BTC fiyatının yaklaşık yüzde 300 artabileceğini ve LTC’nin akut satın alma baskısında orantılı bir artış görebileceğini öne sürdü..

Litecoin’in yarıya indirilmesinden 6 ay önce LTC’nin fiyatı 34 dolardı ve 140 doları aştı..

Fiyatta% 312 artış.

Bitcoin’in yarıya indirmesinden 6 ay önce BTC’nin fiyatı 7100 $ ‘dır..

Buradan% 312 artış 29.252 $ olacak. #StackSats 2020’de LTC bc ile birlikte hareket ediyor.

– @ johnkim77⚡️Chief Litecoin Evangelist&# 127759; (@ johnkim77) 15 Aralık 2019

Kim bu yorumları yaptığında Litecoin fiyatı 43,76 dolardı. Oradan varsayımsal yüzde 300 artış, LTC fiyatını 175 doların biraz üzerine çıkaracaktır.. 

Kesin bir tahmin değil ama Kim kesinlikle böyle bir fiyatın söz konusu olmadığını düşünüyor.

63 milyon LTC dolaşımdaki arz ve 40 milyon LTC bir yıldan fazla bir süredir hareketsiz durumda.

Long Litecoin’in geleceği, Kısa fiyat manipülasyonu.https://t.co/wkfTQLYvJZ pic.twitter.com/zaJBBVcqaW

– @ johnkim77⚡️Chief Litecoin Evangelist&# 127759; (@ johnkim77) 12 Ocak 2020

Sonuç

Litecoin hayatının gerçekten ilginç bir noktasında. Kripto ekonominin ilk devlerinden biri olduktan sonra, kripto, varlık nedeninin giderek daha büyük projelerin, yani Bitcoin ve Ethereum’un parlak hayalleri tarafından giderek daha fazla zorlandığını gördü..

Yine de Litecoin geliştirme topluluğu kesinlikle çok daha sağlam olabilirken, projenin LTC için korumalı işlem yeteneklerini gerçekleştirerek gizlilik cephesinde adımlar atabilirse ekosistemde kendine bir yer açmaya devam etme şansı var..

Böyle bir durumda Litecoin’in paydaşları, LTC’nin en iyi kripto para birimi olmaması gerektiğini, ancak daha yüksek bir piyasa değerine sahip olması ve Bitcoin Cash (BCH), Zcash (ZEC) gibi altcoinlere karşı büyük bir rakip olarak görülmesi gerektiğini daha kolay tartışabilecekler. ), ve ötesinde.

Bununla birlikte, eğer kalkınma ve topluluk çabaları 2020’de durgunlaşırsa veya yanlamasına kalırsa, o zaman olumlu bir Litecoin fiyat performansı için ana olasılık, BTC fiyatının yarıya inen hype nedeniyle yükseleceği ve ardından gelen akut satın alma baskısının diğerlerine yayılacağı umudunda yatmaktadır. paralar, LTC gibi.

Referanslar

 1. https://open.spotify.com/episode/4N3VY3LehZREmZzQ4DiZoQ
 2. https://messari.io/pdf/crypto-theses-for-2020.pdf
 3. https://eng.ambcrypto.com/litecoin-takes-a-page-from-its-past-repeats-pre-2019-rally-pattern/
 4. https://bravenewcoin.com/insights/litecoin-price-analysis-a-rare-protocol-upgrade
 5. https://www.youtube.com/watch?v=qTc6m6hiqj4
 6. https://messari.io/
 7. https://twitter.com/johnkim77/status/1206261968677605376
 8. https://twitter.com/johnkim77/status/1216030766125277184
 9. https://twitter.com/johnkim77/status/1216481055840129031
 10. https://coinmetrics.io/charts/#assets=ltc_left=CapMVRVCur_zoom=1279411200000,1578787200000
 11. https://cointelegraph.com/news/litecoin-largest-miner-capitulation-great-news-for-bitcoin-analyst
 12. http://charts.woobull.com/bitcoin-nvt-ratio/
 13. https://walletinvestor.com/forecast/litecoin-prediction
 14. https://finance.yahoo.com/quote/LTC-USD/history/
 15. litecoin.com