Cryptovoxels

Küresel ekonomi eşi görülmemiş düzeyde belirsizlikle karşı karşıya olsa bile, kripto ekonomideki en büyük ikinci blok zinciri projesi olan Ethereum hiç bu kadar hayati ve umut verici olmamıştı..

Kuşkusuz, Ethereum’un son yükselişini yönlendiren en büyük sektörler, toplu olarak Ethereum’un üstünde 8 milyar USD’lik yeni bir tüm zamanların en yüksek piyasa değerine ulaşan merkezi olmayan finans veya DeFi ve stablecoin arenaları oldu..

Yine de, DeFi ve stablecoinler ne kadar umut verici olsa da, son haftalarda diğer bazı Ethereum projelerinin umut verici ilerlemesini de genellikle gölgede bıraktılar. Bir kripto analisti olarak alçakgönüllü görüşüme göre, uzayın bugüne kadarki en hafife alınan projelerinden biri, Ethereum üzerine inşa edilmiş ve son zamanlarda patlayıcı bir büyüme görülen sanal bir dünya olan Cryptovoxels..

Düşündüğümden bile değil Cryptovoxels uzun vadede garantili bir gişe rekortmeni. Bunun yerine, sanal dünyanın daha sonra çok daha büyük olabilecek bir proje için gerekli tüm unsurlara sahip olduğunu düşünüyorum ve bu anlamda, halihazırda sağladığı büyük çekiş onu şimdiden gişe rekorları kıran bir başarı haline getiriyor..

En azından, o zaman, proje şu anda dolup taşıyor ve önümüzdeki yıllarda Ethereum’un tepesinde dolup taşan bir sanal dünya ekosistemine işaret ediyor. Daha fazlasını öğrenmek isteyenler için CV’ye biraz daha dalalım!

Cryptovoxels Nedir?

Basitçe söylemek gerekirse, Cryptovoxels, Ethereum üzerine kurulu bir sanal gerçeklik (VR) dünyasıdır. Kısacası proje, CV dünyasında sanal mülkleri ve diğer dijital varlıkları satın almanıza ve satmanıza olanak tanır..

Yine de Minecraft benzeri CV kesinlikle parçalarının toplamından daha fazlasıdır. Proje, diğer şeylerin yanı sıra kısmen gayrimenkul, kısmen VR, kısmen hiper dijitalleştirme ve kısmen kriptodur. Projenin şimdiye kadar biriktirdiği topluluk da monolitik değil, oldukça çeşitli: spekülatörler ve inşaatçılar vardı ve bugüne kadar CV’de aradaki herkes.

Bu gerçekler toplu olarak şimdiye kadar CV parselleri etrafında işlem hacminde 7.300’den fazla ETH’ye yol açtı. CV grafikleri artık daha fazla talep gördüğü ve bu nedenle her zamankinden daha pahalı olduğu için bu hacim öngörülebilir gelecekte artacak..

Kullanıcıya ait bir sanal dünya olan Cryptovoxels ile tanışın.Cryptovoxels ile tanışın – kullanıcının sahip olduğu sanal dünya.

Yaratıcılar İçin Bir Ülke

Cryptovoxels, dijital inşaatçılara Minecraft benzeri bir deneyim sunar. Bu şekilde, CV, dijital dünyadaki etkileyici yapı siteleriyle işlerini yürüten birçok yetenekli inşaatçı gördü..

Yine de dijital mimarlar, CV’nin açık bir kullanıcısıdır. Gerçekte, dijital dünyanın faydası gerçekten yalnızca kullanıcılarının hayal gücüyle sınırlıdır. Bu nedenle, son aylarda Cryptovoxels projesi, önde gelen kripto sanatçıları için büyük bir galeri caddesi haline geldi..

Diğer bir deyişle, Ethereum’un üstüne fungible token’lar (NFT’ler) inşa eden pek çok sanatçı artık galeriler inşa ediyor ve çalışmalarını CV’de sergiliyor, bu da genç platformun genel olarak içerik oluşturuculara ne kadar dost olduğunu gösteriyor..

Neden? “Dijital Olarak Kıt” Faktör

Şu anda Ethereum ekosisteminde en çok tanınan NFT analistlerinden biri, yayıncısı Andrew Steinwold’dur. Zima Red bülteni.

Bu ay Steinwold, “Kıt Ağ.”Kesinlikle daha uzun parçayı okumak isteyeceksiniz, ancak özetlemek gerekirse, Steinwold burada CV gibi sanal dünya projelerinin” kıt web platformları “olduğunu savundu. CV grafiklerinin neden değerli olduğunu anlamak istiyorsanız, Steinwold’un argümanı anlaşılması gereken kilit noktadır:

“Bugünün en iyi kıt web örnekleri, Decentraland, Cryptovoxels, Somnium Space ve The Sandbox gibi blockchain tabanlı sanal dünyalardır. Bu blogda “kıt web platformları” terimini kullandığımda, blockchain tabanlı sanal dünyalardan bahsediyorum… Daha da açıklamak gerekirse, bu sanal dünyalar kullanıcıların istedikleri her şeyi inşa etmeleri için arazi parçaları satıyor. Kullanıcılar, fotoğraflarını bağlayıp biyografilerini paylaştıkları bir sosyal medya profili oluşturabilir veya hatta bir e-ticaret mağazası oluşturabilirler. Sanal dünyalar, yerel para kazanma ve kıtlık gibi ek özelliklere sahip bir web sitesinin yalnızca 3 boyutlu bir sürümüdür. “

Menşe Şehir Müzayedeleri

Cryptovoxels’in amiral gemisi sanal bölgesi Origin City olarak adlandırılır. Ethereum ekosistemindeki son zamanlarda en az anlatılan hikayelerden biri, son Origin City planlarının 8 Nisan 2020’de açık artırmalar yoluyla tükenmesiydi..

Bu, artık hiçbir Origin City arazisinin müzayedelerle satın alınamayacağı anlamına gelir – Origin City parselleri artık yalnızca eşler arası (P2P) alım satımlarla satın alınabilir.

Dünyanın içine bir bakışDünyanın içine bir bakış

Bu anlamda, CV önemli bir ademi merkeziyet eşiğine ulaştı ve şimdi talep, projenin ilerleyişi için önemli bir faktör olacak. Örneğin, bu tür bir talep şu anda yüksek. Merkezi olmayan pazar OpenSea’de, en düşük fiyatlı CV paketi şu anda 2,99 eter (ETH) olarak işaretlenmiştir ve bu, bu makalenin yazıldığı sırada yaklaşık 520 ABD dolarıdır..

Bu fiyat tabanı ne yazık ki değişkenlik gösteriyor. Daha önce daha düşüktü ve daha sonra daha yüksek olabilir. Ancak şimdilik bu kat, CV’nin ne kadar popüler hale geldiğinin bir kanıtıdır, çünkü alıcılar kendi dijital topraklarını kilitlemek için şu anda oldukça bir kuruş ödemek zorunda..

Ada Özellikleri Geliyor

Origin City mülkleri şu anda Cryptovoxels eko sistemiyle satılabilir. Ancak bu, CV müzayedelerinin sonsuza dek bittiği anlamına gelmez..

Gerçekten de, sanal dünyanın kurucuları, Origin City’nin çevresinde bulunan yeni ada bölgelerini ekleme ve ardından müzayede etme olasılığını son zamanlarda artırıyor.

Buna göre, önümüzdeki haftalarda daha fazla CV müzayedesinin gelmesi muhtemeldir, ancak bir şey olursa, bunlar yalnızca eklenti ada bölgeleri için olacaktır. Bir Origin City paketi istiyorsanız, onu yine de ikincil pazarlardan satın almanız gerekir.

Sürekli Gelişen Bir Proje

Kripto para projeleri, yazılım projeleridir. Bu, en iyi kripto projelerinin çoğunun sürekli olarak ve genellikle çok yetenekli uzmanlar aracılığıyla güncellendiği anlamına gelir..

Bu bağlamda, Cryptovoxels ekibi tüm kripto ekonomisindeki en üretken ve çalışkan gruplardan biri olarak ün kazandı. Neden? Projeyi Twitter’da takip edin ve inşaatçılarının gerçekten inanılmaz bir hızda yükseltmeleri teslim ettiğini göreceksiniz..

Bazı kripto paralar aylarca güncellenmeden kullanılabilir, ancak Cryptovoxels karşı kampta: neredeyse günlük bazda yükseltildi ve bu, CV’nin küçük de olsa yetenekli geliştirme ekibinde iyi parlayan çok etkileyici bir dinamiktir..

VR’nin Yükselişinin Ortasında

Devam eden COVID-19 koronavirüs salgını, uzaktan çalışma ve uzaktan yaşam hayallerini her zamankinden daha yükseğe çıkardı. Bu güçlü odak değişikliği, en azından burada işlerin nasıl geliştiğine bağlı olarak önümüzdeki yıllarca sürebilir ve sanal gerçeklik (VR) endüstrisi buna göre büyük yollarla kazanmaya devam ediyor..

Bu nedenle, paylaşılan dijital alanlara bu yenilenen odaklanma, yalnızca kripto ekonomisindeki Cryptovoxels profilini yükseltmeye yardımcı oldu. Proje henüz gençken ve büyümek için bolca yer varken, profilinin ve popülaritesinin son aylarda önemli ölçüde arttığı inkar edilemez..

Bu ışıkta, Cryptovoxels, görünüşe göre ekosistemde şu anda aktif olan büyük zayıf parlak noktalardan biri. Sanal gerçekliğin beklentileri kripto ekonomisinin içinde ve dışında artmaya devam ettiği sürece profili şüphesiz yükselmeye devam edecek..

Diğer bir deyişle, Cryptovoxels sadece iyi yapılmış değildir. Proje aynı zamanda iyi zamanlanmıştır. Ve uzaklaştırdığımızda CV, Ethereum’un merkezi olmayan bir finans platformundan çok uzak olduğunu gösteriyor – dijital gayrimenkul işlemleri için bir ödeme katmanı da dahil olmak üzere çok daha fazlası olabilir. Bu daha geniş olasılıkları keşfetmeye değer ve CV bugün bunu yapan en harika projelerden biri.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me