Bitcoin Eğitimi

Ortaya çıkan tüm teknolojiler arasındaki ortak nokta, belirli bir teknolojinin sayısız yanlış kanı, genel kafa karışıklığı ve çoğu zaman düpedüz küçümsemesidir..

Çoğu genç teknolojik yenilik için bu beklenecek olsa da, Bitcoin eleştirmenleri ve hala ‘blockchain, Bitcoin değil.’

Tarihsel olarak, yeni teknolojinin yükselişi – İnternet gibi – insanların tam olarak ne olduğunu ve potansiyelini anlamanın önündeki engelin üstesinden gelmelerine yardımcı olma konusunda benzersiz zorluklar sunar. Bunun temel nedeni, bu tür teknolojilerin eşi görülmemiş olması ve bilgiye erişimin modern web’den önce çok daha az erişilebilir olmasıdır..

Ancak Bitcoin’de durum farklıdır. İnsanlar artık tarihteki en açık ve geniş kapsamlı bilgi havuzuna (yani İnternet) ve paranın kökenleri.

Bitcoin ve onun temelindeki teknolojiler hakkında sürekli artan hacimlerde ölçüm, analiz ve genel bilgilere rağmen, daha fazla insanı işe alma sorunu hala belirgindir..

İnsanlar, Bitcoin’in temel değer önermesine katılmayabilir, ancak ona karşı olan argümanlar, teknolojideki temel kavramlar ve eski kripto para biriminin daha geniş parasal perspektifi hakkında cehaletten kaynaklandığı zaman sürekli olarak sinir bozucu oluyor..

Tersine, Bitcoin hakkında daha fazla kaynak arayan insanlar için göz korkutucu bir görev gibi görünebilir. İnternette çeşitli bilgiler dağılmış durumda, teknoloji karmaşık, sosyal fikir birliği soyut ve Bitcoin’i para tarihi bağlamına yerleştirmek, fiat paranın nispeten yeni bir fenomen olduğunu yeni öğrenen insanlar için tuhaf..

Seçilmiş kaynak listelerini birçok kez bulmak zor olduğundan, Bitcoin, teknolojisi ve sosyal / ekonomik etkisi hakkında bilgi edinmek için en iyi kaynaklardan bazılarının yer aldığı bir dizin sunmaya karar verdik..

Blockonomi’de kendi Bitcoin kılavuzumuzu oluşturduk, bu yüzden bunu bir başlangıç ​​noktası olarak kullanın.

Hiçbir şekilde kapsamlı bir liste değildir ve kesinlikle dışarıda bırakılan kaliteli içerik olacaktır, ancak bunun Bitcoin hakkında daha fazla bilgi edinme yolculuğunda bir başlangıç ​​olabileceğini umuyoruz..

Bitcoin Kitapları

Kitaplar, ayrıntılara dalmadan önce karmaşık bir konunun daha geniş kavramını kavramanın en iyi yoludur ve neyse ki, bazı yazarlar, Bitcoin ekosistemiyle ilgilenen kişilere yardımcı olmak için mükemmel eserler vermiştir..

 • Bitcoin Standardı: Merkez Bankacılığına Merkezi Olmayan Alternatif – Saifedean Ammous tarafından

  Saifedean Ammous’un çalışması, Yapese Rai Taşları’na kadar uzanan para çeşitlerinin nasıl geliştiğine dair kapsamlı bir genel bakış niteliğindedir. Ammous, sağlam paranın belirli özelliklerine ve bunun sosyal ve ekonomik gelişmeler üzerindeki etkisine vurgu yaparak, Bitcoin’i insanlığın para algısı bağlamına yerleştiren ilgi çekici bir anlatı sunar.

 • Bitcoin’de Uzmanlaşmak: Açık Blok Zincirini Programlamak – Andreas Antonopoulos tarafından

  Muhtemelen Bitcoin’in en iyi sözcüsü olan Antonopoulos, eski kripto para biriminin önde gelen savunucularından biridir ve ilk kitabı birçok insanı Bitcoin topluluğuna katılmaya teşvik etmeye yardımcı oldu. Ammous’un çalışmasından daha teknik olarak odaklanmış olsa da Mastering Bitcoin, Bitcoin’in en derin tasarım özelliklerinden ve çıkarımlarından bazılarını ortaya çıkarır ve daha fazlasını öğrenmek isteyenler için mutlaka okunması gereken bir yerdir..

 • Paranın İnterneti (Cilt 1 & 2) – Andreas Antonopoulos tarafından

  Antonopoulos’un sonraki iki çalışması, insanları Bitcoin hakkında tanıtmak ve eğitmek için çabaladığı dünyanın dört bir yanından birçok konferansından, sunumundan ve halka açık etkinliklerinden geliyor. Bir dizi makale aracılığıyla Money of Money, Bitcoin’in ‘nedenini’ bağlamsallaştırır ve kripto para birimine daha geniş ve daha kısa bir genel bakış arayan insanlar için olağanüstü bir başlangıçtır..

 • Bitcoin Programlama: Bitcoin’i Sıfırdan Nasıl Programlayacağınızı Öğrenin – Jimmy Song tarafından

  Yakın zamanda yayınlanan ve geliştirici odaklı Song’un kitabı, Python geliştiricilerine sıfırdan bir Bitcoin kitaplığı oluşturmayı öğretmeye odaklanıyor. Kitabı, geliştiricilere Bitcoin’in daha karmaşık teknik bileşenlerini (yani, Bitcoin’in Script dili) açıklar ve Bitcoin’i programlamak için bugüne kadarki en kapsamlı kılavuzdur..

 • Bitcoin Money: İyi Parayı Keşfetmenin Bir Bitville Hikayesi – Michael Caras tarafından

  Çocukları hedefleyen Caras’ın kitabı, Bitcoin’in karmaşık konularını ve arkasındaki ekonomiyi ele alıyor ve içeriği sindirilebilir ve değerli bir şekilde çocuklara ve hatta yetişkinlere aktarıyor..

 • Bitcoin Üzerine Denemeler – John Gleeson tarafından derlendi

  Essays on Bitcoin, birçok önde gelen Bitcoin topluluğu üyesinden gelen bir dizi denemeden ve orijinal kripto para birimini ele alışlarından oluşan ücretsiz bir e-kitaptır..

Bitcoin Blogları

Bitcoin’in çoğu zaman gözden kaçan birçok bileşenine benzersiz çekimler ve analizler getiren, insanların takip edebileceği bazı inanılmaz blog dizileri var..

Veri içgörülerinden soyut, Bitcoin’in sosyal etkisini ele alan blog dizileri, sürekli gelişen Bitcoin ile ilgili perspektifleri toplamanın en sezgisel yollarından biri olabilir..

Bitcoin Online Kursları ve Kaynak / Metrik Havuzları

Çevrimiçi kurslar, dijital çağda aç zihin için güçlü bir keşiftir. Bitcoin, blok zinciri ve kripto ile ilgili sınıflar ve kaynaklar giderek daha yaygın hale geliyor ve Bitcoin hakkında daha fazla bilgi edinmek için en iyi tanımlanmış yollardan bazılarını sunuyor.

İstatistiksel Grafikler, Ağ Grafikleri ve Blok Kaşifler

Kapsamlı Bitcoin kavramını ve nasıl çalıştığını iyice kavradığınızda, metrik web siteleri ve açık kaynaklı analiz araçları, halka açık bir blok zincirinin iç işleyişini anlamak için son derece yararlı olabilir..

Aşağıdaki web sitelerinin çoğu, çeşitli uygulamalar için pratik olabilecek gerçek zamanlı verileri (yani madencilik zorluğu, işlem hacmi vb.) Değerlendirmek için güçlü ortamlardır..

 • Coinmetrics – Mükemmel veri çizelgeleri, grafikler, içgörüler ve analizler.
 • Messari / OnChainFX – Kripto haberlerinden analiz ve metriklere kadar her şey.
 • BitcoinVisuals – Derin Bitcoin blockchain ve Lightning Network ölçümleri.
 • BitcoinWisdom – Bitcoin’in madenciliği ve zorluğu için mükemmel grafikler ve veriler.
 • Blockhain.com – Kapsamlı grafikler ve Bitocin için zincir içi ölçümler içeren özel cüzdan hizmeti.
 • P2SH – Bitcoin için işlem ve ağ ölçümleri.
 • Nomics – Kripto para kaynakları ve piyasa verileri.
 • CoinDance – Bitcoin hakkında kapsamlı ölçümler ve ağ istatistikleri – çeşitli coğrafi bölgelerdeki LocalBitcoins hakkında ilginç bilgiler de içerir.

Sonuç

Açıkçası, bu Bitcoin’de bulunan tüm kaliteli kaynakların kapsamlı bir listesi değil. Podcast’ler, konferanslar, video sunumları dahil olmak üzere daha fazla kategori vardır. Bitcoin alt dizini, tüccar dizinleri, profesyonel ticaret kaynakları, kripto ekonomi Edebiyat, geliştirici araçları, wiki kılavuzları, ve daha fazlası. Bitcoin koca bir endüstri yarattı ve kaynak bolluğunun sürekli genişlediğini bilmek vaat ediyor..

Yukarıdaki kaynakların, Bitcoin’in sahip olabileceği temel değer teklifi, teknik tasarım ve sosyal / ekonomik etki hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyen yeni gelenler (veya eleştirmenler) için etkili bir başlangıç ​​olması gerektiğine inanıyoruz..

Çekirdek kripto para birimi bileşenleri için, yukarıdaki kaynakların çoğu, kripto alanındaki her şeyin ne kadar hızlı hareket ettiğini hepimiz bildiğimiz için bilginizi tamamlamaya yardımcı olabilir..

Ve kripto para dünyasında, her zaman hatırlayın – güvenmeyin, doğrulayın.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me