Chainlink Ethereum EEA

İşletmeleri Ethereum ana ağına getirmek için hem Enterprise Ethereum Alliance hem de Ethereum Foundation tarafından desteklenen bir girişim olan EEA Mainnet Çalışma Grubu, yeni görev gücü merkezi olmayan oracle projesi Chainlink’i kilit üye olarak içeren.

“İşletmeler için Ethereum Mainnet Entegrasyonu” için EMINENT olarak adlandırılan bu görev gücü, Müşteri İlişkileri Yönetimi (CRM) ve Kurumsal Kaynak Planlama (ERP) sistemleri gibi “kurumsal kayıt sistemleri” kullanmak isteyen işletmeler için güvenilir standartlar oluşturmak için çalışacaktır. Ethereum ile birlikte.

W / çalışmaktan heyecan duyuyoruz @Filmdenkare, @Hayalhanemersin, & EMINENT’teki diğer EEA üyeleri (İşletmeler için Ethereum Mainnet Entegrasyonu). Odak noktası standartlardır & Ethereum Mainnet’i ERP, CRM ile entegre etmek için özellikler, & diğer kurumsal kayıt sistemleri. https://t.co/BO802xNWGE

– Chainlink – Resmi Kanal (@chainlink) 27 Ocak 2020

Chainlink, yerleşik oracle otoritesi olarak EMINENT girişimine memnuniyetle karşılandı.

Chainlink, analitik firması Anyblock Analytics ve işletmelerin blockchain teknolojisiyle entegre olmasına yardımcı olan Unibright tarafından da görev gücüne katılacak..

Sırada Ne Var?

Görev gücü, önce eldeki kayıt dinamiklerini araştırmak ve daha sonra kılavuzlar oluşturmak ve işletmelerin izleyebileceği açık kaynak referans uygulamaları oluşturmak için çalışmaları için iki yıla kadar harcayacak..

AÇA Mainnet Çalışma Grubunun bu hafta görev gücü ile ilgili duyurusunda daha ayrıntılı olarak açıkladığı gibi:

“Başlangıçta, görev çizelgesi iş paketlerini tanımlamaya odaklanacak, ardından kavram kanıtı uygulamaları içinde en iyi uygulama çözümlerini oluşturmaya genişleyecek ve nihayet halk tarafından daha da geliştirilmesi için açık kaynaklı dokümantasyon ve spesifikasyon temeli (ERC standartları gibi) sağlayacaktır Ethereum topluluğu ve EEA üyeleri. “

Yardıma Doğal Uyum Sağlama

AÇA Mainnet Çalışma Grubu’nun başkan yardımcısı John Wolpert, Chainlink’in yeni görev gücüne üretken bir şekilde katkıda bulunmak için benzersiz bir şekilde uygun olduğunu bildirdi:

“Bunun işe yaraması için, kurumsal kayıt sistemleriyle sağduyulu entegrasyon standartlarını belirleyen uzmanlara ihtiyacımız var. Unibright, blockchain’i ERP’ye bağlama deneyimine sahiptir. Chainlink, farklı şirketler tarafından yönetilen farklı veritabanlarını tutarlı bir durumda tutma deneyimine sahiptir. Bu umut verici bir kombinasyon. “

Chainlink’in kurucu ortağı ve fiili yüzü Sergey Nazarov, kendisinin ve ekibinin EMINENT girişiminin önündeki zorluklarla başa çıkmasına yardım etmeyi dört gözle beklediklerini söyledi ve şunları söyledi:

“Herkese açık blok zinciri ortamlarında mümkün olanın sınırlarını sürekli olarak zorlamak için EMINENT Görev Gücü ile yakın çalışmaktan heyecan duyuyoruz. İşletmelerin belirli zorluklarını hesaba katan ana ağ entegrasyon standartları geliştirmek, EMINENT Görev Gücü’nün mevcut kayıt sistemlerini ve temel veri kaynaklarını sorunsuz ve güvenli bir şekilde birleştirirken, halka açık blok zincirlerinin benzersiz avantajlarından yararlanabilmesinin anahtarıdır. “

Chainlink Entegrasyonlara Yönelik Presler

Diğer projelerle entegrasyonları kilitlemeye yabancı değil, Chainlink’in destekçileri, yalnızca geçen hafta içinde, merkezi olmayan oracle ara yazılımlarıyla üç meld daha sağladı.

Yeni duyurulan entegrasyonlardan ilki, merkezi olmayan bir oyun platformu olan BetProtocol ile oldu. Protokol, diğer şeylerin yanı sıra, kullanıcıların bahisleri zincir dışı verilerle çözebilmeleri için Chainlink’ten yararlanmaya çalışacaktır..

İkinci yeni bağlantı, ICX kripto para birimi ile ilişkili Güney Kore blok zinciri projesi ICON’un izniyle geliyor. Chainlink ekibi, “İlk uygulama ICX / USD fiyat akışını güvence altına alıyor, böylece ICON Dapps, ICX’in USD eşdeğerine dayalı finansal ürünler oluşturabilir” dedi..

Üçüncüsü, Chainlink ayrıca, teknolojisinin Alkemi açık finans ana aracılık platformu tarafından “zincir içi likidite sağlayıcıları tarafından belirlenen fiyat eşiklerini (varlıkların sona erme tarihinin kilidini açmak için) uygulamak için” kullanılacağını açıkladı.

Başka bir deyişle, geçen yıl düzinelerce kilitledikten sonra artık bu tür entegrasyonları hızla güçlendirmek için kullanılan Chainlink topluluğu için tipik bir hafta oldu.

Proje 2020’de benzer şekilde hızlı ve üretken bir tempo tutabilirse, önümüzdeki aylarda izlenmesi gereken en ilginç oracle çabası olmaya devam edebilir..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me