Ethereum

Ethereum’un 2017 ve 2018’in çoğu için kullanım durumu, ilk madeni para tekliflerini başlatmak için bir platform iken, Bitcoin’den sonra ikinci en büyük blok zinciri, potansiyel olarak sözde bir “öldürücü kullanım durumu” geliştirmeye başladı: merkezi olmayan finans, daha iyisi kripto para topluluğu tarafından DeFi olarak bilinir.

Farkında olmayanlar için DeFi, kredi verme, yatırımları yönetme, emlaktan gelir elde etme vb. Gibi finansla ilgili görevleri yerine getirebilen blok zinciri uygulamalarından oluşan merkezi olmayan bir ekosistemdir..

DeFi, Ethereum ile sınırlı olmasa da – Bitcoin’in Lightning Network’te kendi DeFi ekosistemi var, diğer blok zincirleri gibi – blok zinciri finansmanı Ethereum’un ekosisteminin ve markasının ayrılmaz bir parçası haline geldi..

Örnek olarak: Ethereum tabanlı akıllı sözleşmelerde kilitlenmiş 1 milyar dolar değerinde (Ether, stablecoins, ERC-20 tokenleri vb.).

Neyse ki DeFi iyimserleri için bu rakam şimdiden baş döndürüyor.

Eski Goldman Sachs Exec Ethereum Veriyor & Başparmaklarını DeFi

Goldman Sachs’ın eski hisse senedi ve hisse senedi türevleri başkanı Raoul Pal, en az 2013’ün başlarında Bitcoin hakkında yazan ve Bitcoin’e yatırım yapan ilk kurumsal tüccarlardan biriydi..

Pal, en uzun süre BTC’ye odaklanmışken, ufkunu genişletiyor.

Global Macro Investor raporunun Ocak sayısında Pal, “Ethereum’da giderek yükselişe geçtiğini” yazdı ve varlığın “Bitcoin altınına gümüş” olduğunu ekledi.

Önde gelen yatırımcı, özellikle şu şekilde tanımladığı DeFi’nin benimsenmesini gösterdi:

DeFi, dijital varlıkları, protokolleri, akıllı sözleşmeleri ve bir blok zinciri üzerine inşa edilmiş DApp’leri içerir. Bu kullanım senaryoları, Ethereum’un esnekliğinden ve geliştirme yoğunluğundan yararlanır, bu açık finansal ekosistemlerin yaratılmasına yardımcı olmaya odaklanır..

okurken hissetmek @Filmdenkare114 sayfalık Ocak ayı düşünürü ve şirketinizi menşelerde görüyorsunuz. pic.twitter.com/oaERdC7eby

– Payom Dousti (@PayomDousti) 5 Şubat 2020

Pal, bir dizi yorum ve röportajda, gelecekte her şeyin blockchain teknolojilerine dayandığı, Ethereum ve Bitcoin gibi kripto para birimlerinin çeşitli kapasitelerde kullanıldığı bir dünya gördüğünü açıkladı..

Ethereum’daki DeFi, bu yeni dünyanın büyük bir parçası olabilir ve dramatik yükselişe yer bırakabilir, Pal da raporda bunu söylüyordu..

Bitcoin ile Hala Daha Fazla İlgileniyor

Pal, DeFi ve Ethereum konusunda heyecanlanırken en çok heyecan duyduğu yatırım Bitcoin’dir. Aslında, son zamanlarda, önümüzdeki 10 yıl boyunca yalnızca bir varlığa sahip olsaydı Bitcoin’in ilk ve en önemli seçeneği olacağını savundu..

Geçen ayın sonlarında yayınlanan noktasal bir Twitter yorumunda, Pal dedim Bitcoin’in önümüzdeki on yıl boyunca elinde tutması için mükemmel bir varlık olduğunu düşünüyor, çünkü daha önceki açıklamalarına atıfta bulunarak, dünyanın dijital olacak alternatif bir finans sistemine döneceğini öne sürüyor. (Önceden, Real Vision yöneticisi Bitcoin’in temelde finansın geleceği için bir seçenek olduğunu söylemişti.)

Önümüzdeki 10 yıl boyunca sadece bir varlığa sahip olsaydım, bu Bitcoin olurdu $ BTC Tüm büyük makro görünümlerimi kapsıyor ve bir şekilde veya biçimde, uzak ufukta yöneldiğimiz nokta gibi geliyor. Evet, altın gibi ve diğer birçok şey gibi ama BTC riski / ödülü her şeyi geride bırakıyor.

– Raoul Pal (@RaoulGMI) 31 Ocak 2020

Tamamen risk-ödül analizi açısından Bitcoin’in “hepsini geride bıraktığını” da sözlerine ekledi.

Eski Goldman Sachs yöneticisi daha önce, önde gelen endüstri podcaster Stephan Livera’ya Bitcoin ve kripto para birimi dışında tüm popüler varlık sınıflarının son derece pahalı olduğunu söylemişti..

Hisse senetlerinin kabaca tüm zamanların en yüksek seviyelerinde olduğunu ve nispeten daha az kâr ve potansiyel için aşırı değerlemeleri zorladığını açıkladı..

Pal, tahvillerin çok daha iyi olmadığını, “neredeyse sıfır getiri” ve bazı durumlarda negatif getirilerin güvenli olduğuna inanılan borcun sağladığına dikkat çekerek.

Önde gelen yatırımcı bu varlık sınıfını “karşılanamaz” olarak nitelendirdiği için gayrimenkul bile çekici değil ve tüm zamanların en yüksek seviyelerine yakın işlem yaptıkları için ev satın almanın daha da mantıklı olmadığını ekliyor.

Dolayısıyla Bitcoin.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me