Zincir bağlantı

Merkezi olmayan oracle ağı Chainlink, merkezi olmayan finans arenasının erişimi ve Chainlink’in DeFi’ye erişimi önemli ölçüde büyüdükçe 2020’de gözyaşı döktü.

Yine de, Chainlink’in son zamanlarda erişimini uygun bir şekilde genişlettiği daha az bilinen bir alan, projenin fiyat beslemelerinin ve randomizasyon teknolojisinin gerçekten ilgi görmeye ve potansiyellerini göstermeye başladığı yeni gelişen blockchain oyun endüstrisidir..

Nitekim, bu yaz Chainlink ekibi, kripto ekonominin oyun sektöründe ilerleme kaydetmeye odaklandı ve tam da bunu yaptılar. İşte nasıl.

Oyun zamanı

Değiştirilemeyen belirteçler veya NFT’ler, son iki yılda popülerlik kazanmıştır. Bu esnek ancak kanıtlanabilir şekilde kıt olan tokenlerin ciddi bir şekilde benimsendiği bir alan, oyunlarda, yani oyun varlıklarının mülkiyetidir..

Şimdiye kadar, NFT’ler genel olarak statik ve zincir üzerindeydi. Ancak Chainlink’in merkezi olmayan oracle’ları, zincir dışı veriler sağlayarak akıllı sözleşmeleri “daha akıllı” hale getirebildiğinden, Chainlink’in teknolojisi, oyun NFT’lerinin dinamik hale gelmesinin ve bir oyuncunun NFT’sine güncellenen bir spor maçındaki skor gibi harici faktörlere bağlanmasının yolunu açıyor. ticaret kartı.

Başka bir örnek olarak, oyuncuların özel bir oyun öğesinin kontrolünü ellerinde tutmak için belirli bir oyun içi performans düzeyini korumaları gereken bir oyun hayal edin. Chainlink ekibinin ilgili bir bölümde açıkladığı gibi astar direği birkaç ay önce:

“İnsanların eşyayı en uzun süre elinde tutabilecekleri konusunda rekabet ettiği oyunları tasavvur etmek zor değil. Chainlink, zincir dışı oyun performans verilerini almak ve sahipliğin aktarılmasından sorumlu akıllı sözleşmeye beslemek için kullanılabilir. “

Dinamik hale getirilmenin ötesinde, oyun NFT’leri, Chainlink’in ekmek ve tereyağından büyük ölçüde yararlanabilir: fiyat beslemeleri. Bu oyun varlıkları ve etraflarındaki ETH gibi varlıkların döviz kurları vardır ve etkili bir oyun içi ekonomiyi güçlendirmek için doğru oranlara ihtiyaç vardır. Chainlink’in fiyat feed’lerinin projeler için tak ve çalıştır çözümü sunabileceği yer burasıdır.

Dahası, Chainlink’in ek oyun X faktörü, “doğrulanabilir rastgelelik işlevi” için Chainlink VRF çözümüdür. Geleneksel rastgelelik çözümleri, kripto ekonomideki oyun projeleri için kusurlu ve güvensizdir ve Chainlink VRF devreye girer: Oyun geliştiricilerine performans sonuçları, varlık darphaneleri ve daha fazlası söz konusu olduğunda zincir üzerinde rastgeleliği sağlama yeteneği verir..

Chainlink ekibi, “Blockchain tabanlı oyunlar, özellikle girdi rastlantısallığı yoluyla ekonomik ödüller vererek oyun pazarını trilyonlara genişletme potansiyeline sahip” dedi..

Rastgelelik, çoğu blockchain oyun dApp’inin temel işlevidir. #ChainlinkVRF geliştiricilere, son kullanıcılar tarafından gerçek olduğu doğrulanabilen zincir üzerinde bir rastgelelik kaynağı dahil etme benzersiz yeteneği sunar. Daha fazla bilgi edinmek için belgelere bakın https://t.co/0KMCuH46nm pic.twitter.com/B6nZ9URi11

– Chainlink – Resmi Kanal (@chainlink) 28 Temmuz 2020

Bu damarda, piyangolar Chainlink VRF’nin parlayabileceği başka bir alandır. Örneğin, bu ayın başlarında oracle projesi, etkinliğin odak noktası olan loto + VRF yenilikleriyle Colorado Piyango ile işbirliği içinde GameJam Hackathon’u düzenledi.

Büyüyen Ortak Projeler

Chainlink, şimdiye kadar NFT oyun sektöründeki birkaç ortaklığı kilitledi, oracle projesi zaten güç verdiğinde veya güçlenmeye başladığında, aşağıdaki karışıklıklar:

Blockchain-Agnostik İlerleme

Chainlink bir ara yazılım projesi olduğu için çeşitli blok zinciri ağlarının oracle ihtiyaçlarına hizmet edebilir.

Tabii ki, Ethereum şu anda kripto ekonominin oyun faaliyetlerinin büyük çoğunluğuna ev sahipliği yapıyor, ancak Chainlink, oyun diğer zincirleri toparlamaya başlarsa / ne zaman oynamaya başlarsa onu sermayeye çevirmek için zaten iyi bir konumdadır..

Aslında, Chainlink’in Binance Akıllı Zincir, NEAR Protokolü, Blockhain Servis Ağı ve WAX ​​dahil olmak üzere bir dizi platforma hizmet etme anlaşmaları vardır ve bu nedenle bu platformlardaki büyüme ve faaliyetten faydalanacaktır. Örneğin, sadece bu hafta WAX tabanlı EarnBet casino, Chainlink’in veri beslemelerini ve VRF çözümünü benimsedi. Önümüzdeki aylarda kripto ekonomisinden daha fazla projenin takip etmesini bekleyin.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me