Akropolis

Akropolis küresel emeklilik sektöründeki yapısal sorunları ele almayı amaçlayan blockchain tabanlı bir platformdur. Platformun arkasındaki ekip, emekli aylıkları, sosyal refah ve diğer gelecekteki faydaları taşınabilir bir şekilde sunmak için birden çok yargı alanında kullanılmasını hedefliyor. Sonunda, büyük kurumsal oyuncuları ve bireysel son kullanıcıları, teşvikler içeren yeni bir sistemle birbirine bağlamalıdır..

Akropolis

Akropolis Hangi Sorunu Çözüyor??

Akropolis, dünya genelinde yaşlanan nüfus üzerinde etkisi olan emeklilik açığı ile ilgili sorunları ele almayı hedefliyor. Akropolis web sitesinde, emekli maaşlarının dünya çapındaki üzücü durumunu gösteren birkaç habere yer veriyor. Dünya Ekonomik Forumu’ndan bir rapor, emeklilik çağındaki nüfusun yüzde 48’inin emekli maaşı almadığını söylüyor. Ek olarak, bu rapor, küresel emeklilik tasarruf açığının, 2015’teki 70 trilyon dolara kıyasla 2050 yılına kadar 400 trilyon dolara ulaşacağını söylüyor..

Akropolis’in alıntıladığı bir başka rapor da CitiGroup’tan. Bu rapor 20 OECD ülkesini analiz etti, fonlanmayan tipik devlet emeklilik yükümlülükleri düzeyine dikkat etti ve ortalamanın GSYİH’nın yaklaşık yüzde 190’ı olduğunu buldu. Karşılaştırıldığında, rapor edilen toplam devlet borcu GSYİH’nın sadece yüzde 109’u.

Problemler

Akropolis ekibi, bu raporlara ve diğer benzer bilgilere dayanarak, bu temelde kusurlu emeklilik sistemini çözmek için yerinde bir çözüm olmadığını fark etti..

Akropolis Sorunu Nasıl Çözüyor??

Akropolis, kusurları azaltma ve potansiyel olarak ortadan kaldırma hedefine sahiptir. dünyadaki emeklilik fonlarında Değişmez ve şeffaf yeni bir akıllı sözleşme tabanlı emeklilik fonu altyapısı oluşturarak. Bu, insanlar olarak yatırım yapma ve tasarruf etme hakkındaki düşüncelerimizi ideal olarak değiştirecek.

Genel olarak, Akropolis küresel olarak en büyük alternatif emeklilik altyapısı olmayı umuyor. Herkes için daha güvenli bir finansal gelecek sağlamak için blok zincirinde merkezi olmayan emekli aylıkları yapacak.

Akropolis’in Vizyonu Nedir ve Platform Bunu Nasıl Başaracak??

Daha önce de belirtildiği gibi, Akropolis’in en büyük amacı dünya çapındaki emeklilik açığı sorununu çözmektir. Akropolis, hedefine ulaşmak için öngörülemeyen risklere karşı daha fazla dayanıklılık oluşturmak ve daha sürdürülebilir bir gelecek yaratmak için teknolojiyi kullanır. Akropolis, blok zinciri ve tokenleştirme kullanarak, ücretlerden minimum erozyonla birlikte ekonomik verimlilik ve şeffaflık sağlar. Kullanıcılar, geleneksel üçüncü taraflara güvenme yöntemi yerine süreç ve platformun kontrolündedir.

Vizyon

Akropolis Jetonu

Toplam 900.000.000 token token arzı var. Bu, yüzde 40’ı token satışına, yüzde 20’si (hak sahibi), yüzde 20’si rezerv fonu ve ortaklıkları, yüzde 10’u danışmanlar ve erken destekçiler için ve son yüzde 10’u pazarlama ve ekosistem geliştirme için ayrılıyor..

Akropolis web sitesinde jeton yardımcı programını ana hatlarıyla gösteren ayrıntılı bir tablo görüntüleyebilirsiniz. Belirteç, akıllı sözleşmeler, işlem / teklif motoru (fiyatlandırma modülü ve pazar yeri itibar modülü dahil) ve zincirler arası işlevsellik için kullanılacaktır. Bireysel kullanıcılar, akıllı sözleşmelere olan ana bağlantılarıyla karşılığında ödüller kazanarak, premium ve ücretsiz hizmetlere erişmek için jetonları sermaye olarak kullanacaklar. Kurumsal kullanıcılar çoğunlukla zincirler arası işlevselliğe bağlanacak ve verilere, yeteneklere ve hizmetlere erişen belirteçlerle sermayeye ve kullanıcılara erişecektir..

Fon yöneticileri, danışmanları ve operatörler, yeni sermaye kaynaklarına ve yeni müşterilere erişmek için jetonları kullanarak ve yönetim ücretlerini alarak hizmetlere odaklanacaklar. Çoğunlukla açık artırma / teklif motoruyla bağlantı kuracaklar. Geliştirici topluluğu, araçlara ve yeteneklere erişerek çoğunlukla açık artırma / teklif motoruna bağlanacaktır. Bu topluluk, ekosistemdeki fırsatlara ve geliştirme araçlarına erişmek ve ödüller kazanmak için Akropolis jetonlarını kullanacak..

Token Satışı

Akropolis Token Satışı

Şu anda, e-posta adresinizle kolayca katılabileceğiniz Akropolis token oluşturma etkinliği için bir bekleme listesi var. Toplam 900.000.000 jeton arzından, 360.000.000’e kadar satış, tüm jetonların yüzde 40’ı olan satışa sunulacak. Token satışı için sabit sınır 25.000.000 $ olarak belirlendi. Token fiyatı 0,069 USD olacak ve USD / ETH oranı token oluşturma olayından 48 saat önce kilitlenecek. Ekip ve danışman tokenları için hak kazanma süresi 18 ay olacak.

Token satışından elde edilen gelir, yüzde 50’si yetenek ve teknolojiye gidecek şekilde bölünecek. Ek bir yüzde 15 ortaklıklara, yüzde 12,5 yasal ve düzenleyici kurumlara, yüzde 10 pazarlamaya, yüzde 10 operasyonlara ve yüzde 2,5 acil durum olarak gidecek.

Akropolis Yol Haritası Nasıl Görünüyor??

2017’nin 3. ve 4. çeyreğinde, Akropolis melek fon turunu gerçekleştirdi ve satış öncesi esnek sınıra ulaştı. Ayrıca whitepaper’ını da hazırladı. 2018’in 1. çeyreğinde teknik incelemeyi yayınladı, akıllı sözleşmelerini geliştirip denetledi, stratejik ortaklıklar imzaladı ve MVU’yu test ağına yerleştirdi..

Şimdi, 2018’in 2. ve 3. çeyreğinde, token oluşturma etkinliği planlanacak ve tokenlar dağıtılacaktır. Akropolis ayrıca kurumsal ortaklıklar imzalayacak, teknik mimariyi tamamlayacak ve MVP’yi deneme müşterileriyle konuşlandıracak. Bunu takiben, Q3 ve Q4, özel bir grupta erken benimseyenler için piyasaya sürülen B2C Beta ürününün yanı sıra B2B ürün prototipinin tamamlanmasını görecek..

Yol haritası

4. çeyrekte, tam özellikli platform katmanı ana ağdaki ön uç ürünlerle entegre edilecek. B2B pilot hizmeti, seçilmiş bir grup kurumsal kullanıcıyla lansmana hazır olacaktır. Akropolis ayrıca seçilen emeklilik fonu varlık yöneticilerine dahil olacak, iz kullanıcılarının sınırlı bir temelde B2C ürününe katılmalarına ve iOS ve Android uygulamaları için QA için neredeyse tamamlanmasına izin verecek. 2019 ve sonrasında Akropolis, iki bağımsız denetçinin akıllı sözleşme kitaplığında tam bir denetimi tamamlamasını, platformun ilk sürümünü yayınlamasını, donanım cüzdanlarını hazır bulundurmasını ve üçüncü taraf eklentileri için harici API’yi yayınlamasını sağlayacak.

Sonuç

Akropolis, emeklilikle başa çıkma şeklimizi değiştirmeyi hedefleyerek, dünyanın her yerinde görülen emeklilik açığının en büyük sorununu ele alıyor. Dünyanın dört bir yanından daha iyi bir finansal gelecek sağlamak için blok zinciri kullanarak emeklilik için altyapı oluşturacak..

kullanışlı bağlantılar

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me