Bitcoin Price ETF'leri

Bitcoin şu anda 9.000 ABD doları civarında dans ediyor ve bazı tüccarlar bir boğa koşusundan bahsederken, diğerleri olası bir fiyat düşüşünü düşünüyor ve Bitcoin’i nasıl kısaltacağını merak ediyor. Bir tüccar iflas ettiğinde, bir enstrümanın değerinin düşmesinden kar elde etmeyi umuyor.

Bir tüccar Aralık 2017’nin sonlarında Bitcoin’de açığa çıkmış olsaydı, 2018’de açığa çıktıklarında büyük bir kâr elde etmiş olacaklardı. 2017’de Bitcoin’i etkili bir şekilde kısaltmanın pek çok yolu yoktu, ancak bugün birçok iyi yol var insanların dünyanın en popüler kripto para biriminin düşüşünden kâr etmesi için.

Bitcoin Price ETF'leri

Uçucu bir finansal ürünü kısaltmak çok riskli olabilir çünkü teorik kayıplar sınırsızdır. Bitcoin’in fiyatının ne kadar yükseğe çıkabileceğine dair bir sınır yoktur, bu nedenle Bitcoin’i kısaltmaya karar verirseniz riskinizi yönetmek çok önemlidir..

Kısa Bitcoin Pozisyonları Kolaydır

Şu anda Bitcoin bağlantılı türevler sunan çok sayıda borsa var ve birçok kripto borsası artık kısa satışı destekliyor. Düşen bir Bitcoin fiyatından kar etmenin bir yolunu arıyorsanız, sizin için birçok seçenek var.

Bitcoin CFD Komisyoncuları

Kriptoların artan popülaritesi, tekliflerine Bitcoin sözleşmeleri ekleyen çok sayıda CFD brokerine yol açtı..

Çoğu Fark Sözleşmesi (CFD) brokeri fiat dünyasında yaşıyor, bu nedenle hesabınıza bir tür büyük itibari para birimi ile para yatırmanız gerekecek. CFD’ler türevlerdir, yani Bitcoin’de sıfır desteği olan bir finansal enstrümanla işlem yapacaksınız..

Artı tarafta, çoğu CFD brokerinde bir hesaba para yatırmak son derece kolaydır ve birçoğunun çok düşük minimum depozitoları vardır. Bir günden daha kısa bir sürede bir hesap açabilmelisiniz ve kısa pozisyonlarınızı açmak için sadece birkaç yüz dolar yatırmanız gerekiyor.

EagleFX

EagleFX bir dizi Kripto para birimi için CFD ticareti yapmanızı sağlar, daha fazlasını öğrenmek için tam incelememizi okuyun.

Herhangi bir türevle işlem yaptığınızda dikkat etmeniz gereken bir şey de finansman oranıdır. Geleneksel CFD’lerle Bitcoin’i sattığınızda, açık tutmak için pozisyonun bir yüzdesini ödemeniz gerekecektir..

Finansman oranına bağlı olarak, özellikle kısa Bitcoin pozisyonunuzu birkaç günden fazla tutmayı planlıyorsanız, başka bir seçeneğe bakmak daha mantıklı olabilir. Dışarıda daha makul borsalar var, ancak bunlara erişmek için kripto dünyasına girmeniz gerekecek.

Kripto CFD Komisyoncuları

Kısa Bitcoin pozisyonları için başka bir seçenek de Bitmex gibi bir borsadır. Mevcut Fiat para birimi CFD brokerleri gibi, Bitmex de Bitcoin üzerinde CFD ürünleri sunmaktadır. Fiat CFD brokerlerinin aksine, Bitmex para yatırma işlemleri için Bitcoin’i (ve yalnızca Bitcoin’i) kabul eder ve kısa kripto satıcıları için çok daha iyi şartlara sahiptir..

Kısa Bitcoin’e ödeme yapmak yerine, Bitmex’teki kısa satıcılar aslında Bitcoin’i kısaldıklarında günlük olarak ödenir. Son kullanma tarihi olmayan kalıcı sözleşmeler ve belirli bir tarihte sona erecek vadeli işlem sözleşmeleri dahil olmak üzere Bitcoin’i kısaltmanın birkaç farklı yolu vardır..

Bitmex veya Deribit gibi borsalar, bu kripto tabanlı CFD brokerlerinin fiat CFD muadillerinden çok daha iyi olduğu için, portföylerinde zaten bir miktar BTC bulunan insanlar için Bitcoin’i kısaltmak için muhtemelen çok daha iyi seçeneklerdir..

Bir Borsada Bitcoin Short Sat

Artık marj ticaretini ve aynı zamanda kısa satışı destekleyen bir dizi kripto borsası var. Bitmex’in aksine, kullanılabilecek kaldıraç miktarı çok daha düşüktür ve genellikle 5 kattan fazla değildir..

Daha düşük kaldıraç her zaman daha az risk anlamına gelse de, hangi seçeneğin daha uygun olduğunu söylemek imkansızdır. Dikkate alınması gereken en önemli şeyler, bir borsanın kısa bir pozisyona sahip olmak için talep ettiği ücretler ve karşı taraf olarak güvenilirlikleridir..

Binance, Huobi, Poloniex ve Kraken, marj ticareti ve kısa satışı destekliyor. Bir Bitcoin short’ı oluşturmak ve bir dizi başka ticaret seçeneği sunmak için kullanılabilecek başka borsalar da var..

Vadeli İşlem Piyasası

CBOE / CME, Bitcoin fiyatı uçurumdan düşmeden hemen önce 2017’nin sonlarında Bitcoin vadeli işlemlerini tanıttı. Bu vadeli işlemler hala işlem görmektedir ve vadeli işlem sözleşmeleriyle işlem yapabilen herhangi bir normal aracılık hesabı ile erişilebilir..

Vadeli işlem sözleşmeleri normal bir kısa satıştan biraz farklıdır. Bir vadeli işlem sözleşmesinin hem belirli bir fiyatı hem de sona erme tarihi vardır. Bu, zamanın fiyatlandırma yapısının önemli bir parçası haline geldiği anlamına gelir ve bu her tüccar için sezgisel olmayabilir..

Örneğin, belirli bir tarihte Bitcoin’i 10.000 $ ‘a satma imkanı veren bir vadeli işlem sözleşmesi (put denir) satın alarak Bitcoin’i kısaltabilirsiniz. Sözleşme sona erdiğinde Bitcoin 10.000 $ ‘ın üzerinde işlem yapıyorsa, değeri olmayacaktır..

Bir sözleşmenin zaman değeri, sona erme tarihine yaklaştıkça azalır, bu nedenle uzun vadeli vadeli işlemler satın almak riskli olabilir. Piyasalarda büyük bir hamle olduğunda çok fazla zaman ödemek mantıklı olabilir, ancak yakında sona erecek vadeli işlemlerde alım satım biraz daha güvenlidir.

Fiat brokerlerinin sunduğu CFD sözleşmelerine çok benzer şekilde, CBOE’de işlem gören vadeli işlem sözleşmeleri nakit olarak ödenir, bu da onları fiat para birimi sisteminde bulunan türevlere değil, gerçek kriptolara maruz kalmak isteyen tüccarlar için daha az çekici kılar..

Bitcoin Vadeli İşlemleri nedir?

Takipçi Fonlarıyla Açığa Çıkın

Avrupalı ​​yatırımcılar, Nasdaq OMX’te işlem gören Bitcoin ETN’leri satarak Bitcoin’i açığa çıkarma yeteneğine sahipler. Nasdaq OMX Stockholm merkezlidir ve USD veya EUR cinsinden Bitcoin ETN’leri sunar..

Borsada İşlem Gören Senet (ETN), CFD’ye benzer, ancak özel bir komisyoncu ile değil, halka açık bir borsada işlem görür. ETN’ler nakit olarak ödenir ve bir aracı kurum hesabı aracılığıyla alınıp satılır..

Borsada işlem gören Bitcoin ETN’leri, CME’de işlem gören vadeli işlem sözleşmelerine benzer bir niş doldurur. Bu sözleşmeler, fiat sisteminde kalması gereken ve yerleşik karşı taraflarla uğraşmak zorunda olan kurumsal yatırımcılar için iyi bir seçenektir..

Kısa Satışlarla Riski Yönetmek

Açığa satış, gözden kaçırılmaması gereken risklerle birlikte gelir. BTC fiyatları bu yılın başlarında 5.000 ABD dolarının üzerine çıktığında, yeni düşüklere hızlı bir düşüş çağrısı yapıldı. Açıkçası, bu gerçekleşmedi ve BTC fiyatları 5.000 ABD doları seviyesinin iki katından fazla arttı.

Bir tüccar bu yılın başlarında BTC’ye kısa devre yapmış olsaydı ve zararı durdur emirlerini kullanmamış olsaydı, bazı büyük kayıplar üzerinde dururlardı. Bitmex gibi platformlar, marj kaybedildiğinde bir pozisyonu tasfiye edecek yerleşik korumalara sahiptir, ancak acil durum tasfiye seviyeleri düşmeden önce devreye giren satış emirlerine sahip olmak akıllıca olacaktır..

Bir işlem açtığınızda ve marjınızı güvende tutacak zararı durdur emirleri verdiğinizde ne kadar kaybetmek istediğinize karar vermek çok iyi bir fikirdir. BTC fiyatları yıl başladıkları yere geri dönebilir, ancak krizden önce daha yüksek seviyeler gelebilir..

Bitcoin’i kısaltmak istiyorsanız dikkatli olun. Bitcoin’e kısa süre maruz kalmanın birçok yolu vardır, ancak piyasa değişken.

İşlem yapmadan önce riski nasıl yöneteceğinizi ve ayrıca farklı araçların nasıl çalıştığını anladığınızdan emin olun. Açığa satışın psikolojik tarafı, özellikle bir yıldan daha kısa sürede ikiye katlanabilen bir pazarda zor olabilir.!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me