Oyuncular için Buff Sadakat Platformu

devetüyü rengi oyun pazarını hedefleyen bir oyun-kazan kripto para birimidir. Projenin sloganı “Eğlenmek için oynayın, gerçek kazanın” şeklindedir. Geliştiriciler bunu, sadece Buff platformuyla uyumlu çevrimiçi oyunlar oynamak için sık uçan miller kazanmaya benzetiyor. Bir sadakat unsuru da var. BUFF jetonları biriktirildikten sonra, çeşitli platformlarda sunulan oyun içi öğelere harcanabilir..

Oyuncular için Buff Sadakat Platformu

Geliştirme ekibi, “Buff’ın merkezi olmayan oyun sadakat platformu, oyuncuların donanım yeteneklerine bakılmaksızın ilerlemeleri, başarıları ve oyun oynamak için harcadıkları zamanla doğrudan ilişkili olarak BUFF paraları kazandıkları, yalnızca oyuncuların liyakatine dayanan çığır açan bir kripto ekonomi ekosistemidir,” projenin teknik raporu. Buff, farklı oyun platformlarına sahip geniş şirket ağı aracılığıyla, BUFF coin sahiplerinin birden fazla oyun markasından sanal ürünler satın almasını sağlamayı umuyor; Maksimum güvenlik ve şeffaflık için blok zinciri teknolojisine dayanan Buff’ın cüzdanında diğer sahipler ve oyuncularla ticaret yapın. “

O nasıl çalışır?

Geliştirme ekibi, oyun içi para birimlerinin yeni bir şey olmadığını belirtti. Aslında, birçok çevrimiçi oyunda oynayarak – veya bazen fiat nakit yatırarak – kazanılan ve ardından özel oyun içi içerikle değiştirilen bir tür dünya içi para birimi bulunur. Her oyun veya platform kendi yerel oyun içi para birimine sahip olma eğilimindedir, bu nedenle oyuncular belirli bir oyunda bir şeyler satın almak için gereken para birimini elde etmek için belirli bir oyunu oynamak için zaman harcamalıdır..

“Clash Royale” den “FIFA” ya; Buff’ın teknik incelemesine göre sıradan oyunlardan üst düzey görevlere kadar her birinin başarılar, ödüller ve oyun içi satın almalar için kendi silo ekonomisine sahip. Ancak bizim görüşümüze göre sorun, oyuncuların çabalarını farklı oyunlar, platformlar ve takaslarda kullanılabilen standart bir para birimi gibi somut bir şey üretememesi, biriktirememesi veya biriktirememesi. Oyunları farklı markalardan oluşan bir takımada olarak görüyoruz: her biri merkezileştirilmiş, kendi tek taraflı kurallarına göre yönetilen, şu anda onları tamamen merkezi olmayan bir şekilde bağlamanın hiçbir yolu yok ve oyunlar olduğu kadar çok cüzdan ve ‘oyun para birimi’ ile endüstride.”

Oyunlar

Bu nedenle, Buff, bir oyunda kazanılan BUFF jetonlarının diğerinde kullanılmasına izin vererek, platformlar arası bir oyun içi para birimi görevi görür. Aslında, oyun platformlarının BUFF ortakları olması koşuluyla, BUFF, oyunlara ek olarak platformlarda da kullanılabilir. Muhtemelen Buff, eğer BUFF sonunda bir borsada listelenirse itibari para birimi ile takas edilebilir, bu da her hardcore oyuncunun yanak hayalini gerçekleştirir – sadece video oyunları oynamak için gerçek para kazanabilirsiniz..

Buff ekibi, para kazanmanın arka planda gerçekleştiğini ve ücretsiz Buff cüzdanı haricinde özel donanım veya yazılım içermediğini savunur..

Ekonomi

Dolandırıcılığı önlemek ve adil tahsis sağlamak için Buff, hissenin kanıtına dayalı benzersiz bir “oyun kanıtı” modeli kullanmayı planlamaktadır. Bunun merkezinde, oyuncuları benzersiz oyun içi istatistiklere göre ödüllendiren kademeli bir sistem var. Diğer bir deyişle, bir oyunda ne kadar iyi olursanız, o kadar çok BUFF kazanırsınız. Sadece bir oyunu açarak, duraklatarak ve çekip çıkarak BUFF kazanamazsınız.

Ekip, “Amaç, aşağıdaki parametreleri normalleştiren bir madeni para dağıtım mekanizmasına sahip olmaktır: hesap verileri, oyun verileri, maç verileri, oyunlar arasındaki ve maçlar arasındaki veriler ve karşılık gelen kademe verileri”.

Buff’ın Arkasındaki Takım Kimdir?

Buff’ın CEO’su Elay De Beer’dir. Daha önce yapay zeka pazarlama şirketi AllAspect’in CEO’su olarak görev yaptı ve oyun stüdyosu Berimbi’yi kurdu. Şirketin baş teknoloji sorumlusu, döviz borsası iForex’teki teknolojiler için eski işletme müdürü Eyal Shamir’dir..

Takım

Pazar Nasıl Görünüyor?

Buff, Haziran ayında özel bir satış ve Ağustos’ta halka açık bir satışın ardından Eylül ayında parasını piyasaya sürmeyi planlıyor. BUFF’un toplam arz miktarı 300 milyon ve halka açık satış sırasındaki fiyatı, henüz belirlenmemiş belirli bir Ethereum fiyatına sabitlenecek..

Buff’ın Ortakları Kimlerdir?

Ortaklık, kendisini bir oyun ödül programı olarak yapılandırdığı için Buff için çok önemlidir. Şirketin ana ortağı, “HearthArena”, “League of Legends” ve “Fortnite” gibi çeşitli popüler oyunlar için yer paylaşımlı uygulamalar ve görünümler sağlayan Overwolf’tur. Şirket, Overwolf’un 15 milyondan fazla oyun topluluğunu desteklediğini iddia ediyor.

Buff Yol Haritasında Sırada Ne Var??

Buff ekibi, tokeni Eylül ayında beta kapasitesinde resmi olarak piyasaya sürmeyi planlıyor. Gerçek yol haritası, şirketin daha fazla oyun markasını dahil etmek için mobil yetenekler ve uyumlu bir pazarlama çalışması eklemeyi planladığı 2019’da başlıyor. Şirket, 2020 yılına kadar büyük konsollara hizmet vermeyi ve oyun geliştiricilerinin Buff’ın dinamiklerini oyunlarına doğrudan dahil etmeleri için geliştirme araçları sunmayı umuyor..

Yol haritası

Ekip, “Tüm büyük platformlar ve markalar yürürlükteyken, plan pazarlamayı ikiye katlamak ve BUFF topluluğunun büyümesini hızlandırmak,” diye yazdı.

Sonuç

Buff, teknik incelemesinde, kripto para birimi oyun alanında birkaç rakibi olduğunu belirtti, ancak hiçbiri Buff projesi kadar iddialı değil. Rakiplerin belirleyici özelliği, platformlar arası harcama gibi görünüyor. Ancak Buff, oyuncuların mevcut oyun para birimlerini takas etmek veya fiat ile satın almak yerine oyun oynarken gerçekten para kazanmalarına olanak tanıyan “oyun kanıtı” adı verilen bir sistemi içerir. Bu, oyun sadakat modelinde önemli bir adımı temsil ediyor. Önceden oyun sadakati, projeleri desteklemek veya indirilebilir içerik elde etmek için fiat para biriminin harcanmasına bağlıydı. Oyuncular, tabiri caizse kontrol pedleriyle oy vererek, aynı anda dikkatlerini çeken oyun projelerini destekleyebilir ve diğer oyunlarda harcanabilecek oyun içi para birimi kazanabilirler. Bu aynı zamanda Buff’ın önemli bir yönüdür..

Çapraz platform para birimi, birkaç büyük kripto para biriminin hedefidir, ancak şimdiye kadar hiçbiri, bir oyunda kazanılan para biriminin diğerinde harcanabileceği bir yöntem göstermedi. Sıklıkla, geçilmesi gereken en az küçük bir fiat ağ geçidi vardır. Buff, itibari para birimine başvurmadan başka bir oyunda BUFF para birimi aracılığıyla özel oyun içi öğeler veya avantajlar elde etmek için favori bir oyunu oynama fikrini sunar. Alanın son zamanlarda “oynamak için ödeme yap” adı verilen indirilebilir içeriğe karşı gördüğü çok genel tepkilere bağlı olarak bu, sıradan oyun kalabalığı arasında popüler olabilir..

Projenin web sitesini ziyaret edebilirsiniz İşte ve teknik incelemeyi okuyun İşte.

kullanışlı bağlantılar