Stellit Madenciliği Nasıl Yapılır

Stelit en merkezi olmayan deneyimi sağlamayı amaçlayan bir kripto para birimidir. Tohum düğümlerinin güvenli ve merkezi olmayan bir şekilde depolanması için tohum düğüm dosyalarına IPFS ve zeronet üzerinde sahiptirler. Ayrıca telefonlar, Televizyonlar vb. Gibi internete bağlı tüm cihazlarda madencilik sağlamayı hedefliyorlar. Madeni paranın maksimum 21 Milyar kaynağı var..

Stellit’in özelliklerine gelince, bunlar bir Monero çatalı. Bu nedenle, Stellite, Monero’nun RingCT adı verilen gizlilik yönlerine sahiptir. Madeni para, anti ASIC cryptonight_v7 algoritmasına dayanmaktadır, ancak aynı zamanda anti Nicehash sağlamak için değiştirilmiştir.

Stellit Madenciliği Nasıl Yapılır

Artık Stellite ile ilgili ayrıntıları bildiğimize göre, biraz XTL madenciliğine geçelim!

Bazı Genel Madencilik İpuçları

Bu eğiticiye başlamadan önce, madencilik deneyiminizden en iyi şekilde yararlanmak için iki ipucum var. Öncelikle, GPU’larınız için en son sürücülere sahip olduğunuzdan emin olun. İkinci olarak, çoğu madencilik yazılımı virüs tarayıcılarından virüs olarak işaretlenecektir. Bu nedenle, normal günlük kullanımınızda veya bir antivirüs yüklü oyun bilgisayarınızda madencilik yapıyorsanız, madencilik yazılımını antivirüs dışında bırakmak isteyeceksiniz. Yapmaktan hoşlandığım şey, bir klasör oluşturup tüm madencilik yazılımımı alt klasörlere koymam. Daha sonra en üst düzey klasörü antivirüsün dışında tutuyorum ve bu tüm madencilik yazılımlarını hariç tutuyor.

Madencilik Havuzları

İhtiyacımız olan ilk şey bir maden havuzu. Tek başına madencilik yapabilirsiniz, ancak madencilik teçhizatınızın ne kadar güçlü olduğuna bağlı olarak ödemeler aylar sürebilir ve madencilik havuzları genellikle çok küçük bir ücret alır (% 1 veya daha az). Bir havuz kullanmak, günde birkaç kez tutarlı ödemeler almanıza olanak tanır. Stellit için kullanmayı seviyorum https://xtl.cryptopool.space

Özelliklerine gelince, büyük boyutlu havuzları ABD’de bulunuyorlar,% 0 ücret alıyorlar, madencilik için kullanılabilecek bir SSL bağlantısı var, madenciliği doğrudan bir borsaya destekliyorlar, özel zorluklar ve özel bir ödemeleri var eşik. Bu, havuzun size otomatik olarak hangi miktarda ödeme yapmasını istediğinizi ayarlayabileceğiniz anlamına gelir..

Ayrıca bağlanmak için çeşitli bağlantı noktaları vardır:

  • Bir güvenlik duvarının arkasındaysa 80 kullanın
  • SSL için 443 kullanın
  • CPU kullanarak madencilik yapıyorsanız 3333 kullanın
  • Bir GPU (bir veya iki GPU, örneğin bir oyun bilgisayarı) kullanarak madencilik yapıyorsanız 5555 kullanın
  • Bir GPU madencilik çiftliği kullanarak madencilik yapıyorsanız 7777 kullanın (bilgisayar başına 3 veya daha fazla GPU gibi)
  • Nicehash kullanarak madencilik yapıyorsanız 8888 kullanın

Artık bir havuzumuz olduğuna göre, madencilik yazılımını yapılandıralım!

Madencilik Yazılımını Yapılandırma

CPU, GPU – Nvidia ve GPU – AMD eğitimleri için xmr-stak kullanacağız. Açık kaynak kodlu, en özelleştirilebilir ve Nvidia ve AMD GPU’ların yanı sıra CPU’nuzun bir karışımını kullanarak tek bir pencereden madencilik yapmanıza izin veriyor. Windows ve Linux için de mevcuttur.

Xmr-stak’ı şuradan indirebilirsiniz: https://github.com/fireice-uk/xmr-stak/releases En son sürüm 2.4.7’dir ve bu eğitimde kullanacağımız şey budur. Linux kullanmanız gerekiyorsa, kaynak kodunu indirmeniz ve yazılımı oluşturmanız gerekecektir. Bu eğitim, xmr-stak’ın kaynaktan nasıl oluşturulacağına odaklanmayacak.

Xmr-stak’ı ilk çalıştırdığınızda, onu biraz yapılandırmanız gerekecektir. İlk yapılandırmayı burada ele alacağız ve ardından madenciyi sizinle ilgili bölümde nasıl yapılandıracağınızı okuyabilirsiniz (CPU, GPU – Nvidia ve GPU – AMD)

Xmr-stak’ı ilk çalıştırdığınızda, size iki cmd penceresi sunulacak

Yönetici ayrıcalıklarına sahip olmak için çalıştırılması gerektiğini söyleyen birini kapatabilirsiniz..

Ardından, yazılımın ilk kez başlatılması sırasında size rehberlik edecek bir dizi adım sunulacaktır. Bunu tamamladıktan sonra, tekrar yapmanıza gerek kalmayacak.

Başlatma adımları aşağıdaki soruları soracaktır:

Uzaktan izlemeyi kullanmak istediğiniz bir bağlantı noktasını yazın. Çoğu ev bilgisayarı ağında genellikle 8000 veya 3000 kullanılabilir. Daha sonra madencilik bilgisayarlarınızı izlemek için, toplam hızınızı ve diğer ayrıntılı raporları görüntülemek için madencilik bilgisayarınızdan seçtiğiniz ip adresini ve bağlantı noktasını ağınıza bağlı başka herhangi bir cihazdaki bir web tarayıcısına yazabilirsiniz..

Para birimi: – “stellit” yazmak isteyeceksiniz

Havuz Adresi – Bu, üzerinde madencilik yapmak istediğiniz havuzun adresi ve limanıdır. Örneğin, “Pool.XTL.CryptoPool.Space:7777” yazdım

Kullanıcı adı – Bu, cüzdanınız için genel anahtarınızdır.

Örneğin ben koyardım

Se2a5MBSwoVehEE7E49pBRapRqvoMm2vSezMwUfuKA8gZg99qGFiEC7c6VLxwAwDAhERt882fSJqxiD5jXW3v1Tx1fCPoLRi4

Şifre – “myrigid” yazın veya özel ödeme eşiği türünü kullanabilmek istiyorsanız

“Myrigid: [email protected]

SSL desteği – “n” yazın

Nicehash kullanmak istiyor musunuz – “n” yazın

Birden çok havuz kullanmak istiyor musunuz – “n” yazın

Bu noktada yazılım madenciliğe başlamalıdır. “Mining_pool’a giriş yapıldı: port” yazana kadar bekleyin ve ardından madencilik yazılımını kapatın. Madencinin depolandığı klasöre bakarsanız, CPU’nuz ve grafik kartınız (Nvidia veya AMD) için metin dosyaları oluşturmuş olmalıdır. Cpu.txt, nvidia.txt, amd.txt olarak adlandırılırlar. Aynı zamanda bir config.txt ve bir Pool.txt oluşturur. Sonraki bölümlerde, her bir madencilik bileşeni için txt dosyalarının nasıl düzenleneceğini ve belirli bir GPU markasının veya CPU’nun madencilikten nasıl devre dışı bırakılacağını göstereceğiz..

Havuz yapılandırması

Bu noktada, Pools.txt’iniz yapılandırılmalıdır, ancak size onu nasıl manuel olarak yapılandıracağınızı da göstereceğim. Pool.txt dosyasını açın ve bunun gibi bir şey görmelisiniz

Eğer sunucuları değiştirmek isterseniz, pool_address’i düzenlersiniz. Cüzdanları değiştirmek için wallet_address değerini düzenleyin. Rig_id alanını boş bırakın. Pool_password değerini havuz yapılandırmanıza göre değiştirin.

En altta para biriminiz var. XMR-Stak’a madenciliğinizin hangi para birimi olduğunu söylemelisiniz. Cryptonight jetonlarının çoğunu desteklerler, bu nedenle txt dosyasındaki listeden jetonun adını yazabilirsiniz. Maden çıkarmak istediğiniz madeni para listede yoksa, hangi algoritmayı kullandığını bilmeniz ve para birimi için algoritma adını kullanmanız gerekir. Madeni paranız için bir whattomine hesaplayıcısı ise, o zaman genellikle algoritmayı ne madeni listeler, aksi takdirde muhtemelen bilgileri madeni paralar web sitesinde bulabilirsiniz.

CPU Madenciliği

CPU madenciliği ile ilgili olarak, Cryptonight algoritması, bir CPU kullanmak için en karlı algoritmadır. CPU ile madencilik yapmak için xmr-stak veya xmrig kullanma seçeneğimiz var. xmr-stak yalnızca Windows için önceden derlenmiş ikili dosyalara sahipken, xmrig Windows ve Linux için bunlara sahiptir. Her ikisinin de kaynak kodu var, böylece gerekirse Linux ile çalışmak için bunları kendiniz derleyebilirsiniz..

Xmr-stak’ı şuradan indirebilirsiniz: https://github.com/fireice-uk/xmr-stak/releases

Xmrig CPU’yu şu adresten indirebilirsiniz: https://github.com/xmrig/xmrig/releases

Bu eğitim için xmr-stak kullanacağız.

İlk kurulumdan sonra, madencilik yapmaya hazır olmalıyız. Yapılması gereken bir şey, xmr-stak’ın bizim için oluşturduğu cpu.txt ayarlarını mümkün olan en yüksek hash oranını elde etmek için denemek ve değiştirmek..

En azından CPU için programın genellikle mümkün olan en iyi yapılandırma ayarlarını otomatik olarak oluşturduğunu buldum. Cpu.txt dosyasındaki yorumlar, her bir ayarı ve makinenizden nasıl daha fazla performans elde etmeye çalışabileceğinizi açıklamak için harika bir iş çıkarır..

Cpu.txt dosyasını yapılandırdıktan sonra, şimdi programı çalıştırmak için bir başlangıç ​​toplu iş dosyası oluşturmamız gerekiyor.

Madencinin bulunduğu klasörün içinde yeni bir toplu iş dosyası (veya Linux kullanıyorsanız komut dosyası) oluşturun ve bunu toplu iş dosyasına yapıştırın.

xmr-stak.exe Optional_flags

Makinenin CPU’yu ve makinedeki diğer herhangi bir GPU’yu veya aşağıdakileri kullanarak madencilik yapmasını istiyorsanız, “isteğe bağlı_ bayrakları” hiçbir şeyle değiştirin

–NoCPU Bu, CPU’nun madencilik yapmasını engeller.

–NoNVIDIA Bu, sisteminizdeki tüm Nvidia GPU’ları madencilikten devre dışı bırakır.

–NoAMD Bu, sisteminizdeki tüm AMD GPU’ları madencilikten devre dışı bırakır.

Örneğin, benim kurulumum:

xmr-stak.exe –noNVIDIA

Madenciyi çalıştırmak için toplu iş dosyasına çift tıklayın ve bunun gibi bir şey görmelisiniz.

Toplam hızı istediğiniz zaman görüntülemek için, madencilik yazılımı odaktayken klavyedeki “h” tuşuna basın.

GPU Madenciliği – Nvidia

Nvidia GPU’ları kullanarak GPU madenciliği konusunda, xmr-stak veya xmrig kullanma seçeneğimiz var. xmr-stak yalnızca Windows için önceden derlenmiş ikili dosyalara sahipken, xmrig Windows ve Linux için bunlara sahiptir. Her ikisinin de kaynak kodu var, böylece gerekirse Linux ile çalışmak için bunları kendiniz derleyebilirsiniz..

Xmr-stak’ı şuradan indirebilirsiniz: https://github.com/fireice-uk/xmr-stak/releases

Xmrig Nvidia’yı şu adresten indirebilirsiniz: https://github.com/xmrig/xmrig-nvidia/releases

Bu eğitim için xmr-stak kullanacağız.

İlk kurulumdan sonra, madencilik yapmaya hazır olmalıyız. Yapılması gereken bir şey, xmr-stak’ın bizim için oluşturduğu nvidia.txt ayarlarını mümkün olan en yüksek hash oranını elde etmek için denemek ve değiştirmek..

GPU için biraz daha fazla performans elde etmek için ayarları değiştirebileceğinizi, ancak genellikle programın genellikle mümkün olan en iyi yapılandırma ayarlarını otomatik olarak oluşturduğunu buldum. Nvidia.txt dosyasındaki yorumlar, her bir ayarı ve makinenizden nasıl daha fazla performans elde etmeye çalışabileceğinizi açıklamak için harika bir iş çıkarır..

Nvidia.txt dosyasını yapılandırdıktan sonra, şimdi programı çalıştırmak için başlangıç ​​toplu iş dosyasını oluşturmamız gerekiyor.

Madencinin bulunduğu klasörün içinde yeni bir toplu iş dosyası (veya Linux kullanıyorsanız komut dosyası) oluşturun ve bunu toplu iş dosyasına yapıştırın.

xmr-stak.exe Optional_flags

Makinenin CPU’yu ve makinedeki diğer herhangi bir GPU’yu veya aşağıdakileri kullanarak madencilik yapmasını istiyorsanız, “isteğe bağlı_ bayrakları” hiçbir şeyle değiştirin

–NoCPU Bu, CPU’nun madencilik yapmasını engeller.

–NoNVIDIA Bu, sisteminizdeki tüm Nvidia GPU’ları madencilikten devre dışı bırakır.

–NoAMD Bu, sisteminizdeki tüm AMD GPU’ları madencilikten devre dışı bırakır.

Örneğin, benim kurulumum:

xmr-stak.exe –noCPU

Madenciyi çalıştırmak için toplu iş dosyasına çift tıklayın ve bunun gibi bir şey görmelisiniz.

Toplam hızı istediğiniz zaman görüntülemek için, madencilik yazılımı odaktayken klavyedeki “h” tuşuna basın.

GPU Madenciliği – AMD

AMD GPU’ları kullanarak GPU madenciliği konusunda, xmr-stak, xmrig, Cast XMR veya Claymore’un Cryptonote AMD madencisini kullanma seçeneğimiz var.

Xmr-stak’ı şuradan indirebilirsiniz: https://github.com/fireice-uk/xmr-stak/releases

Xmrig Nvidia’yı şu adresten indirebilirsiniz: https://github.com/xmrig/xmrig-nvidia/releases

Cast XMR’yi şu adresten indirebilirsiniz: https://bitcointalk.org/index.php?topic=2256917.0;all

Claymore’un Cryptonote AMD madencisini şu adresten indirebilirsiniz: https://bitcointalk.org/index.php?topic=638915.0

Bu eğitim için xmr-stak kullanacağız.

İlk kurulumdan sonra, madencilik yapmaya hazır olmalıyız. Yapılması gereken bir şey, mümkün olan en yüksek hash oranını elde etmek için xmr-stak’ın bizim için oluşturduğu amd.txt ayarlarını denemek ve değiştirmek..

GPU için biraz daha fazla performans elde etmek için ayarları değiştirebileceğinizi, ancak genellikle programın genellikle mümkün olan en iyi yapılandırma ayarlarını otomatik olarak oluşturduğunu buldum. Vega sistemim için, GPU başına çift iş parçacığı eklemek zorunda kaldım. Amd.txt dosyasındaki yorumlar, her bir ayarı açıklamakta ve makinenizden nasıl daha fazla performans elde etmeye çalışabileceğinizi açıklamak için harika bir iş çıkarır..

Amd.txt dosyasını yapılandırdıktan sonra, şimdi programı çalıştırmak için başlangıç ​​toplu iş dosyasını oluşturmamız gerekiyor.

Madencinin bulunduğu klasörün içinde yeni bir toplu iş dosyası (veya Linux kullanıyorsanız komut dosyası) oluşturun ve bunu toplu iş dosyasına yapıştırın.

xmr-stak.exe Optional_flags

Makinenin CPU’yu ve makinedeki diğer herhangi bir GPU’yu veya aşağıdakileri kullanarak madencilik yapmasını istiyorsanız, “isteğe bağlı_ bayrakları” hiçbir şeyle değiştirin

–NoCPU Bu, CPU’nun madencilik yapmasını engeller.

–NoNVIDIA Bu, sisteminizdeki tüm Nvidia GPU’ları madencilikten devre dışı bırakır.

–NoAMD Bu, sisteminizdeki tüm AMD GPU’ları madencilikten devre dışı bırakır.

Örneğin, benim kurulumum:

xmr-stak.exe –noCPU

Madenciyi çalıştırmak için toplu iş dosyasına çift tıklayın ve bunun gibi bir şey görmelisiniz.

Toplam hızı istediğiniz zaman görüntülemek için, madencilik yazılımı odaktayken klavyedeki “h” tuşuna basın.

Sorun varsa, yeterli sanal belleğiniz olmayabilir. Bunu değiştirmek için 16 GB sanal belleğe ihtiyacınız olabilir (Vega GPU’lar için GPU başına 16 GB gibi daha fazlasına ihtiyacınız vardır) Kontrol Paneli’ne gidin -> Sistem ve Güvenlik -> Sistem ve soldaki Gelişmiş sistem ayarları öğesini tıklayın. Oradan, gelişmiş sekmenin altındaki ayarları tıklayın. Sonra değiştir’e tıklayın ve ardından üçüncü ekranda, otomatik olarak yönet’in işaretini kaldırın, özel boyut seçin ve her iki metin kutusu için boyutu (MB cinsinden) yazın. Ardından set düğmesine ve ardından tamam düğmesine basın.

Genel Sorun Giderme

İzlenecek bir şey, eski veya reddedilen hisselerdir. Çok sayıda eski paylaşım görürseniz, size daha yakın olan bir sunucuyu denemek isteyebilirsiniz. Çok sayıda reddedilmiş hisse görürseniz, varsa madencinin yoğunluğunu azaltmaya çalışın..

Özel Ödeme Eşiğini Yapılandırma

Madencilik bilgisayarlarınız için şifre alanına bir e-posta eklemeyi seçtiyseniz, madencilik havuzunun size ödeyeceği tutarı değiştirebilirsiniz. Bunu yapmak için web sitesinin kontrol panelinin sağ üst köşesindeki ayarlar düğmesini tıklayın. Böyle görünen bir kutu açmalı

Ardından, metin kutusuna ödeme eşiği tutarını yazıp ardından GÜNCEL EŞİĞİ düğmesini tıklayın..

Günde ne kadar XTL kazanacağım?

Bunu anlamak için, https://www.coincalculators.io/coin.aspx?crypto=stellite-mining-calculator Hesaplayıcı kaba bir tahmin sağlar, bu nedenle hesap makinesinin gerçekte söylediğinden daha yüksek veya daha düşük bir miktar ödeme alabilirsiniz..

Değerlerin çoğu zaten doğru bir şekilde girilmiştir ve yalnızca birkaç değeri düzenlemeniz gerekir.

Hash oranı: Tüm madencilik bilgisayarlarınız için toplam hızınızı (saniye başına hash cinsinden) girin. Bu, madencilik yazılımınızdaki “toplam hız” değeri olacaktır. Bu daha iyi bir ortalama toplam hız olacağı için 15 dakikalık toplam hızı kullanırdım. Stellit madenciliği için kullandığınız tüm bilgisayarları eklediğinizden emin olun.

Güç: Madencilik teçhizatınızın kullandığı toplam güç miktarını (watt cinsinden) girin. Bazı madencilik yazılımları bunu sizin için ölçecektir. Ayrıca, özel bir yazılım veya bir kilovat ölçer kullanarak bilgisayarınızın toplam güç tüketimini de ölçebilirsiniz. Kilovat ölçeri kullanmayı tercih ederim, çünkü onu en doğru buluyorum. Stellit madenciliği için kullandığınız tüm bilgisayarları eklediğinizden emin olun.

Maliyet: Elektrik şirketinize ödediğiniz kilovat saat başına maliyeti girin. Bu bilgiyi aylık faturamda ve web sitelerinde bulabildim.

Havuz ücreti: Havuz ücretini + madenci yazılım geliştirme ücretini girin. Örneğimiz için 0 + 2 = 2 girersiniz

Donanım maliyeti: Tüm donanımınızın toplam maliyetini girin.

Örnek olarak AMD Vega sistemimi kullanarak size verileri nasıl okuyacağınızı göstereceğim. Yukarıdaki resimde gerçekten aradığım 3 şey var.

# 1 Bakın Zorluk 24s ve Zorluk 7 gün. Bunların yaklaşık aynı olmasını istiyoruz, öyle. Bu bize aşağıdaki ikinci görselde bakacağımız hesaplamaların, fiyat dalgalı olmadığı sürece önümüzdeki günlerde doğru olacağını söylüyor..

# 2 Şuna bakın EX. hacim 24 saat ve Piyasa değeri. Genel olarak, bunlar ne kadar büyük olursa, fiyat o kadar az değişken olacaktır. Fiyatın değişken olmamasını istiyoruz, böylece hesaplamalarımız önümüzdeki günlerde doğru olacak. Bu örnekte, piyasa değeri küçüktür.

# 3 Şuna bakın 1 BTC oluştur ve Hatta içeri gir. Madencilik teçhizatınızın 1 BTC oluşturmasının ne kadar süreceğini görmek her zaman ilginçtir. Hatta kırılma bile, bu madeni parayı çıkararak madencilik teçhizatınızı ödemenin ne kadar süreceği konusunda size kaba bir tahmin gösterecektir. Madencilik teçhizatınızı inşa etmeden önce, kârı görene kadar ne kadar zaman alacağını görmek için bunu kullanmak harika..

Bu görselde belirli zaman dilimlerinde kaç coin ve USD değer kazanacağımızı hızlıca görebiliyoruz. Elektrik kullanımınız için ödedikten sonraki değer bu olduğundan Kar sütununa bakmak istiyorsunuz. Genellikle USD cinsinden günlük ödemeye odaklanırım. Sadece bu sayıya odaklanarak, hesap makinesini birkaç farklı para için çalıştırabilir ve madencilik teçhizat kurulumunuz için hangi madeni paranın en karlı olduğunu hızlıca görebilirsiniz. Günlük ödemeyi piyasa değeri ile tartmak istediğinizi de unutmayın. Düşük piyasa değeri olan bir madeni para bir gün gerçekten karlı olabilir ve yarın ödemenin yarısına sahip olabilir..

Bu kadar. Şimdi Stellit madenciliği yapmalısınız! İstatistiklerinizi takip etmek için madencilik havuzunun kontrol paneline genel anahtarınızı yazdığınızdan emin olun.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me