Ravencoin Madenciliği Nasıl Yapılır

Raven Coin kullanan yeni bir madeni paradır x16R algoritması. Madeni para, ASIC dirençli bir kripto para birimi olarak tasarlandı. ASIC’ler, belirli bir algoritmayı GPU madenciliğinden çok daha hızlı çıkarabilen ve aynı zamanda çok daha verimli olan özel donanımlardır. ASIC’lere karşı ana argüman, daha merkezi bir madencilik deneyimi yaratmasıdır, çünkü ASIC’ler bir GPU veya CPU’ya kıyasla daha pahalıdır ve elde edilmesi daha zordur, bu nedenle karma gücü daha az kişinin elinde yoğunlaşır..

X16R algoritması, son bloğun hashine göre rastgele seçilen 16 farklı algoritma kullandığı için benzersizdir. Bu nedenle, sıra her zaman rastgele olup, ASIC oluşturmayı çok zorlaştırır. Bu benzersiz algoritma, Raven madalyonunun popülaritesinin artmasının nedenlerinden biridir..

Ravencoin Madenciliği Nasıl Yapılır

Westeros’un kurgusal dünyasında kuzgunlar, hakikat ifadeleri taşıyan haberciler olarak kullanılır. Ravencoin, kimin hangi varlığa sahip olduğuna dair gerçek ifadeleri taşımak için tasarlanmış, kullanım durumuna özel bir blok zinciridir..

Artık Raven madeni parasının ayrıntılarını bildiğimize göre, biraz RVN madenciliği yapalım.!

Bazı Genel Madencilik İpuçları

Bu eğiticiye başlamadan önce, madencilik deneyiminizden en iyi şekilde yararlanmak için iki ipucum var. Öncelikle, GPU’larınız için en son sürücülere sahip olduğunuzdan emin olun. İkinci olarak, çoğu madencilik yazılımı virüs tarayıcılarından virüs olarak işaretlenecektir. Bu nedenle, normal günlük kullanımınızda veya bir antivirüs yüklü oyun bilgisayarınızda madencilik yapıyorsanız, madencilik yazılımını antivirüs dışında bırakmak isteyeceksiniz. Yapmaktan hoşlandığım şey, bir klasör oluşturup tüm madencilik yazılımımı alt klasörlere koymam. Daha sonra en üst düzey klasörü antivirüsün dışında tutuyorum ve bu tüm madencilik yazılımlarını hariç tutuyor.

Madencilik Havuzları

İhtiyacımız olan ilk şey bir maden havuzu. Tek başına madencilik yapabilirsiniz, ancak madencilik teçhizatınızın ne kadar güçlü olduğuna bağlı olarak ödemeler aylar sürebilir ve madencilik havuzları genellikle çok küçük bir ücret alır (% 1 veya daha az). Bir havuz kullanmak, günde birkaç kez tutarlı ödemeler almanıza olanak tanır.

Bu eğitim için kullanacağız https://hash4.life. Bu havuzu seçtim çünkü hash4life’ın düşük ücretleri (% 1) ve birçok özelliği var. Özelliklerine gelince, her 4-5 günde bir 1 blok bulmanın mevcut tahmini ile küçük boyutlu bir havuz var. Bu havuzla ilgili benzersiz olan bir şey, madencilik teçhizatınız için hızlı bir şekilde bir komut satırı dizesi oluşturmanıza olanak tanıyan etkileşimli bir GUI’ye sahip olmalarıdır. Bu kurulum şu adreste bulunabilir: https://hash4.life/tutorial.

Artık bir havuzumuz var, madenciliğe başlayalım!

CPU Madenciliği

GPU madenciliğine kıyasla karlı olmadığı için CPU madenciliğine odaklanmayacağız.

GPU Madenciliği – Nvidia

GPU madenciliği için Nvidia için pek çok program var, ancak en iyisi olduğunu bulduğum CCminer. Madencinin Dev ücreti yoktur. Bu madencilik yazılımı Windows ve Linux ile uyumludur, ancak Windows için yalnızca önceden derlenmiş ikili dosyalar mevcuttur.

Resmi sayfayı ve indirme bağlantısını şu adreste bulabilirsiniz: https://github.com/tpruvot/ccminer/releases

İndirildikten sonra kullanımı gerçekten çok basit.

Madencinin bulunduğu klasörün içinde yeni bir toplu iş dosyası (veya Linux kullanıyorsanız komut dosyası) oluşturun ve bunu toplu iş dosyasına yapıştırın.

ccminer-x64.exe -a algoritma -o stratum + tcp: //Mining_pool: bağlantı noktası -sen wallet_public_key -p c =coin_symbol

“Algoritma” yı kullanmak istediğiniz algoritmayla değiştirin. Bu durumda “x16r” kullanmalıyız

“Mining_pool” u hash4.life ile değiştirin

“Bağlantı noktası” nı 3636 ile değiştirin

“Wallet_public_key” yerine cüzdan adresinizi yazın.

“Coin_symbol” kısmını RVN ile değiştirin

Örneğin benim kurulumum:

ccminer-x64.exe -a x16r -o katman + tcp: //hash4.life: 3636 -u RAmR4ewFUKhc8Vtu1khN6kzjUSqneZCKVs -p c = RVN

Madenciyi çalıştırmak için toplu iş dosyasına çift tıklayın ve bunun gibi bir şey görmelisiniz.

Kırmızı ok, tespit edilen GPU’yu ve toplam hızı gösterir.

Mavi ok, GPU saat hızını, watt başına karmaları, toplam güç kullanımını, sıcaklığı ve fan hızını gösterir.

GPU Madenciliği – AMD

GPU madenciliği için AMD için birçok program var, ancak en iyisi olduğunu bulduğum program sgminer-gm-x16r. Madencilik yazılımı Windows ve Linux işletim sistemiyle uyumludur. Madencilik yazılımının Dev ücreti yoktur. Bu madencilik yazılımı Windows ve Linux ile uyumludur, ancak Windows için yalnızca önceden derlenmiş ikili dosyalar mevcuttur.

Resmi sayfayı ve indirme bağlantısını şu adreste bulabilirsiniz: https://github.com/aceneun/sgminer-gm-x16r/releases

İndirildikten sonra kullanımı gerçekten çok basit.

Madencinin bulunduğu klasörün içinde yeni bir toplu iş dosyası (veya Linux kullanıyorsanız komut dosyası) oluşturun ve bunu toplu iş dosyasına yapıştırın.

sgminer -k algoritma -o stratum + tcp: //Mining_pool: bağlantı noktası -sen wallet_public_key -p c =coin_symbol

“Algoritma” yı kullanmak istediğiniz algoritmayla değiştirin. Bu durumda “x16r” kullanmalıyız

“Mining_pool” u hash4.life ile değiştirin

“Bağlantı noktası” nı 3636 ile değiştirin

“Wallet_public_key” yerine cüzdan adresinizi yazın.

“Coin_symbol” kısmını RVN ile değiştirin

Örneğin benim kurulumum:

sgminer -k x16r -o katman + tcp: //hash4.life: 3636 -u RAmR4ewFUKhc8Vtu1khN6kzjUSqneZCKVs -p c = RVN

Madenciyi çalıştırmak için toplu iş dosyasına çift tıklayın ve bunun gibi bir şey görmelisiniz.

Kırmızı kutu, tüm GPU’ların birleşik toplam hızını gösterir..

Mavi kutu, her bir GPU’nun sıcaklığını, fan hızını ve toplam hızını gösterir.

Sorun varsa, yeterli sanal belleğiniz olmayabilir. Bunu değiştirmek için 16 GB sanal belleğe ihtiyacınız olabilir (Vega GPU’lar için GPU başına 16 GB gibi daha fazlasına ihtiyacınız vardır) Kontrol Paneli’ne gidin -> Sistem ve Güvenlik -> Sistem ve soldaki Gelişmiş sistem ayarları öğesini tıklayın. Oradan, gelişmiş sekmenin altındaki ayarları tıklayın. Sonra değiştir’e tıklayın ve ardından üçüncü ekranda, otomatik olarak yönet’in işaretini kaldırın, özel boyut seçin ve her iki metin kutusu için boyutu (MB cinsinden) yazın. Ardından set düğmesine ve ardından tamam düğmesine basın.

Genel Sorun Giderme

İzlenecek bir şey, eski veya reddedilen hisselerdir. Çok sayıda eski paylaşım görürseniz, size daha yakın olan bir sunucuyu denemek isteyebilirsiniz. Çok sayıda reddedilmiş hisse görürseniz, varsa madencinin yoğunluğunu azaltmaya çalışın..

Günde ne kadar RVN kazanacağım?

Bunu anlamak için, http://whattomine.com ve hesap makinesini kullanın. Hesaplayıcı kaba bir tahmin sağlar, bu nedenle hesap makinesinin gerçekte söylediğinden daha yüksek veya daha düşük bir miktar ödeme alabilirsiniz. Raven madeni para hesaplayıcı şu anda test durumundadır, bu henüz çalışmadığı anlamına gelir, ancak RVN hesap makinesi şu adreste bulunmaktadır: https://whattomine.com/coins/234-rvn-x16r

Değerlerin çoğu zaten doğru bir şekilde girilmiştir ve yalnızca birkaç değeri düzenlemeniz gerekir.

Hash oranı: Tüm madencilik bilgisayarlarınız için toplam hızınızı (saniyede Megahash cinsinden) girin. Bu, madencilik yazılımınızdaki “toplam hız” değeri olacaktır. Raven madeni para madenciliği için kullandığınız tüm bilgisayarları eklediğinizden emin olun.

Güç: Madencilik teçhizatınızın kullandığı toplam güç miktarını (watt cinsinden) girin. Bazı madencilik yazılımları bunu sizin için ölçecektir. Ayrıca, özel bir yazılım veya bir kilovat ölçer kullanarak bilgisayarınızın toplam güç tüketimini de ölçebilirsiniz. Kilovat ölçeri kullanmayı tercih ederim, çünkü onu en doğru buluyorum. Raven madeni para madenciliği için kullandığınız tüm bilgisayarları eklediğinizden emin olun.

Maliyet: Elektrik şirketinize ödediğiniz kilovat saat başına maliyeti girin. Bu bilgiyi aylık faturamda ve web sitelerinde bulabildim.

Havuz ücreti: Havuz ücretini + madenci yazılım geliştirme ücretini girin. Örneğimiz için 1 + 0 = 1 girersiniz

Donanım maliyeti: Tüm donanımınızın toplam maliyetini girin.

Hesaplayıcı 24 hacmi veya piyasa değerini göstermiyor, bu yüzden bu bilgiyi Coinmarketcap üzerinde Raven madeni para sayfası.

Örnek olarak AMD Vega sistemimi kullanarak size verileri nasıl okuyacağınızı göstereceğim. Yukarıdaki resimde gerçekten aradığım 3 şey var.

  • Bak Zorluk 24s ve Zorluk 7 gün. Bunların yaklaşık aynı olmasını istiyoruz, öyle. Bu bize aşağıdaki ikinci görselde bakacağımız hesaplamaların, fiyat dalgalı olmadığı sürece önümüzdeki günlerde doğru olacağını söylüyor..
  • Bak EX. hacim 24 saat ve Piyasa değeri. Genel olarak, bunlar ne kadar büyük olursa, fiyat o kadar az değişken olacaktır. Fiyatın değişken olmamasını istiyoruz, böylece hesaplamalarımız önümüzdeki günlerde doğru olacak. Bu örnekte, piyasa değeri küçüktür, bu nedenle fiyat her gün biraz değişebilir.
  • Bak 1 BTC oluştur ve Hatta içeri gir. Madencilik teçhizatınızın 1 BTC oluşturmasının ne kadar süreceğini görmek her zaman ilginçtir. Hatta kırılma bile, bu madeni parayı çıkararak madencilik teçhizatınızı ödemenin ne kadar süreceği konusunda size kaba bir tahmin gösterecektir. Madencilik teçhizatınızı inşa etmeden önce, kârı görene kadar ne kadar zaman alacağını görmek için bunu kullanmak harika..

Bu görselde belirli zaman dilimlerinde kaç coin ve USD değer kazanacağımızı hızlıca görebiliyoruz. Elektrik kullanımınızı ödedikten sonraki değer bu olduğundan Kar sütununa bakmak istiyorsunuz. Genellikle USD cinsinden günlük ödemeye odaklanırım. Sadece bu sayıya odaklanarak, hesap makinesini birkaç farklı para için çalıştırabilir ve madencilik teçhizat kurulumunuz için hangi madeni paranın en karlı olduğunu hızlıca görebilirsiniz. Günlük ödemeyi piyasa değeri ile tartmak istediğinizi de unutmayın. Düşük piyasa değeri olan bir madeni para bir gün gerçekten karlı olabilir ve yarın ödemenin yarısına sahip olabilir..

Bu kadar. Şimdi Raven madeni parası çıkarmalısınız! İstatistiklerinizi takip etmek için madencilik havuzunun kontrol paneline genel anahtarınızı yazdığınızdan emin olun.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me