Electronero Madenciliği Nasıl Yapılır

Electronero Electroneum’un çatalı olan özel bir paradır. Bu, Electroneum’un 307.000 bloğunda, kullanıcılar tuttukları her ETN coin için 1’e 1 ETNX oranına sahip oldukları anlamına geliyor. Bir çatal olmasının nedeni, ETNX’in ETN’ye kurşun geçirmezler, halka boyutu için varsayılan 12, deve emisyonu ve GUI cüzdanları gibi daha teknik yönler eklemek istemesiydi. Her iki madeni para da Cryptonight madencilik algoritmasını kullanır ve Monero gibi halka CT gibi gizlilik özellikleri içerir.

Electronero Madenciliği Nasıl Yapılır

Artık Electronero’nun ayrıntılarını bildiğimize göre, biraz ETNX madenciliği yapalım!

Bazı Genel Madencilik İpuçları

Bu eğitime başlamadan önce, madencilik deneyiminizden en iyi şekilde yararlanmak için iki ipucum var. Öncelikle, GPU’larınız için en yeni sürücülere sahip olduğunuzdan emin olun. İkinci olarak, çoğu madencilik yazılımı virüs tarayıcılarından virüs olarak işaretlenecektir. Bu nedenle, normal günlük kullanımınızda veya bir antivirüs yüklü oyun bilgisayarınızda madencilik yapıyorsanız, madencilik yazılımını antivirüs dışında bırakmak isteyeceksiniz. Yapmaktan hoşlandığım şey, bir klasör oluşturup tüm madencilik yazılımımı alt klasörlere koymam. Daha sonra en üst düzey klasörü antivirüsün dışında tutuyorum ve bu tüm madencilik yazılımlarını hariç tutuyor.

Madencilik Havuzları

İhtiyacımız olan ilk şey bir maden havuzu. Tek başına madencilik yapabilirsiniz, ancak madencilik teçhizatınızın ne kadar güçlü olduğuna bağlı olarak ödemeler aylar sürebilir ve madencilik havuzları genellikle çok küçük bir ücret alır (% 1 veya daha az). Bir havuz kullanmak, günde birkaç kez tutarlı ödemeler almanıza olanak tanır. Electronero için birkaç havuz var, ancak şimdilik çok fazla değil. Benimkini seçtim https://etnx.leafpool.com/

Özelliklerine gelince, orta büyüklükte bir havuz var% 0 ücret alıyorlar ve madenciliği doğrudan bir borsaya destekliyorlar.

Ayrıca bağlanmak için çeşitli bağlantı noktaları vardır:

CPU kullanarak madencilik yapıyorsanız 8991 kullanın

GPU kullanarak madencilik yapıyorsanız 8992 kullanın

Nicehash kullanarak madencilik yapıyorsanız 8993 kullanın

Ayrıca adresinde bir ABD westcost sunucuları var etnx-us-west.leafpool.com ve adresinde bir Avrupa sunucusu etnx-eu.leafpool.com

Artık bir havuzumuz olduğuna göre, madencilik yazılımını yapılandıralım!

Madencilik Yazılımını Yapılandırma

CPU, GPU – Nvidia ve GPU – AMD eğitimleri için xmr-stak kullanacağız. Açık kaynak kodludur, en özelleştirilebilir ve Nvidia ve AMD GPU’ların yanı sıra CPU’nuzun bir karışımını kullanarak tek bir pencereden madencilik yapmanıza olanak tanır. Windows ve Linux için de mevcuttur.

Xmr-stak’ı şuradan indirebilirsiniz: https://github.com/fireice-uk/xmr-stak/releases En son sürüm 2.4.3’tür ve bu eğitimde kullanacağımız şey budur. Linux kullanmanız gerekiyorsa, kaynak kodunu indirmeniz ve yazılımı oluşturmanız gerekecektir. Bu eğitim, xmr-stak’ın kaynaktan nasıl oluşturulacağına odaklanmayacak.

Xmr-stak’ı ilk çalıştırdığınızda, onu biraz yapılandırmanız gerekecektir. İlk yapılandırmayı burada ele alacağız ve ardından madenciyi sizinle ilgili bölümde nasıl yapılandıracağınızı okuyabilirsiniz (CPU, GPU – Nvidia ve GPU – AMD)

Xmr-stak’ı ilk çalıştırdığınızda, size iki cmd penceresi sunulacak

Yönetici ayrıcalıklarına sahip olmak için çalıştırılması gerektiğini söyleyen birini kapatabilirsiniz..

Ardından, yazılımın ilk kez başlatılması sırasında size rehberlik edecek bir dizi adım sunulacaktır. Bunu tamamladıktan sonra, tekrar yapmanıza gerek kalmayacak.

Başlatma adımları aşağıdaki soruları soracaktır:

Uzaktan izlemeyi kullanmak istediğiniz bir bağlantı noktasını yazın. Çoğu ev bilgisayarı ağında genellikle 8000 veya 3000 kullanılabilir. Daha sonra madencilik bilgisayarlarınızı izlemek için, toplam hızınızı ve diğer ayrıntılı raporları görüntülemek için madencilik bilgisayarınızdan seçtiğiniz ip adresini ve portunu ağınıza bağlı herhangi bir başka cihazdaki bir web tarayıcısına yazabilirsiniz

Para birimi: – “cryptonight_v7” yazmak isteyeceksiniz

Havuz Adresi – Bu, üzerinde madencilik yapmak istediğiniz havuzun adresi ve limanıdır. Örneğin, “etnx-us-west.leafpool.com:8992” yazdım

Kullanıcı adı – Bu, cüzdanınız için genel anahtarınızdır.

Örneğin etnkQQ565ZNPPYXQNfYyipcs6Q1x3sCxuVjidu8CuaCSJ2SDNvLWiETXDfEhQR2Ske73HRdg5wFdt2THEVQuD11k5gY63WUvKK koyardım

Şifre – “x” yazın

SSL desteği – “n” yazın

Nicehash kullanmak istiyor musunuz – “n” yazın

Birden çok havuz kullanmak istiyor musunuz – “n” yazın

Bu noktada yazılım madenciliğe başlamalıdır. “Mining_pool’a giriş yapıldı: port” yazana kadar bekleyin ve ardından madencilik yazılımını kapatın. Madencinin depolandığı klasöre bakarsanız, CPU’nuz ve grafik kartınız (Nvidia veya AMD) için metin dosyaları oluşturmuş olmalıdır. Cpu.txt, nvidia.txt, amd.txt olarak adlandırılırlar. Aynı zamanda bir config.txt ve bir Pool.txt oluşturur. Sonraki bölümlerde, her bir madencilik bileşeni için txt dosyalarının nasıl düzenleneceğini ve belirli bir GPU markasının veya CPU’nun madencilikten nasıl devre dışı bırakılacağını göstereceğiz..

Havuz yapılandırması

Bu noktada, Pools.txt’iniz yapılandırılmalıdır, ancak size onu nasıl manuel olarak yapılandıracağınızı da göstereceğim. Pool.txt dosyasını açın ve bunun gibi bir şey görmelisiniz

Eğer sunucuları değiştirmek isterseniz, pool_address’i düzenlersiniz. Cüzdanları değiştirmek için wallet_address değerini düzenleyin. Rig_id alanını boş bırakın. Pool_password değerini havuz yapılandırmanıza göre değiştirin.

En altta para biriminiz var. XMR-Stak’a madenciliğinizin hangi para birimi olduğunu söylemelisiniz. Cryptonight jetonlarının çoğunu desteklerler, bu nedenle txt dosyasındaki listeden jetonun adını yazabilirsiniz. Madencilik yapmak istediğiniz madeni para listede yoksa, hangi algoritmayı kullandığını bilmeniz ve para birimi için algoritma adını kullanmanız gerekir. Madeni paranız için bir whattomine hesaplayıcısı ise, o zaman genellikle algoritmayı ne madeni listeler, aksi takdirde muhtemelen bilgileri coin web sitesinde bulabilirsiniz..

CPU Madenciliği

CPU madenciliği ile ilgili olarak, Cryptonight algoritması, bir CPU kullanmak için en karlı algoritmadır. CPU ile madencilik yapmak için xmr-stak veya xmrig kullanma seçeneğimiz var. xmr-stak yalnızca Windows için önceden derlenmiş ikili dosyalara sahiptir, xmrig ise Windows ve Linux için bunlara sahiptir. Her ikisinin de kaynak kodu var, böylece gerekirse Linux ile çalışmak için bunları kendiniz derleyebilirsiniz..

Xmr-stak’ı şuradan indirebilirsiniz: https://github.com/fireice-uk/xmr-stak/releases

Xmrig CPU’yu şu adresten indirebilirsiniz: https://github.com/xmrig/xmrig/releases

Bu eğitim için xmr-stak kullanacağız.

İlk kurulumdan sonra, madencilik yapmaya hazır olmalıyız. Yapılması gereken bir şey, mümkün olan en yüksek hash oranını elde etmek için xmr-stak’ın bizim için oluşturduğu cpu.txt ayarlarını denemek ve değiştirmek..

En azından CPU için programın genellikle mümkün olan en iyi yapılandırma ayarlarını otomatik olarak oluşturduğunu buldum. Cpu.txt dosyasındaki yorumlar, her bir ayarı ve makinenizden nasıl daha fazla performans elde etmeye çalışabileceğinizi açıklamak için harika bir iş çıkarır.

Cpu.txt dosyasını yapılandırdıktan sonra, şimdi programı çalıştırmak için bir başlangıç ​​toplu iş dosyası oluşturmamız gerekiyor.

Madencinin bulunduğu klasörün içinde yeni bir toplu iş dosyası (veya Linux kullanıyorsanız komut dosyası) oluşturun ve bunu toplu iş dosyasına yapıştırın.

xmr-stak.exe Optional_flags

Makinenin CPU’yu ve makinedeki başka bir GPU’yu veya aşağıdakileri kullanarak madencilik yapmasını istiyorsanız, “isteğe bağlı_ bayrakları” hiçbir şeyle değiştirin

–NoCPU Bu, CPU’nun madencilik yapmasını engeller.

–NoNVIDIA Bu, sisteminizdeki tüm Nvidia GPU’ları madencilikten devre dışı bırakır.

–NoAMD Bu, sisteminizdeki tüm AMD GPU’ları madencilikten devre dışı bırakır.

Örneğin, benim kurulumum:

xmr-stak.exe –noNVIDIA

Madenciyi çalıştırmak için toplu iş dosyasına çift tıklayın ve bunun gibi bir şey görmelisiniz.

Toplam hızı istediğiniz zaman görüntülemek için, madencilik yazılımı odaktayken klavyedeki “h” tuşuna basın.

GPU Madenciliği – Nvidia

Nvidia GPU’ları kullanarak GPU madenciliği konusunda, xmr-stak veya xmrig kullanma seçeneğimiz var. xmr-stak yalnızca Windows için önceden derlenmiş ikili dosyalara sahiptir, xmrig ise Windows ve Linux için bunlara sahiptir. Her ikisinin de kaynak kodu var, böylece gerekirse Linux ile çalışmak için bunları kendiniz derleyebilirsiniz..

Xmr-stak’ı şuradan indirebilirsiniz: https://github.com/fireice-uk/xmr-stak/releases

Xmrig Nvidia’yı şu adresten indirebilirsiniz: https://github.com/xmrig/xmrig-nvidia/releases

Bu eğitim için xmr-stak kullanacağız.

İlk kurulumdan sonra, madencilik yapmaya hazır olmalıyız. Yapılması gereken bir şey, mümkün olan en yüksek hash oranını elde etmek için xmr-stak’ın bizim için oluşturduğu nvidia.txt ayarlarını denemek ve değiştirmek..

GPU için biraz daha fazla performans elde etmek için ayarları değiştirebileceğinizi, ancak genellikle programın genellikle mümkün olan en iyi yapılandırma ayarlarını otomatik olarak oluşturduğunu buldum. Nvidia.txt dosyasındaki yorumlar, her bir ayarı ve makinenizden nasıl daha fazla performans elde etmeye çalışabileceğinizi açıklamak için harika bir iş çıkarır..

Nvidia.txt dosyasını yapılandırdıktan sonra, şimdi programı çalıştırmak için başlangıç ​​toplu iş dosyasını oluşturmamız gerekiyor.

Madencinin bulunduğu klasörün içinde yeni bir toplu iş dosyası (veya Linux kullanıyorsanız komut dosyası) oluşturun ve bunu toplu iş dosyasına yapıştırın.

xmr-stak.exe Optional_flags

Makinenin CPU’yu ve makinedeki başka bir GPU’yu veya aşağıdakileri kullanarak madencilik yapmasını istiyorsanız, “isteğe bağlı_ bayrakları” hiçbir şeyle değiştirin

–NoCPU Bu, CPU’nun madencilik yapmasını engeller.

–NoNVIDIA Bu, sisteminizdeki tüm Nvidia GPU’ları madencilikten devre dışı bırakır.

–NoAMD Bu, sisteminizdeki tüm AMD GPU’ları madencilikten devre dışı bırakır.

Örneğin, benim kurulumum:

xmr-stak.exe –noCPU

Madenciyi çalıştırmak için toplu iş dosyasına çift tıklayın ve bunun gibi bir şey görmelisiniz.

Toplam hızı istediğiniz zaman görüntülemek için, madencilik yazılımı odaktayken klavyedeki “h” tuşuna basın.

GPU Madenciliği – AMD

AMD GPU’ları kullanarak GPU madenciliği konusunda, xmr-stak, xmrig, Cast XMR veya Claymore’un Cryptonote AMD madencisini kullanma seçeneğimiz var.

Xmr-stak’ı şuradan indirebilirsiniz: https://github.com/fireice-uk/xmr-stak/releases

Xmrig Nvidia’yı şu adresten indirebilirsiniz: https://github.com/xmrig/xmrig-nvidia/releases

Cast XMR’yi şu adresten indirebilirsiniz: https://bitcointalk.org/index.php?topic=2256917.0;all

Claymore’un Cryptonote AMD madencisini şu adresten indirebilirsiniz: https://bitcointalk.org/index.php?topic=638915.0

Bu eğitim için xmr-stak kullanacağız.

İlk kurulumdan sonra, madencilik yapmaya hazır olmalıyız. Yapılması gereken bir şey, mümkün olan en yüksek hash oranını elde etmek için xmr-stak’ın bizim için oluşturduğu amd.txt ayarlarını denemek ve değiştirmek..

GPU için biraz daha fazla performans elde etmek için ayarları değiştirebileceğinizi, ancak genellikle programın genellikle mümkün olan en iyi yapılandırma ayarlarını otomatik olarak oluşturduğunu buldum. Vega sistemim için, GPU başına çift iş parçacığı eklemek zorunda kaldım. Amd.txt dosyasındaki yorumlar, her bir ayarı açıklamakta ve makinenizden nasıl daha fazla performans elde etmeye çalışabileceğinizi açıklamak için harika bir iş çıkarır..

Amd.txt dosyasını yapılandırdıktan sonra, şimdi programı çalıştırmak için başlangıç ​​toplu iş dosyasını oluşturmamız gerekiyor.

Madencinin bulunduğu klasörün içinde yeni bir toplu iş dosyası (veya Linux kullanıyorsanız komut dosyası) oluşturun ve bunu toplu iş dosyasına yapıştırın.

xmr-stak.exe Optional_flags

Makinenin CPU’yu ve makinedeki diğer herhangi bir GPU’yu veya aşağıdakileri kullanarak madencilik yapmasını istiyorsanız, “isteğe bağlı_ bayrakları” hiçbir şeyle değiştirin

–NoCPU Bu, CPU’nun madencilik yapmasını engeller.

–NoNVIDIA Bu, sisteminizdeki tüm Nvidia GPU’ları madencilikten devre dışı bırakır.

–NoAMD Bu, sisteminizdeki tüm AMD GPU’ları madencilikten devre dışı bırakır.

Örneğin, benim kurulumum:

xmr-stak.exe –noCPU

Madenciyi çalıştırmak için toplu iş dosyasına çift tıklayın ve bunun gibi bir şey görmelisiniz.

Toplam hızı istediğiniz zaman görüntülemek için, madencilik yazılımı odaktayken klavyedeki “h” tuşuna basın.

Sorun varsa, yeterli sanal belleğiniz olmayabilir. Bunu değiştirmek için 16 GB sanal belleğe ihtiyacınız olabilir (Vega GPU’lar için GPU başına 16 GB gibi daha fazlasına ihtiyacınız vardır) Kontrol Paneli’ne gidin -> Sistem ve Güvenlik -> Sistem ve soldaki Gelişmiş sistem ayarları öğesini tıklayın. Oradan, gelişmiş sekmenin altındaki ayarları tıklayın. Sonra değiştir’e tıklayın ve ardından üçüncü ekranda, otomatik olarak yönet’in işaretini kaldırın, özel boyut seçin ve her iki metin kutusu için boyutu (MB cinsinden) yazın. Ardından set düğmesine ve ardından tamam düğmesine basın.

Genel Sorun Giderme

İzlenecek bir şey, eski veya reddedilen hisselerdir. Çok sayıda eski paylaşım görürseniz, size daha yakın olan bir sunucuyu denemek isteyebilirsiniz. Çok sayıda reddedilmiş hisse görürseniz, varsa madencinin yoğunluğunu azaltmaya çalışın..

Günde ne kadar ETNX kazanacağım?

Bunu anlamak için, http://whattomine.com ve hesap makinesini kullanın. Şu anda netomin hesaplayıcısı yok, bu yüzden bu arada havuz sınırlı hesap makinesini kullanabilirsiniz. Bu hesap makineleri kaba tahminler sağlar, bu nedenle hesap makinesi raporlarından çok daha az veya çok daha fazla kazanabilirsiniz..

Girmeniz gereken tek şey, kutuya ETNX için kullandığınız tüm madencilik bilgisayarlarınızın toplam hızıdır. Örneğin, 6 KH / s girecektim, hesap makinesini H / s’ye de çevirebilirsin, böylece 6000 H / s’de girebilirim

Günde yaklaşık 56.056 ETNX alacağımı gösteriyor.

Bu kadar. Şimdi Electronero madenciliği yapmalısınız! İstatistiklerinizi takip etmek için madencilik havuzunun kontrol paneline genel anahtarınızı yazdığınızdan emin olun.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me