Dinero Coin Nasıl Çıkarılır

Dinero Coin Dash tabanlı bir kripto para birimidir. Onları ayıran pek çok benzersiz özellik değil ve hedefleri benzer görünüyor. Birkaç göze çarpan fark, blok süresinin son derece hızlı olması ve bunların bir ön mayın olması, ancak ön madeni yakacak olmalarıdır. Dash ayrıca algoritması olarak X11’i kullanırken, Dinerocoin bir ASIC direnç algoritması olan neoscrypt’i kullanıyor. Her ikisi de bir tür ödeme çözümü sistemi olmaya çalışıyor.

Dinero Coin Nasıl Çıkarılır

Artık Dinerocoin hakkındaki ayrıntıları bildiğimize göre, biraz DIN madenciliği yapalım.!

Bazı Genel Madencilik İpuçları

Bu eğiticiye başlamadan önce, madencilik deneyiminizden en iyi şekilde yararlanmak için iki ipucum var. Öncelikle, GPU’larınız için en son sürücülere sahip olduğunuzdan emin olun. İkinci olarak, çoğu madencilik yazılımı virüs tarayıcılarından virüs olarak işaretlenecektir. Bu nedenle, normal günlük kullanımınızda veya bir antivirüs yüklü oyun bilgisayarınızda madencilik yapıyorsanız, madencilik yazılımını antivirüs dışında bırakmak isteyeceksiniz. Yapmaktan hoşlandığım şey, bir klasör oluşturup tüm madencilik yazılımımı alt klasörlere koymam. Daha sonra en üst düzey klasörü antivirüsün dışında tutuyorum ve bu tüm madencilik yazılımlarını hariç tutuyor.

NeoScrypt Madencilik Sıcaklığı

Bu eğiticiye başlamadan önce belirtmek istediğim bir şey, NeoScrypt algoritmasının çoğu madencilik algoritmasından çok daha sıcak çalıştığı gerçeğidir. Örneğin, https://blockonomi.com/how-to-mine-bitcoin-private/ adresinde Bitcoin Private madenciliği (bir equihash madeni para) hakkındaki öğreticime bir göz atarsanız, AMD madencilik resminde sıcaklığımı görebilirsiniz. yaklaşık 47 Santigrat okur (saatlerce çalıştıktan sonra genellikle 52 Santigrat’ta maksimuma çıkar). Bu eğitim için madenciyi 10 dakika çalıştırdım ve sıcaklık 70 Santigrat civarındaydı (birkaç saat çalıştıktan sonra daha da ısındı)

Elbette ki, sahip olduğum yazılım ve donanım kurulumunun aynısı olsa bile, sıcaklık farklılıkları herkes için farklı olacaktır. Ben sadece bunu belirtmek istedim.

Madencilik Havuzları

İhtiyacımız olan ilk şey bir maden havuzu. Tek başına madencilik yapabilirsiniz, ancak madencilik teçhizatınızın ne kadar güçlü olduğuna bağlı olarak ödemeler aylar sürebilir ve madencilik havuzları genellikle çok küçük bir ücret alır (% 1 veya daha az). Bir havuz kullanmak, günde birkaç kez tutarlı ödemeler almanıza olanak tanır.

Bu eğitim için kullanacağız https://arcpool.com/. Bu havuzu seçtim çünkü havuzun ücretleri düşük (% 0,9) Özelliklerine gelince, birçok farklı neoscrypt içeren orta büyüklükte bir havuz var

Artık bir havuzumuz var, madenciliğe başlayalım!

CPU Madenciliği

GPU madenciliğine kıyasla karlı olmadığı için CPU madenciliğine odaklanmayacağız.

GPU Madenciliği – Nvidia

GPU madenciliği için Nvidia için pek çok program var, ancak en iyisi olduğunu bulduğum CCminer. Madencinin Dev ücreti yoktur. Bu madencilik yazılımı Windows ve Linux ile uyumludur, ancak Windows için yalnızca önceden derlenmiş ikili dosyalar mevcuttur.

Resmi sayfayı ve indirme bağlantısını şu adreste bulabilirsiniz: https://github.com/tpruvot/ccminer/releases

İndirildikten sonra kullanımı gerçekten çok basit.

Madencinin bulunduğu klasörün içinde yeni bir toplu iş dosyası (veya linux kullanıyorsanız komut dosyası) oluşturun ve bunu toplu iş dosyasına yapıştırın.

ccminer-x64.exe -a algoritma -o stratum + tcp: //Mining_pool: bağlantı noktası -sen wallet_public_key -p c =coin_symbol

“Algoritma” yı kullanmak istediğiniz algoritmayla değiştirin. Bu durumda “neoscrypt” kullanmalıyız

“Mining_pool” u eu1.arcpool.com ile değiştirin

“Bağlantı noktası” nı 1112 ile değiştirin

“Wallet_public_key” yerine cüzdan adresinizi yazın.

“Coin_symbol” ifadesini DIN ile değiştirin

Örneğin benim kurulumum:

ccminer-x64.exe -a neoscrypt -o katman + tcp: //eu1.arcpool.com: 1112 -u DKXZEwWv8jp92Ma7phKJiMbYu7BTHYaUyy -p c = DIN

Madenciyi çalıştırmak için toplu iş dosyasına çift tıklayın ve bunun gibi bir şey görmelisiniz.

Kırmızı ok, sisteminizde algıladığı GPU’ları gösterir.

Mavi ok, GPU’nuzun toplam hızını gösterir..

Yeşil ok, GPU saat hızını, watt başına karmaları, toplam güç kullanımını, sıcaklığı ve fan hızını gösterir.

GPU Madenciliği – AMD

GPU madenciliği için AMD için pek çok program var, ancak en iyi bulduğum program Claymore’un NeoScrypt AMD GPU Miner’ı. Madencinin% 2 Dev ücreti vardır. Bu madencilik yazılımı yalnızca Windows ile uyumludur.

Resmi sayfayı ve indirme bağlantısını şu adreste bulabilirsiniz: https://bitcointalk.org/index.php?topic=3012600.0

İndirildikten sonra kullanımı gerçekten çok basit.

Madencinin bulunduğu klasörün içinde yeni bir toplu iş dosyası (veya Linux kullanıyorsanız komut dosyası) oluşturun ve bunu toplu iş dosyasına yapıştırın.

setx GPU_FORCE_64BIT_PTR 1

setx GPU_MAX_HEAP_SIZE 100

setx GPU_USE_SYNC_OBJECTS 1

setx GPU_MAX_ALLOC_PERCENT 100

setx GPU_SINGLE_ALLOC_PERCENT 100

NeoScryptMiner.exe -pool Mining_pool: bağlantı noktası -Wal wallet_public_key -psw coin_symbol

Linux kullanıyorsanız, tüm setx komutlarını kaldırın..

“Mining_pool” u eu1.arcpool.com ile değiştirin

“Bağlantı noktası” nı 1112 ile değiştirin

“Wallet_public_key” yerine cüzdan adresinizi yazın.

“Coin_symbol” ifadesini DIN ile değiştirin

Örneğin benim kurulumum:

NeoScryptMiner.exe -pool eu1.arcpool.com:1112 -wal DKXZEwWv8jp92Ma7phKJiMbYu7BTHYaUyy -psw c = DIN

Büyük GPU’lar çalıştırıyorsanız (GPU başına 1 GB veya daha fazla bellek, madencilik yazılımı çalışıyor gibi görünse bile sorunlar bölümünün altındaki son kısma atlayın)

Madenciyi çalıştırmak için toplu iş dosyasına çift tıklayın ve bunun gibi bir şey görmelisiniz.

İlk görüntü, madencinin sisteminizdeki tüm GPU’ları alması gerektiğini gösteriyor (benim örneğimde 3 Vega GPU)

Kırmızı ok, GPU hızını ve toplam hızı gösterir.

Mavi ok, GPU sıcaklıklarını ve fan hızını gösterir.

Sorun varsa, yeterli sanal belleğiniz olmayabilir. Bunu değiştirmek için 16 GB sanal belleğe ihtiyacınız olabilir (Vega GPU’lar için GPU başına 16 GB gibi daha fazlasına ihtiyacınız vardır) Kontrol Paneli’ne gidin -> Sistem ve Güvenlik -> Sistem ve soldaki Gelişmiş sistem ayarları öğesini tıklayın. Oradan, gelişmiş sekmenin altındaki ayarları tıklayın. Sonra değiştir’e tıklayın ve ardından üçüncü ekranda, otomatik olarak yönet’in işaretini kaldırın, özel boyut seçin ve her iki metin kutusu için boyutu (MB cinsinden) yazın. Ardından set düğmesine ve ardından tamam düğmesine basın.

Genel Sorun Giderme

İzlenecek bir şey, eski veya reddedilen hisselerdir. Çok sayıda eski paylaşım görürseniz, size daha yakın olan bir sunucuyu denemek isteyebilirsiniz. Çok sayıda reddedilmiş hisse görürseniz, varsa madencinin yoğunluğunu azaltmaya çalışın..

Günde ne kadar DIN kazanacağım?

Bunu anlamak için, http://whattomine.com ve hesap makinesini kullanın. Hesaplayıcı kaba bir tahmin sağlar, bu nedenle hesap makinesinin gerçekte söylediğinden daha yüksek veya daha düşük bir miktar ödeme alabilirsiniz. Bu durumda, DIN hesaplayıcı şu adreste bulunur: https://whattomine.com/coins/236-din-neoscryptHesaplayıcı kaba bir tahmin sağlar, bu nedenle hesap makinesinin gerçekte söylediğinden daha yüksek veya daha düşük bir miktar ödeme alabilirsiniz..

Değerlerin çoğu zaten doğru bir şekilde girilmiştir ve yalnızca birkaç değeri düzenlemeniz gerekir.

Hash oranı: Tüm madencilik bilgisayarlarınız için toplam hızınızı (saniyede Kilohash cinsinden) girin. Bu, madencilik yazılımınızdaki “toplam hız” değeri olacaktır. Dinero madenciliği için kullandığınız tüm bilgisayarları eklediğinizden emin olun.

Güç: Madencilik teçhizatınızın kullandığı toplam güç miktarını (watt cinsinden) girin. Bazı madencilik yazılımları bunu sizin için ölçecektir. Ayrıca, özel bir yazılım veya bir kilovat ölçer kullanarak bilgisayarınızın toplam güç tüketimini de ölçebilirsiniz. Kilovat ölçeri kullanmayı tercih ederim, çünkü onu en doğru buluyorum. Dinero madenciliği için kullandığınız tüm bilgisayarları eklediğinizden emin olun.

Maliyet: Elektrik şirketinize ödediğiniz kilovat saat başına maliyeti girin. Bu bilgiyi aylık faturamda ve web sitelerinde bulabildim.

Havuz ücreti: Havuz ücretini + madenci yazılım geliştirme ücretini girin. Örneğimiz için Nvidia’da madencilik yapıyorsanız 0,9 + 0 = 0,9 girersiniz AMD üzerinde madencilik yapıyorsanız 0,9 + 2 = 2,9 girersiniz.

Donanım maliyeti: Tüm donanımınızın toplam maliyetini girin.

Örnek olarak AMD Vega sistemimi kullanarak size verileri nasıl okuyacağınızı göstereceğim. Yukarıdaki resimde gerçekten aradığım 3 şey var.

# 1 Bakın Zorluk 24s ve Zorluk 7 gün. Bunların yaklaşık aynı olmasını istiyoruz, öyle. Bu bize aşağıdaki ikinci görselde bakacağımız hesaplamaların, fiyat dalgalı olmadığı sürece önümüzdeki günlerde doğru olacağını söylüyor..

# 2 Şuna bakın EX. hacim 24 saat ve Piyasa değeri. Genel olarak, bunlar ne kadar büyük olursa, fiyat o kadar az değişken olacaktır. Fiyatın değişken olmamasını istiyoruz, böylece hesaplamalarımız önümüzdeki günlerde doğru olacak. Bu örnekte, piyasa değeri küçüktür, bu nedenle fiyat günden güne çok değişebilir..

# 3 Şuna bakın 1 BTC oluştur ve Hatta içeri gir. Madencilik teçhizatınızın 1 BTC oluşturmasının ne kadar süreceğini görmek her zaman ilginçtir. Hatta kırılma bile, bu madeni parayı çıkararak madencilik teçhizatınızı ödemenin ne kadar süreceği konusunda size kaba bir tahmin gösterecektir. Madencilik teçhizatınızı inşa etmeden önce, kârı görene kadar ne kadar zaman alacağını görmek için bunu kullanmak harika..

Bu görselde belirli zaman dilimlerinde kaç coin ve USD değer kazanacağımızı hızlıca görebiliyoruz. Elektrik kullanımınızı ödedikten sonraki değer bu olduğundan Kar sütununa bakmak istiyorsunuz. Genellikle USD cinsinden günlük ödemeye odaklanırım. Sadece bu sayıya odaklanarak, hesap makinesini birkaç farklı para için çalıştırabilir ve madencilik teçhizat kurulumunuz için hangi madeni paranın en karlı olduğunu hızlıca görebilirsiniz. Günlük ödemeyi piyasa değeri ile tartmak istediğinizi de unutmayın. Düşük piyasa değeri olan bir madeni para bir gün gerçekten karlı olabilir ve yarın ödemenin yarısına sahip olabilir..

Bu kadar. Şimdi Dinero madenciliği yapmalısınız! İstatistiklerinizi takip etmek için madencilik havuzunun kontrol paneline genel anahtarınızı yazdığınızdan emin olun.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me