Bitcoin Altın Madenciliği Rehberi

Bitcoin Altın Proof of Work algoritması Equihash’i kullanan madencilik yapılabilen bir kripto para birimidir. Bu, Z-Cash tarafından kullanılan algoritmanın aynısıdır. Bunun yararı, Equihash’in ASIC dirençli olması, bu nedenle normal bir PC ile madencilik yapabilmesidir. Bu, herkese madenciliğe katılma ve madenciliğe başlama fırsatı verir. Bu kılavuz, bilgisayarınızı bitcoin altın madenciliği yapacak şekilde nasıl kuracağınızı gösterecek.

Bitcoin Altın Madenciliği Rehberi

Gerekli programları indirmeden önce, sahip olduğunuzdan emin olmanız gereken birkaç şey vardır..

Madenciliğe başlamak için ihtiyacınız olacak:

Öncelikle, ödeme alabilmeniz için bir Bitcoin Gold cüzdanı kuracağız. Ya indir Coinomi, resmi Bitcoin Altın cüzdanı, veya Binance’teki gibi bir değişim cüzdanı kullanın. Size verilen Bitcoin Gold adresi daha sonra yazılıma girilmelidir..

Bir nVidia GPU mu yoksa AMD GPU mu kullandığınıza bağlı olarak, farklı yazılımların yüklenmesi gerekecektir..

AMD için

AMD için Claymore’s Miner’ı kullanacaksınız. Tıkla İndirme: {link gösterildiği gibi ve seçtiğiniz bir klasöre çıkartın.

Çıkarıldıktan sonra, yapılandırma dosyasını düzenleyerek Bitcoin Gold adresimizi ve ayrıca madencilik havuzumuzu ayarlayarak madenciyi yapılandırabiliriz. Bitcoin Gold madencilik havuzları için seçenekler şunlardır:

Bu kılavuz için BTG Pool Pro’yu kullanacağız. Size en yakın sunucuyu seçin. Benim için sunucu “us.btgpool.pro:3857” olacaktır. Dosyalarda yapılması gereken iki değişiklik vardır. Start.bat dosyasını açın ve şunu ekleyin:

GPU_FORCE_64BIT_PTR = 1 olarak ayarla

GPU_MAX_HEAP_SIZE = 100 olarak ayarla

GPU_USE_SYNC_OBJECTS = 1 olarak ayarla

GPU_MAX_ALLOC_PERCENT = 100 olarak ayarla

GPU_SINGLE_ALLOC_PERCENT = 100 olarak ayarla

ZecMiner64

Bu tamamlandığında kaydedin ve kapatın. Şimdi config.txt dosyasını açın ve şunu ekleyin:

-zpool katman + tcp: //eu.btgpool.pro: 3857

-zwal cüzdanınızadresiniz.workeraddress

-zpsw x

-allpools 1

Benim için, gösterildiği gibi ABD sunucusunu seçeceğim. Bağlantı noktası numarasını da eklediğinizden emin olun. Config.txt dosyasına “-zpool stratum + tcp: //eu.btgpool.pro: 3857” ekleyeceğim. Zcash cüzdanınızı “-zwal YOUR_WALLET_ADDRESS” ekleyerek cüzdan bölümüne eklemeniz yeterlidir. Ayrıca -zwal YOUR_WALLET_ADDRESS ekleyerek bir çalışan ekleyebilirsiniz (her bir bilgisayar izlenecektir).YOUR_WORKER_ADDRESS’. Son ekleme ‘-allpools 1’dir, bu madencinin Bitcoin Gold madenciliğine başlamasını sağlar, aksi takdirde başlamaz.

Ek olarak, ana madencilik havuzunuzda bir arıza olması durumunda bir Zcash havuzuna geri dönmediğinizden emin olmak için-havuzlarını kaldırmak veya değiştirmek isteyebilirsiniz. Bunu yapmak için havuzların önüne # ekleyin veya ek Bitcoin Gold havuzları ekleyin.

Madencilik yazılımınızı çalıştırmadan önce, madencilik yazılımının sorunsuz çalışmasını sağlamak için bu noktada sanal belleğinizi artırmanız önerilir..

Doğru sanal belleğin etkinleştirildiğinden emin olmak için, başlat menüsünde sistemi arayın. Sistemi açın ve sol tarafta “Gelişmiş Sistem Ayarları” nı tıklayın. Gelişmiş sekmesi altında, performans ayarları altında gidin ve tekrar gelişmiş. Ardından sanal bellek altındaki “Değiştir” e tıklayın. “Tüm sürücüler için disk belleği dosyası boyutunu otomatik olarak yönet” ifadesinin yer aldığı kutunun işaretini kaldırın ve ardından Başlangıç ​​ve Maksimum boyut alanlarına 16384 özel bir boyut (veya izin verilen maksimum değer neyse) girin. Bu, sanal bellekle ilgili herhangi bir hata yapmanızı önler.

İşte bu kadar, Bitcoin Gold madenciliği yapmaya hazırsınız. Basitçe Start.bat dosyasına tıklayın ve madenciliğe başlamalısınız. Madencilik havuzları web sayfasına genel adresinizi girerek, kullanmakta olduğunuz havuz web sitesinde madencilerinizin istatistiklerine de bakabilirsiniz..

NVidia için

NVidia için, EWBF’nin Cuda Madencisini kullanacaksınız. EWBF’nin madencisini gösterildiği gibi indirin, ve seçtiğiniz bir klasöre çıkartın.

Çıkarılan madenciyi, Bitcoin Gold adresimizi ve madencilik havuzumuzu ayarlamak için start.bat dosyasını düzenleyerek yapılandırabiliriz. Bitcoin Gold madencilik havuzları için seçenekler şunlardır:

Bu kılavuz için BTG Pool Pro’yu kullanacağız.

EWBF’nin madencilik yazılımı için start.bat dosyasını yapılandıracağız. Not defterinde düzenlemek için sağ tıklayın. Açıldıktan sonra, sunucu adresini ve Bitcoin Gold genel adresinizi belirleyebiliriz. Bu kılavuz için “us.btgpool.pro:3857” sunucusunu kullanacağız, ancak web sitesinde listelenenlere göre size en yakın sunucuyu seçeceğiz. Bu dizeyi start.bat dosyanıza ekleyin:

miner –server eu.btgpool.pro –port 3857 –user GLHraJJfsNknm5wGCqSJ7V6cGDnA6gAV8y.worker –pass x –pec

Start.bat dosyanız şimdi aşağıda görüldüğü gibi benimkine benzer şekilde yapılandırılmalıdır.

Madencilik yazılımınızı çalıştırmadan önce, madencilik yazılımının sorunsuz çalışmasını sağlamak için bu noktada sanal belleğinizi artırmanız önerilir..

Doğru sanal belleğin etkinleştirildiğinden emin olmak için, başlat menüsünde sistemi arayın. Sistemi açın ve sol tarafta “Gelişmiş Sistem Ayarları” nı tıklayın. Gelişmiş sekmesi altında, performans ayarları altında gidin ve tekrar gelişmiş. Ardından sanal bellek altındaki “Değiştir” e tıklayın. “Tüm sürücüler için disk belleği dosyası boyutunu otomatik olarak yönet” ifadesinin yer aldığı kutunun işaretini kaldırın ve ardından Başlangıç ​​ve Maksimum boyut alanlarına 16384 özel bir boyut (veya izin verilen maksimum değer neyse) girin. Bu, sanal bellekle ilgili herhangi bir hata yapmanızı önleyecektir..

Madencilik Bitcoin Gold

İşte bu kadar, Bitcoin Gold için madencilik yapmaya hazırsınız. Basitçe Start.bat dosyasına tıklayın ve madenciliği başlatmalısınız. Madencilik havuzları web sayfasına genel adresinizi girerek, kullanmakta olduğunuz havuz web sitesinde madencilerinizin istatistiklerine de bakabilirsiniz..