AskFM

ASKfm ilk Q’dur&Kaliteli içerik ekledikleri için kullanıcıları ödüllendiren kendi kripto para birimine sahip bir sosyal ağ. ASKfm 2.0, mevcut ve halihazırda popüler olan ASKfm platformunun üzerine inşa edilecek ve yüksek kaliteli içeriği teşvik etmelidir.

AskFM

ASKfm halihazırda 215 milyon kayıtlı kullanıcıya ve 3,5 milyon günlük aktif kullanıcıya sahiptir. Her ay 49 dilde ve 168 ülkede 600 milyon soru ve cevap var. Başlıca pazarlar AB, Latin Amerika, Asya ve BDT’dir. ASKfm, 2010’dan beri zaten çalışan bir ürün ve platformu mükemmelleştirme konusunda yılların deneyimini veriyor.

ASKfm Ne Yapar?

Mevcut ASKfm, sosyal etkileşimleri içerdiği için bir sosyal ağa biraz benzer. Ancak bir tartışma platformu niteliği ile öne çıkıyor. İnsanların birbirleriyle iletişim kurmalarına ve daha sonra akran gruplarıyla bu iletişimler yoluyla deneyim kazanmalarına olanak tanır. Her şey çevrimiçi yapıldığından, tüm bunlar utangaçlık veya sosyal gariplikle ilgili herhangi bir endişe olmadan gerçekleşir. Platform, bilgiyi artırmanın bir yolu olarak soru sormaya ve yanıtlamaya net bir şekilde odaklanırken, daha fazlasını yapar. ASKfm, denetimli güvenli akran etkileşimleri yoluyla birbirini tanımayı, kişisel gelişime izin vermeyi ve güveni ve sosyal becerileri geliştirmeyi teşvik eder..

ASKfm 2.0

ASKfm 2.0 Nasıl Farklı Olacak?

ASKfm 2.0, kullanıcıları sorunlarını çözebilecek diğerleriyle bağlantı kurmaya devam ederek mevcut ASKfm üzerine inşa edecek. Aynı zamanda platform bir eğitim bileşeni de ekleyecektir. Bu, çevrimiçi kurslar ve özel dersler gibi teşvik edilmiş zorluklar ve bilgilendirme faaliyetleri yoluyla gelecektir..

ASKfm 2.0, modern öğrenim ve iletişimi hem kişisel hem de küresel ölçekte yeniden tanımlamayı umuyor. Bilgi ve becerileri bir kişinin temel varlıkları haline getiren yeni bir değer sistemi ve merkezi olmayan yeni bir ekonomi yaratacaktır..

ASKfm 2.0, Blockchain ve Kripto’dan Nasıl Yararlanıyor??

ASKfm 2.0’a geçiş, özellikle blok zincir teknolojisinin yanı sıra kriptodan yararlanmak için tasarlanmıştır. Platform, kullanıcıları için merkezi olmayan bir ekosistem oluşturmak için blok zincirinin merkezi olmayan doğasını kullanacak. Ayrıca, sistem için yakıt görevi gören belirteçlerle sosyal etkileşimleri de belirtecek. Tokenleştirme ile, kripto ve blok zinciri teknolojisinin kullanılması, kullanıcıları aktivite ve kaliteli içerik için ödüllendirmeyi mümkün kılacaktır..

Proje, bir güvenlik protokolü olarak blok zincirine, uygulama içi etkinliği nakde çevirmek için bir değer aktarım hizmetine ve değişmez bir defterine dayanıyor. ASKfm 2.0 ayrıca, önceden kararlaştırılmış koşullara göre fonların kesintisiz hareketine izin veren, insansız bir emanet hizmeti olarak blok zincirinden yararlanmaktadır..

ASKT nedir?

ASKT, ASKfm 2.0 platformunu besleyen ASK Token’dır. Bu, platformun yerel kripto para birimi ve platformun dahili ekonomisine erişim sağlayan bir yardımcı program belirtecidir. Ayrıca, kullanıcılar için platform içinde bir değer alışverişi birimi olarak kullanılır. Tüm kullanıcılar ASKfm 2.0’da ASK Token’larını tutmaları için bir cüzdan alırlar. Oradan, jetonları harici bir borsaya çekerek başka bir kripto para birimi ile ticaret yapabilirler..

Tokenizasyon ve Q Nasıl Yapılır?&Bir Süreç Çalışması?

Sadece bir soru sorup cevap beklemek yerine, kullanıcılar artık başkalarını cevaplamaya teşvik edebilirler. Örneğin, A Kullanıcısı bir şeyi bilmek isteyen ortalama bir kişiyse, Kullanıcı B’ye, bir uzman veya ünlü olan soruyu ASK Jetonları için teklifle sorabilirler. Kullanıcı B, ASK Token teklifini beğenirse, teklifi kabul edecek, soruyu cevaplayacak ve yüzde 1 platform komisyonu eksi tutarı alacak. Minimum teklif 0.001 ASK Token’tır. Kullanıcı B teklifi beğenmezse bir karşı teklif sunabilir. Kullanıcı B’nin sunabileceği maksimum karşı teklif, cüzdanlarındaki ASK Token bakiyesinin 10 katıdır. Bu sınır, kullanıcıları tokenlerini platformda tutmaya motive etmek için tasarlanmıştır..

ASKfm Ekosistemi

Alternatif olarak, kullanıcılar (bu durumda Kullanıcı B) yanıtı topluluk kitle fonlamasına koymayı seçebilir. Topluluk kitle fonlaması belirtilen eşiğe ulaştığında, kullanıcı soruyu yanıtlar ve ödülünü alır. Alternatif olarak, tokenleri topluluk teklif sahiplerine otomatik olarak iade edecek şekilde reddedebilirler. Benzer şekilde, ASK Jetonları, eşik karşılanmazsa topluluk teklif sahiplerine iade edilir..

Bu, Kullanıcıları Nasıl Kontrol Altına Alır??

ASKfm 2.0’ın kurulumu, özellikle yanıtlar için teklif verme yeteneği nedeniyle, kullanıcılar tam kontrol altındadır. Kullanıcılar, diğer her işte olduğu gibi arz ve talebe göre içeriğin değerini belirler. Sonuç, kullanıcıların platformun dahili jeton ekonomisinin tam kontrolüne sahip olmasıdır..

ASKfm 2.0 Yol Haritası Nasıl Görünüyor?

Proje 2010 yılında ASKfm’de başladı. 2013 itibariyle 50 milyon kayıtlı kullanıcısı vardı. IAC, platformu 2014’te satın aldı ve 2015’te 80 milyon kullanıcıya ulaştı. 2016’da Noosphere ailesine katıldı ve 2017’de 215 milyon kayıtlı kullanıcısı vardı..

Ekip, 2018’in 3. çeyreğinde ASKfm 2.0 için blockchain entegrasyonuna başlayacak ve uzmanların ve kullanıcıların satın alınmasını destekleyecek. 4. çeyrekte proje, ASK Token’ları ve sanal para birimini entegre edecek. ASKfm 2.0 için minimum uygulanabilir ağ da bu noktada başlayacak ve ardından üçüncü taraf güvenlik denetimleri ve testleri yapılacaktır..

Yol haritası

2019’da, çevrimiçi anonim testler ve iç para birimi ve ekonominin ikinci yinelemesi olacak. Bu noktada proje, ASKfm hesabını kullanan her kullanıcı için güvenli web tabanlı cüzdanlar oluşturacaktır. ASKfm 2.0’ın kararlı sürümü bu noktada başlayacak. Eğitimler ve kurslar aracılığıyla bu sosyal büyüme ağının daha da geliştirilmesi sağlanacaktır..

Sonuç

ASKfm halihazırda 215 milyon kayıtlı kullanıcısı olan köklü bir platformdur ve ASKfm 2.0 projesine sadık bir temel ile bir avantaj sağlar. Şirketin sağlam geçmiş performansı ve diller ve ülkeler arasındaki çekiciliği nedeniyle, ASKfm 2.0’da büyük bir potansiyel vardır. Yanıtların belirteç haline getirilmesi, umarız daha yüksek kaliteli soruları ve yanıtları teşvik eder ve ASKfm’deki deneyimi herkes için geliştirir..

kullanışlı bağlantılar

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me