Particl

Gizli, “hacklenemez” Particl pazar yeri, ekosistemine daha fazla kullanıcı kazandırmak için bir teklifle birkaç yeni ürün kategorisi açtı.

Gizlilik projesinin kurucuları tarafından 27 Ağustos’ta duyurulan yeni kategoriler arasında elektronik, güzellik ürünleri ve daha fazlası yer alıyor. PART gizlilik madeni parası etrafında toplanan Particl pazarı, 12 Ağustos’ta piyasaya sürüldü ve en son genişlemesi, yeni piyasaya sürülmesinin bir parçası olarak geliyor.

Particl

Bitcoin evanjelisti Charlie Shrem ve ünlü Filipinli Bitcoin girişimcisi gibi danışmanlar tarafından desteklenen Particl, en iyi üçlü olarak anlaşılır: bir kripto para birimi, eşler arası bir pazar yeri ve destekleyen blok zinciri platformu.

“Charlie ve Miguel gibi önemli danışmanlara sahip olmak Particl projesine gerçek bir değer kattı, hedef kitleyi anlamak ve gizlilik odaklı bir kripto para birimi alışveriş uygulamasının uygulanabilirliğini değerlendirmek için Bitcoin başlangıç ​​alanıyla ilgili engin deneyimlerini ve bilgilerini ödünç verdi,” Particl pazarlama ve strateji lideri Paul Schmitzer haberlerde söyledi. 

Kuşkusuz, mahremiyet, proje için oyunun adıdır. PART simgesinin kendisi Bulletproofs ve RingCT gibi kriptografik gizlilik yeniliklerine dayanır. Bu dinamik, müşterilerin satıcılarla doğrudan ve anonim olarak etkileşime girmesine olanak tanır.

Bu merkezi olmayan etkileşimlerde bütünlüğü korumak için, projenin pazarı “Karşılıklı Garantili İmha” çift depozito emanet sistemine dayanır. Bir satıcı ve bir alıcı, akıllı bir sözleşme kullanarak PART jetonlarıyla bir satışı teminat altına alır. Bu belirteçler, bir işlem üzerinde mutabık kalındığında veya dolandırıcılığın teşvik edilmesine yönelik bir anlaşmazlıkta yakıldığında geri verilir.

Yeni kategori tekliflerinin bir parçası olarak, Particl ekibi düşük ücretli sistemiyle müşteri kazanmaya odaklanıyor; bu, satıcıların ürünlerini eBay gibi ana platformlarda satmaya kıyasla daha iyi kar marjları elde ederken fiyatlarını düşürmelerine olanak tanıdığını söylüyor. Amazon.

Üçüncü Taraf Gizlilik Sızıntısı Yok

Kartlar gibi genel ödeme raylarını kullanmak, verilerinizi reklamverenlere satarak bu verilerden yararlanmak isteyen üçüncü taraf şirketlere sızdırır. Gizlilik açısından felaket.

Örneğin, Washington Post köşe yazarı Geoffrey Fowler kısa süre önce iki kartla muz satın almayı denedi: yeni Apple Kartı ve bir Amazon Prime Rewards Visa. Fowler, bir dizi farklı türde şirketin ilişkili verilerini aldı.

Bir köşe yazarı kendi "Apple Kartı" 6 şirket verilerinden para kazandı:

* Banka (doğrudan pazarlama)

* Kart ağı ("veri içgörüleri")

* Mağaza ("profil")

* Terminalleri kaydırın ("profil")

* Mobil cüzdan (konum)

* E-posta (satın alma veritabanı)https://t.co/VwGTCHHIYf

– MG (@MishaGuttentag) 26 Ağustos 2019

Fowler’ın dediği gibi:

Facebook ve Equifax hakkındaki son manşetler, mahremiyetin hayatımızı öngörülemeyen şekillerde nasıl etkilediğine çok daha fazla göz açtı. Diğer işletmeler bunu bir uyarı olarak almalı: Veriler, yeni kurumsal sosyal sorumluluktur. “

Particl ilk merkezi olmayan pazar yeri değil ve sonuncusu da değil, ancak modeli bu damarda geliyor – üçüncü taraf şirketlerin verilerimizi uzaktan kaydırıp satamayacakları noktaya kadar işlemlere ara vermeyi düşünerek en yüksek teklif verenler.

Yukarıda bahsedilen Schmitzer, bu ayın başlarında, “P2P ve blok zinciri teknolojilerinin bir kombinasyonunu kullanarak, Particl Açık Pazar Yeri, işlem yaptığınız taraf dışında hiçbir kullanıcı verisinin oluşturulamamasını veya toplanmamasını sağlayan doğrulanabilir şekilde özel bir alışveriş deneyimi sağlayabilir” dedi..

Sansüre Dirençli Olmanın Gücü

Particl pazarı merkezi olmadığı için, Particl ekibi yasa dışı anlaşmalara, tüccarların ürün ilanlarıyla ilgili tüm yasal sorumluluğu kabul etmelerini sağlayarak yaklaşıyor..

Ancak ademi merkeziyetçi pazar yerleri, sadece karanlık alışverişler için merkez olmaktan uzak olabilir. Genel olarak serbest ve adil ticaret merkezleri olabilirler. Eşler arası kripto para birimi borsası Hodl Hodl’ın, Google reCAPTCHA ayarlarını değiştirerek – şimdiye kadar “Büyük Çin Güvenlik Duvarı” nın arkasında kalmış olan Çinli kullanıcılara nasıl hizmetlerini yeniden genişlettiğini düşünün..

Bu kullanıcılar artık otoriter bir ortamda bile istedikleri gibi ticaret yapmaya devam edebilirler. Tüm modern tiranlık rejimlerine karşı nasıl popüler bir kontrol olabileceğini düşünerek bu güçlü bir seçenektir..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me