Tuz Ödünç Verme

Kripto para birimi projesi Salt Lending ortadan kalkmış gibi görünüyor. Web sitesi hala çalışır durumdayken, tüm sosyal medya kanalları haftalarca veya aylarca gizemli bir şekilde sessiz kaldı. Son Facebook gönderisi 1 Mayıs’ta, son Telegram duyurusu da 1 Mayıs’ta, son Tweet ise yaklaşık 3 hafta önce 17 Mayıs’ta yayınlandı. Token fiyatları da giderek düşüyor. Tuz Kredisi ile neler oluyor?

Tuz Ödünç Verme Nedir?

Tuz Kredisi 2017 yılında ortaya çıktı ve ön plana çıktı. Proje, kripto para destekli nakit krediler sunma vaadiyle kısa sürede popülerlik kazandı. Sloganları “kriptoyu saklayın, paranızı alın” idi. Temel olarak, kripto para birimini teminat olarak koyabilir ve token başına 27.50 $ ‘lık bir oranda dolar veya SALT tokenleri ile geri ödenebilecek düşük faizli bir kredi alabilir. Şirket bir dizi kredi verdi, ancak ABD eyaletlerinin çoğunun (başlangıçta kredilerin mevcut olduğu) herhangi bir türden krediye başvuramadığı hemen ortaya çıktı..

SALT Borç Verme Platformu

Tuz ve arka planı hakkında daha fazla bilgi için, buradan proje hakkındaki makalemize göz atın..

Düşüşte Tuz

Aralık ayının sonlarında her biri yaklaşık 16 dolar olan tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştıktan sonra, SALT tokenleri istikrarlı bir düşüş gördü ve şu anda her biri sadece 1,98 dolarlık bir ICO öncesi fiyatta duruyor. Bu düşüş istikrarlı oldu ve eğilim tersine dönüyor gibi görünmüyor.

Birçok Salt yatırımcısı, her bir SALT belirtecinin nihai fiyatının, Salt platformunun kendisindeki her bir jetonun değerine veya 27,50 ABD dolarına yaklaşacağına inanıyordu. Bunun nedeni, teorik olarak bitcoin’i teminat olarak kullanarak bir kredi alabilir ve ardından krediyi, platform oranında SALT tokenlerinde tamamen geri ödeyebilir. Bu, SALT jetonlarını etkin bir şekilde satın alabileceğiniz ve bunları her biri 27,50 ABD Doları karşılığında platforma geri satabileceğiniz anlamına gelir. Birçoğu için bu bedava para gibi göründü, ancak elbette bir püf noktası olmalı.

Bu avlanma daha sonra Salt kredilerinin erken ödenemeyeceğini ve bir ödeme planına göre geri ödenmesi gerektiğini iddia ettiğinde ortaya çıktı. İkinci olarak, tüm kredilerin asgari olarak birkaç yıl tutulması gerekiyordu ve kredilerinin faiz oranları özellikle rekabetçi değildi. Bu, SALT jetonlarını bir kredi geri ödeme mekanizması olarak kullanmanın görünürdeki kazancının büyük ölçüde buharlaştığı anlamına geliyordu..

Şirket iletişimi etkin bir şekilde kestiğinden, uygun eyaletlerde bile hiç kimseye hala kredi verip vermediklerini bilmiyoruz..

Yorum yok

Birkaç gün önce Salt’a ulaşıp onlara şirketin hala çalışıp çalışmadığını ve neden tüm sosyal medya kanallarının sessiz kaldığını sorduk. Şaşırtıcı derecede hızlı bir yanıt aldık, ancak bize sadece farklı bir adresle iletişime geçmemizi söyledi. Bu tuhaftı, çünkü müşteri hizmetleri temsilcisi bizi başka biriyle iletişime geçmeye yönlendirmek yerine kolayca “hala çalışıyoruz” diyebilirdi. Bu ikincil adresle iletişim kurmaya çalıştık, ancak şu ana kadar bir yanıt almadık.

Salt Lending bu makale yayınlandıktan sonra bize ulaşırsa, bunu güncelleme olarak ekleyeceğiz. Ama hala normal şekilde faaliyet gösteriyorlarsa, neden topluluklarıyla iletişimde kalmayı reddediyorlar? Tweet, Facebook güncellemesi veya Telegram duyurusu göndermek özellikle zor değil. Ve bu kadar uzun süredir sessiz kalmaları daha da kafa karıştırıcı..

Son Tuz eylemi

Yapılan son sosyal medya gönderisi Twitter hesaplarında 17 Mayıs’ta yapıldı. Tweet, şirketin Times Meydanı’nda yaptığı bir ilan panosu reklamıyla ilgiliydi. Bize göre reklam oldukça kötüydü. Sadece “kriptodan bu hamura” yazıyor ve sağ altta çok küçük zar zor okunan bir Salt logosu var.

Times Meydanı’ndaki dijital reklam panomuzla bir selfie çekin (1500 broadway & 43rd) hashtag kullanma #saltlendingco & # sweepstakes tropikal bir kaçamak kazanmak için girilecek! Her 10 retweet başka bir giriş için sayılır! (Kazanmaya uygun olmak için 5/20/2018 Pazar gününe kadar tweet göndermelisiniz) pic.twitter.com/BeDEDaWLlf

– TUZ (@SALTLending) 17 Mayıs 2018

Gönderiye verilen yanıtlar, silinmemiş bir dizi “bedava eth” hediye dolandırıcılığı içeriyor (kesinlikle kimsenin izlemediğini gösteriyor). Resmi Tuz Ödünç Verme hesabının yaptığı tek yorum, 1 Haziran’da tek bir kişiye “selfie çek” yarışmasının kazananının yakında açıklanacağını söyleyen bir yanıt oldu..

Tuz öldü mü yoksa sadece uyuyor mu?

Bir kripto para birimi şirketi veya projesi için bir seferde haftalarca veya aylarca tüm cephelerde sessiz kalması çok alışılmadık bir durumdur. Resmi Salt alt-Reddit bile aylardır tek bir gönderi yayınlamadı. Şirket ayrıca Nisan başından bu yana Medium sayfasında bir blog yazısı yazmadı..

Salt’ın birkaç nedenden ötürü sessiz kalması çok akıllıca değil, aynı zamanda Celsius Network ve Nexo gibi rakipleri hızla hız kazanıyor ve binlerce takipçi kazanıyor..

Dolayısıyla bu noktada, Salt’ın feshedilip edilmediğini kesin olarak söyleyemiyoruz ya da sadece halkla olan tüm iletişimini bırakıyor ki bu yapılması çok garip bir şey. Salt bize durumu hakkında daha fazla bilgi verirse, bu makaleyi uygun şekilde güncelleyecektir..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me