Crypto Spring

Tether ve Bitfinex ile ilgili son bozgun, alaycıların Bitcoin’in (BTC) bir kez daha düşüşe geçmeye hazır olduğu iddialarını yenilemiş olmasına rağmen, önde gelen analistler hala iyimser..

Bir son CNBC “Şimdi Vadeli İşlemler” segmenti, Fundstrat Global Advisors araştırma başkanı Tom Lee, Bitcoin’in temellerinin ve tekniklerinin tümünün sözde “kripto kışı” nın sona erdiği sonucuna işaret ettiğini iddia etti. Ve belki, sadece belki bahar ufukta.

Crypto Spring

Kripto Baharı Ufukta Olabilir

Onun gibi ya da değil, Tom Lee Bitcoin’e kalın ve ince bir şekilde takıldı. Elbette, Fundstrat kurucu ortağının 2018 başlarında öne sürdüğü gibi, varlık 2018 sonunda 25.000 doları geçmedi, ancak bir şekilde başını dik tuttu.

CNBC’ye konuşan Lee, geçen yıl kripto para birimleri için “korkunç” iken, “devasa ayı pazarı” dediği şeyle işaretlenirken, kışın sona erdiğine dair işaretler olduğunu açıkladı. Fundstrat’ın derlediği, Bitcoin ve kripto para birimlerinin şu anda yalnızca “bir boğa piyasasında yer alan” 11 “işaret” gösterdiğini belirten bir analize bakıyor. İşte bu işaretlerden bazılarının kısa bir dökümü.

Bitcoin boğa @Fundstrat‘den Tom Lee, kripto baharının yayıldığına dair üç işareti olduğunu söylüyor. Bunu kontrol et pic.twitter.com/wSaKFQnIvw

– CNBC Vadeli İşlemleri Şimdi (@CNBCFuturesNow) 25 Nisan 2019

İlk olarak Lee, blockchain istatistiklerine, özellikle de Bitcoin’e baktı. Zincir içi transferlerin işlem değerinin yıldan yıla pozitif döndüğünü açıklayarak, BTC’nin piyasadaki acımasız koşullara rağmen hala amaçlanan amacı için sürekli kullanım gördüğünü belirtti. Daha da olumlu olan şey, Bitcoin zincirinde işlenen ortalama günlük işlemlerin neredeyse tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaşması, ancak ücret piyasasının henüz köpürmemiş olmasıdır..

İkincisi, uzun süredir devam eden kripto para birimi iyimserliği (aynı zamanda geleneksel piyasaların ve gelişmekte olan piyasaların da iyi performans göstereceğini umuyor), BTC’nin 200 günlük basit hareketli ortalamanın üzerine çıktığı ve üstünde kaldığı gerçeğine baktı..

Bitcoin’in tarihi boyunca ve diğer likit, ticareti yapılabilen varlıkların tarihi boyunca, yukarıda bahsedilen teknik seviye, bir tür “başlama ya da kırılma” noktası olarak görülmüştür; bu, boğaların üstünlüğe sahip olduğunu gösterir..

Bunu Bitcoin’in günlük çizelgesinin geçtiğimiz günlerde bir altın haç basmış olması gerçeğiyle birleştirin, bu da 50 günlük basit hareketli ortalamanın 200 gün üzerinden geçtiğini gördü, Lee’nin gözünde “bahar” ın nihayet dijital varlıklar için gelebileceğinin başka bir nedeni. yönüyle.

Son olarak ve tartışmasız en önemlisi, kripto para piyasalarında, özellikle tezgah üstü (OTC) masalarda alım satım faaliyetlerindeki büyümedir. Kapalı kapılar ardında yapılan konuşmalardan alıntı yapan Lee şunları söyledi:

“Kurumsal yatırımcıları kolaylaştırmada gerçekten önemli olan OTC brokerleriyle anket yaptık ve hepsi, faaliyet / müşteri sayısı ve müşteri başına işlem hacminde% 60 ila% 70 artıştan bahsetti. Temel bilgiler gelişiyor; teknikler gelişiyor ve HODLers’ın faaliyetleri de artıyor. “

Tüm bunları akılda tutarak, Bitcoin’in 2020’ye kadar potansiyel olarak tüm zamanların en yüksek seviyelerini görebileceğini iddia etti, ancak bu sözde tahminin özellikleri hakkında net değildi. (Lee, bir tepki akışının ardından 2018’in sonlarında açık tahminlerde bulunmayacağını belirtti.)

BTC Sırada Nereye Gelebilir??

Pek çok analist, Bitcoin’in 2020’nin sonlarına doğru yeni yükselişler göreceğine ikna olsa da, varlık bundan sonra nereye gidebilir? Veya daha da önemlisi, piyasanın BTC’ye değer vermesi için şu anda adil olan?

Lee’nin bir dizi beyanına göre, 10.000 ila 20.000 ABD Doları arasında herhangi bir yer, varlık için adil olabilir, bu da BTC’nin önemli ölçüde değerinin düşük olduğu anlamına gelir. Bitcoin’in Nisan ayı başlarında 5.000 doları aşan ani hareketinin ardından CNBC “Squawk Box” a yapılan bir yorumda, yorumcu, BTC’nin tarihsel olarak bir madeni para çıkarmanın maliyetinin 2,5 katına çıktığını belirtti.

Fundstrat’ın başabaş madencilik maliyetlerinin 5.500 $ civarında olduğunu tahmin etmesiyle, 14.000 $ ‘lık “adil” bir değerleme tahmin edildi. Başka bir açıklamada Lee, BTC’nin S’deki hisse senetleri gibi “riskli varlıkların” izini sürdüğünü açıkladı.&P 500 ve gelişmekte olan piyasalar, tek bir standart sapma içinde, Bitcoin 10.000 $ ve hatta 20.000 $ ‘a kadar ulaşabilir..

Ama bu olacak mı? Bu noktada, özellikle Tether ve Bitfinex “FUD” piyasada belirirken, hiç kimse çok emin değil.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me