Japonya’nın en büyük ikinci elektrik sağlayıcısı Kepco ve Power Ledger birlikte ilerleme kaydediyor gibi görünüyor. İkisi var duyuruldu bir yardımcı programa ihtiyaç duymadan güneş enerjisiyle üretilen elektrik ticareti için blok zinciri tabanlı bir sistem geliştirmek için çalışacak başka bir program.

Yeni program Osaka’daki araştırma tesislerinde yürütülecek ve şu anda hizmet kuruluşu tarafından ana hatları çiziliyor. Özünde fikir basit görünüyor. Güneş enerjisi üreticileri ile tüketiciler arasındaki işlemleri halletmek için üçüncü taraf bir hizmet kuruluşuna güvenmek yerine, hepsi otomatik olarak gerçekleşecek.

Bu yılın başlarında Power Ledger ve Kepco başka bir proje üzerinde çalışmaya başladılar ve hedefleri uyumlu görünüyor. Power Ledger, ortaklıklarının Nisan ayında yaptığı açıklamada, “topluluklara mevcut enerji maliyetlerini dengelemek için daha ucuz enerji sistemleri sağlamak ve üretim yapan müşterilerin fazla enerjilerini eşler arası satarak yenilenebilir enerji yatırımlarından para kazanmalarına izin vermek” için tasarlandığını söyledi. bu yılın.

Power Ledger’ın Güçlü Ortakları Var

Kepco, Toyko Üniversitesi’nin yanı sıra Nihon Unisys ve Mitsubishi UFJ Bank’ın da yardımına sahiptir. Akamai Technologies ve Mitsubishi UFJ Financial Group, saniyede bir milyon işlemi işleyebilen ve işlemleri iki saniyeden kısa sürede tamamlayabilen bir blockchain platformu geliştirdiklerini duyurdu. Bu yeni platformun önümüzdeki yıl bir ara hazır olması bekleniyor ve Kepco ve Power Ledger’ın geliştirmekte olduğu projeye entegre edilebilir..

Chibu Electric Power Company de Japonya’daki elektrikli araçlara güç sağlayacak benzer bir platform üzerinde çalışıyor. “Bu teknoloji ile, düşük bir başlangıç ​​maliyetine dayalı son derece güvenilir bir ücretlendirme yönetim sistemi çalıştırmak mümkün hale gelecektir” ve “Bu (bu) muhtemelen, örneğin çoklu birim etkinleştirerek yeni hizmetler yaratacaktır” diye düşünüyorlar. konut sahiplerinin şarj ekipmanlarını makul fiyatlarla kurması. “

Powerledger Kılavuzu

Oku: Power Ledger Nedir?

Popüler Bir Teknoloji

Sir Richard Branson, Japonlarla aynı fikirde görünüyor ve Power Ledger’ı kazanan Power Ledger, en ilginç milyarderlerden birinin ödüllerini kazanmanın yanı sıra, bu yıl bir ICO aracılığıyla 30 milyon ABD dolarından fazla para topladı..

Power Ledger kurucu ortağı Jemma Green, “Herhangi bir şirketin yaptıklarında bu tür bir doğrulama elde etmesi… markasını ortaya çıkarmak isteyen bir girişime güvenilirlik katıyor, daha çok geliştiriyor ve daha fazla proje uyguluyor,” dedi. “İçeriği kazandıktan sonra. Pek çok ülke enerji ihtiyaçları için güneş enerjisi üretimine yöneldiği için şirketi mükemmel bir zamanda piyasaya çıkıyor..

Bir kamu hizmeti kuruluşu için büyük ölçekli güneş enerjisi kurulumlarının yönetilmesi kolaydır, ancak çok sayıda küçük olanı aldatıcıdır. Pek çok insan, güneş enerjisiyle üretilen elektriği yaratmak için makul miktarda yatırım yapabilir, ancak bunu eyalet şebekesine satmak her zaman basit bir süreç değildir. Güç şebekeleri tek yönlü olacak şekilde tasarlandı, devlet hizmeti üreten ve nüfus tüketen.

Yeni Fikirler Yükseliyor

Güneş enerjisi, tüm enerji ekonomisinin çalışma şeklini değiştirme yeteneğine sahiptir, ancak Power Ledger gibi şirketler güncellenmesi gereken bir enerji altyapısı için gerçek dünya çözümleri yaratmaktadır. Bu yılın başlarında Bangkok’ta, şu anda Japonya’da üzerinde çalıştıkları projeye çok benzeyen bir proje başlattılar..

Power Ledger genel müdürü, David Martin, dedi ki, “Ticaret platformunun özerk yapısı, basit ve düşük maliyetli olduğu anlamına gelir ve bunu yerinde üretim kapasitesi ile bir araya getirmek, enerjinin düşük maliyetli, düşük karbonlu ve şiddetli hava koşullarının etkilerine karşı dirençli olabileceği anlamına gelir” Bangkok gibi yerler için mükemmel bir uyum.

Her iki projenin arkasındaki fikir neredeyse aynı. Daha küçük ölçekli güneş enerjisinin verimli bir şekilde alınıp satılması gerekiyor ve bunu gerçekleştirmek için çok az mevcut sistem var. Akıllı sayaçlar bu projeler için faydalıdır, ancak ödemelerin verimli bir şekilde yapıldığından ve elektrik üreticilerinin şebekeye katkıları için adil bir şekilde tazmin edildiğinden emin olmak, uzun vadede başarıları için hayati önem taşır..

Power Ledger tüm doğru hamleleri yapıyor ve dünyanın en iyi şirketlerinden bazılarıyla bağlantıları sağlamlaştırıyor gibi görünüyor.