Samsung Galaxy S10

Güney Kore’nin en büyük işletme grubu ve şu anda dünyanın en olağanüstü akıllı telefon üreticisi Samsung, duyuruldu 20 Şubat Çarşamba günü, yeni öncü akıllı telefonu Galaxy S10’un yerleşik kripto para birimi cüzdanı işlevlerine sahip olacağını söyledi. Vahiy, S10’un aynı anda bir kripto donanım cüzdanı görevi görebileceği haftalarca söylentilerin artmasının ardından geliyor..

Samsung Galaxy S10

Samsung’un Apple’ın Iphone X modellerine fiili cevabı olan S10 modelleri, Kore’nin ilk Galaxy S’i piyasaya sürmesinden 10 yıl sonra ve kripto ekonomisinin varlığının 10 yılında ortaya çıktı..

Samsung Blockchain KeyStore

Samsung’un akıllı telefon pazarının genişleyen uluslararası erişimi, dünya çapındaki milyonlarca yeni kullanıcının kendi kripto para birimlerini güvenli bir şekilde saklama yeteneğine sahip olmasını sağlayacak ve bu da dijital varlıkların kitlesel olarak benimsenmesine yönelik daha fazla ilerleme sağlayabilir. Yalnızca 2018’in 4. çeyreğinde, şirket dünya çapında 70 milyondan fazla akıllı telefon ünitesi sevk etti.

“Galaxy S10, savunma sınıfı Samsung Knox’un yanı sıra blok zinciri etkin mobil hizmetler için özel anahtarlarınızı barındıran donanımla desteklenen güvenli bir depolama ile üretildi,”

şirket duyuruda söyledi. Knox, şirketin “güvenli ortamı” mobil güvenlik çözümüdür.

Piyasaya sürüldüğünde, S10 modellerinin fiyatı 749,99 ABD Doları (Galaxy S10e) ile 999,99 ABD Doları (Galaxy S10 +) arasında değişecek..

En son Galaxy’nin iddia edilen görüntüleri sızdırılmış geçen ay çevrimiçiydi ve bu resimlerde kripto para paydaşları, “blockchain özel anahtarınızı güvenli hale getirmeyi ve yönetmeyi” öneren “Samsung Blockchain KeyStore” adlı görünüşte yeni bir uygulamaya çabucak girdiler. O zamanlar, sızdırılan görüntüler yalnızca eteri ve dolayısıyla desteklendiği gibi ERC20 belirteçlerini gösteriyordu, ancak muhtemelen Blockchain KeyStore uygulaması bitcoin ve diğer en iyi kripto para birimlerini destekleyecektir..

Kripto Patentleri

S10’un kripto para cüzdanı özellikleri, Samsung’un Aralık 2018’de Avrupa Birliği Fikri Mülkiyet Ofisi’ne kripto merkezli üç patent başvurusunda bulunmasının ardından geldi. Bu patentler “Blockchain KeyStore”, “Blockchain key box” ve “Blockchain Core” da üç tescilli teklifin ticari markasını aldı. Savunmaya yönelik olarak başvurulmadıkları veya en azından KeyStore’un patentinin olmadığı artık açık..

Koreli holding ayrıca bir Blog yazısı “Akıllı Telefonlar Neden Blockchain ve Cryptocurrency için En İyi Güvenliğe Sahiptir” başlıklı, geçen yaz kadar yakın zamanda. Şirket, akıllı telefonların harcanabilir kripto para birimini, yani uzun vadeli mülkiyeti olmayan kripto varlıkları depolamak için ideal cihazlar olduğunu savundu..

Yazarı Joel Snyder, “Akıllı telefon tabanlı kripto para cüzdanları, kısa vadeli ve orta vadeli depolamaya en iyi yaklaşımdır – yani, gerçek cüzdanınızda yanınızda taşımayı seçebileceğiniz tutar olan ‘para harcamak’.

“Bu arada, kripto para biriminin uzun vadeli depolanması, özel anahtarın bir yedeği (veya birkaç) ile yapılmalıdır, tamamen çevrimdışı olarak depolanmalı ve akıllı telefonunuzda değil – kişisel tasarruf hesabınız için sahip olabileceğiniz korumanın aynısı.”

Donanım Cüzdan Yarışması

Bu bağlamda, Galaxy gibi kripto para birimi depolamasını kucaklayan çok popüler bir akıllı telefon serisi, Ledger ve Trezor gibi donanım cüzdanı uzmanları için varoluşsal bir tehdit oluşturmayabilir, çünkü bu şirketin teklifleri çevrimdışı, süresiz ve parçalanmış varlıklar için hala ideal olacaktır..

Tersine, Samsung rekabetin hızla arttığı bir arenaya atlıyor. Geçtiğimiz bahar, Çinli akıllı telefon üreticisi titan Huawei, Honor telefon serisinde önceden yüklenmiş BTC.com bitcoin cüzdanlarını benimsedi. Tayvan merkezli akıllı telefon üreticisi HTC, kısa süre önce evrensel kripto para cüzdanı içeren Exodus akıllı telefonunu piyasaya sürdü. Ve Sirin Labs, yerel kripto depolama sunan erken Bitcoin geliştiricisi Hal Finney’e bir övgü olan Finney akıllı telefonunu da piyasaya sürdü..

Bununla birlikte, S10, Samsung’un pazar hakimiyeti ve erişimi nedeniyle bu akıllı telefon tekliflerinden herhangi biri arasında en fazla benimsenmeyi elde etmeye hazır. Elbette, S10’u satın alanların çoğu kripto para cüzdanı avantajlarını asla kullanamayabilir, ancak bu avantajlar, Samsung’un gelecekteki tüm telefonlarına kripto para birimi cüzdanlarını koyabileceği bir geleceğe işaret ediyor..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me