CRC

Kripto ekonomisindeki en popüler şirketlerden bazıları, en iyi kripto para birimi projelerini bu projelerin ABD federal menkul kıymetler yasalarına göre menkul kıymet olma olasılığına göre değerlendirecek ve derecelendirecek bir organizasyon oluşturmak için bir araya geldi..

Bu organizasyon, Kripto Derecelendirme Konseyi (CRC), Bittrex, Coinbase, Kraken ve Poloniex destekçileri Circle gibi borsa operatörlerini ve Anchorage, DRW Cumberland, Genesis ve Grayscale Investments şirketlerini sayar..

CRC

Öyleyse neden böyle bir vücuda ihtiyaç var?

ABD Yüksek Mahkemesi tarafından belirli bir varlığın bir menkul kıymet olup olmadığını belirlemek için tasarlanan sözde Howey Testi, genellikle “yargı çağrılarına, tutarsız sonuçlara ve… hukuk uzmanları arasında anlaşmazlığa” yol açar. Yeni web sitesinin Sıkça Sorulan Sorular bölümü.

Buna göre, kuruluşun oylama sistemi – 1 ile 5 arasında değişen, 5 bir varlığın bir menkul kıymetin ayırt edici özelliklerini taşıdığını ve 1’in tersini ifade ettiğini gösterir – üyeler tarafından, ilgili varlık inceleme süreçlerinde tutarlılık sağlamaya yardımcı olacak bir “uyum aracı” olarak selamlanıyor.

Kripto endüstrisindeki önde gelen şirketler tarafından kurulan misyonumuz, ABD menkul kıymetler yasalarına pratik uyum sağlamayı taahhüt eden kripto finansal hizmet şirketlerine liderlik etmektir. Biz Kripto Derecelendirme Konseyi’yiz ve bugün başlattık: https://t.co/FbdwfSZN9D

– Kripto Derecelendirme Konseyi (@CRC_Crypto) 30 Eylül 2019

Kuruluş, “CRC, analizinin sonuçlarını operatörler, geliştiriciler ve halk için bir referans olarak göstermek üzere incelediği çoğu varlık için basit bir derecelendirme yayınlayacak” dedi..

Bununla birlikte, derecelendirmeler tamamen bağlayıcı değildir ve ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) katılımı olmadan yapılmıştır. Dolayısıyla, açıklık iddia edilen hedef olsa da, CRC’nin nihayetinde daha net hale getirdiği tek şey, üyelerinin Amerika’daki en iyi kripto para birimlerinin yasal statüsü hakkında ne düşündüğüdür..

CRC, derecelendirmeleriyle ilgili olarak “Puan, yasal bir sonucu yansıtmaz ve bir varlığın niteliksel değerinin veya yatırım veya başka bir amaca uygunluğunun göstergesi değildir” dedi..

İlk Skorlar Nasıl Görünüyor

Bitcoin (BTC) söz konusu olduğunda herhangi bir sürpriz beklemeyin. Merkezi olmayan projeler için bir standart olarak çeşitli paydaşlar tarafından uzun süredir kullanılan en eski kripto para birimi, CRC’den 1 derece aldı..

Vücudun “bir güvenlik olarak muamele ile tutarlı özelliklere sahip olmadığını veya hiçbir özelliğe sahip olmadığını” düşündüğü diğer projeler arasında DeFi’nin sevgili Dai stablecoin’i, popüler Monero (XMR) gizlilik kripto para birimi ve Litecoin (LTC) yer alıyor..

2. derece, ÇHS’nin çerçevesine göre çoğunlukla merkezi olmayan göründüğünü düşündüğü bir sonraki proje basamağına verildi. Bu projeler arasında Ethereum (ETH), Zcash (ZEC), Numeraire (NMR), ChainLink (LINK) ve yeni doğan kanıtı projesi Algorand (ALGO) yer alıyor..

Gruba göre oraya çıkmak Augur (3.75), EOS (3.75), Stellar (3.75), Tezos (3.75) ve XRP (4) gibi projelerdi. En yüksek açılış puanları Polymath (4.5) ve Maker’a (4.5) verildi..

Özellikle SEC duyuruldu EOS lansmanının arkasındaki ekip olan Block.one, bu derecelendirmelerin yayınlanmasından sadece birkaç saat sonra, ücretleri karara bağladı ve ICO’nun kayıtsız bir menkul kıymet teklifi olması nedeniyle 24 milyon dolarlık bir sivil ceza ödeyecekti..

Komisyon, menkul kıymet durumunun, Ethereum yerine şu anda EOS’ta yaşayan mevcut EOS kripto para birimi yerine yalnızca satış sırasında verilen “IOU” ERC20 tokenine uygulandığını söyledi..

Borsalar Menkul Kıymetleri Listeliyor mu?

CRC’nin duyurulmasının hemen ardından ekosistemde vızıldamaya başlayan bir soru, Coinbase gibi borsaların ABD’deki bir menkul kıymete önemli ölçüde benzeyen XRP gibi varlıklar üzerinde neden risk alacağıydı..?

DeFi kredi projesi Compound Finance’in Genel Danışmanı Jake Chervinsky’ye göre, bir olasılık, grubun üyelerinin “güvenlik durumu ikili” olduğunu düşünmesidir. Diğer bir deyişle, 5 derecelendirmeden daha düşük herhangi bir şey buna göre adil bir oyun olacaktır..

En iyi tahminim: güvenlik durumunun ikili olduğunu söylerler ve hukuken, bir jetonun bir menkul kıymete ne kadar yaklaştığı bir fark yaratmaz..

Bu mantığa göre, ilk etapta beş puanlık puanı yayınlamanın değerini sorgulayın..

– Jake Chervinsky (@jchervinsky) 30 Eylül 2019

Ancak, halihazırda derecelendirilen kripto para birimleri daha sonra SEC’e göre “menkul kıymet değil” olarak temizlenirse bile, CRC derecelendirme sistemi gelecekte çıkar çatışmalarına yol açabilir, örn. üye borsaları, ticaret hacminden kazanç sağladıkları için derecelendirmelerinde hayırseverdir.

Bana göre bu derecelendirme sistemi büyük bir çıkar çatışması yaratıyor. Bu konsorsiyuma katılan tüm şirketler, tokenlerin büyük çoğunluğunu menkul kıymet olmayanlar olarak derecelendirmek için büyük ölçüde teşvik ediliyor. Coinbase, XRP, Tezos, EOS dahil bazı çok şüpheli tokenleri listeledi

– Larry Cermak (@lawmaster) 30 Eylül 2019

Ancak Blockchain CEO’su ve başkanı Marco Santori’ye göre burada bir gümüş astar var. CRC duyurusuyla ilgili bir Twitter başlığında Santori, çabanın bazı yönlerden şüpheli olduğunu ancak genel olarak daha fazla düzenleyici açıklığa ihtiyaç duyan bir sektörde özdenetim için olumlu bir girişim olduğunu söyledi..

8 / Peki bunu neden yeryüzünde yayınlasınlar? Neden onların çabalarını alkışlamalıyız?

Aslında yapmalıyız.

Bir endüstri olarak, bu şeyler temelde sahip olduğumuz en iyisi.

BU DOĞRU BİR BÜKÜM

bekle beni dinle.

– Marco Santori (@msantoriESQ) 30 Eylül 2019

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me