Cryptocurrency ve Altın

Çoğunlukla ABD hükümetinin yetki alanı dışında kalan bir sivil toplum kuruluşu olan Amerika Birleşik Devletleri Merkez Bankası, Başkan Donald Trump tarafından bir kez daha ateş altına alındı. Bu, eski Senatör Ron Paul’u Federal Rezerv’e daha fazla saldıran ve belki de Trump’ın haklı olduğunu öne süren sert bir blog yazmaya itti..

Bu büyüleyici konuyu araştırırken bize katılın ve kripto para birimlerinin mevcut finansal ortamı nasıl temelden değiştirebileceğini görün. Ron Paul’ün önerdiği gibi belki de normal insanlara zarar vermekten kaynaklanan durgunluklar.

Cryptocurrency ve Altın

Ron Paul: Merkez Bankaları Amaca Yönelik Durgunluklara Neden Oluyor

Bu konuya çok derinlemesine girmeden önce, merkez bankalarının nasıl çalıştığı hakkında biraz bilgi vermemiz gerekiyor. Örnek olarak ABD Federal Rezervini kullanacağız. Bununla birlikte, bugün çoğu ülke bir tür merkez bankacılığı kullanmaktadır, bu nedenle bu örnekler hemen hemen her yerde geçerli olabilir..

En basit ifadeyle, Federal Rezerv, ABD ekonomisi üzerinde inanılmaz derecede yüksek miktarda kontrol sağlıyor. Tasarruf hesapları ve kredi kartları gibi bankacılık ürünlerinde faiz oranlarını belirlerler ve ayrıca her yıl az ya da çok yeni banknotlar yazdırarak para arzını kontrol ederler..

Trump ve Federal Rezerv

Trump ve Federal Rezerv, Görüntü Ron Paul

Federal Rezerv, finansal sistemin bu iki yönünü kontrol ederek, patlama ve çöküş döngülerine yol açan koşullar yaratabilir..

Ron Paul’a göre son makale, Bugün gördüğümüz mevcut pozitif ekonomi hareketleri, Federal Rezerv’in müdahalesinin sonucudur. Hatta onu bir fantezi ya da illüzyon olarak adlandıracak kadar ileri gider..

Adamın Başparmağı Altında

Günümüzde çoğu insan, yalnızca içinde yaşadıkları ulusun fiat para birimiyle işlem yapıyor. Bu, Amerikalıların çoğunlukla dolar, İngilizlerin çoğunlukla pound, vb..

Çoğu insanın farkına varmadığı şey, bunun tehlikeli bir şey olduğudur. Tüm tasarruflarınızı ve paranızı Litecoin veya Ripple gibi bir şeye yatırmaya eşdeğer olacaktır. Bu, bunların yatırım için kötü seçimler olduğu anlamına gelmez, bunun yerine tüm yumurtalarınızı tek bir sepete koymak gibidir. Tüm değerinizi depoladığınız bir araç birdenbire düşerse, kendinizi çok tehlikeli bir durumda görebilirsiniz..

Kripto para yatırımcıları çeşitlendirme ihtiyacının farkına varacak olsa da, ortalama bir kişi tipik olarak tüm değerlerini tek bir varlıkta, yani bir fiat para biriminde tutmanın doğasında bulunan riskler konusunda iyi bir kavrayışa sahip değildir. Daha da kötüsü, çoğu insan muhtemelen paranın nereden geldiğini veya paranın nasıl ve neden bir değeri olduğunu tam olarak bilmiyor..

Ron Paul’un Argümanı

Eski Senatör Ron Paul’e göre, çünkü merkez bankaları finansal piyasaları manipüle edebilir Bireylerin, isterlerse, varlıklarını, itibari olmayan mağazaların değerinin sağlıklı kısımlarını içerecek şekilde çeşitlendirerek kendilerini korumaları gerekir. Makalesinde verdiği örnekler arasında değerli metaller ve şaşırtıcı bir şekilde bitcoin ve diğer kripto para birimleri yer alıyordu..

Ron Paul ayrıca ilginç ama biraz da korkutucu bir tahmin yaptı. Özellikle, yakında yeni bir durgunluğun geleceğini öngörüyor. Paul’e göre bu olası durgunluğa Federal Rezerv’in kendisi neden olacaktı..

Peki bireyler kendilerini nasıl koruyabilir? Cevap elbette oldukça açık. Önemli sayıda insan varlıklarını itibari olmayan varlıklar olarak çeşitlendirirse, o zaman çoğunlukla itibari paralarının düşüşüne karşı bağışık olacaklardır. Örneğin, Federal Rezerv ekonomiyi yavaşlatmak veya hatta zarar vermek için önlemler alırsa, bu önlemler altın veya Bitcoin için değil, yalnızca ABD doları için geçerli olacaktır..

Daha da şaşırtıcı olan, Ron Paul’un, tahmin ettiği bu yaklaşan durgunluğun, bildiğimiz şekliyle fiat para biriminin sonunu da getirebileceğini önermesidir..

Fed tarafından yaratılan bir sonraki durgunluğun geç değil, daha erken gelmesi muhtemeldir. Bu, itibari paranın sona ermesine yol açan büyük felaket olabilir.

O halde hükümet Paul’e göre nasıl hareket etmelidir? Hükümetin “değerli metaller ve kripto para birimlerindeki tüm işlemleri sermaye kazancı vergileri ve diğer vergilerden” muaf tutması gereken varlıklar. Bu belki de daha geniş bir yatırımcı yelpazesi arasında benimsenme oranlarını artıracaktır..

Bitcoin Dünyaya Karşı

Ron Paul’un itibari para biriminin kıyametiyle ilgili tahminleri büyük olasılıkla abartılı olarak ortaya çıkacak olsa da, iddialarından çıkarılması gereken bazı değerli bilgiler var..

En önemlisi, herkes birikimlerinin ve varlıklarının akıllıca çeşitlendirilmesiyle ilgilenmelidir. Paranızın çoğunu itibari para biriminde tutmak genellikle gerekli olsa da, bireyler de itibari olmayan varlıkları elinde tutmalıdır.

Kıyamet senaryoları bir yana, uzmanlar arasında en azından bireylerin en azından bir paralarının bir kısmını altın gibi sabit varlıklara dönüştürür ve emlak. Belki de şimdi ortalama bir yatırımcının, genel yatırım stratejilerine uyup uymayacağını görmek için kripto para birimlerine daha yakından bakma zamanı gelmiştir..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me