Kik

Anında mesajlaşma oyunu Kik, 2017’de akrabaları için ilk jeton teklifini başlattı ve ABD Menkul Kıymetler Borsası Komisyonu’na (SEC) karşı düzenleyici mücadelesini artırıyor..

Bu, 28 Mayıs’ta şirketin ve kurulmasına yardım ettiği Kin Vakfı’nın yeni bir girişime öncülük edeceğini duyuran Kik CEO’su Ted Livingston’a göre. DefendCrypto.org – ABD’de menkul kıymet olarak kabul edilen akrabalar gibi belirteçlere karşı geri itmek için SEC ile mahkemede savaşmak etrafında odaklanan koordineli bir kitle fonlaması kampanyası.

Kik

Ocak ayında Livingstone, şirketinin SEC ile etkileşimlerinin, ajansın ICO’yu kayıtsız bir menkul kıymet teklifi olarak yakın zamanda ilan edeceğini gösterdiğini açıkladığında kripto ekonomide dalgalar yarattı..

O sırada, CEO ve alandaki diğer analistler, sonuç olarak ortaya çıkan bir davanın Komisyon ve jetonun destekçileri arasında neredeyse yakın olduğunu tahmin ediyorlardı..

Kin 5 milyon dolar kazanıyor https://t.co/siUfXXPZgc SEC’i almak için fon. Destek @coinbase, @Daire, @MessariCrypto, @Filmdenkare, @filmdenkare ve diğerleri. #bitcoin #ethereum #kripto https://t.co/uGt63PCkiZ

– Erik Voorhees (@ErikVoorhees) 28 Mayıs 2019

Birkaç ay Mayıs ortasına kadar hızla ilerledi ve Livingstone, Kik’in halihazırda bekçi köpeğiyle mahkeme dışı görüşmelerde 5 milyon ABD doları harcadığını ortaya çıkardı. Yasal savaş yakında kızışabilirken, Livingstone ve meslektaşları, ileriye dönük savaşı finanse etmek için DefendCrypto.org’u başlattı ve Kik, 5 milyon dolarlık akraba, bitcoin ve eter davasına daha taahhüt etti..

Bununla birlikte, Kik’in liderliği, kampanyayı ABD’de tüm kripto para birimi projelerinin nasıl ele alınacağını etkileyebilecek bir kampanya olarak belirledi ve bu noktayı açıklamak için Coinbase, ShapeShift, Circle ve Messari gibi büyük kripto şirketlerinin desteğini aldı. DefendCrypto’nun açılış sayfası buna göre şunları okur:

“Kriptonun geleceği için hepimizin kazanması için Kin’e ihtiyacımız var. Bu dava bir emsal oluşturacak ve Amerika Birleşik Devletleri’nde kripto para birimlerinin nasıl düzenlendiğine dair yeni Howey Testi olarak hizmet edebilir. Bu nedenle Kin, fonların doğru şekilde yapılmasını sağlamak için Defend Crypto fonunu kurdu. “

Sözde Howey Testi, belirli bir işlemin bir yatırım sözleşmesi, yani menkul kıymet olup olmadığını belirlemek için yirminci yüzyılın ortalarında ABD Yüksek Mahkemesi tarafından tasarlanan bir testtir. Son yıllarda, Amerikan kripto para birimi sahnesi şu soruyla bulanıklaştı: Kripto para birimleri Howey Testine göre menkul kıymet olabilir mi??

Bu dinamik, birçok kripto ekonomi paydaşının SEC’in bu soruyu daha erken ve makul bir netlikle cevaplamayarak Amerika’daki yeniliği bastırdığını iddia etmesine yol açtı..

Öte yandan Komisyon liderliği, görüşlerinin ışığında konu hakkında yeterince net olduklarını düşünme eğiliminde görünüyor. 2017 DAO raporu ve geçen yılın başlarında ABD Senatosu’na ifade veren gözlemci başkanı Jay Clayton’dan “Gördüğüm her ICO’nun bir güvenlik olduğuna inanıyorum” dedi.

Özellikle, Kik’in finansman saldırısı, DefendCrypto.org destekçisi Circle tarafından desteklenen kripto para birimi alım satım platformu Poloniex’in hemen ardından gelir ve bu ayın başlarında Amerikalı kullanıcıları için dokuz kripto para birimini kaldırır..

Borsadan çıkarma duyurusunda, borsa geri çekilme nedeni olarak varlıkların SEC başına kayıtsız menkul kıymetler olup olmadığına dair belirsizliği gösterdi. Platformun liderliği, şirketin Amerika’da daha iyi düzenleyici netlik için savaşmaya kararlı kalacağını söyledi:

“Bu varlıkların gücüne ve potansiyeline inanıyoruz ve kripto varlıkları için olumlu politika ve düzenleyici gelişmeleri desteklemeye zaman ve enerji harcamaya devam edeceğiz.”

SEC, 31 Mayıs’ta dağıtılmış defter teknolojisi ve blok zinciri varlıkları etrafında odaklanan bir fintech forumuna ev sahipliği yapıyor. Komisyon, forumun “daha fazla iletişim ve anlayışı teşvik etmek için tasarlandığını” söyledi, ancak bekçi köpeğinin etkinlikte DefendCrypto.org çabasına nasıl yaklaşacağı veya nasıl yaklaşacağı görülecek..

Lanet olsun. KIN’in yasal savunma fonu (Coinbase tarafından barındırılan) ve Circle’ın geçen haftaki gönderisi arasında, düzenleyici cephede işler ciddi şekilde kızışıyor.

Bilginize SEC bu hafta kendi kripto forumuna ev sahipliği yapacak – bunun nasıl ele alınacağını merak ediyorum. https://t.co/FueXvqiQoQ https://t.co/Yy3LA9FTal

– Katherine Wu (@katherineykwu) 28 Mayıs 2019

En azından, Kik’in kuma bir çizgi çizdiği ve iyi ya da kötü için zemini tutmaya hazırlandığı açıktır..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me