QuadrigaCX İncelemesi

Devam eden QuadrigaCX destanındaki son salvoda, Bitcoin borsa platformu, uzun süredir devam eden finansal zorlukları çözmeye çalışırken alacaklı koruması için başvurduğunu söylüyor. Bu duyuru, platformun artık isimsiz ancak önemli miktarda müşteri fonu içeren soğuk cüzdanlarına erişimi olmadığını söylediği için geliyor..

QuadrigaCX İncelemesi

Alacaklı Koruması için Quadriga Dosyaları

İçinde Beyan 31 Ocak 2019 Perşembe günü şirketin web sitesinde yayınlanan şirket, Nova Scotia Yüksek Mahkemesinde alacaklı koruması için başvuruda bulunduğunu söylüyor. Duyuruya göre QuadrigaCX, hareketin Şirketlerin Alacaklıları Düzenleme Yasasına (CCAA) uygun olduğunu söyledi..

QuadrigaCX için, alacaklı koruması, son krizin ardından finansal sağlığını incelemesinin yolunu açacak. Başvurunun bir parçası olarak, değişim platformu Mahkemenin Ernst and Young’ı şu anda işletmeyi rahatsız eden mali sorunları çözme çabalarının üçüncü taraf gözetmeni olarak atamasını ister..

İfadenin bir kısmı şu şekildedir:

“Geçtiğimiz haftalarda, soğuk cüzdanlarda tutulan çok önemli kripto para rezervlerimizi bulma ve güvence altına alma girişimlerini içeren ve mevduatta müşteri kripto para birimi bakiyelerini karşılamak için gerekli olan likidite sorunlarımızı ele almak için yoğun bir şekilde çalıştık. finans kuruluşunun bize havale edilecek banka poliçelerini kabul etmesi. Ne yazık ki bu çabalar başarılı olmadı. Duruşmadan sonra başka güncellemeler yayınlanacaktır. “

Kuşatılmış Bitcoin Değişim Platformu İçin Daha Fazla Sorun

Platformun soğuk cüzdanlarına erişiminin kaybedilmesi, QuadrigaCX için potansiyel olarak sorun anlamına gelebilir çünkü müşterilerine karşı yükümlülüklerini yerine getiremeyebilir. Bu erişim kaybının haberi, kripto para borsasının kurucusu Gerald Cotten’ın yasını tuttuğu bir zamanda geliyor..

Lütfen ani vefatımıza ilişkin açıklamamıza bakınız. @Kafadergisi kurucu ve CEO, Gerry Cotten. Çevresindekilerin hayatlarını değiştiren vizyon sahibi bir lider, büyük ölçüde

eksik. https://t.co/5rvGZ2BfLV

– QuadrigaCX (@QuadrigaCoinEx) 14 Ocak 2019

Kasım 2018’de Blockonomi, QuadrigaCX’in platform ile Kanada İmparatorluk Ticaret Bankası (CIBC) arasındaki yasal bir mücadelede 21 milyon dolardan fazla mülkiyeti kaybettiğini bildirdi. CIBC, fonların sahipliğine meydan okuyarak platformun hesaplarını dondurmuştu..

Mahkeme sonunda, platformun serbest bırakılan donmuş fonların önemli bir kısmını almasıyla QuadrigaCX lehine karar verdi. Ancak o zamandan beri Bitcoin borsası, müşteri mevduatlarını almak için bir bankacılık ortaklığı sağlayamadı..

Bu mevcut krizden önce, QuadrigaCX, günlük işlem hacmine göre Kanada’daki en büyük Bitcoin borsasıydı. 2017’de platform, önerilen Bitcoin Unlimited hard forkuna karşı duran şirketler konsorsiyumunun bir parçasıydı..

Cryptocurrency Borsalarında Fon Bırakmanın Tehlikeleri

Şu anda belirsizlik içinde olan QuadrigaCX müşterileri ile, borsa platformunda depolanan kripto para birimlerinin güvenliği konusundaki tartışma bir kez daha ön plana çıkıyor. Genellikle, tüccarlar hackler veya çıkış dolandırıcılıkları nedeniyle para kaybederler, ancak bu sefer platform, soğuk depoya erişemediğini söylüyor (bu, borsalar söz konusu olduğunda en güvenli depolama seçeneği olması gerekiyor).

Ocak ayının başlarında, Twitter’da Bitcoin ve diğer kriptoları depolamanın en güvenli yolu hakkında bir tartışma çıktı. Kraken CEO’su Jesse Powell, o sırada konuyla ilgili olarak, yatırımcılara kripto para birimlerini borsa platformlarında saklamamalarını tavsiye etti. Powell’a göre, kullanıcılara Trezor ve Ledger gibi donanım cüzdanlarını kullanmaları daha iyi sağlanacaktır..

LÜTFEN bir borsada daha fazla jeton saklamayın (dahil @kafadergisi) aktif olarak işlem yapmanız gerekenden daha fazla. Kullanım @Evleneceksen veya @Hayalhanem. DEX’ler her derde deva değildir – DAO’ya bakın. Açık kaynak, istismarların daha erken keşfedileceği anlamına gelir (muhtemelen iyi adamlar tarafından değil). &# 128591; https://t.co/LmzhtCjpM0

– Jesse Powell (@jespow) 16 Ocak 2019

Tartışma sırasında, birçok yorumcu, kendi kendine depolama seçeneklerinin değerinden daha fazla sorun olduğunu söyleyen Binance CEO’su Changpeng Zhao’ya (“CZ”) karşı çıktı. CZ için, tüccarlar “saygın” platformları veya merkezi olmayan borsaları (DEX) kullanmalıdır..

Ayın başında, en önde gelen Bitcoin evangelisti Trace Mayer, tüccarların üçüncü şahıs borsalarında tutulan tüm Bitcoin’i geri çekmeye davet edildiği ilk Kanıt Kanıtı etkinliğini düzenledi. Etkinliğin temel amaçlarından biri, “kripto para birimi sahipliğini göstermekti ve bu da“anahtarlarınız değil, Bitcoin’iniz değil.”