Hyperledger EEA

Ticari blockchain geliştirmede bu hafta bir patlama ile başladı. Hyperledger ve Enterprise Ethereum Alliance (EEA), Pazartesi günü bir bütün olarak blockchain teknolojisinin yararına birlikte çalışacaklarını açıkladı. İki grup geçmişte rakip olarak görülüyordu, ancak endüstriyel blok zinciri kullanımlarının engellenmeden büyüyebilmesi için ekip oluşturuyorlar gibi görünüyor..

Hyperledger EEA

AÇA yönetici direktörü Ron Resnick şunları söyledi:,

“Bu büyük bir fırsat zamanı” ve “Karşılıklı ortak üyelik yoluyla işbirliği, her iki kuruluşa daha yakın bir şekilde daha yakın çalışma fırsatı sunuyor”, işbirliği anlaşmasının açıklanmasının ardından yapılan bir açıklama ile.

Hyperledger ve AÇA’nın yaptığı anlaşma yeterince basit görünüyor. Her iki grup da, blok zincir teknolojisinin daha hızlı gelişmesine yardımcı olması gereken karşı organizasyona katıldı. Yeni açılan kapılar, her iki gruptaki her iki üyenin de bilgileri özgürce paylaşmasına ve iki grup arasında var olan sinerjilerden yararlanmasına olanak tanıyacak..

Hyperledger, EEA’nın Standardizasyon Programlarından Yararlanabilir

Blockchain geliştiricileri, düzenlemelerden aşağı yukarı özgürdür. Görünüşe göre bu özgürlük sorun değil, ancak endüstriyel bir bakış açısıyla, bir şirketin kaliteli bir ürün satın almasını sağlayacak çok az şey var. AÇA burada devreye giriyor. Artık Hyperledger geliştiricileri EEA’nın sertifika programlarına erişebilir ve platformlarının şimdiye kadar oluşturulmuş en iyi blok zinciri standartlarından bazılarına uyduğunu kolayca gösterebilir..

Hyperledger nedir

Oku: Hyperledger: Açık Kaynak Blockchain Projesi

Hyperledger’in yönetici müdürü Brian Behlendorf, bu bağın getireceği avantajları anlıyor gibi görünüyor. Bunu, “Büyük açık standartlar büyük açık kaynak koduna bağlıdır, bu nedenle bu her iki kuruluş için de doğal bir ittifaktır.” AÇA üyeleri ayrıca doğrudan Hyperledger platform geliştiricileriyle çalışabilecek ve bir proje geliştikçe standartların nasıl uygulanacağına dair içgörü kazanabilecekler..

Amber Baldet, her iki grupla da çalışma geçmişine sahiptir. Aynı zamanda Clovyr’in kurucusu ve her iki grupla da yakından ilgilenen JPMorgan Chase’in eski blok zinciri lideri. Bayan Baldet, Forbes’a şunları söyledi:,

“Hem Hyperledger hem de EEA’ya ait birkaç kuruluş var ve liderlik pozisyonundakiler arasında iyi ilişkiler var” ve ayrıca, “Merkezi olmayan teknolojilerle gerçek iş zorluklarını çözme ortak hedefine doğru birlikte çalışmak mantıklı.”

Blockchain’i Devasa Bir Pazar Bekliyor

Blockchain topluluğunun endüstrinin DLT’nin istikrarlı bir görünümünü benimsemesine yardımcı olmak için yapabileceği her şey muhtemelen akıllıca olacaktır. IBM, Hyperledger mimarisine dayanan blok zinciri teknolojisinde büyük şirketleri satarak kolay bir zaman geçirdi. IBM’in platformunun doğası gereği başka bir geliştiricinin Hyperledger sürümünden daha iyi olmasının bir nedeni yoktur, ancak sağlam bir şekilde oluşturulmuş endüstri standartları olmadan, küçük şirketlerin Big Blue gibi bir kuruluşla rekabet etmesi zordur..

EEA ve Hyperledger arasındaki yeni işbirliği seviyesi, her iki gruptaki herkesin erişebileceği bir açık kaynak kod tabanına sahip olacak. Ayrıca, yeni Hyperledger teknolojisi geliştirmek isteyen küçük şirketler için sertifikasyonu kolaylaştıracak bir üçüncü taraf standartlar organizasyonu da olacak..

Ron Resnick, Forbes’a verdiği bir röportajda, “Dünyanın en büyük şirketleriyle konuşuyorum ve diğer pazar segmentlerinde neyin şekillendiği fikrini seviyorlar” dedi. “Genelde aldığım şey şu: ‘Onu seviyoruz, olmak istiyoruz “Hyperledger’ı getirmek, tek yaptığı bu kuruluşlar arasında daha fazla güven oluşturmaktır.”

Gerçek Dünya İçin Hazır

IBM’in Hyperledger alması, devasa lojistik sistemindeki yiyecekleri izlemek için bir çözüm olarak yakın zamanda Walmart’a satıldı. DLT gibi nispeten yeni bir yeniliğin, hayati kayıt tutma sistemlerini aylarla ölçülen bir teslim süresiyle değiştirmek için gerçekçi bir şekilde kullanılabileceğini söylüyor. Walmart ve IBM’in piyasaya sürdüğü gibi pilot programlar, başarılı olduğu sürece blok zincirine olan güveni artırmaya yardımcı olacaktır..

Hyperledger’ın Walmart ve IBM tarafından kullanılıyor olması, zaman geçtikçe daha küçük geliştiriciler için büyük bir fayda sağlayabilir. Hyperledger ve EEA arasındaki yeni bir işbirliği seviyesi, yeni nesil blok zinciri geliştiricilerinin daha büyük şirketlerle bağlantı kurmasına yardımcı olabilir ve veri paylaşımı için değişen küresel ortama uyum sağlayabilecek katı kod kullandıklarını gösterebilir..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me