Bitcoin Hong Kong

Çin’in Özel İdari Bölgesi olan Hong Kong, son birkaç aydır demokrasi yanlısı göstericiler tarafından sayısız protestoya maruz kaldı.

Bu kişiler, 1997’de daha önceki İngiliz bölgesini 2047’ye kadar Pekin’den ayrı tutma sözü veren Çin anakarasındaki hükümetinin demokrasilerine tecavüz ettiğinden korkuyor.

Şimdiye kadar, protestolar çoğunlukla fizikseldi – ilgili olanlar sokaklara döküldü, okulu ya da işi atladı ve rakiplerini kızdırmak için ellerinden geleni yaptılar. Ama görünen o ki gelgitler değişmeye başladı.

Bitcoin Hong Kong

Geçtiğimiz birkaç ay içinde “banka operasyonları” için çağrılar olsa da, yalnızca şimdi, servetlerini güvence altına almak için ellerinden gelen her şeyi yapan yerel halkın akınına uğrayan şehirdeki ATM’lerin fotoğrafları çevrimiçi olarak görünmeye başladı..

Sorun şu ki, birçok banka kapatıldığı veya kapatıldığı için ATM’lerde paranın tükendiğine dair çok sayıda rapor var. vandalizm nedeniyle.

Bitcoin topluluğundaki birçok kişi bu talihsiz olayı kripto para birimi yangını için yakıt olarak gördü..

Bitcoin Anlatısı, Hong Kong Bankaları Nakit Tükendiğinde Güçleniyor

Batı dünyasında çoğu kişi için para en iyi şekilde bankalarda tutulmaktadır. Bankalar sermayenizi güvence altına alır ve – Japonya, Avrupa veya negatif faiz oranlarına sahip diğer bölgelerde değilseniz – paranızı kasalarında tutmanız için size faiz sağlar.

Ancak bu her zaman en iyi seçenek değildir. Kıbrıs’ta bu, binlerce kişinin çöküş beklentisiyle bankalardan sermaye çekmek için acele etmeye başlamasıyla açıkça ortaya çıktı..

Çılgın olan şey, aynısı Hong Kong’da da oluyor. Demokrasi yanlısı netizenlerin uğrak yeri olan şehrin Reddit benzeri forumu LIHKG’de kullanıcılar tarafından yayınlanan fotoğraflara bakarsanız, tıpkı 2012-2013’teki Kıbrıs’a benziyor. Bununla birlikte, daha önce belirtildiği gibi, Hong Kong ATM’lerinin ve bankalarının nakit paraları bitiyor ve bu gerçek, tüm Çin anlatısının hevesli bir takipçisi olan Hayman Capital’den Kyle Bass gibi insanlar tarafından da destekleniyor..

Diğer raporlara göre, nakit para bırakan ATM’ler, muhtemelen nakit kanamasını durdurmak için para çekme limitlerinin% 75’e kadar önemli ölçüde düştüğünü gördü..

Kripto para topluluğundaki birçok kişi bunun Bitcoin’i övme zamanı olduğunu gördü. Aşağıda, Bitcoin alanının önde gelen üyelerinden Hong Kong ve Bitcoin’den birbiri ardına bahseden düzinelerce tweetten sadece biri var. Doğru kullanıldığında Bitcoin kişinin servetini her zaman kontrol etmesine izin vererek banka işlemlerini imkansız hale getiriyor..

Bitcoin bunu düzeltir! https://t.co/U5Abf4WKCV

– Hailey Lennon (@HaileyLennonBTC) 7 Ekim 2019

Sistemde yeterli nakit olmaması, Hong Kong’da Bitcoin’in değer teklifine katkıda bulunan tek sorun değil.

Geçen hafta, bölgenin icra kurulu başkanı Carrie Lam, en son yarım asır önce protestoları durdurmak amacıyla kullanılan eski bir yasa olan Acil Durum Yönetmeliği’ni (ERO) etkinleştirdi..

ERO, Hong Kong hükümetinin, “acil durum veya kamu tehlikesi” ile ilgilenmekle görevlendirilmesi durumunda “halkın çıkarına” olabilecek “her türlü düzenlemeyi yapmasına” izin verir. Bu durumda Lam protesto ortamlarında yüz maskelerinin kullanılmasını yasakladı..

Bu kendi başına zararsız görünse de, ERO medya sansürünün, internet kesintilerinin, emir olmaksızın polis baskınlarının uygulanmasına ve en önemlisi Bitcoin ve merkezi olmayan para için varlıkların / mülklerin ele geçirilmesine izin verir..

Lam’ın ERO kullanımını varlık ele geçirmeye kadar genişleteceğine dair net bir gösterge yok. Ancak bu yasa bu amaç için tekrar etkinleştirilirse, Bitcoin yalnızca Hong Kong halkı için çok daha mantıklı olacaktır. (Önemlisi, internet ERO aracılığıyla kapatılsaydı Bitcoin işe yaramazdı.)

HongKongers Tarafından Kullanılmıyor… Henüz

Bitcoin, Hong Kong’daki hızla kötüleşen durumdan açıkça bir çıkış yolu olsa da, veriler onun bu kapasitede kullanılmadığını gösteriyor – en azından henüz değil.

Geçen hafta, Bitcoin alanındaki pek çok kişi, LocalBitcoin’in Hong Kong piyasasının rekor hacimler gördüğünü gördüklerinde ayın üstündeydi ve bu, insanların HKD’lerini BTC için satmak için acele ettiklerinin bir ipucu olarak gördüler. Bu hafta, Hong Kong’un LocalBitcoins hacminin “normal” kabul edilen seviyelere gerilemesi ile istatistik normalleşti. Bu, yerel halkın kripto para birimini servetlerini güvence altına almanın bir yolu olarak görmediği anlamına gelir..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me