Euro Exim Bank Ripple

Görünüşe göre İngiltere’de bir ofisi olan Euro Exim Bank, SWIFT’e olası bir alternatif olarak Ripple’ın sınır ötesi ödeme çözümü xRapid’i benimseyen ilk banka olacak. Duyuru, Euro Exim Bank ve ne tür ticari hizmetler sundukları ile ilgili bazı sorularla karşılanmıştır..

Bir makale Forbes’te yayınlandı Euro Exim Bank’ın soyağacına dalar ve Ripple’ın ilerlemesine biraz aşağılayıcı bir tavır takınır.

Euro Exim Bank Ripple

Euro Exim Bank, Karayipler ülkesi St. Lucia’dan “A sınıfı uluslararası bankacılık lisansına” sahiptir ve ticari bankacılık hizmetleri sunmaktadır. Bankanın web sitesine göre, bankacılık lisansı bankanın “St. Lucia’dan uluslararası bankacılık işini yürütmesine” izin veriyor. ancak “St. Lucia’daki herhangi bir gerçek kişiye veya tüzel kişiye herhangi bir hizmet sağlamaz.”

Banka, öncelikle ithalatçılar ve ihracatçılar için finansal hizmetler sağlamaya odaklandığını söylüyor, bu yüzden Ripple ile resmi bir ilişki kurmayı seçti..

Euro Exim Bank Ripple’da Vaat Görüyor

Ticari bankacılık hizmetleri sunan bir açık deniz bankası olarak Euro Exim Bank, uluslararası para taşımak için arkaik SWIFT sistemi ile uğraşmak zorundadır..

Göre Graham Bright, Euro Exim Bank’ın uyum ve operasyonlar başkanı olan, xCurrent’ten yeni bir pilot program, “… Swift’in bugün sunduklarına benzer, ancak aracı olmadan gerçek zamanlı alışverişe izin veren blok zinciri tabanlı bir ağda. “Fikir şu ki – ödeme talimatı dışında – mesajı bir ticaret finansmanı talimatını doğrudan bir karşı tarafa iletmek için kullanırsak ne olur? Bir akreditif veya kesin teminat olabilir. Teknik olarak bu mesajın tamamını xCurrent aracılığıyla iletebilirsiniz. “”

SWIFT sistemi 1970’lerde oluşturuldu ve faks makinesinin modern işyerine girdiği bir döneme geri dönüş. Söylemeye gerek yok, tüm süreç son derece yavaş ve maliyetli. Daha ilgili olarak, son yıllarda siyasallaştı ve aynı zamanda büyük bir soygunun da kalbindeydi..

Bazı SWIFT İstemcileri Diğerlerinden Daha Eşittir

Tüm önlemlere rağmen, SWIFT sistemi hırsızlığa açık olduğunu gösterdi. Kötü oyuncular 2016 yılında Bangladeş ülkelerinden New York Fed’teki hesabından milyonlarca doları Asya’daki sayısız hesaba aktarabildiler ve onlar neredeyse 1 milyar dolar ile bitti.

Ek olarak, SWIFT sistemi ABD hükümeti tarafından ABD’nin dünya görüşüne uymayan ülkeleri cezalandırmak için kullanılan ekonomik bir silah haline geldi..

Rusya, ABD yaptırımlarının bir sonucu olarak SWIFT hizmetlerine erişememesinden zarar gördü, ancak bu, Washington’un neredeyse tekel statüsüne sahip bir platform üzerindeki kontrolünü zayıflatan paralel bir sisteme yol açabilir..

Japon Politikacı Dalgalanma Evlat Edinmenin Akıllıca Bir Hareket Olabileceğini Düşünüyor

Takeshi Fujimaki Japonya’nın muhalefet partisi Nippon Ishin’in tanınmış yüzü. Kendisi aynı zamanda eski bir bankacı ve yakın zamanda Ripple’a özel bir vurgu yaparak kripto benimsemesini desteklemek için Twitter’a başvurdu..

Fujimaki’ye göre, “Kriptografik varlıkla ilgili en son teknoloji şimdiye kadar geldi. Bu tür gelişmiş alanlara dahil olmazsak, Japonya geride kalacak … Bu XRP’nin kullanımı kripto para biriminin kullanımını temsil ediyorsa, o zaman bu haritadan kripto para biriminin patlayıcı bir şekilde gelişmesi ihtimali olduğu ortaya çıkıyor. gelecekte.”

Kripto Slaytı Devam Ediyor

Görünüşe göre iyi olan tüm bu haberlere rağmen, XRP, büyük kriptoların geri kalanının fiyatını düşürdü. XRP, son birkaç gün içinde değerinin en az% 10’unu kaybetti, bu da Bitcoin gibi diğer kriptoların gördüğü kayıplarla aynı çizgide..

EToro’da kıdemli bir piyasa analisti olan Mati Greenspan, “Son ayı piyasasına rağmen, kripto endüstrisinin geliştiğine dair son derece açık işaretler var. Geçen hafta, son bir yıl içinde istikrarlı bir şekilde büyüyen bitcoin’in işlem oranını vurguladık, “diye müşterilere verdiğimiz son notta.

Varlıklar, temellerine göre değil de (yalnızca başka bir kripto) ticaret yaptıklarında, muhtemelen varlığı satın alma veya satma zamanı gelmiştir. XRP için, büyük olasılıkla ikincisidir. XRP’nin nihai tabanı olmayabilir, ancak gelecekte 0,30 USD seviyesi muhtemelen oldukça tatlı bir giriş noktası gibi görünecek..