Ethereum

Ethereum topluluğu yeni haftaya giriyor, Ethereum Vakfı (EF) yeni bir “ETH 2.0” hibe dalgası duyururken, inşaatçılar Berlin Blockchain Haftası’ndaki önemli gelişmeleri vurguluyor ve Compound, DeFi arenasında Maker’da zemin kazanmaya devam ediyor..

İlk olarak, 26 Ağustos’ta EF ortaya çıktı 2 milyon ABD doları tutarında hibe Önümüzdeki yıl başlayacak çok aşamalı bir geçiş olan Ethereum’un Serenity yükseltmesi üzerinde çalışan projeler için, akıllı sözleşmelerin blockchain’inin Proof-of-Stake, sharding ve Plasma teknolojisine geçişini görecek..

Ethereum

Hibeler, Status (Nimbus), Sigma Prime (Lighthouse) ve Prysmatic Labs (Prysm) gibi gelişmekte olan birkaç Ethereum 2.0 istemcisi de dahil olmak üzere bir avuç dolusu projeye yayıldı..

Eth2 takımlarına 2 milyon dolarlık hibe. &# 128079;

-Harmony 189 bin dolar

-Prysmatic 725 bin dolar

-Sigma Prime 485.000 ABD Doları (Consensys ile)

-Durum 650.000 $

-Whiteblock 184 bin dolar

-Chainsafe 217 Bin dolar https://t.co/64JXx1Uh6Y

– eric.eth (@econoar) 26 Ağustos 2019

EF, “Son aylarda, Ethereum Vakfı, geliştirme Aşaması 0’ın lansmanına yaklaşırken, şu anda uzun süredir devam eden çok müşterili test ağları sunmakla görevli lider müşteri geliştirme ekiplerine önemli ödüller verdi” dedi..

Vakıf aynı zamanda üç ödülün duyurusunu yapmak için de kullandı, en önemlisi 5 ETH veya 1.000 DAI ödülü “önemli değişiklikler için öneriler (hata düzeltmeleri, optimizasyonlar, vb.) Eth 2.0 genesis. “

En son hibeler, EF’in Mayıs ayında “Yarının Ethereum’unu” oluşturan ekosistem geliştirme çabaları için bir sonraki yıl için yaklaşık 20 milyon dolar ayırdığını söylemesinden sonra geldi. Vakıf ayrıca o sırada mevcut “ETH 1.0” projelerine 8 milyon dolar ayırdı.

Son yıllarda, kuruluşun bağışları, Ethereum ağının mevcut yeni olgunluk seviyesine ilerlemesine yardımcı olmasında çok önemli olduğunu kanıtladı. Blockchain’in savunucuları, platformun açılış versiyonu olan Frontier’ın 30 Temmuz 2014’te piyasaya sürülmesiyle birlikte platformun dördüncü doğum gününü kutladı..

Berlin Blockchain Haftası’ndan Taşlar

Bu yılki Berlin Blockchain Haftası’nda ortaya çıkan tüm önemli gelişmeleri kısaca vurgulamak imkansız. Yine de, festivaller sona ererken, orada Ethereum topluluğunun çoktan uğultu yaptığı birkaç proje giriş yaptı.

Bu projelerden biri şakacı adıyla LSDai.

Bağlam şu şekildedir: Bileşik, kullanıcıların cTokens (örneğin, Dai için cDAI) yaparak ödünç vermelerini ve ilgi çekmelerini sağlayan bir dApp. rDAI, birinin cDai’den seçtiği herhangi bir Ethereum adresine ilgi atamasını sağlayan yeni bir gelişmedir. LSDai bu yığın üzerine kurulur.

Bu yılki ETHBerlin Hackathon’da geliştirilen LSDai, yaratıcıları tarafından yatırımcıların Compound’un değişken Dai faiz oranına karşı korunmak veya bunlarla ilgili spekülasyon yapmak için kullanabilecekleri “Dai faizine ilişkin tokenize faiz oranı takası” olarak nitelendiriliyor..

Yani ETH → WETH → MKR → DAI → cDAI → rDAI → ve şimdi .. LSDAI.

Bir Eth Berlin Hackaton projesi, rDAI belirtecinin gelecekteki faiz oranı üzerine bahis oynamanıza olanak tanır, böylece sabit gelir-sabit değerli sentetik jeton oluşturur. &# 128579;&# 128565;&# 129327;https://t.co/GX574n3bxN

– Alex Van de Sande (avsa.eth) (@avsa) 26 Ağustos 2019

“LSDai, sözleşme süresi boyunca Bileşik Dai kredi faiz oranına dayalı bir gelecek olan Euro-dolar benzeri bir yapı yaratır,” diye açıkladı projeyi kurucuları.

LSDai ekibi, bu anlamda token sisteminin “DeFi pazarı için merkezi olmayan bir dengeleyiciye” benzediğini öne sürdü..

Üstelik son günlerde Berlin’de sergilenen bir başka ilginç proje de SelloutDAO idi. Mariano Conti tarafından geliştirilen sistem, birinin Ethereum fon grubu MolochDAO’nun tabanına bir geliştirme önerisi yerleştirmesi için bir eter ödemesine izin veriyor. SelloutDAO’ya kadar, üye olmayanlar sadece Moloch’u veya yan ürünlerini dışarıdan izleyebilir, para bağışlayabilir veya bir giriş ücreti ödeyebilirdi..

Kazanmayan hack’im @Yagmursarigul SelloutDAO olarak adlandırılır. Üzerinde çalışır @Filmdenkare ve türevleri. Mainnet’te Canlı.

Tekliflere ve oylara erişim satmak. Siyah şapka değil, gri şapka belki?

1 ETH için kendinize bir Moloch teklifi alın. Daha fazla bilgi için DM.https://t.co/ynfIPZw6i7

– &# 128121; Mariano Conti | conti.eth (@nanexcool) 25 Ağustos 2019

RateLock, Berlin’de de önemli ölçüde parladı. Compound kullanarak RateLock, kullanıcıların merkezi olmayan sabit faizli krediler oluşturmasına olanak tanır.

Ve sonraki kazananlar… Ratelock! Sabit faizli krediler @fotomac! #Zwei pic.twitter.com/jvEICVyN6j

– Ademi Merkeziyet Departmanı / ETHBerlin (@ETHBerlin) 25 Ağustos 2019

Yükselişteki Bileşik

Compound dApp birçok Berlin proje demosunda bir temel olarak kullanıldığından, kredi platformu faaliyette yeni bir yükseliş yaşadı.

1 / Çok fazla #ETHBerlinZwei hackathon demoları @Filmdenkare, TVL’nin (ETH) yükseliş eğilimini sürdürmesi şaşırtıcı değil (son 24 saatte +% 7,5) pic.twitter.com/Ent2zxrK0F

– DeFi Nabız &# 127815; (@defipulse) 26 Ağustos 2019

Buna göre, Compound’da kilitlenen ETH miktarı Pazartesi günü yüzde 8 artarken, Maker’ın kendi borç verme platformu gün içinde sabit kaldı.

Bileşik çarpıcı mesafeye yaklaşıyor. DeFi Pulse ile görüntü

Şimdi, Compound, Maker’ın şu anda kilitlediği ETH miktarının yaklaşık yarısını elinde tutuyor. DeFi’nin en popüler iki dApp’ı için mağazada farklı bir tür parlama mı var? Ya da Maker yerini tutabilir mi??

Bunu sadece zaman gösterecek, ancak Bileşik’in ileriye dönük bir şansı var gibi görünüyor. En azından, birden fazla iyi DeFi seçeneği, bir taneden daha iyidir.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me