Cryptocurrency UX

Halkın söylediği gibi, çocuk yetiştirmek için bir köy gerekir.

Ayrıca Bitcoin ve Ethereum gibi en iyi blok zinciri projelerini giderek daha kullanışlı olan kamu altyapısının temellerine yükseltmek için bir köy gerekiyor. Çeşitli alanlardan paydaşlar, bu projelerin ekosistemlerinde memnuniyetle karşılanmaktadır – sadece bu alanların izinsiz olması nedeniyle değil, aynı zamanda etrafta dolaşılacak çok sayıda uzmanlık çalışması olduğu için.

Programcılar, ürün yöneticileri, avukatlar, yazarlar, çevirmenler, siz adlandırın – şu anda “herkesle birlikte güvertede” kripto para biriminde pek çok yetenekli işçiye çok ihtiyaç var.

Cryptocurrency UX

Ve, blockchain arenasındaki pek çok kişi için bir sır olmasa da, burada büyük talep gören ve buna göre uğraşmaya değer bir tür yetenekli işçi, işi kullanıcı deneyimini (UX) olabilecek en iyi hale getirmek olan tasarımcılar..

Örneğin, geçen hafta Twitter ve Square kurucusu Jack Dorsey tarafından bir araya getirilen açık kaynaklı bitcoin geliştirme ekibi Square Crypto, ekibe katılacak kıdemli bir tasarımcı arıyordu..

Şirketin Temmuz ayında yaptığı açıklamada, kim işe alınırsa, “Bitcoin’in ana akıma nasıl getirileceğinin geleceğini şekillendirmeye yardımcı olacak” dedi..

Ekipten bahsetmişken, hala çok kıdemli bir tasarımcı arıyoruz. Bu konum, tek bir üründen daha büyük ve dünyanın bitcoin ile nasıl etkileşime girdiğini resmileştirmede önemli bir rol oynayacak.. https://t.co/27Cp8QsoaJ

– Kare Kripto (@sqcrypto) Eylül 19, 2019

Square Crypto’nun doğru fikri var, öyleyse: tasarımcılar, ekosistem etrafındaki kullanıcı deneyimlerini yararlı hale getirmek ve daha önce olanlara meydan okumak için anahtardır.

Yine, bu benzeri görülmemiş bir keşif değil – ileriye dönük düşünmeye devam etmek için kripto para birimi alanındaki paydaşlar için önemli bir düşüncedir. Bu kamu altyapısını hayatın her kesiminden sıradan insanlar için nasıl daha iyi çalışır hale getirebiliriz??

“UX Atılımı” hakkında

Bitcoin ve ether gibi en iyi kripto para birimleri, bir metin mesajı gibi dünyanın herhangi bir yerine izinsiz olarak para gönderebilmek gibi, gerçekten oldukça şaşırtıcı olan bazı UX özelliklerine sahiptir..

Yine de, bu yeni tür para için UX cephesinde yapılabilecek çok şey var. Özel anahtarlar, uzmanların ortalama kullanıcıları kapattığını söylediği en yaygın şeylerden biridir, ancak özel anahtarlar, UX boşluklarının bir miktar köprüleme kullanabileceği tek şey değildir..

Tabii ki, internette olduğu gibi bu boşlukların zamanında mükemmel bir şekilde aşılabileceğine dair iyi beklentiler var. Ancak zaman işliyor ve riskler yüksek. Popüler ana ödeme hizmetleri her zaman daha kullanışlı hale geliyor ve Facebook Libra stablecoin çabası, uluslararası yetkililerin kontrollerinin dışındaki paradan giderek daha fazla rahatsız olmaya hazır olabileceğini gösterdi..

Bu nedenle, en azından genel olarak konuşursak, hızlıca ve kullanıcıya yönelik geliştirme yapmak önemlidir. Facebook’ta erken bir ürün tasarımcısı olan ve bu hafta “kripto için bir UX atılımına ihtiyaç duyduğunu” söyleyen Bobby Goodlatte’den alın.

Zor gerçek: kripto bir UX atılımına ihtiyaç duyar.

Kullanımı 10 kat daha kolay olmadıkça neredeyse hepsi başarısız olacak.

– Bobby Goodlatte (@rsg) 26 Eylül 2019

Bu atılım gerçekleştirilebilirse, en iyi kripto para birimleri, devlet destekli fiat para birimlerine paralarının karşılığını verebilir..

Bu da sıfır toplamlı bir mesele değil, yani kazananın hepsini aldığı bir gladyatör maçında kripto para birimine karşı fiat. Hayır, kripto para birimleri zaten kendi başlarına yararlı olacak şekilde tasarlandı ve aynı zamanda geleneksel varlıkları tokenleştirme yoluyla emebilecek şekilde tasarlandı..

Bitcoin ve eter etrafındaki yeni olasılıklar etrafında ne kadar mükemmel tasarım çalışması yapılırsa, bu projelerin ana akıma ciddi daha fazla girme şansı o kadar artar..

Daha fazla tasarımcının nasıl katlanacağı sorulacak iyi bir sorudur ve alandaki pek çok kişi zaten düşünmüş ve olmaya devam edecek. Ortaya çıkan cevaplar, yıllarca verimli olabilir..

Morgan Creek Digital kurucu ortağı ve bitcoin yatırımcısı Anthony Pompliano 27 Eylül’de CNBC’ye, “Zamanla daha fazla insan hükümetin kontrol etmediği bir para birimini seçecek” dedi. Bununla birlikte, onlara elimizden gelen en iyi para birimini verelim.

Neden sahipsin #bitcoin USD’ye sahipseniz? "İnsanlar manipüle edilemeyen, ele geçirilemez bir şeyi tercih edecekler.," diyor @Hayalhanemersin #btc pic.twitter.com/9uAJWz9gda

– Squawk Kutusu (@SquawkCNBC) 27 Eylül 2019

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me