Nouriel Roubini Kripto

Nouriel Roubini’nin 2008’deki kazaya giden yolda şüpheciliği iyi yerleştirilmişti. Sentetik bağlar için alarm veren birkaç sesten biriydi, bu da dünya piyasalarını uçurumun eşiğine sürükledi. Şimdi Nouriel Roubini, blockchain de dahil olmak üzere kripto para ile ilgili her konuda sert bir tavır aldı.

Nouriel Roubini Kripto

Nouriel Roubini, Görüntü ABD Sanal Büyükelçiliği İran

İçinde Naeem Aslam ile son röportaj, Nouriel Roubini, blockchain ve kripto para birimine yönelik görüşlerini dile getirdi. Bay Aslam’a şunları söyledi, “

Tüm ICO endüstrisi bir aldatmacadır. İnsanlar, sıfır değeri olan projeler için para topluyorlar. “

Nouriel Roubini, hiçbir şey ifade etmeyecek çıkmaz bir teknoloji olarak gördüğü blok zincirinde de zordu..

Nouriel Roubini’ye saygı duyan, ancak blok zinciri ve kriptolar konusunda olumlu olan birçok kişi, onun sözleriyle ertelendi. Kripto para birimi ve blok zinciri ile ilgili her şeye karşı son derece olumsuz duruşunun muhtemelen yetersiz olduğuna dair çok az şüphe var. Sektöre giren inanılmaz miktardaki geliştirme parası, yaygın ilginin kanıtıdır, ancak blok zinciri aynı zamanda ileri görüşlü hükümetlerden de destek almaktadır..

Nouriel Roubini Muhtemelen Blockchain’de Yanlış

Hiç şüphe yok ki, blockchain yeni, kanıtlanmamış ve bir teknoloji olarak ticarileştirilmesinin başlangıç ​​aşamalarında. Blockchain, Bitcoin ile yaklaşık on yıl önce kullanıma girmiş olsa da, gerçekten son iki yıla kadar küresel arenaya girmedi. Kısa zamanda aldığı tepki muazzam. Hükümetlerin ve şirketlerin blockchain gelişimini ciddiye aldığını gösteren çok sayıda olay var..

Bankalar ve blockchain hakkında sorulduğunda, Nouriel Roubini şunu söyledi:,

“Bankaların yeni teknolojileri test etmelerinin yeni veya benzersiz bir yanı yok. Her gün binlerce yeni teknolojiyi test ediyorlar. ”Ve devam etti,” Bir banka yeni bir teknolojiyi test etmek için az miktarda sermaye atarsa, bu onu benimseyecekleri anlamına gelmez. “

Nouriel Roubini’nin blok zinciri görüşü açıkça sınırlıdır. Birçok büyük banka sadece blockchain teknolojisini “test etmiyor”, aynı zamanda blockchain ile sayısız görevi yerine getirmek için patentli sistemler yaratıyorlar. Bu bir modadan çok daha büyük ve Nouriel Roubini, artık nesnel gerçeklikten anlamlı bir şekilde kopuk olan bir blok zinciri görüşüne sadık kalırsa kendisini giderek daha izole bir konumda bulacaktır..

Hükümetler Blockchain’i SEVİYOR

Nouriel Roubini’nin blok zinciri ve kriptolara yönelik sürekli eleştirilerinden biri ölçeklenebilirliktir. Bitcoin’in mevcut küresel finans sisteminin tamamen yerini alan bir platform olmayacağına dair çok az şüphe var. Bitcoin yavaş, hantal ve bir ton elektrik gücü kullanıyor. Aynı zamanda yaygın olarak kullanılan ilk blockchain platformuydu ve muhtemelen dünyayı ele geçirmek için tasarlanmamıştı.

Şimdi blockchain geliştirme alanına giren milyarlarca dolar var ve Çin, Güney Kore ve Hong Kong gibi ülkeler blockchain teknolojisinde avantaj elde etmek için çalışıyor. Güney Kore hükümeti, çeşitli blok zinciri geliştirme programları için 4 milyar ABD dolarından fazla ayrıldı ve geliştiricileri, teknolojiyi kullanmanın yeni yollarını bulmaya aktif olarak teşvik ediyor..

Asya Risk Sermayesi Fonları

Okuyun: Asya Risk Sermayesi Fonları Küresel Kripto Şirketlerine Yatırımları Hızlandırıyor

Çin aynı zamanda bir blockchain yatırım çılgınlığı yaşıyor. Bugün Çin’de kendi adlarında blok zinciri bulunan daha fazla kayıtlı şirket var. Nanjing şehrinin yarattığı gibi yerel blok zinciri şirketlerine bir milyar dolardan fazla para aktaracak geliştirme programlarından yararlanacaklar..

Yakında Pop’a Gitmeyecek

Her yeni teknoloji gibi, blok zinciri alanında muhtemelen biraz köpük vardır. Çoğu startup, hangi alanda olurlarsa olsunlar para harcarlar ve blockchain geliştiricileri muhtemelen aynı olacaktır. Bu bir blockchain eleştirisi değil, sadece yeni fikirlerin pazara nasıl getirildiğine dair gerçekler.

Blok zinciri geliştirme hiçbir yere gitmiyor ve on yıl içinde büyük olasılıkla yaygın olarak kullanılan bir teknoloji olacak. İlk kripto ürününün kaderi daha az kesin ve blockchain’in hükümetlerle sahip olduğu rahat ilişki merkezi olmayan para birimlerine kadar uzanmıyor. Nouriel Roubini bir şeye vurmaya devam edecekse, muhtemelen Bitcoin’e bağlı kalmalıdır..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me