Galaxy Digital

Sonunda, eski Goldman Sachs ortağı Mike Novogratz tarafından desteklenen sözde “kripto tüccar bankası” Galaxy Digital, ayı piyasası trendinden bir miktar gerileme yaşadı..

Bir basın bülteni alındı by Blockonomi, önceki Bitcoin boğa piyasasının zirvesine yakın bir yerde kurulan şirketin, blok zinciri ile ilgili büyük yatırımlarından birinde önemli bir kazanç elde ettiğini açıkladı..

Galaxy Digital

Galaxy, Kripto Yatırımında% 123 Geri Dönüş Görüyor

Salı günü yayınlanan açıklamada, Galaxy’nin blok zinciri geliştirme girişimi ve EOS protokolünün arkasındaki fon olan Block.one’daki hisselerinin çoğunu 71,2 milyon dolara tasfiye ettiğini ortaya çıkardı..

Şirket, yatırımdan% 123 oranında gerçekleşen getiri kaydetti. Tüccar bankası Block.one’un yalnızca asgari miktarda hissesini elinde tutacak olsa da, başlangıçta Galaxy’nin EOS merkezli girişim fonu ve genel olarak blok zincirinin bir destekçisi gibi bir dizi kapasitede çalışmaya devam edecekler. Novogratz daha sonra bu son kararı açıkladı:

“Block.one’nin ihale teklifinin kabulü, portföyün geri kalanına göre önemli ölçüde üstün performans göstermesi nedeniyle pozisyon yükseldikten sonra uygun bir çeşitlendirme seviyesini sürdürmek için portföyü yeniden dengeleme kararını yansıtıyordu.”

Daha önce de belirtildiği gibi, bu, Galaxy’nin bugüne kadarki en büyük başarılarından biridir, çünkü 2018 firma için pek de güzel değildi. Blockonomi’nin önceki raporlarına göre Galaxy, 3. çeyrekte kaydedilen 76,7 milyon dolarlık zarara göre 2018’in 4. çeyreğinde 97 milyon dolar kaybetti..

Dosyaya göre, bu kaybın çoğu, muhtemelen Kasım ve Aralık aylarında Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin çoğu analistin şüphelendiğinin çok altında, yeni düşük seviyelere düştüğünü görmesi nedeniyle, ana yatırım ve ticaret işlerine atfedilebilir.

Özetle, görünüşte esas olarak Novogratz’ın% 20’sinin Bitcoin ve Ethereum’da olduğu iddia edilen servetiyle finanse edilen firma, 2018 yılının tamamında 272,7 milyon dolar kaybetti..

Dosyalama notlarına göre, bu kayıpların çoğu kripto para biriminin satışının bir sonucu olarak meydana geldi. Three Arrows Capital’den Su Zhu tarafından tamamlanan analiz, şirketin 2018’in sonlarında WAX ve Ethereum sattığını ve Galaxy onları satın aldığından beri dramatik bir şekilde düştüğünü belirterek bunu doğruluyor..

Galaxy Digital’in 2018 yıl sonu dosyalarına baktığımızda, bazı gözlemler:

1) $ BTC şimdi% 63, $ ETH % 21, $ EOS % 11, $ XMR % 5. Çıkıldı $ WAX.

2) Birinci çeyrekte ETHBTC, 3. çeyrekte ETHUSD ve BTCUSD satın almış, 4. çeyrekte WAXEOS satmış, ETHBTC 4. çeyrek satmış gibi görünüyorlar.https://t.co/Fzc7Ld34xj pic.twitter.com/G0DInou0KX

– Su Zhu (@zhusu) 9 Mayıs 2019

Bu Novogratz için son değil & Co. gerçi. Rapor, 2018 mali yılı sonu itibariyle Galaxy’nin 350 milyon dolarlık varlığa sahip olduğunu ve bunların% 50’sinin önde gelen endüstri girişimlerinde hisse / hisse oluşturduğunu ortaya koydu..

Novogratz ayrıca yatırımcıların güvenini tazelemeye çalıştı ve finansalların Galaxy’nin işletmelerinde “dikkate değer artış” göstermediğini, muhtemelen yatırımcıların piyasanın bir ralli için hazır olduğu sonucuna varmasının bir sonucu olarak 2019’un ilk bölümünde göstermediğini belirterek, ve böylece parayı kripto para birimine geri döndürmeye başladılar.

Daha da önemlisi, Galaxy, 2018’in ayı piyasasında patlayan bir işletme olan kripto para birimi şirketlerine sermaye ödünç verecek başka bir fon (yüz milyonlarca fonu olduğu söyleniyor) başlattı (veya bekleniyor)..

Tek Block.one Faydalanıcı Değil

Elbette, yaklaşık bir yıl içinde% 123’lük bir getiri hapşırılacak bir şey değil, ancak bir başka Block. yatırımcısının yakın zamanda çok daha iyi durumda olduğu ortaya çıktı. Çok çok daha iyi. Bildirildi Salı günü Bloomberg tarafından Block.one, ilk yatırımcılarına hisse geri alımı yoluyla ilk yatırımlarında% 6,567’ye kadar ödeme yapacak..

Bu, 100.000 $ ‘lık bir yatırım için 6.6 milyon $ elde edilebileceği anlamına gelir. Bu performans o kadar efsanevi ki pazar analizi firması Delphi Digital’in kurucu ortağı Tom Shaughnessy, gazetecilere Block.one’un “kripto pazarında çok garip olan” olduğunu söyledi. Cayman Adaları’na kayıtlı firmanın bu dudak uçuklatan kazançları kime ödeyeceği belli değil, ama muhtemelen şu anda şampanya patlatıyorlar.

Rapor, Block.one’un şu anda 500 milyon dolarlık kripto para birimi portföyü ve 2.2 milyar dolarlık “likit fiat varlık” deposu ile 2.3 milyar dolar değerinde olduğunu ve boğa piyasasının görünüşte geri döndüğü gibi iyi performans göstermeye devam etmek için iyi bir konumda olduğunu ortaya koydu..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me