Coinbase Saklama

Coinbase, kripto para saklama hizmetine resmi olarak başladığını duyurdu. Program henüz erken aşamasındayken, ilk müşterileri zaten var ve ilk depozitolarını kabul ettiler. Saklama hizmetleri, büyük finans kuruluşlarının varlıklarını sigortalı bir şekilde güvenli bir şekilde yatırmaları için bir yoldur. Türünün ilk örneği olan bu hizmet, kripto para birimlerinin büyük ölçüde kurumsal olarak benimsenmesine yol açabilir..

Coinbase Saklama

Özellikli resim: Coinbase Blogu

Velayet nedir?

Coinbase Custody, hem ABD hem de Avrupa’daki kurumlar için kripto varlıklarının güvenli bir şekilde depolanmasını sağlayan resmi olarak iş için açıktır. Yıl sonundan önce, bu teklifi Asya’ya da getirmeyi umuyoruz.. https://t.co/KDtMQ5TT3B

– Coinbase (@coinbase) 2 Temmuz 2018

Velayet, genellikle her gün düşündüğümüz bir şey değildir, ancak neredeyse tüm hayatımızı etkileyen bir şeydir. Temel olarak, velayet, varlıklarınızı veya değerli eşyalarınızı (dolar veya altın gibi) sizden kolayca çalınmamaları için yatırdığınız yerdir. Örneğin, bankada para tutmak sizi fiziksel hırsızlık, yangın, sel ve diğer kayıp türlerinden korur. Ayrıca, bir bankada veya bir emanetçiyle yapılan depozitolar genellikle sigortalıdır.

Bununla birlikte, kripto para birimi söz konusu olduğunda, bir dizi farklı düşüncenin yapılması gerekir. Bireyler, fiziksel hırsızlık gibi daha önce bahsedilen güvenlik açıklarına dirençli çok güvenli bir şekilde kripto para birimini tutabilirken, kripto para birimleri yine de kaybolabilir veya çalınabilir. Bu, özellikle kripto para birimi güvenliği konusunda uzman değilse geçerlidir..

Trezor vs Ledger İncelemesi

Ayrıca Oku: Ledger vs Trezor İncelemesi

Ayrıca önemli olan, kurumsal yatırımcıların karşılaştıkları, uzun süre güvenli bir şekilde saklamaları gereken onlarca veya yüz milyonlarca dolar değerinde kripto para birimine sahip olabilecek benzersiz zorlukları dikkate almaktır. Bir birey için donanım cüzdanı gibi bir şey veya başka bir soğuk hava deposu yeterli olabilir. Ancak başarılı bir hack nedeniyle yüz milyonlarca dolar değerinde bitcoin ortadan kalkarsa, ciddi sorunlar ortaya çıkabilir..

Velayetin Faydaları

Saklama hizmeti kullanmanın avantajı üç yönlüdür.

İlk olarak, bir saklama hizmeti, varlıkların nasıl korunacağını bilmek için önemli bir altyapıya ve gerekli teknolojik deneyime sahip olmalıdır. Örneğin, bir bankadaki kasada para saklarsanız, cebinize veya yatağınızın altına koymaktan çok daha güvenlidir. Bunun nedeni, bireyler olarak bizler güvenlik uzmanı değiliz ve yüksek kaliteli bir kasaya veya zırhlı araç filosuna yatırım yapamayız. Velayet söz konusu olduğunda, bu tür altyapı yatırımlarını gerçekleştirebilirler. Coinbase söz konusu olduğunda, şimdiye kadar bir hack nedeniyle varlıklarını hiç kaybetmediler.

İkinci büyük fayda, bir emanetçinin mevduatı kabul ettikten sonra bakımlarından sorumlu hale gelmesidir. Bu, bir hack veya hırsızlık durumunda, depozitoyu yatıran kurumun bu kayıptan şahsen sorumlu olmadığı anlamına gelir..

Bu şekilde düşün. Bitcoin’inizi bir saklama hizmeti olmayan bir borsada tutarsanız ve bu değişim hacklenirse, genellikle bitcoin’iniz sonsuza dek yok olur. Öte yandan, bir gözetim anlaşmanız varsa, o zaman vasi, kaybetmekten sorumlu olduğu herhangi bir varlıktan sorumlu olacak ve onu değiştirmek zorunda kalacaktır..

Bir emanetçi kullanmanın nihai ve belki de en önemli avantajı, emanetçilerin sigortalı olmasıdır. Bir zararın meydana gelmesi durumunda, emanetçi kendi sigortasına geri dönebilir ve bu durumda tüm mevduat sahiplerinin alacaklandırılacağından emin olmaktan sorumludur..

Kurumsal Yatırımcıların Önünü Açmak

John McAfee gibi birçok kripto para yorumcusu, bankalar ve hedge fonlar gibi kurumsal yatırımcıların kripto para birimine yatırılmasının ardından kripto varlıklarının değerlemesinin ve istikrarının artacağını birçok kez belirtti..

Kurumsal yatırımcılar, kripto para piyasasına bir intikamla girmeye hazırlanıyor. Genellikle uzun vadeli yatırımcılar ve piyasaya milyarlarca dolar pompalayacaklar. İlk on madeni paranın çatıdan oldukça hızlı bir şekilde geçmesini bekleyin. Alt paraların büyük kısmı yakında takip edecek.

– John McAfee (@officialmcafee) 21 Mayıs 2018

Bugün, birleşik küresel kripto para piyasaları, yalnızca bir trilyon doların yarısından daha azına eşittir. Bu çok para gibi görünse de, küresel finans açısından aslında oldukça küçük.

Artık kurumsal paranın kripto para piyasasına güvenli ve güvenli bir şekilde girmenin bir yolu olduğuna göre, zaman içinde genel bir yükseliş eğilimi görebiliriz..

Coinbase Kesiliyor

Coinbase bu hizmetleri elbette ücretsiz olarak sağlamayacak. Onlarınkine göre duyuru Twitter’da bağlantılı olduğu için, bu hizmeti kullanmanın ücretleri oldukça yüksek.

Hizmeti kullanmak için, her hesap için 100.000 ABD doları tutarında bir kurulum ücreti vardır ve her hesabın minimum 10 milyon ABD doları bakiye tutması gerekir..

Bunun da ötesinde Coinbase, aylık 10 baz puanlık bir ücret talep ediyor. Bu, ayda% 0.001’e eşdeğerdir. Bu, 10 milyon dolarlık bir depozito için aylık 100 dolarlık bir ücret anlamına gelir. Duyuru, bu ücretin varlıkların değerlemesine göre mi yoksa kripto para biriminin bir yüzdesi olarak mı tahsil edileceğini belirtmedi. Şirket, benimseme oranları zamanla değiştikçe bu oranların da değişebileceğini belirtiyor..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me