Çin

Devlet tarafından işletilen başka bir medya kuruluşu olan Xinhua, bitcoin hakkında tam bir makale yayınlarken, Çin’in kripto para birimi ve blok zinciri takdiri devam ediyor. Bazı yorumcular, ülkedeki pozitif dijital para duyarlılıklarının telaşının, Pekin’in önerilen dijital RMB’yi sunmadan önce sektörü normalleştirme çabalarının bir parçası olduğunu düşünüyor..

Bu olumlu işaretlere rağmen, ticaret ve ilk madeni para teklifleri (ICO’lar) yasaklanmış durumda. Bununla birlikte, Çin kripto alanını kamulaştırma yönünde bir hareket var gibi görünüyor. Böyle bir hareket, Batı’daki devlet aktörlerinin daha kripto dostu politikalar benimsemesine veya ortaya çıkan dijital manzarayı kontrol etme yarışında Çin’e kapılma riskini almasına neden olabilir..

Çin

Xinhua, Bitcoin’in İlk Başarılı Blockchain Uygulaması Olduğunu Söyledi

Xinhua, 11 Kasım 2019 Pazartesi günü bitcoin özetinin özetini sağlayan bir makale yayınladı. “Bitcoin: Blockchain’in İlk Başarılı Uygulaması” başlıklı makale, madencilik, 21 milyonluk maksimum arz ve birkaçından bahsetmek için yarılanma dahil olmak üzere en üst sıradaki kripto para biriminin çeşitli yönlerini ayrıntılı olarak açıkladı.

Çin devlet gazetesi bugün (Xinhua)

Bitcoin: Blockchain Teknolojisinin İlk Başarılı Uygulamasıhttps://t.co/85icR9FcAH pic.twitter.com/8ZOF6UBSzw

– Matthew Graham (@ mg0314a) 11 Kasım 2019

Makalede ayrıca fiyat dalgalanması ve madencilik sürecinin enerji tüketimine de değinildi. Parçadan bir alıntı:

“Her şeyden önce, bitcoin somut bir para birimi değil. İnternette üretilir ve çalıştırılır. Açık kaynaklı bir P2P (Peer to Peer) dijital ‘para birimi …’ Bitcoin, blockchain teknolojisinin ilk başarılı uygulamasıdır. “

Olgusal Hatalar ve Yanlışlıklar

Makale, bitcoin’in çeşitli yönlerinin nitelendirilmesinde birkaç hata ve yanlışlık içeriyordu. Bu tür yanlış bilgilerin belirli bir örneği şu şekildedir:

“Hesap sahibinin kimliği hiç kimse tarafından bilinmeyecek … Bu özellik aynı zamanda bitcoin’in kara para aklama gibi yasa dışı işlemlerde yaygın olarak kullanılmasını sağlar. Şu anda, bitcoin ödemelerinin en önemli kullanımı karaborsa işlemleri ve “karanlık net” işlemleridir. “

Yukarıdaki bölüm, bitcoin’i anonim bir para birimi olarak göstermeye çalışan makalenin anlatısının bir parçasıdır. Birincisi, cüzdanların ve adreslerin sahipliğini belirlemenin birkaç yolu olduğundan BTC anonim değildir..

Ayrıca, borsalar, ulusal ve uluslararası finansal düzenleyiciler tarafından müşterinizi tanıma (KYC) uyumluluğunu benimsemek zorunda kaldı. Güney Kore gibi ülkeler de anonim ticareti yasakladı.

Bitcoin işlemlerinin bu izlenebilirliği, BTC ve diğer kriptoları kullanan suçluları yakalamada kolluk kuvvetlerine de yardımcı oldu. Bazı ülkelerdeki polis yetkilileri ve diğer güvenlik kurumları da kriptonun suç örgütleri için nakit para kadar popüler olmadığını gösteren raporlar yayınladı..

İster kara para aklama, ister uyuşturucu kaçakçılığı veya terör finansmanı olsun, nakit fiili finansman aracı olmaya devam ediyor. En üst sıradaki kripto para birimi, ülkelerindeki kötüleşen ekonomik koşullardan etkilenen insanlar için de bir rahatlama sağlıyor..

Çin’in Büyüyen Kripto ve Blockchain Takdiri

Xinhua tarafından ayrı bir yayında, yayın Çin’in blok zinciri harcamalarının geçebileceğini tahmin ediyordu. 2023’e kadar 2 milyar dolar IDC tarafından yapılan bir araştırmaya dayanmaktadır – küresel bir pazar istihbarat firması IDC’nin araştırmasına göre, Çin’in blok zinciri harcamaları, önümüzdeki dört yıl içinde% 65’lik bir bileşik yıllık büyüme yaşayacak..

Ekim 2019’da Çin Devlet Başkanı Xi Jinping, blockchain’in ülkede temel bir teknoloji haline geleceğini açıkladı. IDC, şu ana kadar Çin’in blok zinciri çabalarının büyük bir kısmının bankacılık, üretim ve perakende sektörlerine odaklandığını söylüyor..

Blok zincirini çevreleyen olumlu coşku, Pekin’deki yetkililerin teknoloji hakkında herhangi bir olumsuz yayını yasakladığı bir şey. O zamandan beri, Çin Komünist Partisinin resmi medya hizmeti olan The People’s Daily de dahil olmak üzere çok sayıda medya platformu, Çin’in gelişmiş dünyanın geri kalanını geçecek kırılma noktası olarak blockchain’i tanımlayan The People’s Daily ile teknoloji hakkında olumlu makaleler yayınladı..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me